• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

יצירת תיעוד ברור ואמין, מהקניה ב- Binance, ועד לקבלת השקלים בבנק ישראלי

noam23

משתמש רגיל
דירוג
608
כדי להעלות את הסיכויים שבנק ישראלי יסכים לקבל כסף שמקורו בקריפטו שנקנה בבורסת Binance, כיצד יוצרים את התיעוד האידיאלי שיקל על הבנק הישראלי לקבל שמדובר בכסף לגיטימי?

בואו נניח שהמסלול המלא של העיסקה ילך כך:
1. קנית קריפטו ב Binance בעזרת כרטיס אשראי ישראלי
2. העברת הקריפטו מ- Binance לארנק קר
3. העברת הקריפטו מהארנק הקר ל- Bit2c, ומכירת המטבעות שם
4. העברת הפיאט מ- Bit2c לבנק הישראלי

כעת, מהם המסמכים הדרושים, שיוכיחו לבנק הישראלי שזה אכן היה התהליך, ועל כן הכסף לגיטימי?

חשבתי על איסוף המסמכים הבאים:
1. דף פירוט כרטיס האשראי הישראלי שמראה את העברת הכסף ל Binance
2. מתוך Binance, דו"ח המפרט את קבלת הפיאט מכרטיס האשראי, המרתו למטבעות הקריפטו, ושליחתו לכתובת הארנק הקר
3. מתוך הארנק הקר, דו"ח Transaction history שמתאר את קבלת המטבעות מ Binance, והעברתם ל Bit2c
4. מתוך Bit2c, דו"ח המפרט את קבלת המטבעות מהארנק הקר, ומכירתם

על פניו, מדובר בתיעוד שרשרת אירועים שהוא Gapless מפיאט-לקריפטו-לפיאט. מעורבים בו Binance שהיא בורסת הקריפטו הגדולה בעולם, Bit2c שהוא גוף ישראלי מוכר, וארנק קר שאת ה transaction history report שלו ניתן לוודא בקלות על רשת הבלוקצ'יין.

האם חסר משהו לדעתכם?

נערך לאחרונה ב:
מישהו יודע מה זה משנה אם Binance מפוקחת או לא, במידה ומציגים תיעוד שכזה (בהקשר של הזכות המשפטית למשוך את הכסף בבנק ישראלי)? כיצד חוסר פיקוח על Binance יכול להוביל לחשד בהלבנת הון, כשמציגים תיעוד כמו שהצגתי בפוסט הקודם? אני מבין את החשיבות של פיקוח במידה ויש תיעוד לא מלא, אבל במידה והתיעוד מלא כמו שהצגתי, לא ברורה לי חשיבות הפיקוח. גם ברמה הכי תיאורטית, איני מצליח לחשוב על שום אפשרות שניתן להעלות על הדעת לבצע הלבנת הון כאשר קיים תיעוד שכזה...

נערך לאחרונה ב:
מישהו יודע מה זה משנה אם Binance מפוקחת או לא, במידה ומציגים תיעוד שכזה (בהקשר של הזכות המשפטית למשוך את הכסף בבנק ישראלי)? כיצד חוסר פיקוח על Binance יכול להוביל לחשד בהלבנת הון, כשמציגים תיעוד כמו שהצגתי בפוסט הקודם? אני מבין את החשיבות של פיקוח במידה ויש תיעוד לא מלא, אבל במידה והתיעוד מלא כמו שהצגתי, לא ברורה לי חשיבות הפיקוח. גם ברמה הכי תיאורטית, איני מצליח לחשוב על שום אפשרות שניתן להעלות על הדעת לבצע הלבנת הון כאשר קיים תיעוד שכזה...
זה לא יעזור לך, אם הבנק החליט שהוא לא מקבל כסף מקריפטו גם אם תציג להם TXID לא יקבלו.
לחילופין יש בנקים שמסכימים רק אם קנית מראש מבורסה או חלפן ישראלי והוצאת מאותו מקום.
זה די ניסוי וטעיה.

אם ניסית תעדכן אם עבד ועם איזה בנק :) @noam23

לא הסברתי לך את זה כבר?
זה כסף שמתערבב עם עוד כסף, מבחינת הבנק, Binance יכולים להלבין מיליארדי דולרים לטרור ופשיעה עולמית הכסף שלך מתערבב עם שלהם, במקום שיש פיקוח ויודעים מאיפה הגיע הכסף ולאן הוא הלך בכל שלב בדרך זה לא קורה וזה גם מוריד מהאחריות של הבנק אם מחר יתגלה שבינאנס מופעלת על ידי ארגוני פשיעה גלובאלים שמלבינים כספי טרור אם הם היו תחת רגולציה כלשהיא.

זה כמו לשאול מה זה משנה אם אני מעביר 100,000 אלף שקל לחבר או למוסד פיננסי שיש עליו רגולציה, מבחינת הבנק והסיכונים שהוא לוקח על עצמו זה מאוד משנה לך אולי לא.

זה כנראה לא יעזור, צריך להמתין לשינוי רגולציה או למכור ב p2p בתמורה למזומן.

בשביל העתיד כדאי לעבוד רק עם גופים בעלי נוהל KYC במדינות שישראל סומכת עליהם ולתעד את נתיב הכסף.
יכול להיות שאם תעבוד כך, תציג אישור תשלום מס רווחי הון ותמצא מישהו שיחתום על סעיף ח (יוודא את נתיב הכסף עבור הבנק) שמוכר על ידי הבנקים לצורך זה, אז אולי יקבלו את הכסף גם כיום.

*הרשימה היא כמובן של מדינות שישראל לא סומכת עליהם. אם binance מפוקחת על ידי אחת מהן אז הפיקוח חסר משמעות.
על פניו נשמע שבינאנס היא אופציה פחות טובה מקראקן וקויינבייס וביטוסי https://www.google.com/amp/s/cointe...tive-supervision-british-regulator-states/amp

נערך לאחרונה ב:
לא הסברתי לך את זה כבר?
זה כסף שמתערבב עם עוד כסף, מבחינת הבנק, Binance יכולים להלבין מיליארדי דולרים לטרור ופשיעה עולמית הכסף שלך מתערבב עם שלהם, במקום שיש פיקוח ויודעים מאיפה הגיע הכסף ולאן הוא הלך בכל שלב בדרך זה לא קורה וזה גם מוריד מהאחריות של הבנק אם מחר יתגלה שבינאנס מופעלת על ידי ארגוני פשיעה גלובאלים שמלבינים כספי טרור אם הם היו תחת רגולציה כלשהיא.

זה כמו לשאול מה זה משנה אם אני מעביר 100,000 אלף שקל לחבר או למוסד פיננסי שיש עליו רגולציה, מבחינת הבנק והסיכונים שהוא לוקח על עצמו זה מאוד משנה לך אולי לא.
אם Binance חשודה ע"י הבנק שלי כארגון טרור ופשע, או ארגון שתומך בטרור ופשע, מדוע הבנק שלי בישראל הסכים להעביר ל Binance כספים מהחשבון שלי? האם זו לא תמיכה בטרור ופשע? איך הבנק שלי יכול להגיד שמותר לו לא לקבל כספים מ Binance (כספים שיש לי עליהם תיעוד מלא), אך מותר לו להעביר אליהם כסף? אין פיקוח על הבנקים?

אם Binance חשודה ע"י הבנק שלי כארגון טרור ופשע, או ארגון שתומך בטרור ופשע, מדוע הבנק שלי בישראל הסכים להעביר ל Binance כספים מהחשבון שלי? האם זו לא תמיכה בטרור ופשע? איך הבנק שלי יכול להגיד שמותר לו לא לקבל כספים מ Binance (כספים שיש לי עליהם תיעוד מלא), אך מותר לו להעביר אליהם כסף? אין פיקוח על הבנקים?

מסיבה פשוטה - הוא לא הסכים לזה.
נסה לבצע העברה בנקאית לבינאנס ותראה בעצמך(גם אז יכול להיות שההעברה תתקבל כי הם משתמשים בחברות אחרות לנתב את הכסף).
בנוגע לכרטיס אשראי זה תלוי אם זה אשראי חוץ בנקאי או לא וגם אם זה אשראי שהנפיק הבנק זה לא ממש משנה רוב הסיכויים שהקנייה תעבור בכל מקרה כי אין חברה כזו בינאנס, הם משתמשים בשירותי סליקה צד שלישי והכסף מועבר לחשבונות בנק דרך כל מיני חברות שנמצאות במקלטי מס כמו מלטה(שם לכאורה "יושבים" בינאנס)

מסיבה פשוטה - הוא לא הסכים לזה.
נסה לבצע העברה בנקאית לבינאנס ותראה בעצמך.
בנוגע לכרטיס אשראי זה תלוי אם זה אשראי חוץ בנקאי או לא וגם אם זה אשראי שהנפיק הבנק זה לא ממש משנה רוב הסיכויים שהקנייה תעבור בכל מקרה כי אין חברה כזו בינאנס, הם משתמשים בשירותי סליקה צד שלישי והכסף מועבר לחשבונות בנק דרך כל מיני חברות שנמצאות במקלטי מס כמו מלטה(שם לכאורה "יושבים" בינאנס)
כרטיס האשראי שביצע את הקניה הונפק ע"י הבנק. ברשומה על דף הפירוט של כרטיס האשראי כתוב במפורש BINANCE.

אם אתה לא זקוק לכסף לרכישת דירה או השקעות בישראל אני ממליץ לפתוח חשבון בEMI שהוא Crypto-friendly ולשם להזרים כספים ולהשתמש בארץ. כל ההתעסקות הזאת לא באמת שווה את הכאב ראש.

כרטיס האשראי שביצע את הקניה הונפק ע"י הבנק. ברשומה על דף הפירוט של כרטיס האשראי כתוב במפורש BINANCE.
שוב זה לא באמת בינאנס, אין חברה כזו בינאנס.
כמדומני שכרגע הם משתמשים בחברת סליקה Binance UAB שממוקמים בליטא לפני זה הם השתמשו באיזה חברה בלטביה או בלארוס ששחכתי את השם שלה אבל זה לא באמת משנה הם מחליפים שירותי סליקה כמו גרביים כי הבנקים באיחוד האירופי כל הזמן חוסמים להם העברות(יש על זה ת'רד נהדר ברדיט אשים אותו פה אם אצליח למצוא אותו). לא בדיוק מוסד פיננסי הכי כשר בעולם בקיצור.

עריכה:
אגב, לא ברור לי למה אתה כל כך אמוציונאלי ומתעקש על הנושא הזה... פשוט פתח חשבון בנק בחו"ל ותפקיד שם את הכספים או שתעבוד עם הפועלים וBit2C בלעדית..
או שתבחר בדרך של אחזקת קרנות כמו רבים מחברי הפורום או במזומן... בקיצור לא חסרים פתרונות כדי לפתור את הבעיה ולרוץ ראש קדימה לתוך הקיר הזה כנראה לא יפתור אותה.

נערך לאחרונה ב:
אם אתה לא זקוק לכסף לרכישת דירה או השקעות בישראל אני ממליץ לפתוח חשבון בEMI שהוא Crypto-friendly ולשם להזרים כספים ולהשתמש בארץ. כל ההתעסקות הזאת לא באמת שווה את הכאב ראש.
הבעיה זה המס. ברגע שאני ממיר לפיאט, גם אם זה בנק בחו"ל אני צריך להעביר רבע מהסכום למס הכנסה.

האם ניתן לבצע העברה על סכום גדול שמקורו בקריפטו מפוקפק מהבנק בחו"ל לחשבון הבנק של מס הכנסה בארץ? מצד שני, אם מס הכנסה רוצים את החלק שלהם מהרווחים, הגיוני שלא יכולים להיות בררנים לגבי מקורו של הכסף...

הבעיה זה המס. ברגע שאני ממיר לפיאט, גם אם זה בנק בחו"ל אני צריך להעביר רבע מהסכום למס הכנסה.

האם ניתן לבצע העברה על סכום גדול שמקורו בקריפטו מפוקפק מהבנק בחו"ל לחשבון הבנק של מס הכנסה בארץ? מצד שני, אם מס הכנסה רוצים את החלק שלהם מהרווחים, הגיוני שלא יכולים להיות בררנים לגבי מקורו של הכסף...
מס זה אף פעם לא הבעיה.
במדינה ישראל אתה צריך לשלם מס על רווח שעשית(למעט סייגים מן הסתם), לא כתוב בחוק שאם עשית רווח לא חוקי אתה לא צריך לשלם מס ככה שאם אתה מתכנן למכור סודות גרעין לאיראנים במיליונים ולפתוח קרטל הרואין בדרום תל אביב דע לך שעדיין על פי חוק תצטרך לשלם מיסים על הרווחים.
בנושא קריפטו - אפשר למצוא סידורים עם מס הכנסה זה לא כזה בעיה, בנק ישראל אישר למס הכנסה לקבל כספים שמקורם בקריפטו מחשבונות בארץ ומחו"ל, אל תדאג את המס שלך אתה תשלם.

אם זה העברה בשקלים מבנק על שמך אז זה פחות נורא לבנק לדעתי מאשר לקבל את זה בהעברה בנקאית מבורסת קריפטו ידועה.

מה שכן, אתה מגיש דו''ח שנתי למס הכנסה ועל מה שאתה מבזבז אתה משלם 25% מס על הרווח ממה שהמרת. זה אמור לצאת כמה אלפי שקלים בשנה, תלוי בבזבוזים שלך, אז זה לא כזה נורא.

אני מכיר אנשים שהזמינו כרטיס אשראי קריפטו של Club Swan ומתפנקים בלי דאגות של איך להעביר לחשבון בנק בארץ

אם זה העברה בשקלים מבנק על שמך אז זה פחות נורא לבנק לדעתי מאשר לקבל את זה בהעברה בנקאית מבורסת קריפטו ידועה.

מה שכן, אתה מגיש דו''ח שנתי למס הכנסה ועל מה שאתה מבזבז אתה משלם 25% מס על הרווח ממה שהמרת. זה אמור לצאת כמה אלפי שקלים בשנה, תלוי בבזבוזים שלך, אז זה לא כזה נורא.

אני מכיר אנשים שהזמינו כרטיס אשראי קריפטו של Club Swan ומתפנקים בלי דאגות של איך להעביר לחשבון בנק בארץ
המטרה היא לא להוציא לביזבוזים, אלא להוציא את הכל (או חלק גדול) אם וכאשר ארגיש שהגענו גבוה מדי.

המטרה היא לא להוציא לביזבוזים, אלא להוציא את הכל (או חלק גדול) אם וכאשר ארגיש שהגענו גבוה מדי.
אני מבין את ההתרגשות אבל מה תעשה עם סכום כסף גבוה כזה במזומן? אם אתה לא מתכנן לקנות דירה (או כמה) אני לא רואה סיבה להוציא את הכל ולו משום שביטקוין משמש גידור נגד הריבית, שוק המניות, שווי הדולר והנדל''ן.

אני מבין את ההתרגשות אבל מה תעשה עם סכום כסף גבוה כזה במזומן? אם אתה לא מתכנן לקנות דירה (או כמה) אני לא רואה סיבה להוציא את הכל ולו משום שביטקוין משמש גידור נגד הריבית, שוק המניות, שווי הדולר והנדל''ן.
מה שאעשה זה אחזיר את רובו לקריפטו, אחרי התיקון.

דרך אגב איני מסכים שהביטקוין מגדר משוק המניות. שווי השוק לא מספיק גדול, והביטקוין ספקולטיבי מידי בשביל האמון הרב שנכס צריך לזכות בו כדי לגדר ממניות.

אז תעביר ל stable coin כזה או אחר.

לא מבין את הרצון להכניס כסף חופשי למערכת הבנקאית הכובלת והמוגבלת. הסיבה היחידה היא כדי לקנות נכסים כמו נדלן או מניות בישראל.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ר יצירת קשר עם שירות לקוחות- אינטראקטיב חו"ל פוסטים מאיכות נמוכה 1
Michel יצירת הפסד מכוון בשוק ההון לצורך קיזוז מס שבח שוק ההון 25
Z יצירת צ'ק דולרי צרכנות פיננסית 1
T יצירת קהילה קריפטוגרפית בפורום אוף טופיק 2
לארוצה יצירת קובץ הפקדות לבנק לאומי צרכנות פיננסית 1
משה כמה לבקש על יצירת מצגות וחומרי לימוד לקורס בנושא קיימות? אוף טופיק 16
D יצירת קשר ושליחת הודעות פרטיות אוף טופיק 1
ח יצירת קורסים אונליין התפתחות אישית 12
קורא הדוק התלבטות - מכירת קרן לצורך יצירת מגן מס שוק ההון 5
S יצירת ערך בויקיפדיה אוף טופיק 4
Liron2035 יצירת דו"ח Trade Confirmation ב-IB, מה ההבדלים בין ה-Options השונים? שוק ההון 1
4 יצירת תיק שיכניס 12 אלף בשנה שוק ההון 10
amikal יצירת "קופת כסף זמינה" לצורך השקעה אגרסיבית יותר למטרות תשואה גדולה יותר שוק ההון 44
ITS הרגלים פיננסיים שנתיים - יצירת צ'ק ליסט קולקטיבי צרכנות פיננסית 5
yanosh34 תזמון יצירת מגן מס שוק ההון 20
ס יצירת קרטון למשחק אוף טופיק 5
ה תיעוד הדרך יומני מסע אישיים 11
L רובוט המסחר שלי - תיעוד שוק ההון 15
CyberBear שאלה פרקטית - תיעוד הוצאות ב Gift Cards שונים צרכנות פיננסית 13
Y דוח שנתי - ברוקר זר המרת מטח בברוקר מציגה רווח לא ברור בפירוט פעולות מיסים 2
Y משהו שנכתב לי בנוגע לעמלת הפצה כשבאתי לקנות קרן כספית בבנק ולא ברור לי שוק ההון 8
א אני מחפש הסבר ברור איך להעביר מלאומי לאקסלנס את התיק השקעות שלי פוסטים מאיכות נמוכה 1
N האם רק לי לא ברור מדוע הדיונים על השקעות ביטקוין/קריפטו עברו לפורום עם ההגדרות הללו? השקעות אלטרנטיביות 17
י אקסלנס שלחה לי מכתב לגבי העלת דמי ניהול, אבל הניסוח לא ברור, יש עמלה על קרן מחקה ועמלה על קרן נאמנות צרכנות פיננסית 1
ט ממש IB לא הכי ברור.. שוק ההון 5
לא חשוב שמות סרטון לא ברור על מתווה הגז, אפשר הסבר? אוף טופיק 1
S משהו מאוד עקרוני לא ברור לי... הסולידית נא תגובתך פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 59

נושאים דומים

Back
למעלה