• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

יזמים או בעלי עסקים, אילו תכונות וכישורים צריך וכדאי לשפר?

LoOkkAttMe

משתמש סולידי
דירוג
21
כרגע הייטקיסט שחולם על המעבר לעצמאי, לשבור חומות ובעצם להיות בעל הבית של עצמי
אם זה בשכר, בלהחליט מה אני עושה, איך ומתי

השאלה שלי, ליזמים או בעלי עסקים שפה (או כל אחד אחר)
אילו כישורים צריך לפתח? אילו תכונות צריך שיהיו ליזם או בעל עסק?
האם כדאי לקחת קורסים לפיתוח הכישורים האלו? או בלוגים/פודקאסטים מומלצים שבאמת יתרמו לי?
האם יש חובה בניסיון מעשי בדברים האלו לפני שנכנסים לעולם העסקים (לדוגמא - מכירות) או שאפשר לקפוץ למים ועדיין יהיה אפשרי להצליח?
אני רוצה ללמוד שיווק, ניהול משא ומתן, מכירות ועוד כמה שיותר כלים שבאמת יועילו לי
תודה מראש :)

צריך חריצות.
אף אחד לא ישב לך על הראש. צריך יכולת ניהול זמן, יכולת לתקתק וגם להבין מתי לעשות אאוט-סורס

צריך יכולות שיווק עצמי ונטוורקינג.
צריך הבנה בסיסית של כל הערוצים האפשריים לשיווק עצמי.
כדאי מאוד להתחיל להסתובב עם יזמים ולספוג את הוויב. ללכת למיטאפים, לשמוע פודקאסטים, להתערבב.

צריך ללמוד לתמחר את השירותים שלך. לעשות סקר שוק, צריך לשחק קצת מלוכלך (למשל - לבקש הצעות מחיר ממתחרים רק כדי להבין מה מקובל בשוק)

יזמות != עבודה כעצמאי.

לאן אתה מכוון?

צריך חריצות.
אף אחד לא ישב לך על הראש. צריך יכולת ניהול זמן, יכולת לתקתק וגם להבין מתי לעשות אאוט-סורס

צריך הבנה בסיסית של כל הערוצים האפשריים לשיווק עצמי.
כדאי מאוד להתחיל להסתובב עם יזמים ולספוג את הוויב. ללכת למיטאפים, לשמוע פודקאסטים, להתערבב.

צריך ללמוד לתמחר את השירותים שלך. לעשות סקר שוק, צריך לשחק קצת מלוכלך (למשל - לבקש הצעות מחיר ממתחרים רק כדי להבין מה מקובל בשוק)

לגבי חריצות, אני יודע על עצמי שכל עוד משהו מעניין ומלהיב אותי אני נותן 110% למען זה
לגבי השאר, איך אתה מציע ללמוד לפתח את היכולות והכישורים האלו? איפה אני יכול באמת להסתובב ולספוג את הוייב הזה?
יש מיטאפים מומלצים? פודקאסטים שאתה ממליץ? לעשות צעד של פתיחת עסק כלשהוא רק כדי להבין על חי איך הכל עובד?
אני אסביר את המצב שלי, כרגע אין לי את הרעיון או את העיסוק שאני יודע שזהו אני רוצה אותו ואתאבד עליו
אני כן חושב שזה יבוא לי, אני פשוט רוצה להיות "מוכן" לזה
ללמוד איך לעשות, איך לשווק, איך למכור, טכניקות, אסטרטגיות, איך לפתח את יכולת ניהול הזמן, כל מיני מושגים חשובים
לגבי המשחק המלוכלך - אהבתי את הדוגמא מאוד וזה למשל משהו שאני מכוון אליו, מקום שבו אוכל ללמוד את כל הטכניקות ותכסיסים יחד עם מושגים ושיתן לי כלים לפתח כאלו משלי
אני באמת חושב על אם זה משהו מולד או משהו שאפשר לפתח, מאמין שאפשר לפתח, מחפש דעות ומחשבות של אנשים שונים

באמת שזה 95% מהצלחה.
חריצות? ממש לא! חשוב אבל במידה.
שיווק 24/7 זה מה שחשוב.
זה רק אם אתה צריך לשווק את עצמך. זה חשוב אבל פחות אם אתה מפתח מוצר.
אם אתה רוצה לשווק מוצר, אתה צריך להבין מי יהיו הלקוחות שלך (כולם זאת תשובה לא נכונה), מה הלקוחות שלך רוצים, במה המוצר שלך יקרב אותם למילוי הרצונות שלהם, איך לפנות אליהם, איפה למצוא אותם, איך לשמר אותם.
אני יודע על עצמי שכל עוד משהו מעניין ומלהיב אותי אני נותן 110% למען זה
יהיו לך הרבה שעות של שעמום ותיסכול ויאוש ועדיין תצטרך לתת 110% מעצמך אבל לנתב רק למה שיועיל לעסק.
כרגע אין לי את הרעיון או את העיסוק שאני יודע שזהו אני רוצה אותו ואתאבד עליו
אין צורך להתאבד או להתאהב במוצר שלך. רק לעשות את הבדיקות השיווקיות הראויות אם יש סיכוי שהלקוחות יאהבו אותו. כי זה מה שחשוב.
אני כן חושב שזה יבוא לי, אני פשוט רוצה להיות "מוכן" לזה
מעולה! חשוב שתתכונן לקראת זה מהכיוון של פיתוח כישורים רלוונטים. תתחיל מלשאול את גוגל שאלות כי יש שם ים של טיפים/עצות/משנות סדורות. ככל שתקרא יותר, ככה תזהה מי מחנטרש ומי שווה זהב. משם גם תקבל המלצות לספרי הדרכה טובים. תלמד על שיווק, על ניהול זמן, על פרסום, על בניית תכנית עסקית, על שיפור הביטוי שלך מול אנשים, על קריאת שפת גוף, על סודות המכירה, על שימור לקוחות.
אולי תצטרף כשותף לעסק קיים ותלמד מהניסיון.

אם אני מפתח מוצר ומשווק אותו, מוכר אותו ובעצם מנהל עסק עצמאי - זה לא יזמות?
זה רק סוג אחד של עסק עצמאי.
יכול להיות שהזמן שלך הוא המוצר, השיווק של הכישורים שלך ואתה בעצם לא מוכר שום מוצר. יש כל מיני סוגים של עצמאים.

כרגע הייטקיסט שחולם על המעבר לעצמאי, לשבור חומות ובעצם להיות בעל הבית של עצמי
למה אתה רוצה להיות עצמאי? מה המהות של הרצון שלך?
אילו כישורים צריך לפתח? אילו תכונות צריך שיהיו ליזם או בעל עסק?
1. אתה צריך את היכולת של grit, שזה היכולות לראות לטווח רחוק ולהתמיד למרות הכל.
את כל השאר אפשר ללמוד (שיווק, מכירות, הנהלת חשבונות, פיתוח, יזמות, ועוד....)
2. אתה תצטרך גם את היכולת לדעת להכיר את עצמך, ולהתעלם מהסביבה הקרובה לרמה מסויימת. אנשים יבואו ויגידו לך "למה לעזוב משרה בהייטק בשביל להיות עצמאי?" וזה תמיד יקרה אחרי שהייתה לך הוצאה גדולה בחשבון בנק ואתה מרגיש חרא.
3. אתה תצטרך ללמוד לעבוד עם אנשים ולנהל אותם, ויש הבדל משמעותי בין לנהל אותם בחברה של מישהו אחר ולנהל אותם בחברה שלך (אתה אף לא תבין מה הערך המוסף של אנשי משאבי אנוש עד שתקים חברה, הם חוסכים לך שעות על גבי שעות)
לגבי המשחק המלוכלך - אהבתי את הדוגמא מאוד וזה למשל משהו שאני מכוון אליו, מקום שבו אוכל ללמוד את כל הטכניקות ותכסיסים יחד עם מושגים ושיתן לי כלים לפתח כאלו משלי
אל, פשוט אל. יש לשחק קצת מלוכלך, אבל בשביל להצליח באמת אתה חייב לתת שירות מעולה ללקוח. הלקוח יקבע מי ישרוד.
חוץ מזה אם אתה נכנס לתחום שיש בו שחקנים ישנים, תלמד מהם ואל תנסה לשחק איתם מלוכלך. הם יאכלו אותך חי, הם שרדו משברים ארגוניים ורגולציה ממשלתית, הם ישרדו גם אותך.
ללמוד איך לעשות, איך לשווק, איך למכור, טכניקות, אסטרטגיות, איך לפתח את יכולת ניהול הזמן, כל מיני מושגים חשובים
לך ותלמד מיזמים\בעלי עסקים, אנשים שהקימו עסקים ושרדו.
לא ממיטאפים למיניהם, אחד הסיבות שאני סולד מכל סצנת היזמות הישראלית היא מכיוון שאני חושב שהיזמים הצעירים הרסו את המילה יזמות.
כל אחד רוצה להיות יזם, אבל אף אחד לא רוצה לעבוד קשה (כולם רוצים עזרה\משקיע\אקסלרטור).
לגבי חריצות, אני יודע על עצמי שכל עוד משהו מעניין ומלהיב אותי אני נותן 110% למען זה
מה יקרה שברגע שזה יפסיק להלהיב אותך? אתה תעזוב?

להיות בעל עסק זה אורח חיים, זה השקפת מבט שונה על כל העולם.
אתה תפסיד הרבה מאוד כסף, תאבד חברים, תאכל הרבה חרא מהמשפחה שלך (אלא אם כן מישהו שם בעל עסק), ובמקרים רבים תרגיש שהשפיות שלך נוזלת מהראש.
אבל במקרה שתשרוד אתה תגלה חברים חדשים שישארו איתך בכל מצב (כי להקים עסק זה כמו לצאת לקרב בלי מחסניות), אתה תגלה את האהבה שלך מחדש לאנשים (כי בתור עצמאי אתה תראה את הרוע והטוב שיש לאנשים, ואנשים הם פשוט מופלאים כשנותנים להם את ההזדמנות הנכונה), אתה תגלה שבתור בעל חברה הצוות שלך יהפוך להיות משפחה ואתה תהיה מוכן לקפוץ בשבילם (והם יעשו אותו דבר בשבילך), אתה תגלה שכסף הופך להיות דבר משני ומשפחה\ילדים הופכים להיות הדבר שנותן משמעותי לחיים שלך, אתה תגלה שבעלי עסקים אחרים הם לא אוייבים (חלקם כן, אבל לא רובם), והם ברובם אנשים משכמם ומעלה אשר ישמחו לעזור לך.
יזמות זה אורח חיים, ואין הרבה אנשים שישרדו את המסלול. אבל אלו ששורדים מגלים אחווה שקיימת רק בספרים או בסיפורים.

להיות בעל עסק זה אורח חיים, זה השקפת מבט שונה על כל העולם.
לא על כל העולם אבל בטוח שלגבי התייחסות לכל אדם כלקוח פוטנציאלי או כאיש קשר פוטנציאלי. האמת? צריך קצת להיזהר מזה.
תאבד חברים, תאכל הרבה חרא מהמשפחה שלך
לא בהכרח
אתה תגלה את האהבה שלך מחדש לאנשים (כי בתור עצמאי אתה תראה את הרוע והטוב שיש לאנשים, ואנשים הם פשוט מופלאים כשנותנים להם את ההזדמנות הנכונה), אתה תגלה שבתור בעל חברה הצוות שלך יהפוך להיות משפחה ואתה תהיה מוכן לקפוץ בשבילם (והם יעשו אותו דבר בשבילך),
זה נשמע רומנטי מאד אבל זאת לא האמת ברוב המקרים. אולי התמזל מזלך.
אתה תגלה שכסף הופך להיות דבר משני ומשפחה\ילדים הופכים להיות הדבר שנותן משמעותי לחיים שלך
הלוואי! זה חשוב מאד אבל כשאתה כותב "אתה תגלה" זה נשמע כאילו שזאת ודאות אבל הרבה אנשי עסקים לא מגלים את זה בזמן, אם בכלל.
אבל אלו ששורדים מגלים אחווה שקיימת רק בספרים או בסיפורים.
נו, היום אתה במוד רומנטי מאד @זאב

זה חשוב אבל פחות אם אתה מפתח מוצר.
על אחת כמה וכמה אם אתה מפתח מוצר.

אתה צריך להבין מי יהיו הלקוחות שלך (כולם זאת תשובה לא נכונה), מה הלקוחות שלך רוצים, במה המוצר שלך יקרב אותם למילוי הרצונות שלהם, איך לפנות אליהם, איפה למצוא אותם, איך לשמר אותם.

וזאת אגב ההגדרה של שיווק.

תודה רבה לכולם על התגובות, די נתתם לי דרייב ונקודות רבות להסתכל עליהן ולחקור
עדיין, אם יש לכם מקורות מידע או עוד דברים שכדאי לדעת, שיעזרו לי להתכונן, שיפתחו את החשיבה ואת הכישורים
אתם יותר ממוזמנים לשתף פה :)
לגבי הלאכול חרא מהמשפחה והחברים, כן, יהיה לי די קשה הקטע של לצאת מהמקום הנוח של משכורת מעולה ועבודה 9 שעות ביום בסביבה ממש נעימה אבל אני מרגיש שאני לא אגיע לכלום ושאני לא מסוגל אהיה להתמיד כך, לא חושב שאף אחד יבין או יתמוך בי וזה גם קצת מקשה אבל אני מנסה לעשות צעדים ולעבור כמה שיותר חלק כשאהיה בשל עם רעיון/נות לעסק עצמאי
נרשמתי לקורס יזמות של מ.ט.י - זה די היה לא מתוכנן, אבל האש הקטנה שהייתה לי עכשיו גדלה ואני באמת חושב מה לעשות איתה
איך לדעתכם אני אוכל למצוא מה הכיוון שעליי ללכת בו? אני יודע שזה משהו שאני צריך לחשוב עליו עם עצמי אבל אולי יש לכם עצות כאלו ואחרות..
ולגבי המיטאפים והפודקאסטים (ואם יש גם מדריכים, סרטונים וכו') אני אשמח לקבל המלצות מאיפה וממה להתחיל?

איך לדעתכם אני אוכל למצוא מה הכיוון שעליי ללכת בו? אני יודע שזה משהו שאני צריך לחשוב עליו עם עצמי אבל אולי יש לכם עצות כאלו ואחרות..
תנסה לשבת בשקט עם עצמך מדי פעם ולדמיין כיוון מסוים (עם כמה שיותר פירוט בדמיון, שייראה מציאותי) ואז תשים לב אם זה מלהיב אותך, מכווץ אותך, גורם לך להישטף בזיעה קרה או מעלה חיוך. זה יתן לך אינדיקציה. מתוך התחומים החיוביים שמצאת, תרשום את החוזקות והחולשות שלך ואת מה שנדרש כדי להוציא לפועל (זמן, כסף, אנשים) ואם זה בהישג ידך.
בכל תחום אפשר לעשות עסק מצליח או להיכשל אז מה שחשוב זה שקודם כל תהיה שלם עם הכיוון ואז תבנה תכנית חכמה ומציאותית.

תנסה לשבת בשקט עם עצמך מדי פעם ולדמיין כיוון מסוים (עם כמה שיותר פירוט בדמיון, שייראה מציאותי) ואז תשים לב אם זה מלהיב אותך, מכווץ אותך, גורם לך להישטף בזיעה קרה או מעלה חיוך. זה יתן לך אינדיקציה. מתוך התחומים החיוביים שמצאת, תרשום את החוזקות והחולשות שלך ואת מה שנדרש כדי להוציא לפועל (זמן, כסף, אנשים) ואם זה בהישג ידך.
בכל תחום אפשר לעשות עסק מצליח או להיכשל אז מה שחשוב זה שקודם כל תהיה שלם עם הכיוון ואז תבנה תכנית חכמה ומציאותית.

אנסה, תודה רבה לך !

כל מי שאמר כאן חריצות פשוט מאכזב... אפשר להיות חרוץ עד השמיים, אבל חריצות לעולם לא תפצה על מודל עסקי דפוק ועסק שלא פותר בעיה\חוסר אמיתיים.

• אהבתי
Reactions: ITS
כל מי שאמר כאן חריצות פשוט מאכזב... אפשר להיות חרוץ עד השמיים, אבל חריצות לעולם לא תפצה על מודל עסקי דפוק ועסק שלא פותר בעיה\חוסר אמיתיים.
אני מאמין שהם התכוונו לתכונה חשובה

אצל כל אחד החוויה היא שונה, אבל רוב המקרים שאני נתקל בהם בארץ הם מאוד דומים לכך ברמה מסויימת (במיוחד לאנשים שלא באו ממשפחות עם רקע יזמי חזק).
זה נשמע רומנטי מאד אבל זאת לא האמת ברוב המקרים. אולי התמזל מזלך.
אני לא אוהב להשתמש במילה מזל, אלא עבודה קשה וניסיון מר שנרכש דרך עמל מאוד רב.
הלוואי! זה חשוב מאד אבל כשאתה כותב "אתה תגלה" זה נשמע כאילו שזאת ודאות אבל הרבה אנשי עסקים לא מגלים את זה בזמן, אם בכלל.
לא כולם מגלים זאת, אבל אלו שאני רואה שהגיעו למנוחה ונחלה הגיעו לכך בעקבות שהם מצאו את נקודת האיזון שלהם (לרוב זה משפחה וילדים).
נו, היום אתה במוד רומנטי מאד @זאב
כמעט כל יום לאחרונה :$
עדיין, אם יש לכם מקורות מידע או עוד דברים שכדאי לדעת, שיעזרו לי להתכונן, שיפתחו את החשיבה ואת הכישורים
תנסה להתחיל איזשהו פרויקט צדדי שלא נמצא בתחום המומחיות שלך, בין אם זה בתוך החברה שלך כרגע (לך למנהל שלך ותגיד לו שאתה מעוניין להוביל פרויקט ואיך אפשר לעזור לו, או לך למשאבי אנוש ותגיד שאתה מעוניין להוביל פרויקט בתוך החברה, תראה מה יצא מכך) או במקום אחר.

בקיצור אתה יושב בקוביה שלך בעבודה קורא כתבות על סטארטאפים שנמכרו ורוצה להיות אחד מאותם מייסדים שהתעשרו בין לילה. בפועל להיות עצמאי זה לאכול הרבה קש, לעבוד קשה ועדיין להפסיד כסף, לעשות דברים שממש לא מעניינים אותך אבל מכניסים כסף, להיות בעל הבית של עצמך, להחליט מה ומתי תעשה? הצחקת אותי, אתה תהפוך לעבד של העסק שלך, אתה תיקח כל עבודה ותעבוד בלי סוף כדי לנסות ולהתפרנס, כי היום אתה מקבל משכורת ולא באמת איכפת לך כמה כסף נכנס לעסק, אם יש רווחים או לא, אם היו הוצאות גדולות במיוחד החודש או לא, המשכורת דופקת כמו שעון. אם תהיה עצמאי אף אחד לא מבטיח שתהיה לך משכורת, אולי אפילו אתה תצטרך לשלם משכורת לעסק כדי להמשיך לעבוד.
כמו שמישהו אמר פעם, כשהופכים משכיר לעצמאי מחליפים את אשליית הביטחון באשליה של חופש.
תעשה לעצמך טובה, תמשיך לעבוד ותהיה מהמשכורת המובטחת שלך (לפחות כל עוד יש לך עבודה), להיות עצמאי זה ממש לא עולם זוהר ונוצץ, בניגוד למה שזאב כתב, העובדים הם ממש לא חברים שלך אלא חבורה של קקות שבטוחים שמגיע להם יותר ממה שאתה משלם להם תמורת העבודה הקשה שלהם, מאיימים עליך כל כמה זמן בעזיבה כי מישהו הציע להם כמה גרושים יותר, וגם עוזבים בלי לחשוב פעמיים ומשאירים אותך תקוע בלי התחשבות יתרה (כי כל אחד דואג לתחת שלו בסופו של דבר).

• אהבתי
Reactions: YPV
בקיצור אתה יושב בקוביה שלך בעבודה קורא כתבות על סטארטאפים שנמכרו ורוצה להיות אחד מאותם מייסדים שהתעשרו בין לילה. בפועל להיות עצמאי זה לאכול הרבה קש, לעבוד קשה ועדיין להפסיד כסף, לעשות דברים שממש לא מעניינים אותך אבל מכניסים כסף, להיות בעל הבית של עצמך, להחליט מה ומתי תעשה? הצחקת אותי, אתה תהפוך לעבד של העסק שלך, אתה תיקח כל עבודה ותעבוד בלי סוף כדי לנסות ולהתפרנס, כי היום אתה מקבל משכורת ולא באמת איכפת לך כמה כסף נכנס לעסק, אם יש רווחים או לא, אם היו הוצאות גדולות במיוחד החודש או לא, המשכורת דופקת כמו שעון. אם תהיה עצמאי אף אחד לא מבטיח שתהיה לך משכורת, אולי אפילו אתה תצטרך לשלם משכורת לעסק כדי להמשיך לעבוד.
כמו שמישהו אמר פעם, כשהופכים משכיר לעצמאי מחליפים את אשליית הביטחון באשליה של חופש.
תעשה לעצמך טובה, תמשיך לעבוד ותהיה מהמשכורת המובטחת שלך (לפחות כל עוד יש לך עבודה), להיות עצמאי זה ממש לא עולם זוהר ונוצץ, בניגוד למה שזאב כתב, העובדים הם ממש לא חברים שלך אלא חבורה של קקות שבטוחים שמגיע להם יותר ממה שאתה משלם להם תמורת העבודה הקשה שלהם, מאיימים עליך כל כמה זמן בעזיבה כי מישהו הציע להם כמה גרושים יותר, וגם עוזבים בלי לחשוב פעמיים ומשאירים אותך תקוע בלי התחשבות יתרה (כי כל אחד דואג לתחת שלו בסופו של דבר).
תודה על התגובה, שיהיה יום טוב

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A פרויקטים חדשים במרכז עד 2 מיליון שח, יזמים המאפשרים הקדמת תשלומים\גידור תשומות נדל"ן 19
U יזמים ובעלי עסקים - איך התחלתם ? אוף טופיק 27
S יזמים בחו"ל נדל"ן 11
A הלוואה כנגד קה"ש, חסכון פנסיוני או IRA והלוואה מהבנק. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
ל פתיחת עוסק פטור- האם לשלם לבעל מקצוע או לעשות הכל לבד? יזמות והגדלת הכנסות 19
E להמשיך לדוקטורט בפיזיקה או להסתפק בתואר שני? התפתחות אישית 5
J פריסייל אמיתי או פקטיבי נדל"ן 4
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 4
עידו ג קרן השתלמות טווח קצר או בינוני - ארוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
שם משתמש בעייתי כרטיסי מועדון: הונאה או שמשתלם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
A איתור מטען במכס לפי ח.פ או שם חברה מיסים 0
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
M מתימטיקה, פיסיקה או מדמ"ח התפתחות אישית 7
S דירה בהנחה - רווק או ידועים בציבור? נדל"ן 5
Z פיצויים: למשוך או לא למשוך? זאת השאלה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
רוטב פיצה שכונת הפארק בבאר שבע-בעד או נגד. נדל"ן 3
I כלכלה ומשפטים או כלכלה חשבונאות? התפתחות אישית 3
S IBKR או מיטב טרייד? שוק ההון 8
ש קרן ישראלית על מדדי חול : חוזה עתידי או Swap שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
S מדד אג"ח קרן מחקה או אג"ח בודד שוק ההון 7
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
M הצעת שכר חדשה, גלובלי או יסוד + שעתי. מה כדאי? התפתחות אישית 11
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
littleSeal פתיחת מיזם או עסק התפתחות אישית 3
ח הלוואה ארוכה עם החזר נמוך או קצרה בהחזר גבוה צרכנות פיננסית 2
מ אחוז מינוף מומלץ - נדלן או מדדים נדל"ן 17
עידו ג לימודים - לרוחב או לעומק? התפתחות אישית 7
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
מ Interactive brokers העולמית או ישראל שוק ההון 7
M איך כדאי למשוך RSU פירותי? בפעימה אחת או פעימות קטנות? מיסים 27
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
E הלוואת ״חרבות ברזל״ או פתיחת חסכונות - צורך בכסף זמין צרכנות פיננסית 1
P מתלבט אם להשאיר בבנק או להעביר לאינטראקטיב שוק ההון 43
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
מ קנייה של S&P500 דרך בנק הפועלים(חשבון הייטקזון) או מיטב/IBI? שוק ההון 10
צ אקזיטון כן או לא? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 19
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
N קרן אירית או אמריקאית שוק ההון 5
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
ש מה לעשות בגירושין למכור או לקנות בית נדל"ן 11
A הפסדים ברי קיזוז - חיובי או שלילי? מיסים 1
E אם אני קונה מחקה מדד - 1159250 בבנק או בבית השקעות זה אותה תשואה בדיוק או שיש סטיות? שוק ההון 3
D לעבור לגור עם הבת זוג ולהיכנס לבור כלכלי או להמשיך לגור עם ההורים? אוף טופיק 32
E פנסיה או רק פוליסת אובדן כושר עבודה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
Anrala האם עדיף להשקיע דרך קרן סל עם חוזים עתידיים על הביטקוין או דרך קרן ספוט? השקעות אלטרנטיביות 20

נושאים דומים

Back
למעלה