• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

יתרונות וחסרונות של שני חשבונות בנק בשני בנקים שונים

עצמאית

משתמש רגיל
דירוג
161
הי לכולם,

רציתי להתייעץ בנושא פתיחת חשבון בנק נוסף או מעבר בנק. כרגע החשבון שלנו מנוהל בבנק דיסקונט. קיבלנו הטבה של ״חשבון רופא״. ההטבה האקטואלית מבחינתנו היא שאין עמלות על פעולות ישירות כיוון שיש לנו יחסית הרבה פעולות של הפקדות ומשיכות (שנינו עצמאים ומעדיפים לשלם במזומן, אך לא להחזיק כמות גדולה בארנק.
יש גם הטבות של הלוואות שאינן רלוונטיות לנו ושל ניירות ערך. כרגע אין לנו ניירות ערך כי כל הכסף בקרנות השתלמות (בשנים האחרונות הפקדנו גם מעל סכום המינימום להטבה במס כיוון שזו הייתה נראית לי הדרך הנוחה והקלה- השנה מתכננת ברוח הפורום לעבור להשקעה בקרנות מחקות אחרי שאמצה הפקדות להשתלמות).
יש פטור מלא דמי ניהול תיק ניירות בארץ. יש עמלות קנייה ומכירה בסכומים שנעים בין 0.35% עם מינימום 10 ש״ח להפקדה של עד 10000 ועד עמלה של 0.15% עם מינימום של 125 ש״ח להפקדה של מעל 200000.
היום הייתי בפגישה בבנק איגוד על מנת לברר על תנאי החשבון ההפוך. מציעים לשלוש שנים ריבית על הפלוס עד הכנסות של 30000 בחודש, בלי עמלות על עד 50 פעולות ובלי ריבית על המינוס. אחרי שלוש שנים עוד 3 שנים עם תנאים פחות טובים.
לגבי השקעות: דמי משמרת 0.6 לשנה בלי עמלות קנייה ומכירה. היועצת טענה שתוכל להוריד לי ל-0.25 לשנה. לטענתה אם אקנה דרכה קרנות נאמנות אשלם רק על דמי הניהול של הקרן ולא על הקנייה והמכירה.
כשהקראתי לה את התנאים של בנק דיסקונט פתאום אמרה שכן יהיו תשלומי קניה ומכירה אבל בערך בחצי הסכומים.
שאלתי: האם כדאי לפתוח פשוט חשבון נוסף ולנהל במקביל שני חשבונות בנקים? האם מישהו כאן מתנהל כך?

תודה רבה מראש!

אם מטרתך בלפתוח חשבון שני היא להקטין הוצאות של השקעות, אז עדיף לך בהרבה לפתוחחשבון השקעות בבית השקעות. יש פוסט על זה בסולידית ודיונים נרחבים בפורום.
אל תסכים לשלם דמי משמרת לאף אחד. איזה סיבה יש לבנק לקחת ממך אחוז כלשהו מ**כל הכסף שאתה משקיע** כל שנה ?? בייחוד שכקורא סולידי אתה תבצע מעט מאד פעולות מסחר בתיק הפסיבי שלך.
בנושא של שתי חשבונות בנק לצורך שתי חשבונות בנק אני לא רואה יתרונות. היו לי 3 שנה שעברה בגלל מעברים בין בנקים. סגרתי אחד נותרו שניים. השני במוד זומבי עם כמה חיובי אשראי בהוראת קבע שאני לא טורח להעביר עם אפס דמי ניהול למיניהם. אין נזק אבל גם אין תועלת. יותר יעיל לעבוד עם חשבון אחד.
אם יש בנק שמציע לך תנאים יותר טובים פשוט תעבור אליו, זה פחות עבודה משזה נדמה. ויש סיכוי סביר שהבנק הנוכחי שלך ינסה לשמר אותך וישווה תנאים.

אם כבר עברת לאיגוד, שווה לך באותה פגישה לפתוח חשבון השקעות בטרייד וואן (trade one) שמקושר לחשבון בבנק איגוד. אתה יכול לחפש בפורום את כל הדיונים הללו

תודה רבה רבה על התגובות. עזרתם לי מאוד!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S יתרונות וחסרונות של מסחר בברוקר זר שוק ההון 84
K יתרונות וחסרונות של ברוקר זר צרכנות פיננסית 14
O העברה מקרן פנסיה לקופת גמל IRA - יתרונות וחסרונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
stamEhad ביטקוין VS. איתריום (וגם Ethereum Killers) - יתרונות וחסרונות השקעות אלטרנטיביות 12
J תיק דיוידנד דרך קרן סל - יתרונות וחסרונות. שוק ההון 40
T יתרונות וחסרונות בשילוב קרן פנסיה כללית וקופת גמל לעומת כללית בלבד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
ה יתרונות וחסרונות בהשארת הון עצמי ולקיחת משכנתא נדל"ן 6
ה יתרונות וחסרונות כלכליים בנישואים צרכנות פיננסית 51
M העברת קרן השתלמות ישנה לניהול עצמי - יתרונות וחסרונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ש יתרונות וחסרונות על ההבדלים בין הqqq ל tqqq שוק ההון 0
R השקעה בישראל: יתרונות וחסרונות שוק ההון 15
A יתרונות של עסק על פני אדם פרטי ברכישה ומכירת נדלן נדל"ן 6
R יתרונות פתיחת חשבון בIB ישירות כמישהו עם אזרחות אמריקאית מיסים 1
itaied מהן יתרונות מסלולי המניות בבתי ההשקעות? שוק ההון 13
A יתרונות למשקיע הסולידית בסביבת אנפלציה וריבית עולה צרכנות פיננסית 10
C יתרונות כאשר אתה ״תושב״ של יותר ממדינה אחת שוק ההון 4
T יתרונות ב IBKR לעומת תיק בבנק שוק ההון 17
נ קצבה- יתרונות מול חסרונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
E יתרונות המינוף בנדלן? נדל"ן 11
D יתרונות vs חסרונות : קרבה לרכבת הקלה נדל"ן 31
Gari יתרונות פיננסיים (בעיקר בשוק ההון) בדרכון פורטוגלי? שוק ההון 16
ס יתרונות חסרונות בלקיחת משכנתא אם תיק ההשקעות שלי לא 100% מניות נדל"ן 6
ב דרכון אירופאי - יתרונות בהשקעות נדל"ן נדל"ן 7
I יתרונות ההשקעה ב IB שוק ההון 6
Z יתרונות הנדלן על שוק המניות? שוק ההון 28
Z האם יתרונות של TAX HARVESTING מצדיקים רכישת מניותר רבות במקום סלים? שוק ההון 3
ג להשקיע כאשר השוק בירידה - יתרונות/חסרונות? שוק ההון 10
unrealx אילו יתרונות יש להשקעה בקרנות אג"ח ממשלתי על אג"ח בודדת? שוק ההון 15
ה השקעה באמצעות חברה בע"מ - יתרונות וחסרות מיסים 10
א חדר כושר- יתרונות מול חסרונות התפתחות אישית 53
A חובת הגשה של טופס 134 בדוח השנתי מיסים 0
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G נייר ערך של 50 החברות הגדולות ב-s&p שוק ההון 6
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
ק המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3
Z אם מתחרטים יום אחרי על מכירה של מנייה שהוחזקה שנים שוק ההון 4
P להיות הגירסה הכי טובה של עצמך. התפתחות אישית 14
ה הפסיכולוגיה של הכסף - הספר צרכנות פיננסית 2
S חבות מס של ידועים בציבור כשלאשה אין הכנסה חייבת במס מיסים 2
I משיכת פנסיה - עניין של מיסוי אוף טופיק 4
עלילה מסלול חוות דעת על תמהיל של יועץ נדל"ן 24
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
S האם יש ETF-ים של מגוון רחב של מטבעות קריפטו - ולא רק ביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 10

נושאים דומים

Back
למעלה