• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ירידה דרמטית בשער בליש"ט - הזדמנות לקניה במחירי רצפה?

• פותח הנושא ETL
  • פורסם בתאריך

ETL

משתמש רגיל
דירוג
896
אני מסתכל על ניירות הערך שלי שנקובים בפאונדים ורואה אותם קפואים במקום (במונחי תשואה שקלית נומינלית), למרות ששערי המדדים עלו יפה מאוד מאז תחילת השנה. ברור שזה נובע מהצניחה בשער הליש"ט מאז הברקזיט (סדר גודל של 15-20%).
השאלה שלי היא האם מישהו מכם מתייחס לירידה כזאת באופן דומה לירידה דרמטית בשער של נייר כלשהו שאתם מושקעים בו? או שבעצם הברקזיט שינה פה משהו מהותי בשווקים שמצדיק שינוי כל כך משמעותי ביחסי ההמרה של המטבעות?
מי שמאזן תקופתית בוודאי יקח את זה בחשבון בפעם הבאה שהוא מאזן, אבל לפעמים כשיש ירידות חדות כל כך (זמניות או לא, אי אפשר לדעת...) זה מזמין הצטיידות נוספת.
אני לא מתכוון לפתוח פה דיון נוסף על הברקזיט שנטחן עד דק אלא רק לשמוע את דעתכם לגבי השאלה האם שינויים דרמטיים בשערי מט"ח שקולים לשינויים דרמטיים בשערי מניות.

לדעתי לא שקול. כמו שהסולידית אמרה - מט"ח הוא סיכון ללא פיצוי. שים פאונד בכספת 40 שנה ועדיין ישאר פאונד אחד. הוא לא מספק דיבידנדים ולא משלם ריבית. לטעמי זו ספקולציה ולא השקעה. (ג"נ: אני ספקולנט שמחזיק זהב)

לא המלצה ואין לי מושג על מה אני מדבר.

על פניו, מבחינת פונדומנטלית נראה כאילו הפאונד מתומחר בחסר. מצד שני, הוא בדשדוש מתמיד כבר לא מעט זמן.

אם הייתי hedge fund סיכוי טוב שהייתי שם כסף על זה שהוא יעלה משמעותית עד סוף השנה...

אפשרות נוספת היא להשקיע בבורסה הבריטית (בצורה כזאת או אחרת) ולהשתמש בנגזרים/ סינטטיקה בשביל לנטרל את השפעת המטבעה.

או פשוט לקנות אופציות call או חוזים ארוכים על הפאונד.

רק חשוב לזכור, שכאדם פרטי שזה לא המקצוע שלו, לא מתמחה בתחום, ולא מתייעץ עם גדוד אנליסטים, הסיכויים להפסיד פה, הם לא מבוטלים. ובנוסף לכל המכשירים האקזוטיים יש עלויות קנייה, שלפעמים מבטלות את התועלת מהם.

לדעתי לא, והנושא נטחן רבות בפורום בקשר של גידור מט"ח בהשקעה במניות.
קח בחשבון שאם מדובר בחברות בריטיות שכל הכנסותיהן והוצאותיהן בפאונד, כושר התחרות שלהן עלה מאד בעקבות הפיחות בפאונד.
באופן דומה אין משמעות למטבע בו נקוב ני"ע אם ההכנסות וההוצאות במטבעות אחרים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
בן מלך ירידה בשוק ההון - מבצע? שוק ההון 21
-michael- ניהול מוצרים פנסיונים לאחר ירידה מהארץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
T האם ירידה בכמות העסקאות אמורה לגרור ירידה במחיר? נדל"ן 34
ל ירידה מהארץ התפתחות אישית 1364
פשוט התנהלות פיננסית בעת ירידה מהארץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 31
D קרנות רייט למגורים - ירידה בהתחלות בניה, ביקוש גדל שוק ההון 19
י סנופי 500 מגודר מפני ירידה בערך הדולר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
ג האם שוק ההון מתמחר בוודאות ירידה במחירי הדיור? נדל"ן 38
C ירידה מהארץ - לאן, למה, ואיפה לקרוא על זה? אוף טופיק 44
ImCarryGG עליה של אג"ח בעת ירידה של השוק הכללי שוק ההון 9
Yos השפעת ירידה במס רווח הון על שינוי הקרנות שוק ההון 8
Modric19 ירידה חדה בVCIT שוק ההון 3
O ירידה בשכר לצורך עלייה בקריירה התפתחות אישית 15
newbie ירידה חדה (מדי?) בקרן השתלמות צרכנות פיננסית 33
ל מתי ירידה/עליה הופכת לצלילה/זינוק? אוף טופיק 18
K עליה דרמטית בעלות הביטוחית לנכות ושארים בין שנת 2017 ו-2018 ועוד סוגיות על פנסיה צרכנות פיננסית 51
The Thinker על מי האחריות כאשר מתבצעת מכירה בשער לא נכון בברוקר ישראלי? שוק ההון 10
A אזרח אמריקאי - גידור כנגד שינויים בשער הדולר ושחיקה במונחים שקליים שוק ההון 4
R קרן מחקה msci ללא שינוי בשער שוק ההון 11
D שינויים קטנים בשער הדולר ב google sheets שוק ההון 7
S אי התאמה בשער הנייר שוק ההון 8
nmac חישוב תשואה בתיק בהתחשב בשער מטח + אינפלציה שוק ההון 4
C האם יש פער בין שינוי באחוזים בשער המדד לבין השינוי המצטבר בשווי האמיתי של השקעה? שוק ההון 5
F קרנות נאמנות - מהתאריך 4.1.18 לא מראות שינויים בשער שוק ההון 1

נושאים דומים

Back
למעלה