• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כדאיות מעבר מקרן אמריקאית (מחלקת) לקרן אירית (צוברת) בחשבון פטור IRA

ITS

משתמש רגיל
דירוג
360
שלום חברים,

אני יודע שיש הרבה מידע בפורום לגבי איריות באופן כללי, אבל לא הצלחתי למצוא מידע שיעזור לי להבין נקודתית את הכדאיות (או לא) שבמעבר מETF אמריקאי לETF אירי.

כרגע, יש לי כבר באחזקה תחת מעטפת קרנה"ש IRA יחידות קיימות שרכשתי בעבר של IVV (סנופי) ו-VGT (שזה על חברות IT אמריקאי) ואני שוקל למכור אותן לקנות מקבילות איריות שלהן.

מעבר לעמלת ק/מ בגובה 10$ שאני יודע שיש לי בכל כיון,
אני לא מצליח להבין איך אני מחשב את הכדאיות/חוסר-כדאיות הכלכלית של המהלך.
מישהו יכול לעזור?

שלום חברים,

אני יודע שיש הרבה מידע בפורום לגבי איריות באופן כללי, אבל לא הצלחתי למצוא מידע שיעזור לי להבין נקודתית את הכדאיות (או לא) שבמעבר מETF אמריקאי לETF אירי.

כרגע, יש לי כבר באחזקה תחת מעטפת קרנה"ש IRA יחידות קיימות שרכשתי בעבר של IVV (סנופי) ו-VGT (שזה על חברות IT אמריקאי) ואני שוקל למכור אותן לקנות מקבילות איריות שלהן.

מעבר לעמלת ק/מ בגובה 10$ שאני יודע שיש לי בכל כיון,
אני לא מצליח להבין איך אני מחשב את הכדאיות/חוסר-כדאיות הכלכלית של המהלך.
מישהו יכול לעזור?
בקרנות האיריות יש לך הפחתת מס על דיבידנדים ומשלם רק 15% על הדיבידנדים בעוד באמריקאיות זה 25% מס דיבידנדים. בשניהם אתה לא משלם מס במכירה אז מרויח מההתחלה על קרנות איריות לעומת אמריקאיות.

• אהבתי
Reactions: ITS
איך אני מחשב את הכדאיות/חוסר-כדאיות הכלכלית של המהלך.
יותר קל לחשב את הכדאיות בחשבון פטור ממס
בגלל שזה המקרה אצלך שבו אין מס צבור לשלם, הכדאיות היא לחשב כמה יעלה לבצע את ה"מהפך"
בכל מקרה, הדיבידנד יעיל יותר בקרן הצוברת כך שכל חישוב שקיים כאן ברחבי הפורום לגביי "מה עדיף , אמריקאי או אירי" תקפים

אבל, הצעה קטנה לבחון היא, בגלל שאתה כבר מנזיל למטבע כלשהו (או חושב על זה), אולי זה זמן טוב למזומן שלך לעשות סבב מחירים להוזלת דמי ניהול, במידה ויש על מה להתמקח כמובן

• אהבתי
תודה על התגובות.

אבל, הצעה קטנה לבחון היא, בגלל שאתה כבר מנזיל למטבע כלשהו (או חושב על זה), אולי זה זמן טוב למזומן שלך לעשות סבב מחירים להוזלת דמי ניהול, במידה ויש על מה להתמקח כמובן
כבר כמה זמן שאני רוצה לבצע סקר וסבב מחירים כי אני לא מרוצה ממיטב דש והם לא עומדים בהתחייבויות שלהם (שניתנו בע"פ ע"י סוכן), אבל למה שכסף מזומן ישפיע על כך? מה שקובע הוא שווי מכלול התיק, לא? (במוזמן ו/או ני"ע)
אאל"ט,
מזה נגזרת העמלה, אז למה שזה ישנה לגוף שאליו אעביר את התיק או אבצע מולו מו"מ אם שווי התיק נגזר ממזומן או ני"ע שאותם אעביר אליו?

תודה על התגובות.

כבר כמה זמן שאני רוצה לבצע סקר וסבב מחירים כי אני לא מרוצה ממיטב דש והם לא עומדים בהתחייבויות שלהם (שניתנו בע"פ ע"י סוכן), אבל למה שכסף מזומן ישפיע על כך? מה שקובע הוא שווי מכלול התיק, לא? (במוזמן ו/או ני"ע)
אאל"ט,
מזה נגזרת העמלה, אז למה שזה ישנה לגוף שאליו אעביר את התיק או אבצע מולו מו"מ אם שווי התיק נגזר ממזומן או ני"ע שאותם אעביר אליו?
ניוד קרה"ש נעשה כשהכספים נזילים (מזומן), לא ניתן לנייד ני"ע

טוב לדעת! תודה רבה.
חשבתי שזה כמו חשבון ממוסה, שאפשר להעביר את התיק כמו שהוא - מסתבר מדבריך שלא...

אתה מודע לזה שבIRA אין בעיה לנייד בלי להנזיל את התיק, נכון?

למה שזה ישנה לגוף שאליו אעביר את התיק או אבצע מולו מו"מ אם שווי התיק נגזר ממזומן או ני"ע שאותם אעביר אליו?
זה אכן לא משנה.

לא נכון!
אין שום בעיה לנייד ניירות ערך בין קה"ש IRA. רשום במפרוש בתנות שאפשר להעביר את הנכסים בין 2 קרנות IRA או במזומן או בנכסים, לפי בחירת החוסך.

היו על זה כבר כמה דיונים בפורום, כולל על כמה חברות שהחליטו לעשות בעיות בנושא. למשל פה

ברגע שמעורבת בהעברה קרן אחת שהיא לא IRA (למשל מקרן רגילה לIRA, מIRA לרגילה או מרגילה לרגילה) אז אכן אפשר להעביר רק מזומן.

ברגע שמעורבת בהעברה קרן אחת שהיא לא IRA
מקבל את התיקון, כנראה נתקעתי על המשפט שציטטתי
@ITS תבדוק את העמלות של ההעברה, בהתחשב שהחלטת להחליף ניירות תוסיף פרמטר זה להשוואה

• אהבתי
שלום, מקווה שאני לא חצוף בהתפרצות עם שאלה בנושא, אבל האם אתה שוקל לקנות את המקבילות האיריות בחו"ל או את המקבילות של בלאקרוק שהונפקו בבורסה הישראלית ומה השיקולים המנחים בעניין זה?
תודה!

שלום, מקווה שאני לא חצוף בהתפרצות עם שאלה בנושא, אבל האם אתה שוקל לקנות את המקבילות האיריות בחו"ל או את המקבילות של בלאקרוק שהונפקו בבורסה הישראלית ומה השיקולים המנחים בעניין זה?
תודה!
תמיד עדיף לקנות את המקבילה הישראלית, כי היא אותה קרן בדיוק אבל ללא הצורך בהמרת מט"ח ועמלות הקניה נמוכות יותר.
הבעיה היא שלרובן אין מקבילה בארץ.

תודה
תמיד עדיף לקנות את המקבילה הישראלית, כי היא אותה קרן בדיוק אבל ללא הצורך בהמרת מט"ח ועמלות הקניה נמוכות יותר.
הבעיה היא שלרובן אין מקבילה בארץ.
תודה!

שלום,
לא חצוף, הכל טוב.

אני מתכוון לקנות את המקבילה/ות האיריות בחו"ל (IB).

יסלחו לי חסידי הקרנות שעשו עליה, אבל אני עדיין לא מרגיש איתן בנוח - מעדיף לתת להן ולפורמט בו הן נסחרות בישראל לצבור קצת נסיון ושעות טיסה, לראות האם יש שיקולים שכן מתגלים כמשמעותיים (מכל היבט שהוא) בעניין הזה, אולי לאורך זמן, לפני שאני משקיע דרך האפיק הזה סכומים משמעותיים.
אני קצת חשדן לגבי זה כמו לגבי כל מוצר חדש שהייתי שוקל להשקיע בו משאבים... בהתחשב בעובדה שהמרות מט"ח ועמלות ק/מ ב-IB הן נמוכות, זה שיקול זניח בעיני.
עריכה: כאשר אני רוכש אותן בתוך הIRA, זה רכישה אחת פעם בשנה, אז אני סופג את העמלה ומשתדל לא להתרגש מזה... (כאשר מדובר מחוץ לתיק הפטור, אין בכלל סימן שאלה בעיני).
מוזמן לשתף מה דעתך ומה החלטת.
בהצלחה בכל אופן!

שלום,
לא חצוף, הכל טוב.

אני מתכוון לקנות את המקבילה/ות האיריות בחו"ל (IB).

יסלחו לי חסידי הקרנות שעשו עליה, אבל אני עדיין לא מרגיש איתן בנוח - מעדיף לתת להן ולפורמט בו הן נסחרות בישראל לצבור קצת נסיון ושעות טיסה, לראות האם יש שיקולים שכן מתגלים כמשמעותיים (מכל היבט שהוא) בעניין הזה, אולי לאורך זמן, לפני שאני משקיע דרך האפיק הזה סכומים משמעותיים.
אני קצת חשדן לגבי זה כמו לגבי כל מוצר חדש שהייתי שוקל להשקיע בו משאבים... בהתחשב בעובדה שהמרות מט"ח ועמלות ק/מ ב-IB הן נמוכות, זה שיקול זניח בעיני.
עריכה: כאשר אני רוכש אותן בתוך הIRA, זה רכישה אחת פעם בשנה, אז אני סופג את העמלה ומשתדל לא להתרגש מזה... (כאשר מדובר מחוץ לתיק הפטור, אין בכלל סימן שאלה בעיני).
מוזמן לשתף מה דעתך ומה החלטת.
בהצלחה בכל אופן!
שלוש הישראליות האיריות מכסות 75% מהשוק העולמי סנופי, אירופה ומתעוררות וחוסכות המרה ועמלות ק/מ... אתה הולך על IWDA+imei, VWRA, VHVE+VFEA?

הי, אני בהתלבטות. יש משהו בכך שהקרנות נקובות בש"ח ומטבע הבסיס שלהן הוא דולר/יורו/ליש"ט שלא מוצא חן בעיני - הן רגישות לתנודתיות שע"ח של השקל מול מטבע הבסיס באופן שמשפיע ישירות על תשואת הקרן, וזאת לעומת האיריות הנרכשות בחו"ל ותשואתן משקפת את ההיצמדות למדד הנרכש בלבד. באיריות חו"ל אאלץ אמנם לספוג עלויות המרה+ק/מ גבוהות יותר (אין לי ולא מתכוון כרגע לפתוח חשבון בברוקר זר), אך לפחות האחזקה היא ריאלית במטבע הבסיס, אשר בבוא היום אם אממש, אוכל להחזיק במטבע הבסיס (נגיד דולר) ולהמיר לש"ח במועד אחר או לקנות נייר זר אחר או להעביר לחשבון בחו"ל המתנהל בדולרים להוצאות שוטפות וכו'.

ושאלה נוספת באותו הנושא: האם אני מבין נכון ואת הקרנות הקרויות איריות ניתן לרכוש בבורסות אירופאיות שונות ובמטבעות בסיס שונות? אני מתייחס ללשונית Exchange Tickers - לדוגמא את VWRD ניתן לרכוש בלונדון או בשוויץ במטבע בסיס EUR, USD (לונדון) או CHF (שוויץ) ובכל מקרה מדובר למעשה באותה הקרן הנושאת את התכונות של "קרן אירית". לא סגור על הנקודה הזו...

אשר אני רוכש אותן בתוך הIRA, זה רכישה אחת פעם בשנה, אז אני סופג את העמלה ומשתדל לא להתרגש מזה... (כאשר מדובר מחוץ לתיק הפטור, אין בכלל סימן שאלה בעיני).
גם אני חושב לבצע קניה אחת לחצי שנה בתוך ה-IRA כדי לצמצם שיעור עמלת הבסיס שלי מערך הרכישה (10$ לקניה).
מחוץ לתיק הפטור אין שאלה כי אתה סוחר ב-IB בעמלות נמוכות?

שלוש הישראליות האיריות מכסות 75% מהשוק העולמי סנופי, אירופה ומתעוררות וחוסכות המרה ועמלות ק/מ... אתה הולך על IWDA+imei, VWRA, VHVE+VFEA?
בIRA רק IWDA.
אם אני מרגיש צורך לאזן/לגוון עם סוגי חשיפה אחרת למניות (או כל דבר אחר), אני עושה זאת בIB.
(אגב, עם הזמן אני מרגיש שאני מעדיף לתעדף "התכנסות" לתוך IWDA בלבד כי היא קרן שנותנת כיסוי מעולה בעיני ומטעמי פשטות שהיא אלמנט חשוב מאוד בתיק לדעתי).

בIRA רק IWDA.
אם אני מרגיש צורך לאזן/לגוון עם סוגי חשיפה אחרת למניות (או כל דבר אחר), אני עושה זאת בIB.
(אגב, עם הזמן אני מרגיש שאני מעדיף לתעדף "התכנסות" לתוך IWDA בלבד כי היא קרן שנותנת כיסוי מעולה בעיני ומטעמי פשטות שהיא אלמנט חשוב מאוד בתיק לדעתי).
אז אתה ממש לא מכסה את כל העולם, לא קטנות ובינוניות בעולם המפותח ובכלל לא בעולם הלא מפותח

גם אני חושב לבצע קניה אחת לחצי שנה בתוך ה-IRA כדי לצמצם שיעור עמלת הבסיס שלי מערך הרכישה (10$ לקניה).
מחוץ לתיק הפטור אין שאלה כי אתה סוחר ב-IB בעמלות נמוכות?
תוכנית הרכישות שלי לגבי הקרנה"ש היא כזו שבמהלך שנה קלנדרית אני חוסך את הכסף שארצה להפקיד לקרנה"ש (בימינו תקרת הסכום של הפטור היא 18,600 ש"ח). בינואר בשנה שאחריה (בתחילת כל שנה חדשה) אני מפקיד את כל הסכום הנ"ל לIRA, ממיר לדולרים וקונה ברכישה אחת IWDA כאמור. בזה מסיים את ההתעסקות עם הIRA.

לגבי ה"אין שאלה" - כן, בהחלט.
עמלות ההמרה והקנייה בIB הן באמת אטרקטיביות במידה שמאפשרת עשיית שיקולי הקצאת נכסים נטו ללא צורך להתחשב יותר מדי בעמלות.
או במילים אחרות: אני ממלא את הIRA במניות למקסימום ומשלים את התמונה ההוליסטית ב-IB ואפיקים אחרים.

*אגב, אם רוצים ממש "לסחוט" תשואה, אפשר את הכסף שנחסך כל שנה לIRA לשים בני"ע בIB במהלך השנה בתקווה שיניב תשואה ובסוף שנה למכור ולהנזיל למזומן לקראת ההעברה לIRA (זה למיטיבי לכת..חחח, אני לא עושה זאת כרגע... אולי כדאי שאתחיל...)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A מעבר לקטנוע חשמלי - כדאיות כלכלית לעומת חסרון טווח הנסיעה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
י כדאיות מעבר לIKBR שוק ההון 7
S כדאיות מעבר מתיק מנוהל לניהול עצמאי שוק ההון 1
N כדאיות מעבר מSPY לבלאקרוק בשקלים שוק ההון 22
yancuk רכב חברה - כדאיות צרכנות פיננסית 14
עידו ג הבדלי דמי ניהול בקרן אירית - כדאיות שוק ההון 6
T כדאיות העברת כספים מקופת גמל לפנסיה כללית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
F כדאיות של 20/80 לעומת דירה קיימת? (+אקסל מתנה) נדל"ן 64
י כדאיות התקנת חימום תת רצפתי בדירה להשקעה מקבלן נדל"ן 11
כ עצמאי - כדאיות הטבות מס מקרן פנסיה \ גמל ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
P כדאיות ביטוח רכב צרכנות פיננסית 6
J כדאיות קופת גמל במעמד עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
O איך לחשב כדאיות זכייה במחיר למשתכן מול שכירות ? נדל"ן 9
S הטבות מס בשכר לא מבוטח⁩ - כדאיות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
נ כדאיות זכיה במחיר למשתכן נדל"ן 3
R מחיר למשתכן אשקלון - כדאיות עסקה נדל"ן 12
וינסנט כדאיות השקעה בחלק הסולידי של התיק שוק ההון 19
א מישהו יכול להמליץ על ספר כדאיות השקעות בנדלן? פוסטים מאיכות נמוכה 0
jinjiy כדאיות מחזור משכנתאות נדל"ן 28
IAmSam חישוב כדאיות של פרישה מרצון עם מרכיב פיצויים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
D כדאיות ביטוח חיים צרכנות פיננסית 8
א השקעה באג"ח ארה"ב - כדאיות ומיסוי שוק ההון 5
O כדאיות ביטוחים, אשמח לשמוע את דעתכם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
יבגני_ל כדאיות ביטוח אבדן כושר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
Z מה הן מדינות הכי כדאיות מבחינת מס רווח הון? מיסים 10
T חישוב כדאיות הקדמת תשלומים לקבלן נדל"ן 14
C חישוב כדאיות לקיחת הלוואה והחזר משכנתא נדל"ן 9
A כדאיות רישום למחיר מטרה כעת - סיכויי זכייה נדל"ן 5
M כדאיות הרחבת דירה להשקעה נדל"ן 20
T כדאיות פתיחת עוסק פטור לשכיר עם שכר גבוה מיסים 21
הדבורה מיה כדאיות לסגירת משכנתא נדל"ן 20
E כדאיות מחיר למשתכן נדל"ן 8
S כדאיות\שיקולי מס ב"הסבת" הדירה הראשונה כדירה להשקעה נדל"ן 19
ל כדאיות מחזור משכנתא עזרתכם. נדל"ן 6
M כדאיות בניית יחידת דיור בבית פרטי נדל"ן 21
A כדאיות והערכה של ייעוץ פנסיוני בתשלום פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
G כדאיות דחיית בקשה להחזרי מס מיסים 8
A שכיר: כדאיות הפרשה לפנסיה על בונוס ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
משקיע בתבונה כדאיות לקיחת הלוואה מקופת גמל להשקעה לצורך קניית דירה להשקעה נדל"ן 9
ליאונידס כדאיות קיזוז מס כנגד הפסד מיסים 10
T חישוב כדאיות עזיבה של אינטרקטיב ישראל לטובת ib העולמי שוק ההון 3
שם משתמש בעייתי האם זה שהשקל עולה ביחס לדולר יכול להשפיע על כדאיות של מדד s&p500? שוק ההון 2
I מועדון הוט - כדאיות הצטרפות לחברי הייטקזון צרכנות פיננסית 1
The Stoic כדאיות דירה להשקעה נדל"ן 16
מומו הברווז כדאיות השקעה בבת ים לאור פיתוח מסיבי נדל"ן 5
S כדאיות סגירת הלוואה כנגד נכס מניב לעומת אחזקה של אג"ח\מזומן נדל"ן 17
J ביטוח מנהלים ללא מקדם מובטח - איך לחשב כדאיות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Anrala כדאיות פדיון כספים מפוליסת חיסכון לצורך השקעה דרך קרנות סל שוק ההון 1
D בחינת כדאיות של דירה. הקאצ' - יש לי שבוע! נדל"ן 4
I בחינת כדאיות החלפת קרן: מיסוי ריאלי מול דחיית מס שוק ההון 1

נושאים דומים

Back
למעלה