• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כדאיות ניוד ב"מ עם מקדם מובטח

slichy

משתמש סולידי
דירוג
9
ברשותי ב"מ עם מקדם מובטח 202 בגיל 67, ד"נ 0 מהפקדה, 0.8 מצבירה (+0.1 הוצאות ניהול השקעות). מתלבט אם להעביר לגמל IRA.
מפריש עד התקרה במקיפה, אכ"ע מעל התקרה משולם ע"י המעסיק. מבירורים לגבי ביטוח חיים, יהיה יותר זול לקנות פרטי לפחות ב 15 שנים הקרובות, ולאחר מכן כנראה שלא אזדקק לו בלאו הכי.
מסימולציות אקסל שהרצתי, בהנחה של הפרש ד"נ 0.5, ותשואה ממוצעת 7% ברוטו (100% מניות), ה break even v מתרחש במקדם פנסיה באיזור ה 225 בעוד 25 שנה, וזאת מבלי להיכנס לחסרונות מובנים של ב"מ כגון חוסר שקיפות / שליטה בפיזור.

אשמח לתובנות בנושא.

אתה יכול להוריד את העלות על ידי ויתור על ביטוח החיים המובנה בביטוח מנהלים ורכישת ביטוח חיים חיצוני אם אתה צריך.
קח בחשבון שהכיסוי לשארים בפנסיה הוא הרבה יותר נרחב מאשר בביטוח המנהלים.
גם הכיסוי לאכע בפנסיה+מטריה יותר טוב מהכיסוי בביטוח מנהלים.

אתה יכול להוריד את העלות על ידי ויתור על ביטוח החיים המובנה בביטוח מנהלים ורכישת ביטוח חיים חיצוני אם אתה צריך.
בדיוק מה שאני בתהליך לעשות כרגע.
קח בחשבון שהכיסוי לשארים בפנסיה הוא הרבה יותר נרחב מאשר בביטוח המנהלים.
גם הכיסוי לאכע בפנסיה+מטריה יותר טוב מהכיסוי בביטוח מנהלים.
אני מפריש מקס לפנסיה, כך שזה לא שיקול.
מנסה גם להסתכל על העניין באופן הבא: "האם במחיר של X שקלים ד"נ (שאת הטווח ניתן כבר לשער כבר היום, סדר גודל של מאות K) משתלם לי לקנות התחייבות שתתממש בעוד 25 שנה, שאולי תהיה שווה יותר מ X, אולי לא...
זה מחדד לי שזאת בדיוק השאלה שחברת הביטוח שואלת את עצמה כמוכרת, ואם היא הגיעה למסקנה שכן, אז משהו פה כבר חשוד ;)

אני מפריש מקס לפנסיה, כך שזה לא שיקול.
זה בהחלט שיקול.
המקסימום שאתה מפריש רלוונטיים רק לעניין קבלת אגח מיועד.
את היתרה מעבר לתקרה אתה יכול להפריש לקרן משלימה, וגם שם אתה יכול לקבל ביטוח אכע+שארים+מטריה.
אם אתה נשוי/ילדים, תוסיף לחישוב את השיקול הבא:
במקרה מוות אשתך תקבל 60% מהשכר המופקד לקרן הפנסיה לכל החיים, והילדים 40% עד גיל 21
תעשה חישוב זה יוצא סביבות 10-15 מליון, תלוי בשכר ובגיל.
לדעתי זה כיסוי הרבה יותר חשוב מאשר חצי אחוז בדמי הניהול, מה גם שדמי הניהול בפנסיה זולים יותר אז זה יתקזז חלקית עם המקדם המובטח.
כמו כן תקרא את התנאים של האכע בביטוח המנהלים, יתכן שמחייבים אותך לעבור שיקום או תנאים אחרים.

את היתרה מעבר לתקרה אתה יכול להפריש לקרן משלימה, וגם שם אתה יכול לקבל ביטוח אכע+שארים+מטריה.
העניין של הביטוחים הוא באמת נושא לבדיקה, תודה על ההערה.
במקרה מוות אשתך תקבל 60% מהשכר המופקד לקרן הפנסיה לכל החיים, והילדים 40% עד גיל 21
תעשה חישוב זה יוצא סביבות 10-15 מליון, תלוי בשכר ובגיל.
האם חובה על השארים למשוך את המשלימה כקצבה, או שניתן כסכום כחד-פעמי באותם תנאי מיסוי של משיכת קופ"ג בפטירה? פה השיקול שלי דווקא שתהיה אופציה למשיכה חד פעמית.
ישנם גם חסרונות של שינויי רגולציה, איזון אקטוארי, ודלות מסלולים (ספציפית IRA) במשלימה שאין אותם בקופ"ג למיטב הבנתי.
לגבי ד"נ עוד לא בדקתי לאיזה מכשיר יש יתרון.

אם אתה רוצה משיכה חד פעמית במוות + הביטוח אכע ושארים של קרן הפנסיה אתה יכול לנייד את כל הצבירה הקיימת לקופת גמל ולהמשיך את ההפקדות לפנסיה, או לעשות ביטוח חיים.

אם אתה רוצה משיכה חד פעמית במוות + הביטוח אכע ושארים של קרן הפנסיה
אם הבנתי אותך, זה לא משנה את המצב הקיים היום, מאחר ואני מפריש מקס לפנסיה, ובמקרה פטירה ב"מ מבצע תשלום חד פעמי מאחר ואני לא מושך קצבה.

אם הבנתי אותך, זה לא משנה את המצב הקיים היום, מאחר ואני מפריש מקס לפנסיה, ובמקרה פטירה ב"מ מבצע תשלום חד פעמי מאחר ואני לא מושך קצבה.

במקרה פטירה:
קרן פנסיה: אם יש שארים המוגדרים בתקנון, השארים מקבלים קצבה חודשית במסגרת ביטוח השארים לפי האחוז במסלולך שלך. אם לא קיימים שארים, הצבירה משולמת כסכום חד פעמי ליורשים.
ביטוח מנהלים: הצבירה + סכום ביטוח החיים שדוחפים לך יחד עם ביטוח המנהלים משולם כסכום חד פעמי ליורשים
קופת גמל: הצבירה משולמת כסכום חד פעמי ליורשים.

שים לך שאם אתה מעביר את הצבירה הקיימת לקופת גמל, ביטוח השארים בפנסיה יתיקר.

מאחר ואני מפריש מקס לפנסיה
לא ברור לי על איזה מקסימום אתה מדבר. אין מקסימום להפרשה לפנסיה. יש מקסימום לקרן מקיפה שמעליה הכסף עובר לקרן משלימה, וגם שם אפשר לקבל בדיוק את אותם ביטוחים לשארים ואכ"ע.

נערך לאחרונה ב:
קרן פנסיה: אם יש שארים המוגדרים בתקנון, השארים מקבלים קצבה חודשית במסגרת ביטוח השארים לפי האחוז במסלולך שלך. אם לא קיימים שארים, הצבירה משולמת כסכום חד פעמי ליורשים.
תיקון קטן:
אם הצבירה גדולה מהשווי המהוון של קצבאות השארים (כלומר השווי המהוון של עלות הביטוח) אז תקבל את ההפרש כסכום חד פעמי, בנוסף לקצבאות.
אם הצבירה קטנה או שווה לזה אז תקבל רק את הקצבאות.

כלומר, בהנחה שקיים מסלול השקעה מתאים בפנסיה הכללית, והמטרה היא להוריש את הסכום הזה, אז לכאורה עדיף לחסוך עד הפרישה בכללית, ולנייד את הצבירה בה לקופת גמל רגע לפני הפרישה ?
לא ברור לי על איזה מקסימום אתה מדבר
לקרן מקיפה
וגם שם אפשר לקבל בדיוק את אותם ביטוחים לשארים
עבורי אני לא רואה בזה צורך
משולם ע"י המעסיק.

כלומר, בהנחה שקיים מסלול השקעה מתאים בפנסיה הכללית, והמטרה היא להוריש את הסכום הזה, אז לכאורה עדיף לחסוך עד הפרישה בכללית, ולנייד את הצבירה בה לקופת גמל רגע לפני הפרישה ?
כן, ואז היורשים מקבלים את הכסף פטור ממס.
אבל קח יועץ פרישה מקצועי לפני הפרישה כי יש הטבות מס שצריך לדעת מה הדרך האופטימלית לנצל אותם.

אם כך, האם זה נכון לומר שהשיקול היחיד בבחירה בין פנסיה כללית לקופת גמל (באותו מסלול) הוא דמי הניהול, בהינתן שאין צורך בביטוחים והחוסך רחוק מפרישה?

אם כך, האם זה נכון לומר שהשיקול היחיד בבחירה בין פנסיה כללית לקופת גמל (באותו מסלול) הוא דמי הניהול, בהינתן שאין צורך בביטוחים והחוסך רחוק מפרישה?
דמי הניהול והביטוחים שאתה משלם בקרן פנסיה, ואגח מיועד שאתה מקבל בקרן פנסיה. לאחרונה יש מסלולים של 100% חשיפה למדד ועוד 30% אג"ח מיועד במקיפה, מה שנותן תשואה גבוהה יותר מאשר רק חשיפה למדד.

לגבי "אותו מסלול", למעט מסלול מחקה sp500, כל המסלולים האחרים שונים בין קרנות שונות. מסלול "כללי" בקרן אחת לא מכיל את אותם הנכסים כמו מסלול "כללי" בקרן אחרת.

ועדין לא הבנתי את החלוקה שאתה עושה בתקרה של הקרן המקיפה. מדובר בחלוקה שרירותית לחלוטין של אג"ח מיועד. אם אתה מחליט לחלק את השכר בין קרן פנסיה וקופת גמל או ביטוח מנהלים, למעט אג"ח מיועד אין סיבה לחלק דווקא בתקרה של המקיפה, אתה יכול לבחור את נקודת החלוקה בכל סכום אחר.

רק הבהרה: אני לא יועץ מס, לא יועץ פנסיוני, ולא בעל הסמכה משום סוג.

נערך לאחרונה ב:
דמי הניהול והביטוחים שאתה משלם בקרן פנסיה, ואגח מיועד שאתה מקבל בקרן פנסיה
זה לא רלוונטי לפנסיה כללית.
הביטוח הוא "חובה" רק במקיפה. להבנתי במשלימה/כללית אתה יכול לבחור אם אתה רוצה ביטוח או לא.
. לאחרונה יש מסלולים של 100% חשיפה למדד ועוד 30% אג"ח מיועד במשלימה
אין אג"ח מיועדות במשלימה/כללית, רק במקיפה.

כמו שאמרת, יש את עניין יש גם את עניין הביטוחים ומסלולי ההשקעה (למשל בגמל יש אופציה לIRA שבפנסיה אין).
אם לא מעניין אותך לא מסלול השקעה ולא ביטוח אז אכן ההבדל היחיד שנשאר זה דמי הניהול.

זה לא רלוונטי לפנסיה כללית.
הביטוח הוא "חובה" רק במקיפה. להבנתי במשלימה/כללית אתה יכול לבחור אם אתה רוצה ביטוח או לא.
נכון, אבל אם אתה לא בוחר באופן אקטיבי לבטל אותם אז הכיסויים במשלימה זהים למסלול כיסויים במקיפה.

אין אג"ח מיועדות במשלימה/כללית, רק במקיפה.
אתה צודק כמובן, תיקנתי.

לאחרונה יש מסלולים של 100% חשיפה למדד ועוד 30% אג"ח מיועד במשלימה
במשלימה אין אג"ח מיועד עד כמה שאני מכיר.

ועדין לא הבנתי את החלוקה שאתה עושה בתקרה של הקרן המקיפה
אני מפריש עד התקרה בדיוק בגלל האג"ח המיועד + ביטוחים. פשוט מתאים לי לעשות את החלוקה בנקודה הזאת, וברור לי שניתן לבחור חלוקה אחרת. לצורך הדיון זה נתון קשיח.
האג"ח המיועד הוא לא שיקול מעל התקרה כי הוא לא קיים מעל התקרה (שוב, למיטב הבנתי).

רק הבהרה: אני לא יועץ מס, לא יועץ פנסיוני, ולא בעל הסמכה משום סוג.
ברור, הכל דיון תיאורטי...

נכון, אבל אם אתה לא בוחר באופן אקטיבי לבטל אותם אז הכיסויים במשלימה זהים למסלול כיסויים במקיפה.
תלוי בחברה.
לדעתי יש כאלה שהדיפולט הוא דוקא בלי ביטוח ממה שהבנתי.
בכל מקרה, @slichy טען שאין לו צורך בביטוחים, אז אני מניח שהוא ידאג לזה שלא יהיה לו ביטוח במשלימה.

תוכל להסביר? במה הוא יותר טוב? תודה

1.התשלומים לבן זוג או ילדים במקרה פטירה, גדולים יותר בסדרי גודל בפנסיה מאשר בביטוח מנהלים (בהנחה שאתה במסלול 100% לשארים)
2. הכיסוי בפנסיה + מטריה הרבה יותר זול מאשר בביטוח מנהלים
3. הביטוח לאובדן כושר עבודה בביטוח מנהלים יכול להיות טוב ויכול להיות גרוע, תלוי בתוכנית הספציפית שאתה נמצא בה
מה יכול להיות גרוע:
> יתכן שהכיסוי לעיסוק ספציפי או תשלומים בכלל הוא רק לתקופה מוגבלת (שנה/שנתיים/חמש)
> יתכן שאין לך כיסוי לנכות חלקית אלא רק לנכות מוחלטת
> יתכן שאתה מחוייב לעבור שיקום כדי להיות זכאי לקצבה
> יתכן שהגדרת העיסוק הספציפי היא העבודה ב 5 שנים האחרונות ולא 12 חודשים
> יתכן שלפי ביטוח המנהלים אסור לך לעבוד בכל עבודה שהיא כדי להיות זכאי לתשלומי אכ"ע
> יתכן שאין לך שחרור, כלומר שחברת הביטוח לא ממשיכה את ההפקדות לפנסיה במקומך
> יש עוד פינות שבהם הכיסוי שלך בביטוח מנהלים יכול להיות גרוע

מה טוב בביטוח מטריה:
> קיימת הרחבה לעיסוק ספציפי שמוגדר כעיסוק ב 12 חודשים אחרונים
> יש כיסוי לנכות חלקית
> לא צריך לעבור שיקום כדי להיות זכאי לקצבה
> מותר לעבוד במקביל לקבלת קצבת אכ"ע בתנאי שההכנסה הכוללת לא תעלה על 75% מהשכר מכל מקור הכנסה לפני האכ"ע. (או 120%/100% בשנים הראשונות)
> אפשר לקנות כיסויים נוספים חשובים וזולים: הצמדה למדד ל 60 חודשים, הגדלת הקצבה ב2% לשנה, פרנצ'יזה
> קרן הפנסיה/המטריה ממשיכה את ההפקדות במקומך לקרן הפנסיה כך שבגיל פרישה תהיה לך צבירה כאילו עבדת כל השנים.
> אפשר לקנות ביטול קיזוז מגורם ממשלתי, ההרחבה הזו תקפה גם אם קרן הפנסיה היא זאת שמשלמת לך ולא המטריה.
> עדיף שביטוח המטריה יהיה באותה חברה של הקרן פנסיה, ככה יש סיכוי יותר טוב שהתביעה תתקבל.

נערך לאחרונה ב:
> עדיף שביטוח המטריה יהיה באותה חברה של הקרן פנסיה, ככה יש סיכוי יותר טוב שהתביעה תתקבל.

תודה על התשובה המפורטת!

יש הסבר מאחורי הסעיף הזה? למה שיהיה קשר בין הדברים?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
yancuk רכב חברה - כדאיות צרכנות פיננסית 14
עידו ג הבדלי דמי ניהול בקרן אירית - כדאיות שוק ההון 6
T כדאיות העברת כספים מקופת גמל לפנסיה כללית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
F כדאיות של 20/80 לעומת דירה קיימת? (+אקסל מתנה) נדל"ן 64
י כדאיות התקנת חימום תת רצפתי בדירה להשקעה מקבלן נדל"ן 11
כ עצמאי - כדאיות הטבות מס מקרן פנסיה \ גמל ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
P כדאיות ביטוח רכב צרכנות פיננסית 6
J כדאיות קופת גמל במעמד עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
A מעבר לקטנוע חשמלי - כדאיות כלכלית לעומת חסרון טווח הנסיעה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
י כדאיות מעבר לIKBR שוק ההון 7
O איך לחשב כדאיות זכייה במחיר למשתכן מול שכירות ? נדל"ן 9
S הטבות מס בשכר לא מבוטח⁩ - כדאיות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
נ כדאיות זכיה במחיר למשתכן נדל"ן 3
R מחיר למשתכן אשקלון - כדאיות עסקה נדל"ן 12
וינסנט כדאיות השקעה בחלק הסולידי של התיק שוק ההון 19
א מישהו יכול להמליץ על ספר כדאיות השקעות בנדלן? פוסטים מאיכות נמוכה 0
jinjiy כדאיות מחזור משכנתאות נדל"ן 28
IAmSam חישוב כדאיות של פרישה מרצון עם מרכיב פיצויים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
D כדאיות ביטוח חיים צרכנות פיננסית 8
א השקעה באג"ח ארה"ב - כדאיות ומיסוי שוק ההון 5
O כדאיות ביטוחים, אשמח לשמוע את דעתכם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
יבגני_ל כדאיות ביטוח אבדן כושר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
Z מה הן מדינות הכי כדאיות מבחינת מס רווח הון? מיסים 10
T חישוב כדאיות הקדמת תשלומים לקבלן נדל"ן 14
C חישוב כדאיות לקיחת הלוואה והחזר משכנתא נדל"ן 9
A כדאיות רישום למחיר מטרה כעת - סיכויי זכייה נדל"ן 5
M כדאיות הרחבת דירה להשקעה נדל"ן 20
T כדאיות פתיחת עוסק פטור לשכיר עם שכר גבוה מיסים 21
הדבורה מיה כדאיות לסגירת משכנתא נדל"ן 20
E כדאיות מחיר למשתכן נדל"ן 8
S כדאיות\שיקולי מס ב"הסבת" הדירה הראשונה כדירה להשקעה נדל"ן 19
ל כדאיות מחזור משכנתא עזרתכם. נדל"ן 6
M כדאיות בניית יחידת דיור בבית פרטי נדל"ן 21
A כדאיות והערכה של ייעוץ פנסיוני בתשלום פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
G כדאיות דחיית בקשה להחזרי מס מיסים 8
A שכיר: כדאיות הפרשה לפנסיה על בונוס ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
משקיע בתבונה כדאיות לקיחת הלוואה מקופת גמל להשקעה לצורך קניית דירה להשקעה נדל"ן 9
ליאונידס כדאיות קיזוז מס כנגד הפסד מיסים 10
T חישוב כדאיות עזיבה של אינטרקטיב ישראל לטובת ib העולמי שוק ההון 3
שם משתמש בעייתי האם זה שהשקל עולה ביחס לדולר יכול להשפיע על כדאיות של מדד s&p500? שוק ההון 2
I מועדון הוט - כדאיות הצטרפות לחברי הייטקזון צרכנות פיננסית 1
The Stoic כדאיות דירה להשקעה נדל"ן 16
מומו הברווז כדאיות השקעה בבת ים לאור פיתוח מסיבי נדל"ן 5
S כדאיות סגירת הלוואה כנגד נכס מניב לעומת אחזקה של אג"ח\מזומן נדל"ן 17
J ביטוח מנהלים ללא מקדם מובטח - איך לחשב כדאיות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Anrala כדאיות פדיון כספים מפוליסת חיסכון לצורך השקעה דרך קרנות סל שוק ההון 1
D בחינת כדאיות של דירה. הקאצ' - יש לי שבוע! נדל"ן 4
I בחינת כדאיות החלפת קרן: מיסוי ריאלי מול דחיית מס שוק ההון 1
י כדאיות רכישה של בית במצב שלד נדל"ן 4
N למישהו יצא להוציא דרכון רומני? עלות vs כדאיות אוף טופיק 10

נושאים דומים

Back