• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

יומנו של 'סתם עוד אחד'

JustAnotherOne

משתמש רשום
דירוג
2
שלום לכולם וחג שמח,
* חלק מהפרטים שונו קלות לשמירה על הפרטיות.
אמנם בן 22, אבל קיבלתי מספיק עצות מחברים ומשפחה בשביל להבין שגם אני שמתחיל ללמוד ולהכנס לעולם הזה עכשיו, מתחיל קצת מאוחר מדי מהסיבה הפשוטה שאין דבר כזה להיכנס מוקדם מדי :)
או כמו שחבר אמר לי - "לסולידית אין גיל"
המטרה של היומן היא לסדר לעצמי את המחשבות, לקבל טיפים מאחרים, ובשאיפה להסתכל בעתיד על הפוסט הזה ולצחוק על עצמי בהתנשאות D:

אז כפי שציינתי אני בן 22, גר עם ההורים וכרגע לא רואה שינוי בנושא הזה בשנים הקרובות, מה שמוביל לכך שאין לי הרבה הוצאות.

נתונים יבשים:
קרן פנסיה: 18,000 שקלים, מסלול מחקה מדד S&P 500, הפקדה חודשית של 3,400 שקלים (הפרשה שלי + מעסיק, כולל פיצויים). דמי ניהול מהפקדה 1.50%, דמי ניהול מחיסכון 0.06%.
קרן השתלמות: 3,900 שקלים במסלול מניות, הפרשה של בערך 1,600 שקלים בחודש (דמי ניהול - 0.80% מחיסכון)
עו"ש: 171,000
חשבון מסחר בPepper invest: כ-1368 דולר (רווח של 236 דולר מאז תחילת 2020) - נועד לשם התנסות בשוק. מתכנן לסגור את החשבון בהמשך.
Binance: כ608 דולר(רווח של 108$). כרגע לא מתכנן להכניס כספים נוספים לקריפטו, ושוקל לצאת.
פיקדון צבאי: נשארו 15 אלף שקלים.

הכנסות:
שכר: בערך 11,500 נטו.

הוצאות:
אינטרנט ושירותים: אינטרנט 80 שקלים בחודש, ספוטיפיי 32 שקלים.
רכב: בערך 450 שקל בחודש כולל הכל (דלק, ביטוח, טיפולים). מתכנן להיפטר מהאוטו בשנה הבאה כשייגמר הביטוח.
שב"ן: 70 ש"ח.
אלו ההוצאות הקבועות. שאר ההוצאות כגון אוכל, בילויים, תחבורה ציבורית וכו' משתנה מאוד מחודש לחודש ומהווה את רוב ההוצאות.
בסך הכל בחודש ממוצע אני מוציא 2,500 שקל בחודש.

מטרה:
בשלב הזה לא מתכנן פרישה בגיל מוקדם, אבל אני כן רוצה שתיהיה לי את הגמישות ואת העצמאות הכלכלית להרגיש בנוח עם פרישה מוקדמת(לצורך העניין, בגיל 40-50), קניית דירה, שיפור רמת החיים וכו'.

התכנון כרגע הוא לפתוח קופת גמל להשקעה ולהכניס אליה 70,000 ש"ח מדי שנה. את שאר הכסף להכניס לחשבון השקעות מנוהל ובמקביל להמשיך ללמוד על התחום, כשהשאיפה בעתיד היא לנהל בעצמי. בנוסף, מתחיל לתעד ולעקוב אחר הוצאות כדי להפחית איפה שאפשר.
הצפי לביצוע הוא עד סוף השנה - מה שעוצר אותי כרגע זה חוסר ההיכרות עם האופציות בשוק, אני לא מכיר מספיק את בתי ההשקעות ואילו הצעות שאקבל ייחשבו אטרקטיביות. אמשיך לחקור לפני שאבצע העברות כספים משמעותיות שכאלו.

וזהו, אשתדל לעדכן מדי כמה חודשים.
טיפים, הערות, הארות יתקבלו בברכה

ברוך הבא לפורום.

קרן פנסיה: 18,000 שקלים, מסלול מחקה מדד S&P 500, הפקדה חודשית של 3,400 שקלים (הפרשה שלי + מעסיק, כולל פיצויים). דמי ניהול מהפקדה 1.50%, דמי ניהול מחיסכון 0.06%.
קרן השתלמות: 3,900 שקלים במסלול מניות, הפרשה של בערך 1,600 שקלים בחודש (דמי ניהול - 0.80% מחיסכון)
קרן פנסיה - אפשר לנסות לנייד לקרן פנסיה ברירת מחדל אחרת. מחלקת השימור תנסה לשכנע אותך שלא. לבקש להוריד ביטוח לטובת שארים, עוד אין לך מישהי שתהיה אלמנה/ יתומים.
וכיום הביטוח יחסית יקר לפנסיה עצמה.
קרן השתלמות ב-0.8% - אלטשולר? יש קרנות גם ב-0.5%.

ברוך הבא!
התכנון כרגע הוא לפתוח קופת גמל להשקעה ולהכניס אליה 70,000 ש"ח מדי שנה. את שאר הכסף להכניס לחשבון השקעות מנוהל ובמקביל להמשיך ללמוד על התחום, כשהשאיפה בעתיד היא לנהל בעצמי. בנוסף, מתחיל לתעד ולעקוב אחר הוצאות כדי להפחית איפה שאפשר.
מה אתה רוצה להשיג מפתיחת קופת גמל להשקעה?
פטור ממס רווחי הון הוא רק בגיל 60, ורק אם אתה מושך את הכספים כקצבה. בינתיים, דמי הניהול הגבוהים יאכלו לך את החסכון.

ממליץ לקרוא את מייק המשקיע המתחיל

למה הפיצול בין קופת גמל לתיק מנוהל\עצמאי?
מה זה אומר בעתיד? למה שלא תתחיל עכשיו ניהול עצמאי?
הצפי לביצוע הוא עד סוף השנה - מה שעוצר אותי כרגע זה חוסר ההיכרות עם האופציות בשוק, אני לא מכיר מספיק את בתי ההשקעות ואילו הצעות שאקבל ייחשבו אטרקטיביות. אמשיך לחקור לפני שאבצע העברות כספים משמעותיות שכאלו.
זו למשל סיבה להתחיל מראש בניהול עצמאי (אם כי לא הכי חשובה)

רכב: בערך 450 שקל בחודש כולל הכל (דלק, ביטוח, טיפולים). מתכנן להיפטר מהאוטו בשנה הבאה כשייגמר הביטוח.
אתה בטוח בחישוב הזה? זה יכול להיות נכון רק לאוטו שלא זז.. למה שלא תיפטר ממנו כבר עכשיו? אסור ע"פ חוק להחזיק רכב ללא ביטוח חובה (אפילו אם לא זז). אל תחכה שיגמר.

קרן פנסיה - אפשר לנסות לנייד לקרן פנסיה ברירת מחדל אחרת. מחלקת השימור תנסה לשכנע אותך שלא.
בסכומים הצבורים כיום אני בספק אם קרן הפנסיה תילחם עליו יותר מדי.
מה שכן, החל מאוקטובר יהיו קרנות ברירת מחדל חדשות, בהן דמי הניהול מהפקדה נמוכים יותר (ומנגד דמי הניהול מהצבירה גבוהים יותר).
כדאי לעשות סימולציה ולבדוק כמה זה יכול לחסוך לך ומה נקודת האיזון שבה דמי הניהול מהצבירה גוברים.

ברוך הבא לפורום.
תודה רבה!

קרן פנסיה - אפשר לנסות לנייד לקרן פנסיה ברירת מחדל אחרת. מחלקת השימור תנסה לשכנע אותך שלא. לבקש להוריד ביטוח לטובת שארים, עוד אין לך מישהי שתהיה אלמנה/ יתומים.
וכיום הביטוח יחסית יקר לפנסיה עצמה.
קרן השתלמות ב-0.8% - אלטשולר? יש קרנות גם ב-0.5%.
בסכומים הצבורים כיום אני בספק אם קרן הפנסיה תילחם עליו יותר מדי.
מה שכן, החל מאוקטובר יהיו קרנות ברירת מחדל חדשות, בהן דמי הניהול מהפקדה נמוכים יותר (ומנגד דמי הניהול מהצבירה גבוהים יותר).
כדאי לעשות סימולציה ולבדוק כמה זה יכול לחסוך לך ומה נקודת האיזון שבה דמי הניהול מהצבירה גוברים.
קרן ההשתלמות ב'אנליסט' על פי המלצת אחי, שתשואותיה ב5 השנים האחרונות היו הכי טובות, להבנתי.

סוכן הפנסיה שדיברתי איתו בפתיחת התיק ציין שבהתחלה ולאור הקופה הקטנה דמי הניהול יהיו יחסית גבוהים (אם כי כמובן גם דאג גם לציין ולהדגיש שהם כן נמוכים מהממוצע ומהמתחרות וכו'). אם זה לא יקרה אוטומטית אני אדאג ליצור איתם קשר בעוד כמה שנים כי כמו שציינת, סביר להניח שכרגע הם לא "ילחמו" עליי.

ברוך הבא!

מה אתה רוצה להשיג מפתיחת קופת גמל להשקעה?
פטור ממס רווחי הון הוא רק בגיל 60, ורק אם אתה מושך את הכספים כקצבה. בינתיים, דמי הניהול הגבוהים יאכלו לך את החסכון.

ממליץ לקרוא את מייק המשקיע המתחיל
אף על פי שאני לא מקבל ממנה אף הטבת מס עד גיל 60, קופת גמל להשקעה נשמעת לי כמו אחלה אפיק בגלל הנזילות והגמישות שלה. להבנתי, גם מאפשרת לקבל הלוואות בריביות אטרקטיביות.
לגבי דמי הניהול - זאת נקודה טובה, לא חשבתי על זה ולא לקחתי את הגורם הזה בחשבון בהשוואה לאפיקים אחרים. זה בדיוק למה הרגשתי שאני צריך לקחת עוד זמן למידה לפני שאני זורק את הכסף שלי - ידעתי שיש דברים שאני לא יודע ודברים שלא חשבתי עליהם :)
בהחלט אקרא על מייק, תודה!

למה הפיצול בין קופת גמל לתיק מנוהל\עצמאי?
מה זה אומר בעתיד? למה שלא תתחיל עכשיו ניהול עצמאי?

זו למשל סיבה להתחיל מראש בניהול עצמאי (אם כי לא הכי חשובה)
הפיצול כי להבנתי אפשר להשקיע בקופת גמל להשקעה עד 70 אלף בשנה קלנדרית.
אני מעדיף בתחילת דרכי וכל עוד אני יודע שאני לא יודע כלום, לשלם מעט עמלות ולישון קצת יותר בשקט בלילה. העיקר שהכסף לא יירקב בעו"ש עד שתחושת הביטחון להשקיע עצמאית תגיע.

אתה בטוח בחישוב הזה? זה יכול להיות נכון רק לאוטו שלא זז.. למה שלא תיפטר ממנו כבר עכשיו? אסור ע"פ חוק להחזיק רכב ללא ביטוח חובה (אפילו אם לא זז). אל תחכה שיגמר.
חידשתי את הביטוח(חובה + צד ג') לפני כחודש בעלות של 3,450 שקלים, ובשבועיים הקרובים אצטרך להעביר את האוטו טסט שצפוי לעלות (על פי שנה שעברה) כ-1600 שקלים. מבחינת דלק - מאז שעברתי לעבודה חדשה אליה אני מגיע בתחבורה ציבורית, אין לי באמת צורך באוטו ואני מבצע איתו נסיעות קצרות, לרוב בתוך העיר + הרכב יחסית חסכוני בדלק.
לצורך העניין, הפעם האחרונה שתידלקתי הייתה לפני חודשיים בתאריך 23.7 בעלות של 170 שקלים ועד היום יש לי בערך רבע מכל.
חידשתי את הביטוח והחלטתי להשאיר את הרכב אצלי לעוד שנה לצורך גמישות + לחץ מהמשפחה(שבעיקרון הביאו לי את הרכב, לא קניתי אותו מכספי).

אתה צודק, זה מגיע יותר קרוב לאיזור ה500 שקלים וזה ללא לקיחת מרווח ביטחון עקב בלת"מים שעלולים לקרות. אקווה לטוב :)

קרן ההשתלמות ב'אנליסט' על פי המלצת אחי, שתשואותיה ב5 השנים האחרונות היו הכי טובות, להבנתי.
אני מניח שראית פרסומת שלהם, עם הכוכבית שמזכירה - כי אין בנתוני העבר להצביע על ביצועים עתידים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ptom יומנו של Late Bloomer יומני מסע אישיים 13
משקיע בתבונה יומנו של המשקיע בתבונה יומני מסע אישיים 8
G לדברים יש נטיה להסתדר - יומנו של בן 26 יומני מסע אישיים 14
F יומנו של פעור יומני מסע אישיים 12
R יומנו של רודף אחרי הכסף יומני מסע אישיים 84
שם משתמש בעייתי יומנו של מדען פחדן יומני מסע אישיים 61
מ יומנו של שפשף יומני מסע אישיים 10
ח יומנו של חסר מנוחה יומני מסע אישיים 12
ה יומנו של שאפתן יומני מסע אישיים 15
ה יומנו של דביל :-) יומני מסע אישיים 43
א יומנו של פליט רוח יומני מסע אישיים 5
ע יומנו של תוהה וטועה יומני מסע אישיים 18
ה יומנו של בן המדתא יומני מסע אישיים 44
ה יומנו של בן המדתא יומני מסע אישיים 1
N יומנו של מתלבט יומני מסע אישיים 27
T יומנו של מתחיל מאוחר יומני מסע אישיים 23
E יומנו של יזם יומני מסע אישיים 11
ה יומנו של סטודנט ומחשבות על העתיד יומני מסע אישיים 20
Shlom Mizrahi יומנו של צעיר שאפתן יומני מסע אישיים 31
CRT יומנו של CRT יומני מסע אישיים 25
ח יומנו של חסר המזל יומני מסע אישיים 16
Wonko יומנו של וונקו השפוי יומני מסע אישיים 292
OiNK יומנו של אוינק - ת״א יא חביבי יומני מסע אישיים 36
S יומנו של עוד זוג יומני מסע אישיים 57
benjamin יומנו של סגפן יומני מסע אישיים 16
KickR עוד הייטקיסט - יומנו של פתית שלג יומני מסע אישיים 595
מ ביטול טיסות של חברות לואוקוסט - האם חכם? אוף טופיק 5
ב אג"ח של בנקים בארץ שוק ההון 6
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
M הסכם הצטרפות של ברוקרים - להיות רגוע? שוק ההון 8
B כרטיס אשראי של IBK צרכנות פיננסית 1
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
Y רעיונות מה לעשות עם זכויות של ישראכרט? צרכנות פיננסית 0
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
L כרטיס אשראי קורפורייט של ישראכרט - עמלת מט"ח 0 צרכנות פיננסית 9
ס האם אפשר לקזז ירידת ערך של רכב ממס רווחי הון מיסים 3
R עזרה בניהול החשבונות של ההורים שוק ההון 12
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
מ מיסוי אמריקאי של תשלומי מילואים מיסים 9
I אופציה CALL על קרן סל של בלקרוק שוק ההון 1
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ש חסרונות של פנקס קבלות ממוחשב לעומת ידני? מיסים 6
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
K חברה משותפת בבעלות של כמה חברות יזמות והגדלת הכנסות 12
A חובת הגשה של טופס 134 בדוח השנתי מיסים 0
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G נייר ערך של 50 החברות הגדולות ב-s&p שוק ההון 6

נושאים דומים

Back
למעלה