• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כדאיות מעבר מSPY לבלאקרוק בשקלים

nibu

משתמש סולידי
דירוג
19
אני מחזיק SPY בשווי 70K ש"ח שהם בערך 30% מהתיק במיטב דש. איך אני יכול לחשב את הכדאיות למכור אותה וקנייה של קרן מחקה S&P500 ISHARES בשקלים?(1159250)
הנקודות שחשבתי עליהן:
- הקרן של בלאקרוק לאורך זמן צפוייה לצמוח יותר, מאמין שאחזיק בקרן לפחות ל10 שנים.
- שיקול של אובדן מס לא רלוונטי: אני סטודנט, לא עובד ולכן אוכל לבקש את המס חזרה (מישהו יודע מה התקרה של רווחי הון שאפשר להזדכות עליה?)
- יש עמלת מכירה(זניח) ופערים בשערי המרה מדולר ששווים בערך שני אחוז..
- אני לא יודע למשך כמה זמן הקרנות האלה ישווקו בארץ.

תודה לכולם

נערך לאחרונה ב:
בלאקרוק זו חברה, לא קרן.
גם ishares זו לא קרן ספציפית אלא משפחה של קרנות של בלאקרוק.
בהינתן הנ"ל אני לא יודע איך הגעת למסקנה שהקרן של בלאקרוק צפויה לצמוח יותר מאשר SPY.

בהנחה שאתה מתכוון לקרן של בלאקרוק על מדד ה-s&p500 נקובה בשקלים:
מבחינת מיסוי יש עדיפות בטווח הארוך (אבל בטווח של 10 שנים עדיין אין יתרון) לקרן האירית הנקובה בשקלים (מצד אחד מיסוי כפול ומצד שני המיסוי הראשוני הוא נמוך יותר והשני הוא דחוי).
לטווח של 10 שנים הייתי מעדיף להחזיק את הקרן האמריקאית (למעט שיקולים של מס ירושה, אם זה משהו שאתה מודאג לגביו)

עמלת מכירה / המרה / קנייה - זה תלוי בתנאים שיש לך אבל אני מניח שזה זניח במיטב ד"ש.
היתרון ברכישת קרן נקובה בשקלים הוא לא יתרון חד משמעי (אתה חוסך המרה אבל, אולי, משלם על מרווח פחות אטרקטיבי)

החשש לגבי זה שהקרנות יסגרו - במידה וזה יקרה מה שסביר שיקרה זה שתקבל יחידות שקולות של הגרסה הדולרית של הקרנות (ובעצם העלות של זה מבחינתך תהיה המרה לשקלים כשתרצה להנזיל את היחידות בהנחה ותצטרך את הכסף בשקלים)
הגרסאות האיריות של הקרנות של בלאקרוק הנקובות בשקלים הן קרנות עצומות שלא סביר שייסגרו (יש סיכוי כלשהו שהן ירכשו במלואן על ידי חברה אחרת, אבל לא סביר שהן יסגרו).

תיקנתי (:
לגבי היעלו יותר, התכוונתי בעיקר בגלל ה2% דיבידנד המחולק בSPY שלא ממש יצבור ריבית דריבית כי הסכומים קטנים מלהשקיע מחדש כל פעם וכמו כן יש עמלת קנייה של 8$.

תיקנתי (:
לגבי היעלו יותר, התכוונתי בעיקר בגלל ה2% דיבידנד המחולק בSPY שלא ממש יצבור ריבית דריבית כי הסכומים קטנים מלהשקיע מחדש כל פעם וכמו כן יש עמלת קנייה של 8$.
אתה לא מתכוון להוסיף כסף להשקעה לפחות פעם ברבעון? אם כן אז אין סיבה שלא תוכל לשלב את הדיבידנד בהשקעה שלך.
לגבי עמלות מינימום בגלל שהן בעקרון קטנות ביחס לתיק (למשל 32$ בשנה אם תשקיע פעם ברבעון ביחס ל7% דולרי~ בשנה) זה לא אמור להיות השיקול המרכזי (אבל תמיד אפשר לשאוף לאופטימיזציה נוספת)

אתה לא מתכוון להוסיף כסף להשקעה לפחות פעם ברבעון? אם כן אז אין סיבה שלא תוכל לשלב את הדיבידנד בהשקעה שלך.
אפשר להשתמש רק בכסף חדש כדי לקנות את הקרנות של בלקרוק

לא יהיו הפקדות משמעותיות. זה כסף שנצבר עבורי + צבא + עבודות וכעת חי מהכנסות של המשפחה

לא יהיו הפקדות משמעותיות. זה כסף שנצבר עבורי + צבא + עבודות וכעת חי מהכנסות של המשפחה
לכמה זמן? נראה לי שתכנית השקעה ל10+ שנים צריכה גם לשקלל בתוכה את הצפי שלך למדיניות ההפקדה העתידית.

בכל מקרה ההבדל בין החלופות קטן מאוד, ובפרט אם אתה לא מתכוון להכניס כסף נוסף להשקעה מעבר להפקדה הראשונית.

בהינתן הנ"ל אני לא יודע איך הגעת למסקנה שהקרן של בלאקרוק צפויה לצמוח יותר מאשר SPY.
המתחרות של SPY אכן יותר קצת יותר יעילות ממנה, גם בגלל אופן צבירת המזומן וגם בגלל דמי הניהול הטיפה יותר גבוהים שם וכל זאת בנוסף לצבירת הדיבידנדים באיריות.

המתחרות של SPY אכן יותר קצת יותר יעילות ממנה, גם בגלל אופן צבירת המזומן וגם בגלל דמי הניהול הטיפה יותר גבוהים שם וכל זאת בנוסף לצבירת הדיבידנדים באיריות.
א. בהודעה המקורית שלו הוא לא ציין את הקרן הספציפית אליה התייחס של בלקרוק ואז לא היה ברור בין מה למה הוא משווה
ב. צבירת הדיבידנדים באיריות משמעותה מיסוי כפול. בטווחי השקעה מסוימים מדובר בהפסד (בפרט, באופן הכי מובהק, אם משקיעים לרבעון ומושכים מיד לאחר קבלת הדיבידנד). מההודעה של פות״ש לא ברור כי הוא יחזיק בקרן הזו ל20+ שנים (שזה בערך הזמן שנדרש, לטעמי, על מנת להרוויח מצבירת המס בקרן האירית, כמו גם מהטבת המס שיש לקרן האירית)

לכמה זמן? .

בעוד 4 שנים טפו טפו טפו צפוי להתחיל סטאז'. מתכנן להחזיק לטווח הארוך

- למה המיסוי כפול?
- תהיתי אם לעשות את המעבר הזה מלכתחילה כי מקריאת פוסט ישן פה הוצע למי שלא מגיע תקרת הפטור ממס למכור ולקנות בשנים האלו ע"מ לנעול שער קנייה גבוהה יותר.יודעים אם אני זכאי להחזר ע"פ סכום המס 25% פחות נקודות זיכוי (5900) או לפי מס 10% וממנו להפחית את הנקודות זיכוי?

מיסוי כפול בקרן אירית צוברת כי 15% מנוכה מס במקור ע"י האמריקאים על הדיבידנד ואז כשתמשוך את הכסף תשלם עליו עוד 25% מס רווחי הון בארץ.

מיסוי כפול בקרן אירית צוברת כי 15% מנוכה מס במקור ע"י האמריקאים על הדיבידנד ואז כשתמשוך את הכסף תשלם עליו עוד 25% מס רווחי הון בארץ.
בקרן אמריקאית תשלם 30% על הדיבידנד לא ?
ואחר כך אם תחליט להפקיד אותו מחדש תשלם גם את ה-25% רווחי הון הישראלי
אני טועה ?
בגלל זה אומרים שהאיריות לטווח ארוך משתלמות, נראה לי 15+ שנים

בקרן אמריקאית תשלם 30% על הדיבידנד לא ?
ואחר כך אם תחליט להפקיד אותו מחדש תשלם גם את ה-25% רווחי הון הישראלי
אני טועה ?
בגלל זה אומרים שהאיריות לטווח ארוך משתלמות, נראה לי 15+ שנים
תשלם 25%, ואז זה נכנס לחשבון שלך ואם תחליט להשקיע אותם שוב אז זה יהיה חלק מהקרן ולא תשלם עליהם שוב (רק על הרווחים שלהם מן הסתם)...

לגבי הטווח מתי משתלם לעבור ממחלקת לצוברת, הטווח המקובל בפורום הוא 30 שנים. מבדיקות שלי (זה הרי תלוי הנחות) זה אולי קצת יותר

- תהיתי אם לעשות את המעבר הזה מלכתחילה כי מקריאת פוסט ישן פה הוצע למי שלא מגיע תקרת הפטור ממס למכור ולקנות בשנים האלו ע"מ לנעול שער קנייה גבוהה יותר.יודעים אם אני זכאי להחזר ע"פ סכום המס 25% פחות נקודות זיכוי (5900) או לפי מס 10% וממנו להפחית את הנקודות זיכוי?

לא יודע בדיוק איך עובד עניין החזר המס, אבל הכדאיות של המהלך תלויה בסכום החסכון, אם זה כמה אלפי שקלים של החזר מס (אחרי שהתחשבת בהוצאות של 2%) זה נשמע שווה את המאמץ.

נכון להיום זה המס הוא כמה אלפי שקלים.. זה הנייר היחיד שחשבתי להעביר מדולרים לשקלים, אז השאר לא יהיו חייבים ב2% מעבר לעמלת קנייה ומכירה. מקבלים את הכסף ממס הכנסה עם 4% ריבית והצמדה כמה חודשים עד שנה לאחר הבקשה.

תשלם 25%, ואז זה נכנס לחשבון שלך ואם תחליט להשקיע אותם שוב אז זה יהיה חלק מהקרן ולא תשלם עליהם שוב (רק על הרווחים שלהם מן הסתם)...

לגבי הטווח מתי משתלם לעבור ממחלקת לצוברת, הטווח המקובל בפורום הוא 30 שנים. מבדיקות שלי (זה הרי תלוי הנחות) זה אולי קצת יותר

30 שנה בהנחה שאתה מעוניין להמשיך להפקיד את הדיבידנדים ?
איך זה יכול להיות כל כך הרבה זמן ? לקחת בחשבון גם עמלות ?

30 שנה בהנחה שאתה מעוניין להמשיך להפקיד את הדיבידנדים ?
כן
כלומר תלוי בחישוב, בין 20 ל 30 שנה.
איך זה יכול להיות כל כך הרבה זמן ?
תחשב בעצמך ותראה
לקחת בחשבון גם עמלות ?
אצל רוב האנשים העמלות חסרות משמעות כי הם משקיעים מחדש את הדיבידנדים יחד עם ההשקעה השוטפת שלהם

כן
כלומר תלוי בחישוב, בין 20 ל 30 שנה.

תחשב בעצמך ותראה

אצל רוב האנשים העמלות חסרות משמעות כי הם משקיעים מחדש את הדיבידנדים יחד עם ההשקעה השוטפת שלהם

נכון הבנתי אותך.
בהנחה שלא מבצעים הפקדות שוטפות אלא חד פעמי לטווח ארוך אז אפשר להניח שהאיריות הן הבחירה המוצלחת ואז בטח גם הזמנים מצטמצמים באופן משמעותי.

בהנחה שלא מבצעים הפקדות שוטפות אלא חד פעמי לטווח ארוך אז אפשר להניח שהאיריות הן הבחירה המוצלחת
תלוי מה העמלות שלך.
אני למשל משלם בערך 30 סנט לכל קניה, אז גם אם אני עושה 4 קניות בשנה במשך 10 שנים זה יוצא הבדל של 12$, שזה זניח לחלוטין.

לצורך העניין אם יש לך כיום דרך למשוך רווחים פטורים ממס, זה משהו שכדאי לך לשקול בלי קשר לשאלה אם אתה רוצה או לא רוצה להחליף לקרן אחרת.

בארץ אין חוק שאוסר עליך למכור יחידות של קרן ולרכוש אותן מחדש באותו היום.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A מעבר לקטנוע חשמלי - כדאיות כלכלית לעומת חסרון טווח הנסיעה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
י כדאיות מעבר לIKBR שוק ההון 7
S כדאיות מעבר מתיק מנוהל לניהול עצמאי שוק ההון 1
ITS כדאיות מעבר מקרן אמריקאית (מחלקת) לקרן אירית (צוברת) בחשבון פטור IRA שוק ההון 34
yancuk רכב חברה - כדאיות צרכנות פיננסית 14
עידו ג הבדלי דמי ניהול בקרן אירית - כדאיות שוק ההון 6
T כדאיות העברת כספים מקופת גמל לפנסיה כללית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
F כדאיות של 20/80 לעומת דירה קיימת? (+אקסל מתנה) נדל"ן 64
י כדאיות התקנת חימום תת רצפתי בדירה להשקעה מקבלן נדל"ן 11
כ עצמאי - כדאיות הטבות מס מקרן פנסיה \ גמל ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
P כדאיות ביטוח רכב צרכנות פיננסית 6
J כדאיות קופת גמל במעמד עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
O איך לחשב כדאיות זכייה במחיר למשתכן מול שכירות ? נדל"ן 9
S הטבות מס בשכר לא מבוטח⁩ - כדאיות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
נ כדאיות זכיה במחיר למשתכן נדל"ן 3
R מחיר למשתכן אשקלון - כדאיות עסקה נדל"ן 12
וינסנט כדאיות השקעה בחלק הסולידי של התיק שוק ההון 19
א מישהו יכול להמליץ על ספר כדאיות השקעות בנדלן? פוסטים מאיכות נמוכה 0
jinjiy כדאיות מחזור משכנתאות נדל"ן 28
IAmSam חישוב כדאיות של פרישה מרצון עם מרכיב פיצויים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
D כדאיות ביטוח חיים צרכנות פיננסית 8
א השקעה באג"ח ארה"ב - כדאיות ומיסוי שוק ההון 5
O כדאיות ביטוחים, אשמח לשמוע את דעתכם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
יבגני_ל כדאיות ביטוח אבדן כושר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
Z מה הן מדינות הכי כדאיות מבחינת מס רווח הון? מיסים 10
T חישוב כדאיות הקדמת תשלומים לקבלן נדל"ן 14
C חישוב כדאיות לקיחת הלוואה והחזר משכנתא נדל"ן 9
A כדאיות רישום למחיר מטרה כעת - סיכויי זכייה נדל"ן 5
M כדאיות הרחבת דירה להשקעה נדל"ן 20
T כדאיות פתיחת עוסק פטור לשכיר עם שכר גבוה מיסים 21
הדבורה מיה כדאיות לסגירת משכנתא נדל"ן 20
E כדאיות מחיר למשתכן נדל"ן 8
S כדאיות\שיקולי מס ב"הסבת" הדירה הראשונה כדירה להשקעה נדל"ן 19
ל כדאיות מחזור משכנתא עזרתכם. נדל"ן 6
M כדאיות בניית יחידת דיור בבית פרטי נדל"ן 21
A כדאיות והערכה של ייעוץ פנסיוני בתשלום פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
G כדאיות דחיית בקשה להחזרי מס מיסים 8
A שכיר: כדאיות הפרשה לפנסיה על בונוס ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
משקיע בתבונה כדאיות לקיחת הלוואה מקופת גמל להשקעה לצורך קניית דירה להשקעה נדל"ן 9
ליאונידס כדאיות קיזוז מס כנגד הפסד מיסים 10
T חישוב כדאיות עזיבה של אינטרקטיב ישראל לטובת ib העולמי שוק ההון 3
שם משתמש בעייתי האם זה שהשקל עולה ביחס לדולר יכול להשפיע על כדאיות של מדד s&p500? שוק ההון 2
I מועדון הוט - כדאיות הצטרפות לחברי הייטקזון צרכנות פיננסית 1
The Stoic כדאיות דירה להשקעה נדל"ן 16
מומו הברווז כדאיות השקעה בבת ים לאור פיתוח מסיבי נדל"ן 5
S כדאיות סגירת הלוואה כנגד נכס מניב לעומת אחזקה של אג"ח\מזומן נדל"ן 17
J ביטוח מנהלים ללא מקדם מובטח - איך לחשב כדאיות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Anrala כדאיות פדיון כספים מפוליסת חיסכון לצורך השקעה דרך קרנות סל שוק ההון 1
D בחינת כדאיות של דירה. הקאצ' - יש לי שבוע! נדל"ן 4
I בחינת כדאיות החלפת קרן: מיסוי ריאלי מול דחיית מס שוק ההון 1

נושאים דומים

Back
למעלה