• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

כדאיות מעבר מSPY לבלאקרוק בשקלים

nibu

משתמש סולידי
דירוג
18
אני מחזיק SPY בשווי 70K ש"ח שהם בערך 30% מהתיק במיטב דש. איך אני יכול לחשב את הכדאיות למכור אותה וקנייה של קרן מחקה S&P500 ISHARES בשקלים?(1159250)
הנקודות שחשבתי עליהן:
- הקרן של בלאקרוק לאורך זמן צפוייה לצמוח יותר, מאמין שאחזיק בקרן לפחות ל10 שנים.
- שיקול של אובדן מס לא רלוונטי: אני סטודנט, לא עובד ולכן אוכל לבקש את המס חזרה (מישהו יודע מה התקרה של רווחי הון שאפשר להזדכות עליה?)
- יש עמלת מכירה(זניח) ופערים בשערי המרה מדולר ששווים בערך שני אחוז..
- אני לא יודע למשך כמה זמן הקרנות האלה ישווקו בארץ.

תודה לכולם

נערך לאחרונה ב:

KickR

משתמש בכיר
דירוג
2,685
בלאקרוק זו חברה, לא קרן.
גם ishares זו לא קרן ספציפית אלא משפחה של קרנות של בלאקרוק.
בהינתן הנ"ל אני לא יודע איך הגעת למסקנה שהקרן של בלאקרוק צפויה לצמוח יותר מאשר SPY.

בהנחה שאתה מתכוון לקרן של בלאקרוק על מדד ה-s&p500 נקובה בשקלים:
מבחינת מיסוי יש עדיפות בטווח הארוך (אבל בטווח של 10 שנים עדיין אין יתרון) לקרן האירית הנקובה בשקלים (מצד אחד מיסוי כפול ומצד שני המיסוי הראשוני הוא נמוך יותר והשני הוא דחוי).
לטווח של 10 שנים הייתי מעדיף להחזיק את הקרן האמריקאית (למעט שיקולים של מס ירושה, אם זה משהו שאתה מודאג לגביו)

עמלת מכירה / המרה / קנייה - זה תלוי בתנאים שיש לך אבל אני מניח שזה זניח במיטב ד"ש.
היתרון ברכישת קרן נקובה בשקלים הוא לא יתרון חד משמעי (אתה חוסך המרה אבל, אולי, משלם על מרווח פחות אטרקטיבי)

החשש לגבי זה שהקרנות יסגרו - במידה וזה יקרה מה שסביר שיקרה זה שתקבל יחידות שקולות של הגרסה הדולרית של הקרנות (ובעצם העלות של זה מבחינתך תהיה המרה לשקלים כשתרצה להנזיל את היחידות בהנחה ותצטרך את הכסף בשקלים)
הגרסאות האיריות של הקרנות של בלאקרוק הנקובות בשקלים הן קרנות עצומות שלא סביר שייסגרו (יש סיכוי כלשהו שהן ירכשו במלואן על ידי חברה אחרת, אבל לא סביר שהן יסגרו).

nibu

משתמש סולידי
דירוג
18
תיקנתי (:
לגבי היעלו יותר, התכוונתי בעיקר בגלל ה2% דיבידנד המחולק בSPY שלא ממש יצבור ריבית דריבית כי הסכומים קטנים מלהשקיע מחדש כל פעם וכמו כן יש עמלת קנייה של 8$.

KickR

משתמש בכיר
דירוג
2,685
תיקנתי (:
לגבי היעלו יותר, התכוונתי בעיקר בגלל ה2% דיבידנד המחולק בSPY שלא ממש יצבור ריבית דריבית כי הסכומים קטנים מלהשקיע מחדש כל פעם וכמו כן יש עמלת קנייה של 8$.
אתה לא מתכוון להוסיף כסף להשקעה לפחות פעם ברבעון? אם כן אז אין סיבה שלא תוכל לשלב את הדיבידנד בהשקעה שלך.
לגבי עמלות מינימום בגלל שהן בעקרון קטנות ביחס לתיק (למשל 32$ בשנה אם תשקיע פעם ברבעון ביחס ל7% דולרי~ בשנה) זה לא אמור להיות השיקול המרכזי (אבל תמיד אפשר לשאוף לאופטימיזציה נוספת)

Delver

משתמש בכיר
דירוג
2,357
אתה לא מתכוון להוסיף כסף להשקעה לפחות פעם ברבעון? אם כן אז אין סיבה שלא תוכל לשלב את הדיבידנד בהשקעה שלך.
אפשר להשתמש רק בכסף חדש כדי לקנות את הקרנות של בלקרוק

nibu

משתמש סולידי
דירוג
18
לא יהיו הפקדות משמעותיות. זה כסף שנצבר עבורי + צבא + עבודות וכעת חי מהכנסות של המשפחה

KickR

משתמש בכיר
דירוג
2,685
לא יהיו הפקדות משמעותיות. זה כסף שנצבר עבורי + צבא + עבודות וכעת חי מהכנסות של המשפחה
לכמה זמן? נראה לי שתכנית השקעה ל10+ שנים צריכה גם לשקלל בתוכה את הצפי שלך למדיניות ההפקדה העתידית.

בכל מקרה ההבדל בין החלופות קטן מאוד, ובפרט אם אתה לא מתכוון להכניס כסף נוסף להשקעה מעבר להפקדה הראשונית.

אורי ג.

משתמש בכיר
דירוג
22,715
בהינתן הנ"ל אני לא יודע איך הגעת למסקנה שהקרן של בלאקרוק צפויה לצמוח יותר מאשר SPY.
המתחרות של SPY אכן יותר קצת יותר יעילות ממנה, גם בגלל אופן צבירת המזומן וגם בגלל דמי הניהול הטיפה יותר גבוהים שם וכל זאת בנוסף לצבירת הדיבידנדים באיריות.

KickR

משתמש בכיר
דירוג
2,685
המתחרות של SPY אכן יותר קצת יותר יעילות ממנה, גם בגלל אופן צבירת המזומן וגם בגלל דמי הניהול הטיפה יותר גבוהים שם וכל זאת בנוסף לצבירת הדיבידנדים באיריות.
א. בהודעה המקורית שלו הוא לא ציין את הקרן הספציפית אליה התייחס של בלקרוק ואז לא היה ברור בין מה למה הוא משווה
ב. צבירת הדיבידנדים באיריות משמעותה מיסוי כפול. בטווחי השקעה מסוימים מדובר בהפסד (בפרט, באופן הכי מובהק, אם משקיעים לרבעון ומושכים מיד לאחר קבלת הדיבידנד). מההודעה של פות״ש לא ברור כי הוא יחזיק בקרן הזו ל20+ שנים (שזה בערך הזמן שנדרש, לטעמי, על מנת להרוויח מצבירת המס בקרן האירית, כמו גם מהטבת המס שיש לקרן האירית)

nibu

משתמש סולידי
דירוג
18
לכמה זמן? .

בעוד 4 שנים טפו טפו טפו צפוי להתחיל סטאז'. מתכנן להחזיק לטווח הארוך

- למה המיסוי כפול?
- תהיתי אם לעשות את המעבר הזה מלכתחילה כי מקריאת פוסט ישן פה הוצע למי שלא מגיע תקרת הפטור ממס למכור ולקנות בשנים האלו ע"מ לנעול שער קנייה גבוהה יותר.יודעים אם אני זכאי להחזר ע"פ סכום המס 25% פחות נקודות זיכוי (5900) או לפי מס 10% וממנו להפחית את הנקודות זיכוי?

ShDan

משתמש ותיק
דירוג
360
מיסוי כפול בקרן אירית צוברת כי 15% מנוכה מס במקור ע"י האמריקאים על הדיבידנד ואז כשתמשוך את הכסף תשלם עליו עוד 25% מס רווחי הון בארץ.

M.B

משתמש ותיק
דירוג
75
מיסוי כפול בקרן אירית צוברת כי 15% מנוכה מס במקור ע"י האמריקאים על הדיבידנד ואז כשתמשוך את הכסף תשלם עליו עוד 25% מס רווחי הון בארץ.
בקרן אמריקאית תשלם 30% על הדיבידנד לא ?
ואחר כך אם תחליט להפקיד אותו מחדש תשלם גם את ה-25% רווחי הון הישראלי
אני טועה ?
בגלל זה אומרים שהאיריות לטווח ארוך משתלמות, נראה לי 15+ שנים

ShDan

משתמש ותיק
דירוג
360
בקרן אמריקאית תשלם 30% על הדיבידנד לא ?
ואחר כך אם תחליט להפקיד אותו מחדש תשלם גם את ה-25% רווחי הון הישראלי
אני טועה ?
בגלל זה אומרים שהאיריות לטווח ארוך משתלמות, נראה לי 15+ שנים
תשלם 25%, ואז זה נכנס לחשבון שלך ואם תחליט להשקיע אותם שוב אז זה יהיה חלק מהקרן ולא תשלם עליהם שוב (רק על הרווחים שלהם מן הסתם)...

לגבי הטווח מתי משתלם לעבור ממחלקת לצוברת, הטווח המקובל בפורום הוא 30 שנים. מבדיקות שלי (זה הרי תלוי הנחות) זה אולי קצת יותר

Delver

משתמש בכיר
דירוג
2,357
- תהיתי אם לעשות את המעבר הזה מלכתחילה כי מקריאת פוסט ישן פה הוצע למי שלא מגיע תקרת הפטור ממס למכור ולקנות בשנים האלו ע"מ לנעול שער קנייה גבוהה יותר.יודעים אם אני זכאי להחזר ע"פ סכום המס 25% פחות נקודות זיכוי (5900) או לפי מס 10% וממנו להפחית את הנקודות זיכוי?

לא יודע בדיוק איך עובד עניין החזר המס, אבל הכדאיות של המהלך תלויה בסכום החסכון, אם זה כמה אלפי שקלים של החזר מס (אחרי שהתחשבת בהוצאות של 2%) זה נשמע שווה את המאמץ.

nibu

משתמש סולידי
דירוג
18
נכון להיום זה המס הוא כמה אלפי שקלים.. זה הנייר היחיד שחשבתי להעביר מדולרים לשקלים, אז השאר לא יהיו חייבים ב2% מעבר לעמלת קנייה ומכירה. מקבלים את הכסף ממס הכנסה עם 4% ריבית והצמדה כמה חודשים עד שנה לאחר הבקשה.

M.B

משתמש ותיק
דירוג
75
תשלם 25%, ואז זה נכנס לחשבון שלך ואם תחליט להשקיע אותם שוב אז זה יהיה חלק מהקרן ולא תשלם עליהם שוב (רק על הרווחים שלהם מן הסתם)...

לגבי הטווח מתי משתלם לעבור ממחלקת לצוברת, הטווח המקובל בפורום הוא 30 שנים. מבדיקות שלי (זה הרי תלוי הנחות) זה אולי קצת יותר

30 שנה בהנחה שאתה מעוניין להמשיך להפקיד את הדיבידנדים ?
איך זה יכול להיות כל כך הרבה זמן ? לקחת בחשבון גם עמלות ?

roneng

משתמש בכיר
דירוג
11,321
30 שנה בהנחה שאתה מעוניין להמשיך להפקיד את הדיבידנדים ?
כן
כלומר תלוי בחישוב, בין 20 ל 30 שנה.
איך זה יכול להיות כל כך הרבה זמן ?
תחשב בעצמך ותראה
לקחת בחשבון גם עמלות ?
אצל רוב האנשים העמלות חסרות משמעות כי הם משקיעים מחדש את הדיבידנדים יחד עם ההשקעה השוטפת שלהם

M.B

משתמש ותיק
דירוג
75
כן
כלומר תלוי בחישוב, בין 20 ל 30 שנה.

תחשב בעצמך ותראה

אצל רוב האנשים העמלות חסרות משמעות כי הם משקיעים מחדש את הדיבידנדים יחד עם ההשקעה השוטפת שלהם

נכון הבנתי אותך.
בהנחה שלא מבצעים הפקדות שוטפות אלא חד פעמי לטווח ארוך אז אפשר להניח שהאיריות הן הבחירה המוצלחת ואז בטח גם הזמנים מצטמצמים באופן משמעותי.

roneng

משתמש בכיר
דירוג
11,321
בהנחה שלא מבצעים הפקדות שוטפות אלא חד פעמי לטווח ארוך אז אפשר להניח שהאיריות הן הבחירה המוצלחת
תלוי מה העמלות שלך.
אני למשל משלם בערך 30 סנט לכל קניה, אז גם אם אני עושה 4 קניות בשנה במשך 10 שנים זה יוצא הבדל של 12$, שזה זניח לחלוטין.

KickR

משתמש בכיר
דירוג
2,685
לצורך העניין אם יש לך כיום דרך למשוך רווחים פטורים ממס, זה משהו שכדאי לך לשקול בלי קשר לשאלה אם אתה רוצה או לא רוצה להחליף לקרן אחרת.

בארץ אין חוק שאוסר עליך למכור יחידות של קרן ולרכוש אותן מחדש באותו היום.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S כדאיות מעבר מתיק מנוהל לניהול עצמאי שוק ההון 1
ITS כדאיות מעבר מקרן אמריקאית (מחלקת) לקרן אירית (צוברת) בחשבון פטור IRA שוק ההון 34
S כדאיות סגירת הלוואה כנגד נכס מניב לעומת אחזקה של אג"ח\מזומן נדל"ן 17
J ביטוח מנהלים ללא מקדם מובטח - איך לחשב כדאיות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Anrala כדאיות פדיון כספים מפוליסת חיסכון לצורך השקעה דרך קרנות סל שוק ההון 1
D בחינת כדאיות של דירה. הקאצ' - יש לי שבוע! נדל"ן 4
I בחינת כדאיות החלפת קרן: מיסוי ריאלי מול דחיית מס שוק ההון 1
י כדאיות רכישה של בית במצב שלד נדל"ן 4
N למישהו יצא להוציא דרכון רומני? עלות vs כדאיות אוף טופיק 0
מ התלבטות לגבי כדאיות חתימת קבע התפתחות אישית 11
L כדאיות תיק המורכב ממניות דיבידנד שוק ההון 7
D כדאיות SPY/VT/QQQ שוק ההון 9
J מתודה לבחינת כדאיות השקעה בשווקי נדל״ן נדל"ן 4
O בדיקת כדאיות - מתלבט ברכישת דירה להשקעה לעומת המשך השקעה בשוק ההון - אשמח לפידבק על החישוב נדל"ן 6
S כדאיות של קופת גמל ומייק משקיע לראשונה צרכנות פיננסית 7
M כדאיות ESPP שוק ההון 48
S (אי-)כדאיות רכישת דירה לרווק בשנות הארבעים לחייו צרכנות פיננסית 1
tomchoook כדאיות של הפיכת קרן השתלמות לתיק ממוסה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ס כדאיות מינוף תיק מניות בעזרת משכנתא על דירה קיימת שוק ההון 7
P כדאיות ביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
S כדאיות ניוד ב"מ עם מקדם מובטח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
M חישוב כדאיות מכירת RSUs פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 88
Z כדאיות כלכלית בהוצאת היתר בניה נדל"ן 4
F כדאיות העברת כספים מהבנק לתיקון 190 שוק ההון 13
E מחפש שרשור על כדאיות רכישת דירה יקרה בתקופת הפנסיה נדל"ן 0
A השכרות רכב מזדמנות - כדאיות של CAR2GO ודומיהם מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 30
I כדאיות השקעה -בחירה בין אפשרויות שונות נדל"ן 22
E איך אתם מכמתים כדאיות של רכישה? אוף טופיק 13
ס כדאיות העברת קה"ש ואו קופ"ג לחיסכון לניהול אישי ב-IRA שוק ההון 17
מ כדאיות למשיכת כספים לטובת דירה או לקיחת משכנתא שוק ההון 1
ע עמלות כדאיות? - מיטב דש שוק ההון 2
F כדאיות השקעה בדירה ראשונה נדל"ן 22
S כדאיות בניית בית והשכרה לעומת השקעה ? נדל"ן 3
V קה"ש: כדאיות של לעבור מ SP500 ל IRA שוק ההון 4
O כדאיות רכישת דירה להשקעה נדל"ן 17
F כדאיות מחזור משכנתא צרכנות פיננסית 1
O כדאיות הלוואה לרכב אם ״לא צריך״ מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
Rahash כדאיות IRA שוק ההון 5
E כדאיות השקעה בזמנים כאלה שוק ההון 5
ג כדאיות השקעה בארה"ב לאור עליית הדולר שוק ההון 3
מ כדאיות מחיר למשתכן כ'השקעת ערך'? אגמים נתניה נדל"ן 28
ב כדאיות של ביטוח חיים ואכ״ע צרכנות פיננסית 25
W שאלת כדאיות הענקת הלוואה שוק ההון 24
E כדאיות מבצע למשתכן במודיעין - האם זו עסקת חלומות? נדל"ן 6
ע בדיקת כדאיות לרכישת מניות + קופ"ג להשקעה שוק ההון 3
S אשמח למידע כיצד מנתחים שוק עבור כדאיות השקעה התפתחות אישית 7
ס כדאיות ברישום דירה על הילדים נדל"ן 28
Z האם מס הכנסה בשאלות כדאיות שלה סופרת גם את ביטוח לאומי כרווח שלה? צרכנות פיננסית 9
ל מבקש עזרה - שיקולי כדאיות בבחירת קרן בנוסף לד.נ שוק ההון 12
א שאלה על בדיקת כדאיות השקעה באקסל אוף טופיק 2

נושאים דומים

למעלה