יעוץ מס כמקצוע

• פותח הנושא Kol
  • פורסם בתאריך

Kol

משתמש רשום
דירוג
0
ניתן להתפרס מלהיות יועץ מס ? או שזה בערך כמו ללמוד תואר בהיסטוריה ...

Fitch

משתמש בכיר
דירוג
2,887
גם הסטוריונים מתפרנסים

amit

משתמש בכיר
דירוג
2,972
ניתן להתפרס מלהיות יועץ מס ? או שזה בערך כמו ללמוד תואר בהיסטוריה ...
יועץ מס זה כמו רואה חשבון עצמאי לתיקים קטנים (עצמאים ושותפויות -לא חברות) .
אני מאמין שהקושי העיקרי הוא לגייס לקוחות היות ולקוחות לא אוהבים להחליף רואה חשבון לעיתים קרובות.

אנון נימוס

משתמש בכיר
דירוג
2,448
כל עוד מס חוקי מס הכנסה והתקנות הם כפי שהם אז יש עבודה ליועצי מס, רו"ח עורכי דין ומאכרים

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
16,340
כל עוד מס חוקי מס הכנסה והתקנות הם כפי שהם אז יש עבודה ליועצי מס, רו"ח עורכי דין ומאכרים
נדמה לי שהשאלה היא עד כמה נותרה עבודה ליועצי מס כאשר התחומים האקדמים יותר רוויים (ושלא ישתמע לא נכון - יועצי המס עוברים הכשרה מקיפה ולומדים במסגרתה הרבה מיסים).

• אהבתי
Reactions: Kol

Kol

משתמש רשום
דירוג
0
נדמה לי שהשאלה היא עד כמה נותרה עבודה ליועצי מס כאשר התחומים האקדמים יותר רוויים (ושלא ישתמע לא נכון - יועצי המס עוברים הכשרה מקיפה ולומדים במסגרתה הרבה מיסים).

בדיוק , החשש שלי .

קפה שחור

משתמש בכיר
דירוג
10,036
נראה לי שזה אחד המקצועות היותר משעממים שקיימים
בגלל זה בכל משרד יש רדיו
ואולי יש משהו מרגיע בהקשת מספרים על מחשבון קופה, הצליל של "הקפצת" הנייר, זה די OCD, (מבלי לפגוע באף אחד), לא?
יענו צריך להיות ממש בנוי לזה כי השחיקה נראית לי אדירה והחיים ב"סידרתיות" מסויימת, זה לא שנגמר פרוייקט מתישהו, שנה נגמרה -חדשה מתחילה
טוב, אני מעריך שכל עוד רשות המיסים לא סוכמת על רואה חשבון דיגיטליים לחלוטין המקצוע הזה וכל הנגזרות שלו יהיו בשימוש בעתיד הקרוב-בינוני

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
16,340
בגלל זה בכל משרד יש רדיו
ואולי יש משהו מרגיע בהקשת מספרים על מחשבון קופה, הצליל של "הקפצת" הנייר, זה די OCD, (מבלי לפגוע באף אחד), לא?
יענו צריך להיות ממש בנוי לזה כי השחיקה נראית לי אדירה והחיים ב"סידרתיות" מסויימת, זה לא שנגמר פרוייקט מתישהו, שנה נגמרה -חדשה מתחילה
טוב, אני מעריך שכל עוד רשות המיסים לא סוכמת על רואה חשבון דיגיטליים לחלוטין המקצוע הזה וכל הנגזרות שלו יהיו בשימוש בעתיד הקרוב-בינוני
אני לא מכיר לעומק את היומיום של יועצי המס אבל חושב שמה שכתבת לגבי השגרה מתאר מה שקורה לרוב האנשים אחרי כמה שנים באותו מקצוע.

קפה שחור

משתמש בכיר
דירוג
10,036
אני לא מכיר לעומק את היומיום של יועצי המס אבל חושב שמה שכתבת לגבי השגרה מתאר מה שקורה לרוב האנשים אחרי כמה שנים באותו מקצוע.
כתבתי על ראיית החשבון, אבל כן יש מגוון גדול של מקצועות שוחקים, בלי קשר להשערה שהמקצוע כאן להשאר בשנים הקרובות

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
16,340
כתבתי על ראיית החשבון, אבל כן יש מגוון גדול של מקצועות שוחקים, בלי קשר להשערה שהמקצוע כאן להשאר בשנים הקרובות
אה, חשבתי שכתבת על יועצי מס (שכאמור, איני מכיר היטב).
רואי חשבון לא עושים את הדברים שכתבת ודווקא אלו מביניהם שעובדים בתחום המיסים, יש להם עבודה מאד יצירתית ולא שגרתית (במובן זה שהתיקים לא חוזרים על עצמם).

קפה שחור

משתמש בכיר
דירוג
10,036
רואי חשבון לא עושים את הדברים שכתבת
אלה שאני בא במגע איתם כן, יתכן שבמיסים יש יותר אינטריגות למוח
אבל האמת היא שהרוב מזינים נתונים, מדפיסים ניירות, מתייקים אותם, מבצעים מחזורי דווח תקופתי שחוזר על עצמו, ובסופו של דבר מתחילים שנה חדשה

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
16,340
אלה שאני בא במגע איתם כן, יתכן שבמיסים יש יותר אינטריגות למוח
אבל האמת היא שהרוב מזינים נתונים, מדפיסים ניירות, מתייקים אותם, מבצעים מחזורי דווח תקופתי שחוזר על עצמו, ובסופו של דבר מתחילים שנה חדשה
מסכים. השרשור נפתח בקשר ליועצי מס אז הנחתי שמדברים על אנשים שעוסקים בתחום.
ובלי קשר, עצוב שהמקצוע של ראיית חשבון עבר הצפה כל כך גדולה שיש בעלי מקצוע שעושים כל היום את הדברים שכתבת.

Honey jar

משתמש ותיק
דירוג
306
בגלל זה בכל משרד יש רדיו

הקפצת נייר? סיריאסלי?
יותר בכיוון של הקפצת גליונות אקסל.

קפה שחור

משתמש בכיר
דירוג
10,036
הקפצת נייר? סיריאסלי?
יותר בכיוון של הקפצת גליונות אקסל.
הלוואי אקסל, ראיית חשבון אצלי מייצרת 5-6 קלסרים מפוצצים בניירת בכל שנה :|
כל מה שאני מייצר במחשב, הרו"ח שלי מדפיסה, פשוט בזבוז

Frugal Girl

משתמש רשום
דירוג
6
היי אני מעוררת שרשור בן כשנה. אני עורכת דין ועוסקת במסים בתפקידי (לא באופן מלא), לאחרונה מתעניינת באפיק של ייעוץ מס כהכנסה נוספת. הקורס עצמו אורך כשנה (בעלות של כ-16000 שח), ויש לעבור קורס הנח"ש 1+2 וכן סטאז' של שנה אצל רו"ח (סה"כ בין שנתיים וחצי לשלוש שנים להכשרה).
אני מנסה לקושש כל פיסת מידע מהמכרים ומהאינטרנט האם שווה להתקדם עם זה. אציין שבאופן אישי התכנים בקורס מעניינים אותי (לא משהו שלא אוכל להשלים בעצמי אונליין), ושבשילוב עם הרישיון שלי כעו"ד יש ערך מוסף לשירותים שאוכל להציע. אני גם סוג של "מאעכרית" בקרב המשפחה והחברים - מטפלת עבורם בחינם בטופסיאדה ובעניינים מול רשויות שונות. הם רק רוצים "ראש שקט" ושולחים אותי לטפל, לברר, להבין מה צריך וכך אני עושה.
אם מישהו כאן מכיר, עובד עם יועצי מס או יועץ בעצמו, אשמח לשמוע תובנות (כאן או בפרטי). D:

רוני

משתמש בכיר
דירוג
5,225
לדעתי כדאי לבדוק את הנישה של יעוץ מס למשקיעי נדל"ן ישראלים בחו"ל, זה תחום מתפתח, נפגשתי לאחרונה עם רואה חשבון שנשלח מפלורידה לפני שנתיים לפתוח שלוחה של המשרד בישראל, לטענתו יש להם כ 5,000 לקוחות ישראלים. מניסיוני עם רואי החשבון/יועצי מס של הלקוחות, חלק לא מבוטל מהם לא מתאמץ להעמיק בתחום, ולעיתים הייעוץ שלהם שגוי ולכן הלקוחות ניזוקים מכך.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
V יעוץ מס לשכירים - יש דבר כזה? צרכנות פיננסית 8
ברק א. שכר יעוץ והגשת דוח שנתי אצל רואה חשבון או יועץ מס צרכנות פיננסית 9
S יעוץ\המלצה לניהול אלגו השקעות אלטרנטיביות 10
ח ללמוד יעוץ לכלכלת המשפחה התפתחות אישית 9
T בעל קופ"ג להשקעה, שוקל לעבור לאופי השקעה אחר וחייב יעוץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ש יעוץ/המלצה לרכישת נכס. נדל"ן 0
I העברת קרן פנסיה לא פעילה - יעוץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
B יעוץ קרירה והתפתחות התפתחות אישית 7
O יעוץ בנוגע ללימודים אוף טופיק 3
מ יעוץ בנושא פתיחת תיק השעות שוק ההון 6
azerbouf יעוץ: כספי פיצויים לצורך מחזור חלקי של משכנתא (בעלת ריבית הגבוה ביותר) נדל"ן 44
L יעוץ בנושא משכנתא מבקש עצה מהמומחים נדל"ן 25
cypriano de rore יעוץ כלכלי במעבר דירה צרכנות פיננסית 25
ליאת - איפה שיש רצון... למישהו יש המלצה (לא יעוץ!) על קופת גמל להשקעה עם דמי ניהול נורמליים? צרכנות פיננסית 26
A יעוץ פנסיוני ו-או ביטוחי צרכנות פיננסית 1
G יעוץ לגבי לימודים- מדעי המחשב אוף טופיק 7
F יעוץ פנסיוני בבנק צרכנות פיננסית 15
מ יעוץ למתחילים שוק ההון 3
א יעוץ השקעות כמקצוע התפתחות אישית 3
ג בחירת קרן השתלמות - עזרה לא יעוץ צרכנות פיננסית 0
D רכב צמוד מהעבודה ומעבר ליישוב מזכה מס מיסים 1
א מידע על החזר מס שהתקבל מיסים 9
P אינטראקציה בין מס שבח למס שולי? מיסים 8
S החזר מס על דיבידנדים כנגד הפסדים ב-IB ברוקרים ופלטפורמות מסחר 13
M קופת גמל להשקעה vs ברוקר. חישוב דמי ניהול, מס רווחי הון. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
R מס שבח על מכירת דירה חדשה נדל"ן 1
S מילוי טופס 135 החזר מס מקוצר ודיווח רווח הון מניות אמריקאיות בברוקר ישראלי מיסים 2
D מס הכנסה מאמצע שנה מיסים 6
Y חתימה על טופס לבנק - "הצהרה בדבר תושבות מס" מיסים 15
Y מכירה במפולת לצורך מגן מס מיסים 15
U מס רכישה על רכב חשמלי צרכנות פיננסית 1
ש מסלולי מס על שכירות נדל"ן 10
מ טעות בחישוב מס מיסים 3
Z שאלות על מס עזבון אמריקאי מיסים 0
D מס יסף - מס שאלות מיסים 14
C שומת מס עם הפסדי הון מועברים - אפשר להעביר לשנה הבאה? מיסים 6
B אופטימיזציית מס לחוזה השכרת דירה נדל"ן 17
C הטבות מס לילדים (או הורים לילדים) צרכנות פיננסית 2
Y מס רווח הון על דיבידנד מגרמניה מיסים 11