• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כדאיות ברישום דירה על הילדים

סטודנט משקיען

משתמש סולידי
דירוג
7
שלום רב לחברי הפורום,

אשמח לעזרתכם ולדעתכם על סוגיית הימנעות מתשלום מיותר על מיסים ברכישת דירה.

ההורים המקסימים שלי החליטו שהם רוצים לרכוש דירה להשקעה.
יש להם כבר כסף בבורסה ורוצים לגוון את התיק עם כסף שנכנס ממכירת דירת מגורים קודמת (הכסף עדיין לא הושקע ויושב בבנק).
כרגע יש להם דירה שבה הם גרים והיא ללא חובות ובכללי אין להם חובות.

בגלל שיש להם דירה הם יאלצו לשלם מס דירה שנייה של 8% וגם לאחר המכירה בעתיד ישלמו מס על הרווח( מופחת כי גרים באזור עם הטבות מס).
מחישוב שעשיתי ברוב הדירות שראינו ייקח כשלוש שנים של שכירות כדי להחזיר את הכסף ששולם ורק אז הם יתחילו להרוויח כל חודש, ולתחושתי התוספת הזאת בתשלום נוסף ברכישת הדירה הופכת דירה אטרקטיבית לפחות אטרקטיבית.
לי ולאחי אין דירות ולכן חשבתי שעדיף לרשום על אחד מאיתנו ולעשות חוזה עם עורך דין שהדירה שלהם. אבל אז מה קורה כאשר אחד מאיתנו עוד כמה שנים כן ירצה לרכוש דירה?

דבר נוסף שחשוב הוא שההורים המקסימים שלנו רוצים לתת לי ולאחי 350-400 אלף לכל אחד לצורך רכישת דירה. אז חשבנו אולי לאחד את הכספים של כולנו ולקנות 2 דירות יקרות יותר מאשר לרכוש 3 דירות זולות יותר לשלושתנו וכך אנחנו נמנעים מתשלום 8 אחוז על אחת מהדירות.

אשמח לדעת מה דעתכם ובנוסף לקבל המלצה עם איזה סוג של איש מקצוע בתשלום ניתן להתייעץ על הסוגייה.

תודה מראש ומקווה לתגובות

@סטודנט משקיען ,
אני לא אמליץ לך כמובן מה לעשות אך יש לי כמה תובנות/שאלות שאולי יעזרו לך לברר מה כדאי לעשות.
1. תשלום מס זה לא רק על רכישה אלא גם על השכרת דירה מעל סף מסויים. האם הדירה שההורים רוצים לקנות היא מעל הסף?
2. אם תרצו לקנות דירה בעתיד, אתם תצטרכו לשלם בעצמכם מס דירה שנייה.
3. מסבך את העניין- כרגע אין בני זוג אבל הוספת בני זוג למשוואה כזו יכולה ליצור בעיות- האם במצב כזה תרצו דירה למגורים? של מי הזכויות בדירה הרשומה?
4. ירושה- נראה פחות רלוונטי כי גם אתה וגם אחיך מעורבים ומקבלים באופן שווה אבל יתכנו בעיות בעתיד.
5. סכסוכים- במידה ויש סכסוך במשפחה/ משהו חולה וצריך אפוטרופוס/ גירושים...
כשאנחנו עמדנו במצב דומה העדפנו לשלם את המסים ה"עודפים" ולא להכניס את רשות המסים לחיי המשפחה שלנו. החיים הם לא תמיד צפויים וכסף גדול נוטה לייצר בעיות גם במשפחות הכי אידיאליות.
לגבי המס- אתה יכול להסתכל על זה כ:
ברוב הדירות שראינו ייקח כשלוש שנים של שכירות כדי להחזיר את הכסף ששולם ורק אז הם יתחילו להרוויח כל חודש,
כמו שאתה יכול להסתכל על על שכר דירה רגיל כ: יקח לי 20 שנה להחזיר את הדירה ורק אחר כך ארוויח אבל, אתה יכול להסתכל על זה כהעלאת מחיר הדירה ולכן הפחתת התשואה הצפוייה מהדירה.
בהצלחה!

3. מסבך את העניין- כרגע אין בני זוג אבל הוספת בני זוג למשוואה כזו יכולה ליצור בעיות- האם במצב כזה תרצו דירה למגורים? של מי הזכויות בדירה הרשומה?
+1
דעתי בעניין היא שלא רצוי לעשות 'עסקים' עם משפחה.
עם הורים אולי כן אבל בין אחים לאחר נישואים לאישה של האח, ברוב המקרים יהיה מה להגיד וכמעט לא מן הנמנע סכסוך עתידי.
תאמין לי, ראיתי הרבה סכסוכי משפחה בחיים.

דבר נוסף שחשוב הוא שההורים המקסימים שלנו רוצים לתת לי ולאחי 350-400 אלף לכל אחד לצורך רכישת דירה. אז חשבנו אולי לאחד את הכספים של כולנו ולקנות 2 דירות יקרות יותר
השאלה היא לאיזה צורך נקנות הדירות לאחים. מבחינת החוק ככל הידוע לי, דירה בבעלותך לפני הנישואין משמעותה שהיא שלך בלבד אבל אם אתם מתגוררים בה יש כל מיני מעשים בהמשך שיכולים להפוך את האישה לבעלת זכויות בה ואז המצב מסתבך. אם אתם קונים דירות להשקעה ולא למגורים זה יכול להיות פתרון לא רע.

מחישוב שעשיתי ברוב הדירות שראינו ייקח כשלוש שנים של שכירות כדי להחזיר את הכסף ששולם ורק אז הם יתחילו להרוויח כל חודש

אפשר דוגמה לחישוב כזה בבקשה? אולי לא הבנתי אותך נכון..

[אוף טופיק]
מבחינת החוק ככל הידוע לי, דירה בבעלותך לפני הנישואין משמעותה שהיא שלך בלבד
זה נכון אבל אבל יש כל מיני אינטרפטציות במסגרת 'איזון משאבים' בתא המשפחתי כאשר שיפןצים, תחזוקה, הפסדים הם מהקופה המשותפת לאחר מספר שנים.

אשמח לדעת מה דעתכם ובנוסף לקבל המלצה עם איזה סוג של איש מקצוע בתשלום ניתן להתייעץ על הסוגייה
עורך דין (לא רואה חשבון או יועץ מס) שמבין במיסוי מקרקעין ויודע לענות גם על שאלות על ההיבט הפלילי וענייני מעמד אישי (משפחה).

@סטודנט משקיען ,
אני לא אמליץ לך כמובן מה לעשות אך יש לי כמה תובנות/שאלות שאולי יעזרו לך לברר מה כדאי לעשות.
1. תשלום מס זה לא רק על רכישה אלא גם על השכרת דירה מעל סף מסויים. האם הדירה שההורים רוצים לקנות היא מעל הסף?
4. ירושה- נראה פחות רלוונטי כי גם אתה וגם אחיך מעורבים ומקבלים באופן שווה אבל יתכנו בעיות בעתיד.
כשאנחנו עמדנו במצב דומה העדפנו לשלם את המסים ה"עודפים" ולא להכניס את רשות המסים לחיי המשפחה שלנו. החיים הם לא תמיד צפויים וכסף גדול נוטה לייצר בעיות גם במשפחות הכי אידיאליות.
לגבי המס- אתה יכול להסתכל על זה כ:

כמו שאתה יכול להסתכל על על שכר דירה רגיל כ: יקח לי 20 שנה להחזיר את הדירה ורק אחר כך ארוויח אבל, אתה יכול להסתכל על זה כהעלאת מחיר הדירה ולכן הפחתת התשואה הצפוייה מהדירה.
בהצלחה!

תודה על התשובה המנומקת
לגבי סעיף ראשון - הדירה בערך במליון ועל דירות מקבילות בבניין משלמים שכירות חודשית בין 3300-3600 (לא מגיע למחיר שמחויב במס).

בנוסף, אשמח לחידוד החלק האחרון בתשובתך שמדבר על המס ב20 שנה

+1
דעתי בעניין היא שלא רצוי לעשות 'עסקים' עם משפחה.
עם הורים אולי כן אבל בין אחים לאחר נישואים לאישה של האח, ברוב המקרים יהיה מה להגיד וכמעט לא מן הנמנע סכסוך עתידי.
תאמין לי, ראיתי הרבה סכסוכי משפחה בחיים.
תודה
השאלה היא לאיזה צורך נקנות הדירות לאחים. מבחינת החוק ככל הידוע לי, דירה בבעלותך לפני הנישואין משמעותה שהיא שלך בלבד אבל אם אתם מתגוררים בה יש כל מיני מעשים בהמשך שיכולים להפוך את האישה לבעלת זכויות בה ואז המצב מסתבך. אם אתם קונים דירות להשקעה ולא למגורים זה יכול להיות פתרון לא רע.
מטרת הדירות הן להשקעה ואולי במידת הצורך עוד 5-10 שנים אני אמכור את הדירה כדי לקנות דירת מגורים בתוספת כספית ( הסבירות לזה לא כלכך גבוהה נכון לדעתי כיום)
אפשר דוגמה לחישוב כזה בבקשה? אולי לא הבנתי אותך נכון..
הכוונה שלי הייתה שברוב הדירות שראיתי כדי להחזיר 8% ממחיר הדירה שנוסף בגלל מס דירה שנייה נאלץ לוותר על שכירות של כשלוש שנים ( בהתעלם מנתון השינוי במחיר הדירה כי הוא נשאר קבוע גם אם הדירה על שמי וגם אם על שמם)
עורך דין (לא רואה חשבון או יועץ מס) שמבין במיסוי מקרקעין ויודע לענות גם על שאלות על ההיבט הפלילי וענייני מעמד אישי (משפחה).
האם יש אחד מומלץ שאתה מכיר ?

הערה על מיסוי שכר דירה -
קיימים שלושה מסלולים:
- מסלול פטור או פטור חלקי (עד 5,090 שח לחודש לפטור מלא, ועד כפליים לפטור חלקי)
- מסלול של 10% (מסלול מס מופחת)
- מסלול של חיוב במס לפי מדרגות המס

בשני המסלולים הראשונים קיים מס חבוי שיכול לבוא לידי ביטוי בעת תשלום מס שבח על מכירת הדירה.
״אם בעת מכירת דירת המגורים לגביה נבחר מסלול הפטור יחול חיוב במס שבח, ינוכה משווי הרכישה, הפחת שאותו היה ניתן לדרוש כנגד ההכנסה הפטורה/ חייבת משכר דירה. ״
״אם מכירת דירת המגורים לגביה נבחר מסלול המס המופחת תהיה חייבת במס שבח, ייווסף לשווי המכירה הפחת אותו היה ניתן לדרוש כנגד ההכנסה בשיעור המס המופחת.״
[מקור: https://taxes.gov.il/incometax/pages/incometaxguides/incomtaxguigerenthakalot.aspx]

ביחס למסלול החיוב לפי מדרגות המס -
״במסלול זה יחול שיעור המס השולי של המשכיר בהתחשב במכלול הכנסותיו. נזכיר כי לגבי הכנסות משכר דירה, מדרגת המס הראשונה היא 31%, למעט מי שמלאו לו בשנת המס ששים שנה, שלגביו מדרגת המס הראשונה היא 10%. במסלול זה ניתן לדרוש הוצאות שוטפות שהוצאו בייצור ההכנסה.״
אם כן, לעתים משתלם לבחור במסלול זה ביחוד לאנשים מעל גיל 60.
החסרון:
- יש צורך להגיש דוח למס הכנסה.

איני יועץ מס.

לי ולאחי אין דירות ולכן חשבתי שעדיף לרשום על אחד מאיתנו ולעשות חוזה עם עורך דין שהדירה שלהם.

היי
ראשית אשרי ההורים שלך שמתכוונים לעזור לכם.
מאחר וזו כוונתם, אתם תצטרכו לשלם מס רכישה, כאשר תרכשו בעצמכם נכס,
ואולי תצטרכו לשלם מס על הכנסה משכירויות (במידה והשכירות משני הנכסים תעבור את תקרת הפטור).
כך שזה לא נותן כלום מהבחינה הזאת.

היי
ראשית אשרי ההורים שלך שמתכוונים לעזור לכם.
מאחר וזו כוונתם, אתם תצטרכו לשלם מס רכישה, כאשר תרכשו בעצמכם נכס,
ואולי תצטרכו לשלם מס על הכנסה משכירויות (במידה והשכירות משני הנכסים תעבור את תקרת הפטור).
כך שזה לא נותן כלום מהבחינה הזאת.
ההורים שלי מקסימים ( בלי קשר לעזרה הספציפית הזאת) (:
הדירות לא יגיעו לתקרה של ההכנסה משכירות ( במידה ודירה אחת עלי ודירה אחת על אחי).

אשמח לשמוע מה לדעתך כדי לעשות במצב הזה כדי למקסם את ההשקעה ולא לשלם מס מיותר.
*רוצים לרכוש את הדירות בארץ בלבד

בהנחה שאתם עושים הפרדה מלאה שכל דירה שייכת לכל אח בנפרד, ומדובר בדירות מוכנות (קבלו טופס 4). בנוסף, אין לכם כוונה לרכוש נכס נוסף בשנתיים הקרובות. אז פרט לשלילה זכאות להשתתף בהגרלות מחיר למשתכן בעתיד, אני לא רואה זכות שנשללת ממכם.
קח בחשבון שאתם מהמרים ששוק הנדל"ן לא ייפול בטווח הקצר.
כל אח כשירצה לרכוש נכס לעצמו, ימכור את הדירה, זכויותיו לגבי מס רכישה ושבח ייתאפסו והוא יוכל לרכוש את הנכס שהוא חפץ בו.

ההורים שלי מקסימים ( בלי קשר לעזרה הספציפית הזאת) (:
הדירות לא יגיעו לתקרה של ההכנסה משכירות ( במידה ודירה אחת עלי ודירה אחת על אחי).

*רוצים לרכוש את הדירות בארץ בלבד
עדיף לכם לקנות דירות במקסימום הכסף שנותן פטור ממס בהנחה שיש לכם כסף לזה

אתה קצת מבלבל בין הדירה שההורים רוצים לקנות להשקעה עבור עצמם ובין העזרה שהם מתכוונים כרגע לתת לכם בעתיד.
זה שהם שוקלים אולי לתת לכם עזרה בעתיד זה לא התחיבות חוזית מצידם, ועשוי להשתנות אם הם יגלו שהם צריכים את הכסף הזה.
חשוב שיהיה ברור לגמרי של מי בעצם הדירה.
הדירה של ההורים שלי היא על שמי, וברור לכל המשפחה שהיא של ההורים.
אין קשר לשיקולי מס. סיפור מאד מעצבן שלא קשור לשירשור. המס העודף אם וכאשר יגבה הוא אילוץ שיפתר.
אין בעיה של שכירות כי הדירה ניקנתה למגורים של ההורים.
קניית הדירה שלי לא היתה בעיה כי אנחנו לא נשואים ולא קיבלנו הטבות מהמדינה. הדירה שקנינו ביחד היא על שם אישתי בלבד ויש הסכם ממון.
מכירת הדירה שלי ושל זוגתי לכשתהיה עשויה לעלות ביותר מס כי אנחנו ידועים בציבור.
שתי נקודות קצת פחות ברורות:
ההורים פנו בבקשה קודם כל לאחותי, שסרבה. כיום היא באה בתלונות דאגות ודרישות - אתה קיבלת ואני לא.
ההורים כיום לא במצב מתפקד וכל פעולה ברכוש שלהם דורשת אישור בית משפט. העובדה שהדירה על שמי מרגיעה - אם יתעורר צורך אפשר יהיה להשכיר או למכור אותה בלי ביוקרטיה סיבוכים ועיקובים.

מאחר ומס הרכישה הוא עובדה קיימת, ואתה מגביל את עצמך לשוק המקומי בלבד,
אתה צריך לשנות את התפיסה שלך לגבי כל המהלך.

אתה צריך להתייחס לזה כאל השקעה לטווח ארוך (אני מניח שאתם צעירים יחסית),
המשכנתאות יחסית זולות כיום, ובטווח הארוך מחירי הנכסים והשכירויות יעלו,
נכסים אלו ייצרו עבורכם הכנסה פסיבית חודשית, ויגדרו מפני חשיפה לעלייה של השכירויות,
כמו כן סביר להניח שאתם תקבלו את הנכסים של ההורים בבוא היום.

גישה זו, תעזור לך להכיל את חוסר הכדאיות הכלכלית,
בהשקעה בשוק זה בעיתוי הנוכחי, לאחר שנים של עליות מחירים חדות,
,הצורך בתשלום מס רכישה גבוה יחסית,
ואת החוסר הרצון לנצל את השקל החזק להשקעה אלטרנטיבית בשווקים
הנמצאים ברמת מחירים אטרקטיבי.

אולי במקום לעבוד על רשויות המס בישראל ולפרסם את זה בפורום פומבי, שישלמו את מס הרכישה או ישקיעו במקום אחר.

נערך לאחרונה ב:
אולי במקום לעבוד על רשויות המס בישראל ולפרסם את זה בפורום פומבי
למרות שהשיקול העיקרי וכנראה היחיד כאן הוא שיקול מס, מדובר במהלך חוקי ומוכר היטב לרשויות המס. מצד שני אי אפשר להתעלם מהמצב שמדובר למעשה בחוזה למראית עין (להבדיל ממצב בו באמת נותנים את הדירה במתנה). ממה שהבנתי רשויות המס (ספציפית תל אביב) מחכות למקרה המתאים כדי להפסיק את הפרקטיקה הזאת.

נערך לאחרונה ב:
למרות שהשיקול העיקרי וכנראה היחיד כאן הוא שיקול מס, מדובר במהלך חוקי ומוכר היטב לרשויות המס. מצד שני אי אפשר להתעלם מהמצב שמדובר למעשה בחוזה למרעית עין (להבדיל ממצב בו באמת נותנים את הדירה במתנה). ממה שהבנתי רשויות המס (ספציפית תל אביב) מחכות למקרה המתאים כדי להפסיק את הפרקטיקה הזאת.
לא כל מה שחוקי כשר ולא כל מה שלא חוקי לא כשר.
לא רק שרישום דירה על שם הילדים מלווה בהמון סיכונים משפטיים (במוות ההורים כאשר יותר משני ילדים, גירושין של ההורים, גירושין של ההורים) הוא גם מסריח מסיבות מוסריות. יש סיבה שיש פטור ממס על הדירה הראשונה והיא כדי שאנשים שהם לא משקיעים יוכלו לקנות דירה כדי שיוכלו לגור ולא כדי שהורים עשירים ישתמשו בילדים שלהם כמקלט מס

יש סיבה שיש פטור ממס על הדירה הראשונה והיא כדי שאנשים שהם לא משקיעים יוכלו לקנות דירה כדי שיוכלו לגור ולא כדי שהורים עשירים ישתמשו בילדים שלהם כמקלט מס
לבעלים של דירות רבות זה פחות רלוונטי כי גם ככה יש להם יותר דירות מילדים. ולגבי היתר, כמעט בלתי אפשרי להוכיח שרישום דירה על שם הילד הוא לא מתנה אמיתית אלא ניסיון להתחמק ממס. לכן רשויות המס לא מתעסקות עם זה. עד שבאמת יגיע המקרה המתאים, לדוגמה חוזה בסגנון שפות"ש מדבר עליו, שכתוב בו במפורש שהדירה עדיין "שייכת" להורים (למרות שאין לזה תוקף משפטי וספק אם יימצא עו"ד שיסכים לערוך הסכם כזה).

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
yancuk רכב חברה - כדאיות צרכנות פיננסית 14
עידו ג הבדלי דמי ניהול בקרן אירית - כדאיות שוק ההון 6
T כדאיות העברת כספים מקופת גמל לפנסיה כללית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
F כדאיות של 20/80 לעומת דירה קיימת? (+אקסל מתנה) נדל"ן 64
י כדאיות התקנת חימום תת רצפתי בדירה להשקעה מקבלן נדל"ן 11
כ עצמאי - כדאיות הטבות מס מקרן פנסיה \ גמל ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
P כדאיות ביטוח רכב צרכנות פיננסית 6
J כדאיות קופת גמל במעמד עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
A מעבר לקטנוע חשמלי - כדאיות כלכלית לעומת חסרון טווח הנסיעה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
י כדאיות מעבר לIKBR שוק ההון 7
O איך לחשב כדאיות זכייה במחיר למשתכן מול שכירות ? נדל"ן 9
S הטבות מס בשכר לא מבוטח⁩ - כדאיות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
נ כדאיות זכיה במחיר למשתכן נדל"ן 3
R מחיר למשתכן אשקלון - כדאיות עסקה נדל"ן 12
וינסנט כדאיות השקעה בחלק הסולידי של התיק שוק ההון 19
א מישהו יכול להמליץ על ספר כדאיות השקעות בנדלן? פוסטים מאיכות נמוכה 0
jinjiy כדאיות מחזור משכנתאות נדל"ן 28
IAmSam חישוב כדאיות של פרישה מרצון עם מרכיב פיצויים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
D כדאיות ביטוח חיים צרכנות פיננסית 8
א השקעה באג"ח ארה"ב - כדאיות ומיסוי שוק ההון 5
O כדאיות ביטוחים, אשמח לשמוע את דעתכם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
יבגני_ל כדאיות ביטוח אבדן כושר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
Z מה הן מדינות הכי כדאיות מבחינת מס רווח הון? מיסים 10
T חישוב כדאיות הקדמת תשלומים לקבלן נדל"ן 14
C חישוב כדאיות לקיחת הלוואה והחזר משכנתא נדל"ן 9
A כדאיות רישום למחיר מטרה כעת - סיכויי זכייה נדל"ן 5
M כדאיות הרחבת דירה להשקעה נדל"ן 20
T כדאיות פתיחת עוסק פטור לשכיר עם שכר גבוה מיסים 21
הדבורה מיה כדאיות לסגירת משכנתא נדל"ן 20
E כדאיות מחיר למשתכן נדל"ן 8
S כדאיות\שיקולי מס ב"הסבת" הדירה הראשונה כדירה להשקעה נדל"ן 19
ל כדאיות מחזור משכנתא עזרתכם. נדל"ן 6
M כדאיות בניית יחידת דיור בבית פרטי נדל"ן 21
A כדאיות והערכה של ייעוץ פנסיוני בתשלום פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
G כדאיות דחיית בקשה להחזרי מס מיסים 8
A שכיר: כדאיות הפרשה לפנסיה על בונוס ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
משקיע בתבונה כדאיות לקיחת הלוואה מקופת גמל להשקעה לצורך קניית דירה להשקעה נדל"ן 9
ליאונידס כדאיות קיזוז מס כנגד הפסד מיסים 10
T חישוב כדאיות עזיבה של אינטרקטיב ישראל לטובת ib העולמי שוק ההון 3
שם משתמש בעייתי האם זה שהשקל עולה ביחס לדולר יכול להשפיע על כדאיות של מדד s&p500? שוק ההון 2
I מועדון הוט - כדאיות הצטרפות לחברי הייטקזון צרכנות פיננסית 1
The Stoic כדאיות דירה להשקעה נדל"ן 16
מומו הברווז כדאיות השקעה בבת ים לאור פיתוח מסיבי נדל"ן 5
S כדאיות סגירת הלוואה כנגד נכס מניב לעומת אחזקה של אג"ח\מזומן נדל"ן 17
J ביטוח מנהלים ללא מקדם מובטח - איך לחשב כדאיות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Anrala כדאיות פדיון כספים מפוליסת חיסכון לצורך השקעה דרך קרנות סל שוק ההון 1
D בחינת כדאיות של דירה. הקאצ' - יש לי שבוע! נדל"ן 4
I בחינת כדאיות החלפת קרן: מיסוי ריאלי מול דחיית מס שוק ההון 1
י כדאיות רכישה של בית במצב שלד נדל"ן 4
N למישהו יצא להוציא דרכון רומני? עלות vs כדאיות אוף טופיק 10

נושאים דומים

Back