• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

יותר מדי זמן פנוי. רוצה עוד כסף.

hommie

משתמש רגיל
דירוג
109
שלום לכולם ושנה טובה !

מהנדס תוכנה במקצועי כבר 12 שנה, שכיר בחברה ב8 שנים האחרונות, בן 37 ורווק.

בזמן הפנוי לומד בעיקר דברים שקשורים למקצוע שלי שהוא גם סוג של תחביב.

הייתי רוצה להכניס עוד כסף (למרות שאני מרוויח ממש טוב בתפקיד הנוכחי) ושום דבר לא עולה לי לראש, אין אופציה של העלאת שכר כרגע ולא רוצה להחליף עבודה.

אשמח לכיוונים.

תודה.

נערך לאחרונה ב:
להציע את שירותיך המקצועיים באתרים כגון fiver.

תיק השקעות יש לך?
עשית סדר בפנסיה?
קרן השתלמות?
ביטלת ביטוחים כפולים?
יש לך שירותים מיותרים שאתה משלם עליהם שאפשר להעיף?

במקרים רבים הרבה יותר קל להוציא פחות מאשר להכניס יותר.

אם אתה בכל זאת רוצה להכניס יותר, יש הרבה דרכים כמהנדס תוכנה: לבקש עוד כסף, לנסות לעבור לחברה אחרת, פרוייקטים מהצד כעצמאי.

מקום העבודה שלך מסכים שתתן שירותים לאחרים?

הוא צריך לשאול אותם ?
זה חוקי לאסור על עובד לתת שירות בזמנו הפנוי ?
תלוי בהסכם העבודה והאם קיים שימוש כלשהו בידע של המעביד (או משאב אחר). לדעתי כדאי ליידע בכל מקרה (אלא אם השירות בתחום אחר לגמרי).

תלוי בהסכם העבודה והאם קיים שימוש כלשהו בידע של המעביד (או משאב אחר). לדעתי כדאי ליידע בכל מקרה (אלא אם השירות בתחום אחר לגמרי).
לדעתי לא
דוגמא 1
אם אני מכונאי במוסך פורד וביום החופשי (שבת) נותן שרות לרכב פורד (טיפול.תקלה).אני לא צריך לשאול את המעסיק.
דוגמא 2
אם אני שכיר בראיית חשבון אחרי שעות העבודה נותן שרות (חברים.שכנים)תמורת תשלום. אין צורך לשאול מעסיק וכו'.
גם לא חייב ליידע.ו

@naftul21 - הכל טוב ויפה בדוגמאות שהבאת כל עוד בחוזה ההעסקה שלך לא מצוין מפורשות שאסור לך לעבוד בעבודה נוספת בתחום / באופן כללי ללא אישור המעסיק מראש. סעיפי ההגבלה האלה הופכים די נפוצים כיום.

סעיפי ההגבלה האלה הופכים די נפוצים כיום.
המעסיק יכול להחתים אותך על מה שהוא רוצה, שאתה מחפש עבודה אחרי לימודים אתה נמצא בעמדת נחיתות . השאלה אם זה בכלל חוקי ?
בעל מוסך פורד לא ישמח לשמוע שהעובד שלו מטפל ברכבי פורד ביום שבת. ויכול להחתים אותו לא לטפל ברכבים מחוץ למסגרת העבודה . איזה יכולת יש לעובד מוסך להתנגד ?

לדעתי לא
דוגמא 1
אם אני מכונאי במוסך פורד וביום החופשי (שבת) נותן שרות לרכב פורד (טיפול.תקלה).אני לא צריך לשאול את המעסיק.
דוגמא 2
אם אני שכיר בראיית חשבון אחרי שעות העבודה נותן שרות (חברים.שכנים)תמורת תשלום. אין צורך לשאול מעסיק וכו'.
גם לא חייב ליידע.ו
דוגמה 1 היא בעיני עילה לפיטורים. אף מעביד לא יסכים שתקים עסק שמתחרה בו.
דוגמה 2 גבולית.
בכל מקרה תלוי בהסכם ההעסקה ויש גם תורה שבעל פה שכדאי להתחשב בה אם רוצים קידום במקום העבודה.

השאלה מה החוק אומר ?, לא אתה.( מבלי להעליב)

תלוי אם ההסכם חוקי.
גם שאני פותח חשבון בנק אני חותם על הסכם עם הבנק חלקים ממנו לא חוקיים. (לפחות כך התגלה בעבר מס פעמים)
אין ספק שמדובר בשאלה של חוק. בעיני פתיחת עסק מתחרה היא מקרה קיצוני.אשמח לראות אם תמצא אסמכתה אחרת.

בעיני פתיחת עסק מתחרה היא מקרה קיצונ
ואם הוא נותן שרות לרכב אחר לא פורד זה בסדר ?.
חוץ מזה לא מתקיימת כאן תחרות ,אני נותן שרות ביום שבעל המוסך פורד לא פותח בכלל (שבת).
תקלה ברכב או שיפנו אלי או שיפנו למישהו אחר שנותן שרות בשבת

@naftul21 אתה בהחלט צודק שמאזן הכוחות בין הצדדים ייבחן אם הנושא יגיע לבית המשפט. חלק מהמגבלות יעמדו במבחן, אחרות לא.
חוץ מזה לא מתקיימת כאן תחרות ,אני נותן שרות ביום שבעל המוסך פורד לא פותח בכלל (שבת).
אני חושב שכאן הגדרת "תחרות" יכולה להיות רחבה יותר מאשר במובן הצר של יום שבת. מבחינת המעסיק, מה מונע ממך מלקרוץ לחלק מהלקוחות שבאים למוסך ביום שני ולומר להם "את הטיפול הזה הכי טוב לסגור בשבת. שבתות זולות"?

הגדרת "תחרות" יכולה להיות רחבה יותר מאשר במובן הצר
אז אני יקח צעד אחורה .אני עובד במוסך פורד ובשבת המוסך סגור ואני נותן שרות בחצר הבית לכל סוגי הרכב חוץ מפורד זה בסדר ?

@naftul21 אם תשאל אותי אז כן, אבל אני לא המעסיק שלך :>

וברצינות - הרי מה המעסיק מנסה למנוע עם האיסור הזה? שתתעסק במשהו חוץ מהעבודה שלך לאורך השבוע. בדוגמה הזאת למשל, הוא ינסה למנוע את העיסוק שלך באיתור חומרים וחלקי חילוף לאורך השבוע לקראת העבודה שלך בשבת, או למנוע ממך מלהיות מותש בעבודה כי אתה לא נח בסופ"ש (וככה להוריד את התפוקה אצלו).

זה לא שכל מגבלה כזו היא סבירה, אבל לרוב אם החוזה שלך מכיל דבר כזה לא תוכל להתחמק ממנו בלי שימוש במערכת המשפט, שגלגליה טוחנים לאט מאוד, ולעיתים באופן יקר למדי..

או למנוע ממך מלהיות מותש בעבודה כי אתה לא נח בסופ"ש (וככה להוריד את התפוקה אצלו).
טענה בעייתית.
יוכל להחתים אותי ללכת לישון 21:00 כדי לא להיות עייף בבוקר ?
או לא ללכת לים בשבת עם הילדים כדי לא להיות מותש ביום ראשון ?
או לא לנסוע לחתונה מחוץ לעיר לא לשתות אלכוהול באירועים כדי להיות מפוקס בעבודה ?
נשמע לי מוזר

מזכיר שעובד שכיר חותם אצל מעסיקו על טופס 101 ובו מציין אם יש לו מקומות עבודה אחרים - טופס זה נדרש לשם ניכוי מס הכנסה במקור על ידי המעסיק.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A לעולם לא מאוחר מדי יומני מסע אישיים 8
סול חם מדי אוף טופיק 46
I מדד הMSCI world לא מרוכז מדי במספר במניות ספציפיות? שוק ההון 10
א חיסכון כסף בצד מדי חודש שוק ההון 12
milx האם יתכן מקרה שמקבלים יותר מדי כסף בניוד ק.השתלמות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ת אייפון SE בתור מתנה לאמא, הוא לא חלש מדי? מתאים למבוגרים? ואיפה כדאי לרכוש? אוף טופיק 8
שם משתמש בעייתי אנחנו משלמים יותר מדי על האינטרנט? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
ח מה לדעתכם עדיף כיום לצעיר בן 23 לסכומים של כמה עשרות אלפי שקלים ולטווח ארוך, לא למסחר מדי אקטיבי שוק ההון 16
maverick פנסיה - האם זה לא מסוכן מדי להשקיע במסלול מחקה מדד s&p500? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 79
א משכורות שירדו מהם מס גבוהה מדי מיסים 4
Summers חשיפה גדולה מדי של S&p500 לחברות הגדולות שוק ההון 13
R פסיכומטרי נמוך מדי -לא יודע מה לעשות , אשמח להצעתכם התפתחות אישית 73
D התפכחות מאוחרת מדי? יומני מסע אישיים 20
M יחידות בלאקרוק ישראלי יקרות מדי עבור IRA? שוק ההון 5
C פיזור רב מדי שוק ההון 3
M האם התיק/ההתנהלות שמרנית מדי? שוק ההון 17
Golan תדירות גבוהה מדי של איזון? שוק ההון 3
newbie ירידה חדה (מדי?) בקרן השתלמות צרכנות פיננסית 33
adamshalev סימולציית מונטה-קרלו (ולמה תיק סולידי מדי עלול להיות מסוכן) שוק ההון 100
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
עלילה מסלול זמן ממוצע ללקיחת משכנתא נדל"ן 8
D מניות ערך קטנות בישראל זה סיוט - זמן לעבור לאינטרקטיב? שוק ההון 1
ש מגן מס לכמה זמן התוקף שלו? מיסים 28
M השקעה בקרן מחקה מדד בטווח זמן בינוני שוק ההון 11
י מכרזי ר"מי, איך זה עובד?, והאם זה זמן טוב נדל"ן 8
C משועמם בעבודה עם המון זמן פנוי התפתחות אישית 44
לאץ' חשיפה לs&p לטווחי זמן שונים שוק ההון 3
R תיק מנייתי - כל כמה זמן לקנות עוד ניירות? שוק ההון 1
איש ירח עץ הכסף. זמן לקטוף את הפירות? יומני מסע אישיים 14
F כמה זמן לוקח להפקדה מהמשכורת להיכנס לקה"ש? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
H כמה זמן עבר מהגשת דו"ח שנתי לקבלת שומה? מיסים 16
Z מה זמן המותר להגשת תיקון דו״ח שנתי? פוסטים מאיכות נמוכה 2
Y תוך כמה זמן הכסף מופקד בתוך חשבון IB? שוק ההון 3
K איך אני חוסך סכום X בY זמן? התפתחות אישית 2
O כל כמה זמן מומלץ לשנות את הקצאת הנכסים בתיק השקעות ( לא לעשות איזון) בהתאם לשינוי פרופיל הסיכון? שוק ההון 1
ה כמה זמן לוקח לבנות בניין נדל"ן 3
P מועד ההכנסה בצ'ק - זמן הקבלה או הפרעון? (עוסק) מיסים 0
הסוליd הפרשי זמן בין etfים שונים שוק ההון 9
S מתחיל ללמוד באונ׳- זמן להעלאת שכר? התפתחות אישית 7
stamEhad מחיר למשתכן - תוך כמה זמן אני צריך לארגן את הכסף? נדל"ן 4
ז ניצול זמן בנסיעות התפתחות אישית 19
Y האם יש אתר שאפשר לראות בו נתוני זמן אמת של קרנות בלונדון בחינם? שוק ההון 6
O עבודה עבור מעסיק מחו''ל למשך זמן קצר מיסים 6
H תוך כמה זמן בעל דירה אמור לתקן מזגן? אוף טופיק 20
ל זמן פוסטים מאיכות נמוכה 22
M פרישה מוקדמת - השקעות בטווח זמן בינוני פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 11
ב זמן טוב למשוך כספי פיצויים ? פוסטים מאיכות נמוכה 7
D קרן ישראלית עוקבת סנופי - הפרשי זמן שוק ההון 23
א האם זה זמן טוב להתחיל ליצור שכבות מלאכותיות, ואם כן אז איך לעשות את זה? שוק ההון 19
A רשימה של אתרם מבזבזי זמן לחסימה פוסטים מאיכות נמוכה 7

נושאים דומים

Back
למעלה