• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

יומנה של פיננסופובית

דה לה מנצ'ה

משתמש רשום
דירוג
27
שלום לכולם, קוראים לי מ' אבל אני מעדיפה שיפנו אלי כאלונסו. אני בת 25, ונכון להיום אני במרדף אחרי תואר אקדמי.

הגעתי לכאן כי אני רוצה לנהל את הכסף שלי כמו שצריך. רצון זה טוב. אם כך, מה הבעיה? ובכן, אני סובלת מפיננסופוביה: העיסוק בכסף מפחיד אותי. סביר להניח שלהפרעות הקשב והריכוז ולאובססיות שלי יש תרומה חשובה לכך: עבורי כסף תמיד הגיע עם כל כך הרבה פיסות מידע חסרות פשר שמתרוצצות אצלי בראש כאילו הוא של אבא שלהם, שיש בי רתיעה מובנית. כשאני מקבלת מכתב מהבנק – אני מחסירה פעימה; כשרואת החשבון שלי מבקשת ממני מסמכים, אני רצה להתחבא מתחת לפוך. כן, גם בקיץ. כשאני מקבלת תלוש משכורת – אני עוצמת עיניים ומתפללת שהנייר יעלם כשאפתח אותן. כשמדברים איתי על פנסיה – חום הגוף שלי עולה ל־43.9 מעלות.

למעשה, אפילו כתיבת הפוסט הזה מעלה לי את לחץ הדם. לא פלא שאני מנסה לכתוב אותו ללא הצלחה כבר כמה חודשים. כשראיתי כמה מושקעים יומני מסע של אחרים, איך הם מלאים במספרים ובנתונים, רוויים במושגים ומונחים שברורים עבורי בערך כמו נביחות של סוס יאור – מפלס החרדה שלי עלה, ולא הצלחתי להביא את עצמי לכתוב. אבל אני רוצה להתקדם, אני חייבת להתקדם: לקפוץ למים, ולתת לסוסי היאור להפליא בי את מכותיהם. החלטתי שאין מנוס מלהתחיל במשהו קטן, רק כמה משפטים להיכרות ראשונית. אז הנה לי, אני מתחילה. את הצעד הראשון עשיתי, בתקווה שבעתיד אאזור אומץ ואעשה צעד נוסף.

שיהיה לי בהצלחה.

אני בת 25, ונכון להיום אני במרדף אחרי תואר אקדמי.
כשאני מקבלת תלוש משכורת – אני עוצמת עיניים ומתפללת שהנייר יעלם כשאפתח אותן.
כשרואת החשבון שלי מבקשת ממני מסמכים,
גם סטודנטית, גם שכירה וגם עצמאית? וכל זה בגיל 25? ואוו!
וברוכה הבאה!

זה הכל עניין של פרקטיקה, בהתחלה זה קשה אחרי זה הופך למובן מאליו.
בהצלחה בהמשך!

ברוכה הבאה!
ראשית, אל חשש - רוב האנשים מבינים יחסית מעט בכלכלה ופיננסים אם בכלל. אבל זה בסדר, אנשים מסתדרים בחיים ויכולים להגיע לרווחה כלכלית גם אם הידע הפיננסי שלהם נמוך.

הדבר הכי חשוב, את חיה בשנות האלפיים, וכל דבר שתרצי ללמוד ולהבין קיים באינטרנט, במרחק חיפוש בגוגל דרך הטלפון או המחשב. הבלוג של הסולידית הוא נקודת התחלה טובה כדי להכיר טוב יותר את מושגי היסוד. וכמובן מוזמנת לשאול בפורום אם דברים עדיין לא ברורים לך.

ברוכה הבאה לפורום, הגעת למקום המתאים:)
תהי בטוחה שאת לא היחידה שמרגישה ככה, ואת גם לא זאתי שאשמה.

שיהיה המון בהצלחה!

ממה החרדה בדיוק? לשים את הדברים בכתב פה יכול לעזור.

וגם - לרוב ל״בעיות״ יש תשובות מאד פשוטות, שנותנות 90% מהערך באפס מאמץ. תשאלי אותנו שאלות, תציגי בעיות, ותקבלי הצעות לפתרונות.

שלום לכולם, קוראים לי מ' אבל אני מעדיפה שיפנו אלי כאלונסו. אני בת 25, ונכון להיום אני במרדף אחרי תואר אקדמי.

הגעתי לכאן כי אני רוצה לנהל את הכסף שלי כמו שצריך. רצון זה טוב. אם כך, מה הבעיה? ובכן, אני סובלת מפיננסופוביה: העיסוק בכסף מפחיד אותי. סביר להניח שלהפרעות הקשב והריכוז ולאובססיות שלי יש תרומה חשובה לכך: עבורי כסף תמיד הגיע עם כל כך הרבה פיסות מידע חסרות פשר שמתרוצצות אצלי בראש כאילו הוא של אבא שלהם, שיש בי רתיעה מובנית. כשאני מקבלת מכתב מהבנק – אני מחסירה פעימה; כשרואת החשבון שלי מבקשת ממני מסמכים, אני רצה להתחבא מתחת לפוך. כן, גם בקיץ. כשאני מקבלת תלוש משכורת – אני עוצמת עיניים ומתפללת שהנייר יעלם כשאפתח אותן. כשמדברים איתי על פנסיה – חום הגוף שלי עולה ל־43.9 מעלות.

למעשה, אפילו כתיבת הפוסט הזה מעלה לי את לחץ הדם. לא פלא שאני מנסה לכתוב אותו ללא הצלחה כבר כמה חודשים. כשראיתי כמה מושקעים יומני מסע של אחרים, איך הם מלאים במספרים ובנתונים, רוויים במושגים ומונחים שברורים עבורי בערך כמו נביחות של סוס יאור – מפלס החרדה שלי עלה, ולא הצלחתי להביא את עצמי לכתוב. אבל אני רוצה להתקדם, אני חייבת להתקדם: לקפוץ למים, ולתת לסוסי היאור להפליא בי את מכותיהם. החלטתי שאין מנוס מלהתחיל במשהו קטן, רק כמה משפטים להיכרות ראשונית. אז הנה לי, אני מתחילה. את הצעד הראשון עשיתי, בתקווה שבעתיד אאזור אומץ ואעשה צעד נוסף.

שיהיה לי בהצלחה.
(כתבת משעשע)
לא יודע אם יעזור לך לשמוע זאת מאנונימי בפורום, אבל באמת שלא דרוש הרבה כדי להגיע לרמה סבירה של התנהלות פיננסית.
מתמטיקה ברמה של תחילת חטיבת ביניים, יכולת לקרוא מאמר לא אקדמי בעברית ויכולת תכנון ודחיית סיפוקים מסויימת.
כמו בכל משימה גדולה ומאיימת כדאי לחלק למקטעים קטנים.
אם אפילו זה מורכב אז לדעתי כדאי להתחיל מההבנה מה זה תקציב ואיך שינויים מינוריים בהרגלים עוזרים לאזן אותו ולעבור לחסכון.
בהמשך תלמדי נושאים כמו התנהלות מול הבנק, השקעות, חסכון פנסיוני ועוד ככל שתרצי להעמיק.
יש סרטונים ברשת של משרד האוצר ובנק הפועלים. הם מיועדים לאנשים צעירים ממך, אבל הם די מוצלחים בתור התחלה.
בהצלחה.

אהבתי את סגנון הכתיבה. באמת.
אולי ''פעמונים'' או ארגון אחר יוכלו לעזור לך?

את הצעד הראשון עשיתי, בתקווה שבעתיד אאזור אומץ ואעשה צעד נוסף.
חלקי את ''התמונה הגדולה'' לחלקים קטנים וכל פעם תעשי חלק אחד.
כל הכבוד על עשיית הצעד הראשון! זה לא מובן מאליו. יש כאלה שלא מתעניינים בכלל בחלק הפיננסי בחייהם. את במצב הרבה יותר טוב מהם.
איך זה מרגיש, עכשיו כשעשית את הצעד הראשון?

כשראיתי כמה מושקעים יומני מסע של אחרים
את משווה את עצמך לאחרים, אבל זה לא תמיד נכון. כל אחד נמצא ב''מקום'' אחר בחייו וזה בסדר.
כל אחד עובר מסע אחר. האם אני, כשאחליט לכתוב כאן יומן מסע, אכתוב יומן ארוך ומושקע? לא בטוחה.
יתכן שיצא לי יומן קצר ויתכן שיצא ארוך. הכל טוב. תנשמי.

נכון שזה לא תמיד כיף לקבל מכתבים מהבנק אבל זה חלק מהחיים.

היי אלונסו,
אני סובלת מפיננסופוביה
כולנו היינו בפאזה הזאת בחיים,
אני חושב שזה בסך הכל ההבנה שנופלת לרוב בגיל 20-25 שאת כבר לא ילדה שיכולה לסמוך על ההורים או על צה"ל שיכלכלו אותה, ופתאום זו נהית האחראיות בלעדית שלך, וזה מפחיד.

בתקווה שבעתיד אאזור אומץ ואעשה צעד נוסף.
הצעד הבא - לעשות סדר.
להוריד מהאתר של הבנק והאשראי את כל העקסאות שביצאת כמה שיותר זמן אחורנית, לאסוף את כל המשכורות מכל השנים, ולהכניס הכל לאקסל/גוגל שיטס/נייר מילימטרי ולהקפיד לרשום שם כל ההכנסה והוצאה מעתה ואילך.
תיעוד של כל ההכנסות ההוצאות זה הכרחי כדי ללמוד לאלף את הכסף שלך, במקום שהכסף שלך יאלף אותך.

הרבה פיסות מידע חסרות פשר שמתרוצצות אצלי בראש
בעולם האימון קיימים כלים יותר אינטואיטיביים וויזואליים בהם את לוקחת מחברת ורושמת, מציירת גוזרת ומדביקה מה שבא לך לראש. תנסי אולי להתחיל מרשימות מילים אינטואיטיביות שעולות לך לראש בכל הנוגע לכסף. לאט לאט, תראי שהמושגים מסתדרים והחרדה יורדת.
אץ העבודה הקשה בארגון הנתונים עדיין תצטרכי לעשות אבל אולי באופן הזה זה ייראה לך פחות מאיים.

צעד שני: מתמודדים עם החרדה

היי שוב! ראשית, תודה מקרב לב על התגובות החמות והמעודדות. עבר זמן מאז פתחתי את האשכול: לאורך החודשים שעברו ניגשתי למלאכת הכתיבה פעמים רבות, אבל החרדה הכתה בי ועצרה אותי. היום אני מנסה, שוב, לכתוב. לספר על הצעדים הראשונים שלי, הקטנים, המדודים, המסויגים, בדרך לחירות. לצורך הכתיבה אני זקוקה לשלווה, וכדי לגייס אותה, ברקע מתנגן לו מקבץ סונטות ופרטיטות ללאוטה מאת באך. אני מזמינה אתכם להאזין יחד איתי, אם מעניין אתכם להשתתף בהלך הרוח שלי :). אתחיל בהתייחסות לשתי שאלות ששאלתם בתגובות.

איך זה מרגיש, עכשיו כשעשית את הצעד הראשון?
"מסע של אלף קילומטרים מתחיל בצעד אחד". עשיתי את הצעד הראשון, והיום גם את השני, ויש לזה ערך גדול בעיניי. אולם ניצבת מולי, ברורה מאוד, גם ההכרה באלף הקילומטרים פחות שני הצעדים שנותרו לי. יש בזה ריגוש אך גם פחד, וזה מוביל אותי לשאלה הבאה.

ממה החרדה בדיוק?
שאלה גדולה, שאלה קשה. חרדה יכולה להיות מתעתעת. היא מתחילה עמוק בנפש, ומסתיימת בקצה קצהו של הרציונל. החיפוש אחר המקורות שלה עשוי להימשך חיים שלמים, אם בכלל. היום אנסה להתחיל למצוא אותה.

במובן מסוים, אני סובלת בעת הזו משתי חרדות: חרדת הכסף וחרדת הכתיבה. את חרדת הכתיבה קל להסביר: אני חוששת לדבר שטויות, להיות נלעגת. ההבנה שלי בפיננסים מעוררת גיחוך, וקשה לספר בראש כל חוצות על הבורות שלי. אבל החרדה המהותית היא חרדת הכסף. אני מניחה שלכמות המונחים המבלבלים הרבה שמקושרת להתנהלות פיננסית (מק"מ? פק"מ? מח"מ? פנסיה? קופת גמל? קרן השתלמות? בורסה? תעודות? מניות? אגרות חוב? קרנות? חשבון בנק? בואו תהרגו אותי וזהו) יש חלק גדול בחרדה. היא מפעילה את הפרעת הקשב שלי, ומשם הדרך להימנעות קצרה מאוד.

מאז הצעד הראשון, התעסקתי הרבה בחרדה ובניסיון להבין אותה. והיום אני שמחה לספר לכם על ניצחון קטן שלי עליה, אולי אפילו שניים: ראשית, זיהיתי את אחד הגורמים המשמעותיים לה, ושנית, עשיתי את הנדרש כדי להתמודד איתו. אז למרות הלאוטה שמתנגנת ברקע, תופים בבקשה...

אני מפחדת מחובות. לא צורת הרבים של חוב, אלא של חובה (אם כי יש להודות שאיני חובבת גדולה של חובות גם במובן השני). בפרט, החובות החוקיות שלי בכל מה שקשור לכסף. עד לאחרונה, לא היה לי מושג קלוש מהן החובות שלי: כשכירה, כעוסקת פטורה, וגם... כמנכ"לית של חברה. כשכירה אני עובדת כמתכנתת במשרת סטודנט; כעוסקת פטורה אני מעבירה לילדים שיעורים פרטיים; אבל למה לכל הרוחות אני מנכ"לית של חברה?

לפני כארבע שנים, עלה במוחי הקודח רעיון למוצר. חסרת מושג, ניסיתי לקדם את פיתוח המוצר ולהוציא אותו לשוק. לאורך מספר חודשים עבדתי על בקשה לרשות החדשנות, בתקווה לקבל מענק שיעזור לי לקדם את המוצר. אחד התנאים שהם הציבו לעצם הגשת הבקשה הוא הקמת חברה, שבבוא העת תהיה אמונה על פיתוח המוצר. תמימה שכמותי, הוצאתי את אלפי השקלים הנדרשים, והקמתי את החברה. לצערי לא קיבלתי את המענק ("זה לא יכול לעבוד". תארו לעצמכם את האכזבה שנתיים לאחר מכן, כשיזם מוצלח ממני הוציא מוצר כמעט זהה לשוק, והתקדם במסע שלו אל עבר חופש כלכלי...). בצער רב, נאלצתי לסגור את החברה. כלומר, פניתי לרואת החשבון שלי וביקשתי ממנה לסגור עבורי את החברה. חתמתי על כל המסמכים הרלוונטיים מול עורך־הדין, והתחלתי את התהליך. לאחר שעברו כמה חודשים ללא שהחברה נסגרה, פניתי אליה שוב. "אל תדאגי", היא אמרה לי, "זה לוקח זמן". עברו כבר יותר משלוש שנים, החברה עדיין קיימת. לפני מספר שבועות, קיבלתי מכתב מרשם החברות על כך שאני חייבת כ־4500₪ של אגרות שהצטברו, מכתב שנחת עלי מהשמיים. מסתבר שלהחזיק חברה עולה כסף, ואנוכי לא ידעתי.

החלטתי שנמאס לי, ופניתי למשרד רואי חשבון אחר, רציני יותר וגדול יותר, בתקווה שיעזרו לי לסגור את החברה בלי לשלם את החוב, ולהבין יותר את החובות החוקיות שלי. במקביל פניתי לרשם החברות כדי להבין בעצמי איך סוגרים חברה ומה התהליך. לאחר שתי השיחות האלה, עברה בי סוף סוף תחושת בהירות בתוך כל השחור העכור של בליל המושגים המסובכים שרודפים אותי. אשתף אתכם בידע החדש שצברתי. בכלל, אני חושבת להשתמש ביומן הזה גם כדי לאסוף במקום אחד את הידע שאצבור לאורך המסע.

סיכום הידע החדש שצברתי:
חברה

במצב הנוכחי, התיק שלי עבר לטיפול המרכז לגביית קנסות, וזה אומר שתיאורטית, אבל גם מעשית מאוד, הם עלולים לדפוק לי בדלת כבר מחר בבוקר. כדי לסגור את החברה, אני יכולה להגיש בקשה לפירוק מרצון בתהליך מזורז. במסגרת ההליך, אני זכאית לפטור מחובות האגרה השנתיות שצברתי כיוון שלא הייתה פעילות בחברה לאורך שנות קיומה. מרגע פתיחת הפניה ברשם החברות, זמן הטיפול הוא 45 ימי עבודה, ולאחריהם סטטוס החברה ישתנה ל"פירוק מרצון בהליך מזורז". החובות שצברתי עד כה וחובות אגרה חדשים ימשיכו להצטבר עד שסטטוס החברה ישתנה. מרגע השינוי, כל תהליכי הגבייה והעיצומים יוקפאו. שינוי הסטטוס מופיע באתר הרשם למשך 90 ימים. בזמן הזה רשאי כל אדם שחפץ בכך להתנגד לסגירת החברה. אם לא תרשם התנגדות, החברה תחוסל אוטומטית. לצורך הסגירה הענקתי למשרד רואי־החשבון החדש ייפוי כח בתיק שלי (ותודה למדינת ישראל על כך שייפוי הכח נעשה באתר שקורס כל דקה וחצי), והכדור בידיים שלהם. אני ממש מקווה שלא ידפקו לי בדלת מחר בבוקר.

עוסק פטור:
  • מסתבר שאני צריכה להפריש לעצמי פנסיה!
  • לאחר שמשלמים לי על עסקה, אני מוציאה קבלה. אין צורך להוציא חשבונית לפני העסקה.
  • בינואר מגישים למע"מ הצהרת עוסק פטור: ההצהרה היא תמצית העסקאות שבוצעו בשנה הקודמת.
  • במאי – פחות או יותר – מגישים דו"ח שנתי למס הכנסה, שכולל ריכוז של כל ההכנסות שהיו לי לאורך השנה. בשלב הזה יועצת המס של משרד רואי־החשבון תנסה לראות איך היא יכולה להקל מעלי את עול המס, במידת האפשר.
  • פעם בשנה המעסיק צריך לתת לי טופס 106, שמכיל את סיכום פרטי המשכורות שקיבלתי באותה השנה. הטופס משמש גם בשביל ההצהרה למע"מ וגם בשביל הדו"ח השנתי למס הכנסה.
  • אחת לתקופה מס הכנסה עשויים לבקש הצהרת הון. את הראשונה קיבלתי בימים האחרונים. רק מרפרוף על כל המידע שאני צריכה לאסוף יש לי מיגרנה.
משימות עד לפעם הבאה:
  • למלא הצהרת הון
  • לסיים עם סגירת החברה
  • להבין מה הצעד הבא
וזהו. כתיבת הרשומה הזו גבתה ממני הרבה מאמצים נפשיים, אבל אני שמחה.

מרשים ביותר.
נראה שיש לך יכולות פיננסיות אצורות.
נראה לי שאת הולכת להפתיע את עצמך לטובה לא מעט פעמים בשנה הקרובה.
בהצלחה.

יש לך כשרון כתיבה ויכולת חשיבה לא שגרתית.
להערכתי כשתצלחי את המכשול הפסיכולוגי את הולכת לככב
רק הערה לעוסק פטור אין 106 כי אין לו מעסיק להבנתי
106 זה לשכירים למיטב ידיעתי
ואם יש מעסיק למה להיות עוסק פטור?
מה היתרון בזה?

מניח שמן הסתם כעוסק היא מתעסקת בדברים שלא קשורים למעסיק שלה.

מה היתרון בזה?
כעוסק אתה יכול לקחת פרוייקטים קטנים, גם אם אין מישהו שמוכן לשלם לך משכורת חודשית מלאה ולקחת על עצמו סיכון של יחסי עובד-מעביד.

יש לך כשרון כתיבה ויכולת חשיבה לא שגרתית.
להערכתי כשתצלחי את המכשול הפסיכולוגי את הולכת לככב
רק הערה לעוסק פטור אין 106 כי אין לו מעסיק להבנתי
106 זה לשכירים למיטב ידיעתי
מה היתרון בזה?
אני גם שכירה וגם עצמאית. שכירה בעבודה העיקרית שלי ועצמאית בעסק קטן של שיעורים פרטיים. טופס 106 אני צריכה לקבל מהמעסיק בשביל המסמכים שאני צריכה להגיש למע"מ ולמס הכנסה.

פניתי לרואת החשבון שלי וביקשתי ממנה לסגור עבורי את החברה. חתמתי על כל המסמכים הרלוונטיים מול עורך־הדין, והתחלתי את התהליך. לאחר שעברו כמה חודשים ללא שהחברה נסגרה, פניתי אליה שוב. "אל תדאגי", היא אמרה לי, "זה לוקח זמן". עברו כבר יותר משלוש שנים, החברה עדיין קיימת. לפני מספר שבועות, קיבלתי מכתב מרשם החברות על כך שאני חייבת כ־4500₪ של אגרות שהצטברו, מכתב שנחת עלי מהשמיים. מסתבר שלהחזיק חברה עולה כסף,
על פניו נשמע כמו רשלנות של הרו''ח. (לא יודעת אם אפשרי לתבוע את הרו''ח על זה ואם יש לך זמן וכוח לתביעה)
מצד שני גם לך יש אחריות-לשלם עלות אגרות על פתיחת חברה כל זמן שהחברה קיימת. אני מבינה מהכתוב שכנראה חשבת שזה תשלום חד פעמי ואני לא באה לשפוט אותך, רק להגיד שזה משהו שצריך להפיק ממנו לקח להבא. ממליצה לקרוא על כל מה שקשור להקמת וסגירת חברה בתור התחלה.

ידע מנצח בורות. ככל שתקראי יותר- כך תפחדי פחות ותדעי יותר. יהיה לך יותר בטחון עצמי. כך גם ימנעו מקרים כמו ''סגירת חברה לוקחת 3 שנים''.

כל הכבוד על הדרך שעשית עד עכשיו!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ע יומנה של עו״ס יומני מסע אישיים 34
T יומנה של מורה יומני מסע אישיים 21
ה ההיא - יומנה של מתחילה יומני מסע אישיים 10
ב ימי קורונה - יומנה של בת העמק אוף טופיק 618
לאץ' עדיף מאוחר מלעולם - יומנה של לאץ' יומני מסע אישיים 47
מ ביטול טיסות של חברות לואוקוסט - האם חכם? אוף טופיק 1
ב אג"ח של בנקים בארץ שוק ההון 6
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
M הסכם הצטרפות של ברוקרים - להיות רגוע? שוק ההון 8
B כרטיס אשראי של IBK צרכנות פיננסית 1
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
Y רעיונות מה לעשות עם זכויות של ישראכרט? צרכנות פיננסית 0
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
L כרטיס אשראי קורפורייט של ישראכרט - עמלת מט"ח 0 צרכנות פיננסית 9
ס האם אפשר לקזז ירידת ערך של רכב ממס רווחי הון מיסים 3
R עזרה בניהול החשבונות של ההורים שוק ההון 12
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
מ מיסוי אמריקאי של תשלומי מילואים מיסים 9
I אופציה CALL על קרן סל של בלקרוק שוק ההון 1
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ש חסרונות של פנקס קבלות ממוחשב לעומת ידני? מיסים 6
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
K חברה משותפת בבעלות של כמה חברות יזמות והגדלת הכנסות 12
A חובת הגשה של טופס 134 בדוח השנתי מיסים 0
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G נייר ערך של 50 החברות הגדולות ב-s&p שוק ההון 6
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
קפיטליסט_מרושע המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3
Z אם מתחרטים יום אחרי על מכירה של מנייה שהוחזקה שנים שוק ההון 4
P להיות הגירסה הכי טובה של עצמך. התפתחות אישית 14
ה הפסיכולוגיה של הכסף - הספר צרכנות פיננסית 2
S חבות מס של ידועים בציבור כשלאשה אין הכנסה חייבת במס מיסים 2
I משיכת פנסיה - עניין של מיסוי אוף טופיק 4
עלילה מסלול חוות דעת על תמהיל של יועץ נדל"ן 32
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
S האם יש ETF-ים של מגוון רחב של מטבעות קריפטו - ולא רק ביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 10
K התחשבות במיסוי בשיקול מכירת נייר ורכישה של אחר? שוק ההון 2
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
ה מה היתרון של קרן אג"ח ממשלתית לעומת קרן כספית? שוק ההון 12
Yuvalbuz3 הנהירה של כל צעירי ישראל ללימודי מדעי המחשב התפתחות אישית 57

נושאים דומים

Back
למעלה