• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כיצד הייתם מנצלים את קיפאון הייצור שנוצר עקב הקורונה

• פותח הנושא maz
  • פורסם בתאריך

maz

משתמש רשום
דירוג
0
אשמח לשמוע את דעתכם לגבי איך הייתם מנצלים את המצב הקיים בחוסר היצע בשבבים למכוניות, זמני השינוע של הסחורות וכיו"ב. בנוסף שמעתי גם בפודקאסט מנועי הכסף נתון מעניין על כך שבמידה ומחיר התירס עולה, מי שהכי יושפע מהמצב הזה אלו בעיקר שווקים מתפתחים בצורה של אינפלציה והעלאת ריבית. איך הייתם מנצלים מצב כזה? מה הייתם משנים בהרכב התיק?

לא מנהלים תיק ע"פ טרנדים. התיק שלך לא אמור להשתנות לפי מצב השוק.

אשמח לשמוע את דעתכם לגבי איך הייתם מנצלים את המצב הקיים בחוסר היצע בשבבים למכוניות, זמני השינוע של הסחורות וכיו"ב. בנוסף שמעתי גם בפודקאסט מנועי הכסף נתון מעניין על כך שבמידה ומחיר התירס עולה, מי שהכי יושפע מהמצב הזה אלו בעיקר שווקים מתפתחים בצורה של אינפלציה והעלאת ריבית. איך הייתם מנצלים מצב כזה? מה הייתם משנים בהרכב התיק?
הייתי קונה פחות מהדברים שמחירם עלה, או דוחה קניות לא דחופות.

לגבי תיק ההשקעות, אני לא נוגע. המשבר הזה נשמע לי זמני מטבעו (הפקק בים לא הולך להימשך לנצח) והוא גם לא סודי בשום צורה שהשוק לא מתמחר כבר. אז זה לא שאי אפשר לנצל אותו, אבל צריך גם לדעת יותר טוב מהשוק וגם לתזמן את הידיעה הזו שלך. לא יודע איך עושים את זה, ויש לי תחושה שמי שטוען שהוא יודע איך לעשות את זה הוא גם מצוין בהגרלות ווינר.

מקדים, אם כבר. דחיה בתקופה של עליית מחירים פירושה לחכות שהמחיר יעלה... זה לא (סביר) שפתאום תבוא דיפלציה.

אתה מסתכל במראה האחורית, היינו בסביבה של עליות מחירים. אני לא יודע מה תהיה האינפלציה מעתה והלאה. אפשר להניח שהיא תחזור בגדול, אבל לדעתי חלק משמעותי ממנה קשור לשרשראות אספקה שנפגעו, וברגע שהן ישתקמו (לא רואה סיבה שלא) עלויות הייצור והשילוח יכולות לרדת מאוד.

זה כמובן מאוד תלוי במוצר הספציפי שאתה רוצה לקנות, עם דירה בישראל כנראה שלא הייתי מחכה שהמחיר ירד...

אני חושב שזה פודקאסט בינוני מאוד שלא מביא שום מידע שאי אפשר למצוא בתקשורת המיינסטרים הכלכלית. לכן, לא הייתי עושה שום החלטות השקעות על סמך התמונה שהם מתארים - שלפי דעתי מלאה בהרבה חצאי-אמיתות ועיוורון מוחלט לגבי טרנדים אמיתיים שבאמת צריך לשנות דברים בתיק בשבילם.

זה לא שאין לי דעות במה להשקיע כיום - להיפך, אני רק רואה מלא הזדמנויות. פשוט בכל מה שרשמת אין לי שום מידע מועיל שהייתי מבסס עליו החלטה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ מה הייתם עושים במצבי? שוק ההון 8
P נניח וידיכם הייתה על כספי המדינה/ האוצר איפה הייתם מקצצים, או מה הייתם בוחרים לשנות? פוסטים מאיכות נמוכה 136
מ כמה הייתם משלמים היום במזומן על 250K צבירה בפנסיה ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
T איפה הייתם ממליצים ללמוד ולהבין על משכנתא? נדל"ן 8
א סיכון מס בקרן השתלמות או שילוש של דמי הניהול - מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 9
O האם הייתם משקיעים את הכסף של ההורים בקרן כספית? שוק ההון 1
ס שתי קרנות סל זהות בביצועים, אך שונות במחיר, עמלות וגודל. מה הייתם קונים? שוק ההון 8
ב לחיות על הקצה או ללכת על בטוח - מה אתם הייתם עושים? נדל"ן 14
C מה הייתם עושים עם שבוע חופשי רק לטפל בבירוקרטיה? פוסטים מאיכות נמוכה 9
C האם הייתם משלמים כל חודש כדי לא למכור מניות מתוך לחץ בירידות? שוק ההון 7
ס מה אתם הייתם עושים ? דחיית תואר בשנה למען מקום טוב יותר אוף טופיק 13
C אם הייתם מהגרים למדינה עם 0% מס רווחי הון האם הייתם משנים את תמהיל ואופי תיק ההשקעות שלכם? מיסים 8
M האם הייתם מרגישים בנוח לחסוך את חסכונות חייכם בקרן מחקה עולמית\סנופי *סינטתית*? פוסטים מאיכות נמוכה 13
K הייתם קונים אצל רמאי משתלם? אוף טופיק 19
V איזה מסלול הייתם מסלקים? נדל"ן 24
S האם הייתם פורשים במצבי? נדל"ן 14
ה בן 20. בהתלבטות ואשמח לדעת מה אתם הייתם עושים שוק ההון 26
C על מה הסתכלתם לפני קניית הבית הראשון, ומה הייתם עושים אחרת? נדל"ן 9
I דולרים בחשבון - מה אתם הייתם עושים? אוף טופיק 16
R מה אתם הייתם עושים? משכנתא לדירה ראשונה ממשתכן שמחוסר ברירה היא להשקעה נדל"ן 9
ס אם הייתם יכולים להשקיע עד 40k ללא מס אבל מחפשים סיכון נמוך שוק ההון 6
new-investor ב-מה הייתם משקיעים, אג״ח ממשלתי או אג״ח עולמי? פוסטים מאיכות נמוכה 10
נ איך הייתם משקיעים את כספיכם שלכם בשנת 1900? אוף טופיק 21
Ron.B מחאת הדיור- איך הייתם מנהלים אותה? אוף טופיק 255
A חשבון קיזוז ריבית (משכנתא) - מה אתם הייתם עושים? נדל"ן 2
N בכמה הייתם מעריכים את החסכון הכספי של אי-הבאת ילדים? אוף טופיק 326
aminadav מאיזה סכום השקעה הייתם מחלקים את הרכישה לכמה חלקים כדי לא להשפיע על המחיר? שוק ההון 30
א איך הייתם בונים תיק ראשוני פשוט? שוק ההון 14
P 800K ששוכבים בעו"ש. מה אתם הייתם עושים? פוסטים מאיכות נמוכה 9
N מה אתם... הייתם עושים ? - רוצה לעבור מניהול תיק בבנק שוק ההון 0
Y עבור איזה סכום הייתם מגישים דו"חות כדי לקבל החזר מס מיסים 9
L כיצד הייתם ממליצים לי להשקיע את הכסף במצבי נדל"ן 6
ד מה הייתם עושים אילו הייתם אני? שוק ההון 9
S מה הייתם עושים במצבי? שוק ההון 18
R מה הייתם עושים במקום שלי נדל"ן 52
מומו הברווז "יש לך תיק אחד" - איך הייתם מתייחסים לנדלן? שוק ההון 17
N בעל הבית גונב חשמל בצורה מתוחכמת, איך הייתם פועלים במצב הזה? אוף טופיק 211
C איזו דירה הייתם לוקחים? נדל"ן 10
S איך הייתם משקיעים בתקופה זו 1M ש"ח במידה ונדרש תזרים חודשי שוק ההון 84
D שאלת נדל"ן - מה הייתם מעדיפים? נדל"ן 22
ה רבותי ההיסטוריה חוזרת מה אתם הייתם עושים שוק ההון 18
Yuval328 איך הייתם פועלים אם ביום אחד הערך המנייתי בתיק היה נופל ב10%? שוק ההון 17
U אם מחר בנק ישראל מקפיץ את ערך הדולר מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 15
ש מה הייתם עושים עם 2-3 מיליון שקל שוק ההון 15
ב מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 52
T מה הייתם עושים במקומי? צרכנות פיננסית 17
F מה הייתם עושים עם 2M ש"ח? שוק ההון 50
ח איפה הייתם שמים כסף שנועד לבניית בית? שוק ההון 39
C איך הייתם מסווגים את התיק הזה? שוק ההון 16
ה למכור או להחזיק חזק מה אתם הייתם עושים שוק ההון 46

נושאים דומים

Back
למעלה