• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

יעילות דוד שמש בחורף

GunnerWSM

משתמש רגיל
דירוג
223
חורף ראשון שלי בדירה הנוכחית ובינתיים המצב של המים פשוט נוראי. בשבועיים האחרונים היו כמה ימים שסביבות 15:00 היו מים יחסית חמים, אבל בשאר הימים (כולל ברגעים אלו) גם בצהריים המים פשוט קפואים.
לפי מיטב דעתי לכל דירה במתחם בו אני גר יש דוד שמש משל עצמו... האם דוד שמש לא אמור לספק מים לפחות 'סבירים' גם בחורף?
האם יש פתרון כלשהו למצב? ולא, מבחינתי להתקלח במים קפואים בחורף זה לא פתרון... לא מבין איך חלקכם מצליחים לעשות את זה :)
בראשון אדבר עם הבעל בית אבל בספק שהוא יירתם לעזור, אז אולי יש דברים שאני יכול להסתכל עליהם בדוד?
או שאני בכלל טועה, ובימים קרים כמו אלו של השבוע (באר שבע) שיש כמה שעות בודדות של שמש, הדוד שמש לא אמור לעזור?
תודה וחג שמח לכולם.

לדוד עצמו אמור להיות בידוד טוב, גם אם קר, המים אמורים להישמר חמים לפחות לזמן מה.
מה שקובע זה כמות שעות השמש ועוצמתה, גם בימים קרים אם הייתה שמש חזקה אפילו מספר שעות בודד אמורים להיות מספיק מים חמים לאדם-שניים (מניסיוני בלבד וכתלות בגודל הדוד).
הייתי מציע לך לעלות לבדוק את הדוד:
1. האם הקולטים נקיים ותקינים?
2. האם הבידוד שלם?
3. האם ברז הערבול תקין (אם מדובר בדוד חדש)? אם אתה לא יודע מה זה ברז ערבול, google it.
חוץ מזה:
1. תשאל שכנים אחרים בבניין אם זו בעיה מוכרת גם אצלם
2. תחפש קצת באינטרנט על עוד דברים שעלולים לפגוע ביעילות של הדוד
חוץ מזה, אין לך אופציה של חימום הדוד בצורה חשמלית לימים שבהם אין שמש?

בחורף יש מה שניקרא ׳שמש קרה׳, ז״א הטמפרטורה בחוץ נמוכה [5-20] אבל יש שמש. 3שעות שמש אמורות לספק מים חמים לפחות למקלחת אחת נוחה ומפנקת. פחות מזה, המשמעות שהצינורות לא מבודדדים וממאבדים חום.
הדוד שלי תקין 100% אבל בשבועיים האחרונים אני נותן לו בוסט חשמלי של כחצי שעה כל בוקר.
זה המצב בחורף, צריך שמש רציפה ולא רק ׳מעונן חלקית׳.
כמו כן תעלה לגג ותבדוק אם לכל דייר יש דוד וקולטים או שיש קולטים מרכזיים לכל הבניין.

האם דוד שמש לא אמור לספק מים לפחות 'סבירים' גם בחורף?
בימים כמו האחרונים? אין סיכוי! תפעיל את הדוד החשמלי לשעה והכל יהיה בסדר.
מה שכן, אם רוצים להתקמצן על החשמל, אז קודם כל להתקלח במים הרותחים ואחר-כך לשטוף כלים במים הפושרים. ההיפך זה לא כיף. וחשוב לעשות את זה ברצף כי ברגע שיוצאים מים חמים מהדוד, נכנסים מים מאד מאד קרים אליו (להבדיל מבקיץ שהמים הרגילים לא קרים כ"כ).

נושאים דומים

Back
למעלה