• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

יותר אנשים משקיעים פתאום בנדלן?

צריך להכניס לכלא את הרגולטור שאיפשר כזה דבר.
כלומר אתה רוצה בעצם שהממשלה תלאים את הבנקים ותחליט בעצמה למי להלוות כסף?

כלומר אתה רוצה בעצם שהממשלה תלאים את הבנקים ותחליט בעצמה למי להלוות כסף?

אני רוצה שביום שהבנקים יקרסו בגלל חמדנות וחוסר אחריות הם לא יקבלו חילוץ על חשבון הקופה הציבורית כמו שקרה ב-1983 בישראל ו-2008 בארה"ב.

נערך לאחרונה ב:
לא מצאתי סטטיסטיקה על תנועות ההון כתוצאה מעליה או ירידה, אך אין סיבה להניח שיורדים עשירים יותר מעולים, כך שמדובר בתנועת הון חיובית
תודה על המאמר. הוא מעניין מאד.
ההשערה שלי לגבי תנועות ההון הפוכה משלך, לאור העובדה המדינות מהן מגיעים עולים והמדינות אליהן מהגרים יורדים ולאור העובדה שלאנשים עניים קל מאד לעלות לישראל וקשה מאד להגר ממנה, אבל הניחוש שלי טוב כשלך.
בתי ההשקעות הגדולים אקסלנס, אלטשולר, פסגות., שמנהלים את הפנסיות וקרנות ההשתלמות של רובנו, נמצאים בהקצאה ממוצעת של 70% חו"ל, 30% ישראל.
נשמע מאד מוזר לאור העובדה שרק האגח המיועדות תופסות כמעט את כל הנתח שלטענתך מושקע בישראל, ובכל מקרה הדיון הוא על אנשים פרטיים שמעבירים או לא מעבירים חסכונות בהגירה, תנועות הון אחרות (יש גם כניסה לישראל, לא רק יציאה ממנה) הן נושא אחר, גדול ושצריך נתונים כדי לדבר עליו.

אני רוצה שביום שהבנקים יקרסו בגלל חמדנות וחוסר אחריות הם לא יקבלו חילוץ על חשבון הקופה הציבורית כמו שקרה ב-1983 בישראל

הבנקים הולאמו והפכו להיות בבעלות המדינה, החילוץ בא כדי להגן על הכסף הנותר של כל האזרחים כדי למנוע פשיטת רגל של המדינה,
החילוץ היה חכם ומוצדק.

אני רוצה שביום שהבנקים יקרסו בגלל חמדנות וחוסר אחריות הם לא יקבלו חילוץ על חשבון הקופה הציבורית כמו שקרה ב-1983 בישראל ו-2008 בארה"ב.
לפי לא מעט מחקרים , עלות החילוץ הציבורית לרוב קטנה מעלות המשבר וההשפעה שלו על כיס הציבור אם לא היה מחולץ.

הבנקים הולאמו והפכו להיות בבעלות המדינה, החילוץ בא כדי להגן על הכסף הנותר של כל האזרחים כדי למנוע פשיטת רגל של המדינה,
החילוץ היה חכם ומוצדק.
זה נכון ודווקא בגלל שברור שגם בפעם הבאה המדינה לא תתן לבנקים ליפול, מוצדק שהיא גם תפקח על ניהול הסיכונים שלהם, לרבות בקשר למתן הלוואות.

זה לא יקרה לעולם (ודאי לא בהיקף עליו אתה מדבר).
מעבר לנזק הכלכלי האדיר הישיר שיווצר אם יתנו לבנק גדול בישראל ליפול, ומעבר לתגובת השרשרת של אינספור גופים קשורים שיפלו יחד איתו, ארוע כזה יפגע ביסוד לכלכלה (ובעצם גם למדינה) המודרנית - "אמון".
בנק זה לא חברת סלולר או תעופה. אם אנשים מאבדים את האמון במערכת הפיננסית, הדרך לאנרכיה קצרה והדוגמאות ההיסטוריות רבות בעניין הזה.

יש בהחלט אנשים שצריכים היו לתת את הדין ב-2008 ולא נשפטו, אבל למנוע חילוץ בגלל זה, לא נראה לי כמו צעד מוצלח, אפשר לראות מה קרה ב-1929 כשלא הייתה התערבות.

מעבר לכך, אני חושב שאם התגובה ב-2008 הייתה החלטית יותר, כמו בקורונה, אולי הנזקים מהמשבר היו קטנים יותר.

בנק זה לא חברת סלולר או תעופה. אם אנשים מאבדים את האמון במערכת הפיננסית, הדרך לאנרכיה קצרה והדוגמאות ההיסטוריות רבות בעניין הזה.
יש בהחלט אנשים שצריכים היו לתת את הדין ב-2008 ולא נשפטו, אבל למנוע חילוץ בגלל זה, לא נראה לי כמו צעד מוצלח, אפשר לראות מה קרה ב-1929 כשלא הייתה התערבות.
צריך לשפוט כל מקרה לגופו. ראו את המקרה של איסלנד שלא חילצה את הבנקים הפושעים ונגמר באופן סביר לרוב הנפגעים.

צריך לשפוט כל מקרה לגופו. ראו את המקרה של איסלנד שלא חילצה את הבנקים הפושעים ונגמר באופן סביר לרוב הנפגעים.
לא הכרתי את המקרה.
לפי ויקיפדיה הממשלה הלאימה את הבנקים ולא נתנה להם ליפול.

עכשיו דווח בחדשות שהממשלה רוצה להעביר בצורה מהירה שמס הרכישה יעלה ל8%. אולי פחות אנשים ישקיעו בנדל״ן?

לדעתי:
- זה כן יוריד את כמות המשקיעים שהיו קונים עם 5%
- זה ייצור פחות תחרות לחסרי דירה / למשדרגים
- בשורה התחתונה בטווח ארוך זה לא צעד משמעותי, אבל כן יש ההשפעות בטווח הקצר

עכשיו דווח בחדשות שהממשלה רוצה להעביר בצורה מהירה שמס הרכישה יעלה ל8%. אולי פחות אנשים ישקיעו בנדל״ן?

לדעתי:
- זה כן יוריד את כמות המשקיעים שהיו קונים עם 5%
- זה ייצור פחות תחרות לחסרי דירה / למשדרגים
- בשורה התחתונה בטווח ארוך זה לא צעד משמעותי, אבל כן יש ההשפעות בטווח הקצר
כמדומני לא מדובר על דירה ראשונה.
מהלך שכזה עלול להעלות את מחירי השכירות באזורי הביקוש לדעתי.
שוק שכירות תחרותי הוא חשוב מאוד וכל פגיעה במשקיעים תדפוק אותנו בטווח הרחוק.
אני לא מבין יותר מדי, אבל לפי ההגיון זה כן יוריד את המחירים בטווח הקצר.

+1.
וזה גם יצור ביקושים כבושים ועלייה חדה בנהירה של משקיעים לקנות כשירד (אם ירד) בחזרה.
כל טיפול בצד הביקוש בגדול יגדיל את הפערים - מי שיש לו הרבה כסף ימשיך לקנות נדל''ן, מי שאין לו יתרחק מ"חלום הדירה" שכה נהוג פה בישראל.

מי שאין לו יתרחק מ"חלום הדירה" שכה נהוג פה בישראל.

ומי שממש אין לו ידפק כי השכ"ד יעלה
לפי השתלשלות העניינים, אדם באמצע שנות השלושים לחייו, ללא הון התחלתי, לא יזכה לרכוש דירה, להיות בעל דירה לפני הגיעו לגיל 70-80, הבנתי נכון?

יש מקום לאופטימיות?

רק לפני שנה הורידו את המס מ-8% ל-5%, כך שלא צריך להתנבא יותר מדי. בשנים של לפני ההורדה הזאת, היתה ירידה משמעותית בכמות המשקיעים ולשכר הדירה לא היתה קורלציה מובהקת עם הנושא (גם כשהורידו את המס, שכ"ד המשיך לעלות ובטח לא ירד).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S למה אנשים משקיעים במניות (לא דיבידנד)? אוף טופיק 61
4 איך אנשים עם משפחה משקיעים? שוק ההון 13
C למה אנשים פשוט לא קונים דירות, במקום לשכור דירה נדל"ן 186
S האם יש כאן אנשים שמפקידים לקופת גמל ולא לקרן פנסיה משלימה? אם כן - אשמח לשמוע למה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 69
Z לכבוד הטיעון, ״אנחנו מממנים אתכם כי אנחנו משלמים מע״מ ואנחנו הרבה אנשים שקונים הרבה״ פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 3
J עסקת אשראי בין שני אנשים פרטיים. צרכנות פיננסית 11
פ האם הישראלים "אנשים חמים" לדעתכם? או שזה בדיוק ההפך? אוף טופיק 13
D למה אנשים בוחרים בקרנות עם דמי ניהול יקרים יותר? שוק ההון 9
י שלום אנשים. לימודים. קריירה. צומת דרכים. הייטק. לאן? התפתחות אישית 18
Tsachi01 בעקבות המקרה של חברת ״אמוזה״ - איך אנשים נופלים בהשקעות האלה? פוסטים מאיכות נמוכה 103
J האם קיימים אנשים שעובדים במשרה חלקית בשכר נורמלי ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 40
ט שוק ההון: למה אנשים לוקחים הלוואה לצרכי מינוף? פוסטים מאיכות נמוכה 13
ש אנשים שבקשיים בעקבות הקורונה שוק ההון 71
נ יש פה אנשים שמעבירים כסף באופן קבוע מארה"ב לישראל? צרכנות פיננסית 23
ת על מה בעצם אנשים מוציאים כסף בימנו? אוף טופיק 78
L 'אתה צריך להכיר חמישה אנשים כדי להגיע לאדם שאתה רוצה' מי מזהה מה מקור המשפט? אוף טופיק 2
נ מאוכזב מאוד מהמערכת של IBI טרייד. יש פה אנשים שמשתמשים בה ומרוצים? צרכנות פיננסית 19
B למה אנשים מתכוונים כשאומרים שהשוק גבוה שוק ההון 11
M האם אנשים עלולים להישאר בלי פנסיה? צרכנות פיננסית 10
amikal אם יותר זול לנהל תיק השקעות בבית השקעות למה אנשים עדיין מנהלים אותו בבנק? שוק ההון 72
c881 צלם צילם 9 שנים את אותה פינת רחוב ותפס את אותם אנשים - האם גם אתכם יתפסו? אוף טופיק 0
כ פרשתי :) איפה מוצאים עוד אנשים עם זמן פנוי? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
amidar מחפש אנשים עם ניסיון ב"עידן פלוס". אוף טופיק 11
ש אנשים שהגיעו להכנסה פאסיבית משמעותית יומני מסע אישיים 13
א שני אנשים שלושה חשבונות צרכנות פיננסית 61
Roi מה לא בסדר עם אנשים, או מה קורה בזמן האחרון בנושא הפרמידות ? אוף טופיק 70
משה כתבה נחמדה לפתיחת "העולם הסולידי" עם אנשים אחרים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
סתןלי ת'כסף קרן קלע2# ?? - לא להאמין איך אנשים נופלים שוק ההון 0
BRK מדוע אנשים עשירים )מאוד!(ממשיכים לעבוד אוף טופיק 3
ס סולידיים - האם אתם אנשים רוחניים? אוף טופיק 50
עמוס יש אנשים שלא מבינים איך כל כך הרבה נוסעים לחול אוף טופיק 1
efrat ריאליטי צ'ק על מה באמת אנשים חושבים אוף טופיק 62
G אז יש אנשים שבשבילם השקעה פסיבית היא החלק הדפנסיבי בתיק שוק ההון 2
DiverGirl שרשור על אנשים יוצאי דופן ומעוררי השראה אוף טופיק 21
Delta שאלה עקרונית [האם אנשים שנהנים מהעבודה הם עכברים במרוץ] אוף טופיק 31
c881 "דמי הניהול זה פשע של התקשורת שהביא אנשים לחשוב שזה מה שחשוב" שוק ההון 9
C מלווה משקיעים - האם לקחת, איך לבחור ואת מי נדל"ן 9
S איך אתם משקיעים באג״ח בתקופה הנוכחית שוק ההון 1
נ מה אתם קונים כאשר אתם משקיעים בS&P 500? מה החלופות? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 30
Y המלצות ליווי משקיעים נדל"ן 4
אייקiן שאלות של משקיעים מתחילים שוק ההון 3
ד איך משקיעים במניות ישראליות ללא בנק או בית השקעות ישראלי שוק ההון 11
O האם הייתם משקיעים את הכסף של ההורים בקרן כספית? שוק ההון 1
S איך משקיעים בפועל באגח ממשלתי ישראלי? שוק ההון 6
M דרושים משקיעים לולידציית שוק אוף טופיק 0
T לומדים, חוסכים, משקיעים יומני מסע אישיים 116
R התייעצות לגבי חובות דיווח של משקיעים ב- Interactive brokers (ללא מתווך) מיסים 36
נ אלדורדו Eldorado, המרדף אחרי הגביע הקדוש, או איך לא להפסיד אף פעם בבורסה - שאלה על פסיכולוגיה של משקיעים. אוף טופיק 9
new-investor ב-מה הייתם משקיעים, אג״ח ממשלתי או אג״ח עולמי? פוסטים מאיכות נמוכה 10
נ איך הייתם משקיעים את כספיכם שלכם בשנת 1900? אוף טופיק 21

נושאים דומים

Back
למעלה