ייעוץ לגביי מילואים

הנושא בפורום 'אוף טופיק' פורסם ע"י Ghsi, ‏25/12/16.

1. Ghsi

Ghsi משתמש רשום

שלום,
    אני סטודנט להנדסת חשמל, בן 23.
    שירתתי בצבא כטכנאי בחיל האוויר. לקראת סוף השירות נשלחתי לבצע קורס טכנאי קשר בחיל תקשוב, וכעת אני משובץ למילואים בגדוד מילואים קרבי.
    בגדוד הזה מבצעים הרבה ימי מילואים (באזור 2 אימונים שנתיים של שבועיים כל אחד).
    התפקיד הזה ממש לא מתאים לי. זה כולל שירות בשטח, תיקון טנקים / נגמשים וכו'. אני לא בנוי לזה. בשירות סדיר הייתי טכנאי במעבדה ולכן לא התמודדתי עם תפקיד כמו זה.
    ביקשתי העברה חזרה ליחידה ששירתתי בסדיר, ובקשתי נדחתה. אני לא יודע מה לעשות מכאן. במיוחד עכשיו כשאני סטודנט ולומד מאוד קשה, ימי מילואים במהלך הלימודים עלולים להיות הרסניים בשבילי.
    אני שוקל פשוט לא להגיע למילואים. מהם ההשלכות לכך? יש למישהו רעיון / עצה בשבילי?
    תודה רבה מראש.

2. yossik

yossik מודרטור

ברוך ההבא לפורום!

3. Benjamin Willard

Benjamin Willard משתמש בכיר

עריקות? כלא, ורישום פלילי.

מציע שתתחיל בלדבר עם המפקדים שלך...

חוץ מזה, שלא קשה להתחמק ממילואים.

4. amit

amit משתמש בכיר

ממה שאני מרגיש הצבא הולך ומקצץ את המילואים שלו ,מספיק שתהיה בחו"ל כמה פעמים בתקופת המילואים ותוריד מהימים כדי ללמוד וכבר ישחררו אותך לבד.
    בכל אופן אני אישית למדתי במילואים יותר טוב מאשר בבית כי יש הרבה זמן פנוי ואין הסחות דעת בין המשמרות.
    אל תיקח את זה קשה ,אתה תהיה בסדר.

5. איש(3718)

איש(3718) משתמש בכיר

בזמני היה המושג ולת"ם - ועדה לתאום מילואים. זו ועדה שדאגה שסטודנטים לא יעשו מילואים בזמן הלימודים או המבחנים.

בזמן לימודיי, כל המילואים שלי היו בחופשת הקיץ, והכל דרך הולת"ם. בדקת הנושא? דברת עם קצינת הקישור?

הצבא בדרך כלל לא רוצה לפגוע לך בלימודים.

Benjamin Willard אוהב/ת את זה.
  6. MMM

MMM משתמש ותיק

כמו תמיד כל אחד בא מהסיפור שהוא מכיר מקרוב. אני חושב שהמזל הכי גדול בחיים שלי היה השירות הצבאי שלי בסדיר ובמילואים לאורך שנים בגדוד קרבי. החברים שלי מהיחידה היו אלו שנתנו לי הזדמנות לפתח קריירה מקצועית וגם אני בתורי עזרתי וקידמתי את הקריירה של חברי הצעירים מהיחידה.
    אם הוצבת בגדוד מילואים קרבי שווה לך לעשות מהלימון לימונדה: תלך לכל אימון ותעסוקה, תתחבר ללוחמים ולמפקדים, תכיר אותם ותוודע שיכירו אותך. מהר מאוד תגלה כי החברה הללו נמצאים בעמדות מפתח במשק והם יכולים ומוכנים לעזור לך להתקדם בחיים. אלו יהיו האנשים שיפתחו לך דלתות ויתנו לך הזדמנות לקריירה. עם השנים תראה שזה תרם לך אפילו יותר מהלימודים באוניברסיטה.

Roi, יוסי, fliper ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  7. korma

korma משתמש ותיק

אני נהניתי מהשירות הצבאי ומהמילואים. חברים נפלאים בגדוד שריון עד לאותו הצו שנפל על שהותי בחו"ל מהעבודה.
    אני זוכר את אותה השיחה בה ה-PM שלי מדבר עם המ"פ (משעשע אותי ראשי התיבות האלה...) - ומסכימים על כך שאגיע באיחור של יום למילואים.
    מסתבר שהיום הזה היה היום הראשון לאימוני הסבה מטנקים ממש ממש ישנים לסתם טנקים ישנים.
    ביום השני עשיתי את כל הדרך מהמרכז לצאלים כדי להתבשר על ידי המ"פ ש"אין יותר ימי מילואים פעילים בשבילך. חזור הביתה".
    היגיון של צבא...זה היה גם יום המילואים ה"כמעט" אחרון שלי. לאחר מכן רצו לשבץ אותי ביחידות כמו רגמים, חימוש וכו'.
    אני לא מזלזל באף קבוצה, אך כאחד שההיגיון שלו חושל בחיל השריון (וכולם יודעים ש"היגיון לא חודר שריון") - לא יכולתי להתחבר מנטלית לקבוצות אחרות.
    הפערים באמת גדולים מדי ומפה אני יכול להבין את הקושי שלך להצטרף לקבוצה אחרת וזרה באופיה ובהתנהלותה.
    לצערי אותה התקופה לוותה בטרגדיה אישית - כזו שלא גרמה לצבא לחשוב פעמיים לפני שפטרו אותי ממספר קריאות לשמ"פ.
    ולאחר מספר שנים פשוט התקשרו לשאול אותי האם אני מסכים להיגרע מהמערך. הסכמתי.

היום יש רק זיכרונות נעימים מהשירות הצבאי ומהמילואים. כמעט גורם להתגעגע. זאת תקופה והיא חולפת, גם אם לפעמים היא נתקעת כמו עצם בגרון במועדים הכי לא סימפטים.

לגבי היעדרות מהמילואים, היות ואתה ממלא משבצת של קשר/טכנאי קשר, ואלה אינם נמצאים בשפע בגדודים או בגדודי המילואים - יש להשלכות של אי הגעה למילואים פן נוסף: הצבא לא יוכל להמציא חייל יש מאין ולכן תהיה להיעדרות בלתי צפויה שלך (עריקות) השפעה על שאר החברים ליחידה אשר יצטרכו לחפות על היעדרותך.
    ולכן - אם אתה מתכנן באמת להימנע מהגעה - אנא הודע על כך מראש למפקד היחידה שלך או לקצינת הקישור של יחידתך כדי שיוכלו להתארגן בהתאם מבעוד מועד (ופה אני נותן קרדיט סופר מוגזם למערך הקישור הצבאי).

8. artist

artist משתמש ותיק

ביום שאתה מקבל את הצו,קונה כרטיס לחו"ל עם אופציה של full refund, כן זה הרבה יותר יקר , שולח ליחידה. מקבל פטור, מחזיר את הכרטיס , תודה ושבוע טוב! או שמגיע למילואים ולא עושה כלום , מתלונן על כאבי ראש/בטן/ברכיים/גב ... כל הזמן , בסוף ישחררו אותך , אין לאף אחד כוח להתעסק עם חיילים בעיתיים.
    ג.נ. : משרת מילואים בגדוד קרבי בתפקיד פיקודי . אז לא ממליץ ולא מייעץ.

9. Ghsi

Ghsi משתמש רשום

תודה רבה לכל מי שהגיב!
    כבר הייתי מספר ימים במילואים. אמנם האנשים שהיו איתה הם אחלה, אבל התפקיד הזה רחוק ממני מאוד. גמלה בליבי ההחלטה לא לבצע את המילואים האלה יותר.
    בנוגע לולת"ם, אכן הגשתי בקשה אך היא לא עזרה לי במיוחד- צו של שבועיים קוצץ לשבוע כך שזה עדיין מספר ימים רב להפסיד במהלך הסמסטר.
    בכל מקרה גם קיצוץ ליום אחד לא יספק אותי כי אני לא רוצה להגיע בכלל למילואים אלה.
    אכן אין מספיק חיילים לאייש בתפקיד זה, ולכן שחרור מטוב ליבם של המפקדים לא בא כאן בחשבון. הם אומרים שאין להם תקנים אחרים וכי אני מחוייב להגיע לכל זימון שאני מקבל.
    אני לא מצליח למצוא פתרון לבעיה, חוץ מעריקות ולאחר מכן לשבת בכלא ולהשתחרר. מישהו חווה את זה, מכיר מישהו שעשה זאת ויכול לספר לי על כך?
    תודה

10. mishik

mishik משתמש סולידי

אין לצבא בעיה עם תאריך רכישת הכרטיס ? :)

משה אוהב/ת את זה.
  11. Benjamin Willard

מה נסגר איתך? איך רישום פלילי נראה לך מחיר סביר בשביל לצאת ממילואים?

לך לקב"ן תגיד שאתה קוקו, ישחרר אותך....

ובאמת שהייתי מתחיל בלפנות למפקדים ולהסביר שיש לך לימודים, שאינך יכול להפסיד.

-----
    או שפשוט תעשה בעיות...

TunaGolem אוהב/ת את זה.
  12. c881

c881 משתמש בכיר

אני בזמנו עשיתי מילואים ביחידה שלי.
    אחרי שנתיים שלא ראיתי ים - הקאתי את הנשמה. החזירו אותי לחוף ושפטו אותי ל-21 יום על "שבירת כשירות".
    לך תסביר לקצין שיש לך שיווי משקל תקין.
    מפה לשם - "תבוא עוד שנה לקורס מכונאי טנקים".
    מאז עברו 14 שנה.
    מעניין מתי יזכרו.

Ofec_Bar אוהב/ת את זה.
  13. Benjamin Willard

שפטו אותך?? כמילואימניק?? על זה שהקאת??

14. c881

c881 משתמש בכיר

יש את ההוא שחשב ש-"הגיון לא חודר שריון"... חיל הים זה שריון על המים.
    אז התשובה לשאלתך - כן.

קיבלתי הנחה של 3 ימים מ-אלוף פיקוד.
    ושחררו אותי ל-שישבת על "התנהגות טובה".

אחי הקטן לא האמין שהגעתי ל-כלא 4 לפניו.

המשפט היה על "שבירת כשירות" - אסור להפליג בלי צ'יף.

Ofec_Bar ו-Benjamin Willard אוהבים את זה.
  15. amit

amit משתמש בכיר

קצינות קישור יודעות אם יצאת מהארץ או לא.

16. פרגולה למעלה

פרגולה למעלה משתמש רשום

שווה להתייעץ בפורום מילואים באתר פרש

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.