• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כיבוי השאלטר בארון חשמל

Dr.Pepper

משתמש רגיל
דירוג
32
בעקבות הפסקת חשמל שהיתה אצלנו בבית חשבתי למה יש הנחה שכיבוי השאלטר בארון חשמל יותר פוגע במוצרי חשמל מאשר ניתוק של התקע מהשקע?

עקרונית , בשתי הסיטואציות הזרם שמגיע למכשיר נפסק בפתאומיות.

אם זה לא היה נחשב מסוכן למוצרי חשמל אפשר היה לעשות ניתוק של כל המכשירים בלחיצה אחת כל פעם שיוצאים מהבית (חוץ מהמקרר)

ואפשר גם לפתח את זה, לשים שעון שבת, וככה בכל לילה בלי שמרגישים חוסכים עוד קצת שקלים,
מה דעתכם? לא זה נחשב מסוכן יותר למוצרי חשמל?

לפעמים כשהמתח חוזר אחרי הפסקת חשמל יש נחשול עם מתח גבוה יותר שעשוי להזיק למכשירים.
חוץ מזה אין הבדל בין ניתוק הזרם בארון או בשקע.
החיסכון שלך בחשמל, עם זאת, יהיה אפסי.

לפעמים כשהמתח חוזר אחרי הפסקת חשמל יש נחשול עם מתח גבוה יותר שעשוי להזיק למכשירים.
חוץ מזה אין הבדל בין ניתוק הזרם בארון או בשקע.
החיסכון שלך בחשמל, עם זאת, יהיה אפסי.
תודה, אם זה כהשקעה ל10 שנים קדימה, .זה לא יכול לחסוך כמה מאות שקלים ואף יותר? כל יום לכבות כשיוצאים מהבית ובלילה.

אבל מבין שאולי לא כדאי בגלל הנחשול

רוב המכשירים לא צורכים שום חשמל כשהם כבויים, חלקם צורכים צריכה מזערית. תצטרך להוריד רק חלק מהשאלטרים כי למשל לא תרצה להיות מנותק לגמרי (מקרר, אור בחלק מהחדרים).
להבנתי הנחשול מגיע רק כשהמתח ברשת נפל והוא חוזר ולא בניתוק יזום בבית.
בכל מקרה - צריכה של 1000 וואט לשעה עולה 60-70 אגורות, אני מניח שבזמן שכל המכשירים כבויים הצריכה המצטברת שלהם לא יותר מ-100 וואט כך שאולי תחסוך 60 אגורות ללילה של 10 שעות ובסה"כ לא יותר מ-200 ש"ח בשנה, נראה לי התעסקות מיותרת.

• אהבתי
Reactions: HHH
טרך להוריד רק חלק מהשאלטרים כי למשל לא תרצה להיות מנותק לגמרי (מקרר, אור בחלק מהחדרים).
+1
בנוסף יש הרבה מכישירים עם שעון פנימי שזה יאפס אותו וזה סתם מאוד יעצבן (שעון של המיקרוגל, שעון של התנור, שעון דיגיטלי בכללי)

יש מכישירים שצריכים חשמל להמשיך לעבוד שאתה לא בבית ויבאס אם תשכח לקחת את זה בחשבון והם לא יעבדו בגלל זה
תמי 4
דוד חשמלי (במיוחד אם הוא חכם או מתוכנת מראש)
שואב אבק רובוטי
כל המכישרים שדורשים הטענה תו"כ היום (דייסון ותחליפיו)
מכונת כביסה
ממיר כבלים או תוכניות והקלטה של תוכניות
מחשב נייד או נייח עם תוכנות עובדות ברקע
אינטרנט אלחוטי וראוטאר (לכל המכשירים החשמלים שצורכים חשמל)
שער כניסה / חניה חשמלי
מערכת אזעקה/ מצלמות
השקיית גינה (מחשב השקיה, מדשנת וכו)
בכל מקרה - צריכה של 1000 וואט לשעה עולה 60-70 אגורות, אני מניח שבזמן שכל המכשירים כבויים הצריכה המצטברת שלהם לא יותר מ-100 וואט כך שאולי תחסוך 60 אגורות ללילה של 10 שעות ובסה"כ לא יותר מ-200 ש"ח בשנה, נראה לי התעסקות מיותרת.
רוב המכשירים במצב המתנה צורכים 0.5-2 וואט (יש תקנה שאוסרת על יבוא של מוצרים שצורכים בהמתנה מעל 2 וואט, לא יודע אם אושרה סופית זה היה מ2011)
כלומר גם אם ננסה לסכום את כל המכישירים כמו מייבשי כביסה, טלוויזיות , מסכי מחשב, תנורי אפייה, מדפסות, מזגנים
נגיע לדעתי לפחות 20 יח'
כלומר בממוצע 20-30 וואט לשעה לכל המכשירים כלומר זה כבר 50 שקל בשנה...

פתרון טוב לזה שמרוויח מ2 העולמות, זה בית חכם או סתם שקע חכם שקונים בעשרות שקלים היום
ואז אפשר לתכנת כל שקע לכיבוי לפי שעות
או בלחיצת כפתור סגירה של כל מה שתבחר + כיבוי אורות + הורדת תריסים
חבל שאין עוד (או לפחות אל מצאתי) מפסק לארון חשמל חכם...

נראה לי התעסקות מיותרת.
למטיב זכרוני בפוסטים הראשונים הסולידית כתבה על זה שהיא עושה את זה כל יום
10 שקל בחודש על חשמל מיותר, זה 3000 שקל פחות בחיסכון לפרישה

אבל היתרון הגדול הוא שזה בצורה פשוטה מונע ממך להשאיר בטעות אור דולק או מזגן דולק באחד החדרים ששם זה כבר חיסכון גדול (אם ילדים קטנים אני מוצא את עצמי 4 פעמים ביום עושה סיבוב אורות/ מזגנים)

לגבי אורות, אני משתמש בחיישני תנועה שמדליקים את הנורות בבית (בשעות מסויימות) ובהגדרה של כיבוי אוטומטי אחרי X דקות ללא תנועה.

לגבי אורות, אני משתמש בחיישני תנועה שמדליקים את הנורות בבית (בשעות מסויימות) ובהגדרה של כיבוי אוטומטי אחרי X דקות ללא תנועה.
תוכל לפרט באיזה חיישני תנועה אתה משתמש ? לינק ?

תוכל לפרט באיזה חיישני תנועה אתה משתמש ? לינק ?
הכל מבוסס על מוצרים של Mi Home של שיואמי.
בתור התחלה צריך MI Home Gateway שמנהל את כל ההתקנים האחרים ובו מגדירים את האוטומציות שרוצים.
החיישנים של Mijia Motion Sensors (לא לגמרי ברור לי אם זה מוצר מדבקה של שיואמי או מותג של חברה אחרת, אבל הם עולים גרושים ועושים עבודה טובה).
נורות של Yeelight led.
בנוסף, חיישנים לפתיחת הדלת של aqara (אותה שאלה כמו קודם לגבי היצרן שעומד מאחורי המותג).

יש להם עוד כמה מוצרים נחמדים כמו דימר אלחוטי, סוויץ' (אתה יכול להדביק לגב המיטה ולקבל דרכו שליטה נוחה על כיבוי האור בחדר השינה), "קוביית הפלא" שזו קוביה שאתה יכול להגדיר קיצורי דרך לפעולות שונות - למשל שתי הקשות על השולחן => פתח את האור בסלון וכו'.
יש להם גם חיישן לחות וחום שאפשר על בסיסם לקבוע אוטומציות.

אפשר לקנות כל רכיב בנפרד או לרכוש ערכה הכוללת סט של כמה רכיבים.

רוב המכשירים לא צורכים שום חשמל כשהם כבויים, חלקם צורכים צריכה מזערית. תצטרך להוריד רק חלק מהשאלטרים כי למשל לא תרצה להיות מנותק לגמרי (מקרר, אור בחלק מהחדרים).
להבנתי הנחשול מגיע רק כשהמתח ברשת נפל והוא חוזר ולא בניתוק יזום בבית.
הורדה והעלאה של השאלטר לא צפויה לפגוע במכשירי חשמל? ניתוק יזום הכוונה, הורדה של השאלטר? כתבת שהנחשול זה רק עם הניתוק הוא מעבר לבית שץהספציפי שלי.
המכשיר היחידי שחשוב לי שישאר דולק זה המקרר.

הייתי שמח לעשות פיילוט כמה חודשים ולראות אם יש ביטוי לכך בחשבון חשמל.

הורדה והעלאה של השאלטר לא צפויה לפגוע במכשירי חשמל?
אם אתה לא מעלה בתוך זמן קצר, זה לא צפוי לפגוע.
נחשול מתח זה בעיה שקוראת בהספקת החשמל וזה לא תלוי בהורדה והעלאה של המתג.
הייתי שמח לעשות פיילוט כמה חודשים ולראות אם יש ביטוי לכך בחשבון חשמל.
אתה לא יכול למדוד פערים כל כך קטנים כי מספיק שהדלקת בחודש אחד את התנור לקצת יותר זמן ונסגר הפער.

• אהבתי
Reactions: HHH
אם אתה לא מעלה בתוך זמן קצר, זה לא צפוי לפגוע.
נחשול מתח זה בעיה שקוראת בהספקת החשמל וזה לא תלוי בהורדה והעלאה של המתג.

אתה לא יכול למדוד פערים כל כך קטנים כי מספיק שהדלקת בחודש אחד את התנור לקצת יותר זמן ונסגר הפער.
אני מבין, תודה,

נושאים דומים

Back
למעלה