• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

יומן מסע 2020

Lorin

משתמש רשום
דירוג
0
שלום לכם,

אני בת 43, עוסקת בתחום די משעמם שהיה אמור להיות רווחי אבל נעשה רווי עם השנים, ולכן פחות רווחי.

שכר ברוטו 14,000 , הנטו באיזור ה- 11,000. חוסכת באיזור ה- 2,500 ₪ בחודש.

בבעלותי דירה בשווי 1,350,000 + משכנתא שנותרה בשווי 360,000 ( 1/3 במסלול פריים מינוס חצי , 2/3 בריבית משתנה כל 5 שנים בריבית שנתית של 3.6%)

פיקדון בבנק של כ- 150,000 בריבית אפסית.

קה"ל - 150,000- דמי ניהול של 0.3% במסלול כללי, פנסיה 250,000 דמי ניהול של 2.25% מהפקדה ו- 0.1% מהצבירה במסלול של בני 50 ומטה – כללי .

אני רוצה להשקיע לטווח ארוך במדד השוק של ארה"ב -סנופי- 80% ו- 20% ב- VT/VTI/MSCI שלהבנתי אין הבדל ביניהם והם מעין סל מניות כללי של העולם.

• מה הפעולות שעליי לעשות לצורך כך בפנסיה ובקה"ל ? והאם דמי הניהול שאני משלמת סבירים?

• לגבי הפיקדון בבנק. בהנחה ואני רוצה להעביר אותו לברוקר אחר בארץ עם דמי ניהול והמרות מטח הכי נמוכים ואני לא רוצה להתעסק עם הגשת דוח שנתי באינטרקטיב- מה האופציה הכי כדאית ? ובאיזו תעודת סל דמי הניהול הכי משתלמים? קראתי את הפוסט על כל קרנות האיריות ובלקרוק ודי הלכתי לאיבוד. אם יהיה אפשרי להסביר ב- 2 מילים בשפה פשוטה מה היתרונות ומה החסרונות-אשמח.

• איך ניתן לדעת האם הצבירה לפנסיה תקינה או לא לגילי ?
  • כמה אני צריכה לחסוך בהנחה ואני רוצה שתהיה לי קצבה שוות ערך ל- 9,000 בגיל 55 ?
בהנחה ואני רוצה לעשות אופטימיזציה לכל הכספים – מה הייתם משנים?

תודה .

זה מה שאני הייתי עושה, לכן זאת לא המלצה:
קרן השתלמות להעביר למסלול מנייתי, רצוי בחפיפה לתיק הממוסה (בברוקר)
קרן פנסיה להעביר לחברה זולה יותר ולמסלול מתאים יותר, עם דגש על דמי ניהול מהפקדה

אם הייתי בוחר ב 100% מניות או משהו שמעל 80%, כל התיקים הממוסים והפטורים במס צריכים להיות כלולים בתוך ההקצאה הזאת, ביחס לכמות הכסף בכל התיקים שלך

משמע אם את 80% מניות, אז בקרה"ש והפניסה צריכות להיות כל המניות, ובתיק הממוסה עוד מניות ויתרה (20%) ביחס לשאר התיק במשהו אחר, נניח אג"ח
דוגמא תיאורטית, יש לך 100K סה"כ בכל התיקים
בקרה"ש 20K -אז 100% מתוכם מניות
בפנסיה 50K - אז 100% מתוכם מניות
ברוקר 30K - אז 10K במניות ו 20K ב"לא מניות"

שוב, הכל תלוי בהקצאה שלי
מה שחשוב זה לשים את הנכס ש"השיא בעבר" הכי הרבה כדי לנצל את הפטור ממס

לגביי הברוקר
רכישה בשקלים את הקרנות של בלאקרוק יכולה להיות פתרון מצוין לנהל את החשבון בארץ באמצעות ברוקר ישראלי
חשוב לבדוק הצעות מחיר שלא כוללות דמי ניהול ב % מהצבירה, משמע ברוקר צריך לגבות סכום של 10-20ש"ח כל חודש, יענו פיקס

לגביי השאלות של המשכנתא, הפנסיה וקיצבה, אשאיר את הבמה לטובים ממני

ברוכים הבאים!

ו- 20% ב- VT/VTI/MSCI
רק הערה קטנה - VT הוא ETF כלל עולמי, שכולל בתוכו בערך 60% על ארה"ב, VTI הוא רק על ארה"ב, MSCI זה רק על מדינות מפותחות (לא כולל שווקים מתעוררים, האינדקס שכולל גם מתעוררים הוא ASWI).
מה האופציה הכי כדאית ? ובאיזו תעודת סל דמי הניהול הכי משתלמים?
את מוזמנת לפנות לנושא שרשור עמלות בפורום פינת המשקיעים כדי לקבל תחושה כללית איזה ברוקר כדאי לך לקחת. את גם יכולה להתקשר לכל אחד מהם ולנסות לראות מה כל אחד נותן. מההשוואה שאני עשיתי יש להם תעריפון די קבוע בהתאם לגודל התיק, מצד שאני אני לא יודע להתמקח.
מבחינת דמי ניהול תעודות סל, מוזמנת לפנות לפוסט הזה לראות כל מיני דוגמאות לתעודות סל ומחירן או להתייעץ במייק שסובל מאותה בעיה. בלאקרוק היא פשוט עוד חברה שמשווקת תעודות סל, בדמי ניהול די סבבה. כאן בפורום אוהבים אותם מכמה סיבות:
  1. תעודת סל של חברה גדולה ומוכרת
  2. איריות - כלומר חלוקת דיבידנדים שאת מקבלת מהנייר מושקעת חזרה לתוך הנייר לפי פרופיל ההשקעה שלו, חוסך התעסקות עם השקעה מחדש של רווחי דיבידנד
  3. נסחרות בשקלים ולא דורשות המרת מט"ח
חוץ מזה, מתוך עניין, מה המניע שלך להשקיע ב-100% מניות? אין לך חשש מהסיכון הגלום בכך?

• אהבתי
Reactions: ITS
אני הייתי לוקח את הפיקדון והקה"ש וסוגר את המשכנתא. רווח מיידי ובטוח.
את הכסף שיתפנה בכל חודש הייתי מתחיל לחסוך ולהשקיע מחדש.
זה מה שאני הייתי עושה גם בשגרה, ובטח בתקופה שהעולם על קוצים של קורונה.

קרן פנסיה להעביר לחברה זולה יותר ולמסלול מתאים יותר, עם דגש על דמי ניהול מהפקדה
תודה על התשובה. לגבי קרן הפנסיה, האם דמי הניהול נראים לך יקרים ? כמה לדעתך אפשר להוריד ? כשאתה אומר מסלול מתאים למה אתה מתכוון ? דיברתי עם הנציגה של חברת הפנסיה, היא אמרה שאני מסלול כללי- 50 ומטה וכעת יש מסלולים חדשים מותאמי גיל עם יותר סיכון ושאם אני עוברת לא אוכל לחזור למסלול שאני נמצאת בו כעת. היא גם אמרה שבמסלול החדש אין מספיק נתונים כדי לדעת אם הוא כדאי מבחינת ת שואות ושכנעה אותי להשאר במסלול הקיים.
מה שחשוב זה לשים את הנכס ש"השיא בעבר" הכי הרבה כדי לנצל את הפטור ממס
על איזה פטור מדובר ?
חשוב לבדוק הצעות מחיר שלא כוללות דמי ניהול ב % מהצבירה, משמע ברוקר צריך לגבות סכום של 10-20ש"ח כל חודש, יענו פיקס
דיברתי עם מיטב דש שהציעו לי עמלה חודשית של 8$ ועוד אחוז מסויים מהעסקה. זה היה נשמע לי די יקר. מה דעתך ?

דיברתי עם מיטב דש שהציעו לי עמלה חודשית של 8$ ועוד אחוז מסויים מהעסקה. זה היה נשמע לי די יקר. מה דעתך ?
את כנראה מתבלבלת. זה 8$ מינימום ברכישת נייר ערך אמריקאי.
התשלום החודשי במיטב דש הוא לרוב 15₪.

אני הייתי לוקח את הפיקדון והקה"ש וסוגר את המשכנתא. רווח מיידי ובטוח.
את הכסף שיתפנה בכל חודש הייתי מתחיל לחסוך ולהשקיע מחדש.
זה מה שאני הייתי עושה גם בשגרה, ובטח בתקופה שהעולם על קוצים של קורונה.
אני לא מסכים

בטח שלא היית נוגע בכסף של הקרן השתלמות שיש לך פתור ממס רוויחי הון שככה את הבזבז אותו
במקרה המאוד חריג אפשר לקחת הלוואה על חשבון קרן הפנסיה בריבית מאוד נמוכה (סביב הפריים) ואיתה לנסות לסגור
אבל גם זה לא הכי מומלץ כי כמו שאמרו בסביבה היום זה גלגל הצלה מאוד טוב לימים בעייתיים

כן מבין את ההיגיון בלסגור משכנתא בשביל לא לשלם סתם על תשואה בטוחה מול הסיכוי לקבל תשואה לא מובטחת עתידית
אם זאת לדעתי שווה לסגור רק את המסלול של המשתנה ששם יש ריבית 3.6 אחוז שהיא יחסית גבוה
את המסלול פריים שנותן לך היום 1.1 אחוז ריבית לדעתי אפשר להשאיר

בפועל 3.6 אחוז במשכנתא מקביל לך לתיק שעושה אחרי דמי ניהול 4.5 אחוז תשואה בגלל המס רווחי הון
4.5 זה משהו סביר שאפשר להגיע אליו אבל אולי זה סיכון מיותר אז שווה לשקול לסגור על חשבון הפקדון את המסלולים היקרים

רק הערה קטנה - VT הוא ETF כלל עולמי, שכולל בתוכו בערך 60% על ארה"ב, VTI הוא רק על ארה"ב, MSCI זה רק על מדינות מפותחות (לא כולל שווקים מתעוררים, האינדקס שכולל גם מתעוררים הוא ASWI).
תודה על ההסבר. מה ההבדל באם אני רוכשת תעודת סל של ספיידר על השוק (spy) אל מול למשל ואנגרד VTI ? האם יש אתר כלשהו שאוכל לכתוב בו את הסימול ואקבל מידע על ההבדלים?
חוץ מזה, מתוך עניין, מה המניע שלך להשקיע ב-100% מניות? אין לך חשש מהסיכון הגלום בכך?
כמובן שיש חשש. אבל מאחר ובכוונתי להשקיע לפחות לעוד 12 שנה אני מוכנה לקחת את הסיכון. מה גם שבתעודות סל התנודות פחות קיצוניות מאשר במניות ספציפיות.
לגבי עמלות במיטב דש, כפי שכתבתי למעלה הציעו לי 8$ לחודש. נראה לי די יקר.

אשמח לשמוע התייחסותכם גם לשאלות מטה :

את כנראה מתבלבלת. זה 8$ מינימום ברכישת נייר ערך אמריקאי.
נכון אתה צודק. כי בתחילה תכננתי לקנות את ה- spy/vti. אם ארכוש את הקרנות של בלקרוק אז אני מניחה שזה יהיה 15 ש"ח חודשי ועוד אחוז מסוים, נכון ?

אם ארכוש את הקרנות של בלקרוק אז אני מניחה שזה יהיה 15 ש"ח חודשי ועוד אחוז מסוים, נכון ?
אצלי זה 4.65₪ מינימום ואם עוברים את זה אז 0.09% מהעיסקה.
(אני במיטב).

כלומר אם אתה רוכש תעודת סל ב- 10000 ,תשלם - 4.65 + 9=13.65 ועוד 15 = 28.65 בחודש ?
לא. המינימום רלבנטי רק אם האחוז מתוך העיסקה לא מגיע למינימום. אם הוא עובר אותו אז את משלמת את האחוז (שבדוגמא שלך הוא 9₪).
במקרה שלי הפעולות שאני עושה מתקזזות מדמי ניהול החודשיים (15) אז בדוגמא שלך אשלם רק 6₪ באותו חודש. אבל לדעתי הם כבר לא נותנים את הקיזוז כיום (אם יש לך סכום גדול אז אפשר לשפר את התנאים).

בכל מקרה זו עלות די זניחה סה״כ.

תודה על ההסבר. מה ההבדל באם אני רוכשת תעודת סל של ספיידר על השוק (spy) אל מול למשל ואנגרד VTI ? האם יש אתר כלשהו שאוכל לכתוב בו את הסימול ואקבל מידע על ההבדלים?
אני עוד משקיע בחיתוליו והידע שלי מוגבל למדי. מה שאני עשיתי היה להשוות בצורה ידנית בין הקרנות סל באתר של החברות עצמן. בסוף בסוף, מה שאמור לעניין אותך זה מה מטרת הקרן, דמי הניהול ומוניטין החברה המשווקת. אם את בוחרת לקנות קרן במט"ח זה לא משנה את הקריטריונים לפיהם את בוחרת את הקרן, זה משנה את החישוב של דמי הקניה והמכירה שכוללים גם המרת מט"ח.
יש כל מיני אתרים שמרכזים מידע ואפשר לחפש בהם לפי סימול, כמו yahoo finance. את גם כמובן יכולה לחפש סימול בגוגל ולטייל משם.
כפי שכתבתי למעלה הציעו לי 8$ לחודש. נראה לי די יקר.
כלומר אם אתה רוכש תעודת סל ב- 10000 ,תשלם - 4.65 + 9=13.65 ועוד 15 = 28.65 בחודש ?
אני חושב שאת מערבבת בין עמלות קניה/מכירה לדמי ניהול חודשיים. עמלת קניה/מכירה משולמת בשלב הקניה או המכירה, באחוזים משווי הקניה או המכירה. למשל, אם קנית מניה במחיר 100 שקל, והעמלת קניה שלי היא 0.1% את לכאורה תאלצי לשלם לברוקר 10 אגורות. מכיוון שהמינימום קניה של הברוקר הוא 4.65 שקל, את תשלמי 4.65 שקל. אם העמלת קניה שלך היא 5% (היפוטתי לחלוטין כמובן) את תשלמי על הקניה 5 שקל לברוקר. מאחר וזה מעל המינימום, זה מה שתשלמי.
דמי ניהול חודשיים של 15 שקל הם פשוט תשלום עבור השרות, כמו שאת משלמת 30 שקל בחודש לספקית סלולר שלך. בכל מיני ברוקרים יש הצעות לקזז את התשלום הזה מול עמלות אחרות של קניה/מכירה. כלומר, אם שילמת 15 שקל עמלות החודש, אז לא תשלמי את הדמי ניהול החודשיים. (ראוי לציין - חלק מהחברות לא מקזזות מהשקל הראשון אלא מסכום מסוים)

אשמח לשמוע התייחסותכם גם לשאלות מטה :
לגבי השאלות האחרות שלך, אני רחוק מהגיל שבו אוכל להגיד לך מה היא צבירה הגיונית עבורך, ואני לא חכם גדול בנוגע לחישובים דרכם מגיעים לקצבה רצויה בגיל מסוים. יש כל מיני לינקים ל google docs שמסתובבים בפורום שמכילים חישובים כאלה, צריך רק למצוא אותם. אולי מישהו אחר יודע איפה ויוכל לקשר אליהם.

תודה על התשובה. לגבי קרן הפנסיה, האם דמי הניהול נראים לך יקרים ? כמה לדעתך אפשר להוריד ? כשאתה אומר מסלול מתאים למה אתה מתכוון ? דיברתי עם הנציגה של חברת הפנסיה, היא אמרה שאני מסלול כללי- 50 ומטה וכעת יש מסלולים חדשים מותאמי גיל עם יותר סיכון ושאם אני עוברת לא אוכל לחזור למסלול שאני נמצאת בו כעת. היא גם אמרה שבמסלול החדש אין מספיק נתונים כדי לדעת אם הוא כדאי מבחינת ת שואות ושכנעה אותי להשאר במסלול הקיים.

על איזה פטור מדובר ?

לגביי הפנסיה
כל קרנות ברירת המחדל זולות יותר
https://mof.gov.il/hon/Pages/DefaultPensionFund.aspx
המחיר של הלמן יותר זול ממה שמופיע באתר שקישרתי
פרטים נוספים כאן:
https://www.hasolidit.com/kehila/threads/קרן-פנסיה-מקיפה-מחקה-מדד-sַ-p500-בשורה.16174/

לגביי הפטור, מדובר על הפטור ממס רווחי הון שהקרה"ש והפנסיה מעניקות לך במשיכה כדין

לגביי מיטב, נשמע יקר, יש כאן בפורום שירשור עמלות ודמי ניהול

הקרנות סל באתר של החברות עצמן.

תודה לכם על ההסבר- @קפה שחור @Mooncake

קראתי את הקישורים ששמת @Mooncake בהודעה למעלה. לפחות את הקישור על מייק ופתאום נהיה לי בלאגן בראש.

מה ההבדל בין VWRA לבין VHVE ו-VFEA ?

האם קרנות איריות והקרנות הישראליות של בלאקרוק הם בעצם אותו דבר ? משקיעות את הדיבידנדים בחזרה ?

האם יש חסרונות ל –IRA ? קיבלתי הצעה ל- 0.45% האם אפשר להשיג יותר זול ?

תוכל להסביר בפשטות את הכתוב במטה?

תחילת ציטוט -הבדלי העלויות בין השקעה בארה"ב להשקעה כלל עולמית זניחים ביותר (0 עגול בקרנות האיריות ו-0.03% בקרנות האמריקאיות):

"בקרנות האמריקאיות השקעה ב-VTI וב-VXUS תוסיף כ-0.03% לדמי הניהול המשוקללים, בהשוואה להשקעה ב-VTI בלבד.

בקרנות האיריות, השקעה ב-VHVE וב-VFEA (דמי ניהול: ~0.13%) תוסיף רק 0.06% לדמי הניהול לעומת השקעה בארה"ב בלבד באמצעות CSPX של בלאקרוק או VUAA של וונגארד (בשתיהן דמי הניהול עומדים על 0.07%). אולם עקב מיסוי דיבידנד נמוך יותר מחוץ לארה"ב (12% בסך הכל לעומת 15% בארה"ב) הפער בעלויות הכוללות קטן ל-0 עגול אם נניח תשואת דיבידנד בגובה 2% לשנה.

הבדלי התשואות בין השקעה בארה"ב להשקעה כלל עולמית עשויים להיות גדולים הרבה יותר מהבדלי העלויות ולכן יש היגיון לפזר ולהשקיע בכל העולם." – סוף ציטוט

אני מבינה שאפשר להשקיע ב- VTI ו-VXUS או ב- VT –למה לפצל אם אפשר בתעודה אחת ?

מה ההבדל בין VWRA לבין שילוב VHVE ו-VFEA ? ובמה זה שונה מול IWDA + EIMI ?

תודה.

מה ההבדל בין VWRA לבין VHVE ו-VFEA ?
כולן קרנות סל צוברות של ואנגרד.
  • VWRA היא על כל העולם עם דמי ניהול של 0.22%
  • VHVE היא על מדינות מפותחות (ארה"ב, אנגליה, יפן וכו') עם דמי ניהול של 0.12%
  • VFEA היא על שווקים מתעוררים (סין, טאיוואן, הודו, ברזיל וכו') עם דמי ניהול של 0.22%
המידע הזה נמצא בגוגל. רק תחפשי את הסימול ותיכנסי לאתר של ואנגרד ותראי את כל הפורטפוליו של הקרנות האלה
האם קרנות איריות והקרנות הישראליות של בלאקרוק הם בעצם אותו דבר ? משקיעות את הדיבידנדים בחזרה ?
קרן אירית היא קרן סל שרשומה באירלנד. באירלנד הרגולציה מאפשרת לצבור רווחים מדיבידנדים ובכך לחסוך השקעה מחדש שלהם (שגוררת עמלת קניה/מכירה ומס על דיבידנד). הקרנות המדוברות של בלאקרוק רשומות באירלנד ונסחרות בכל מיני שווקים בעולם בכל מיני מטבעות. הישראליות של בלאקרוק זה אותה קרן מאירלנד, רק שהיא נסחרת בבורסת תל אביב ובשקל.
תוכל להסביר בפשטות את הכתוב במטה?
זה פשוט חישוב כללי של מה יעלה כל דבר. המסקנה היא שמבחינת דמי הניהול של הקרן, אין הבדל מהותי בין להשקיע בקרן רק על ארה"ב לבין להשקיע בקרן על כל העולם. מבחינת התשואה הפוטנציאלית, עדיף פיזור עולמי (מסיבות שלא נמנו בציטוט).
אני מבינה שאפשר להשקיע ב- VTI ו-VXUS או ב- VT –למה לפצל אם אפשר בתעודה אחת ?
ראי כאן
מה ההבדל בין VWRA לבין שילוב VHVE ו-VFEA ?
אותם עקרונות מהלינק פה למעלה. דמי ניהול משוכללים נמוכים יותר, אולי הרכב מניות שונה (לא בדקתי)
ובמה זה שונה מול IWDA + EIMI ?
באותה מידה שאת יכולה להיות לקוחה של פלאפון או לקוחה של סלקום, ומבחינת תקשורת לא תרגישי הבדל, גם כאן זה אותו מוצר ברמה הרעיונית, אבל של חברות שונות שמנהלות את ענייניהן בצורה שונה ויכולות לפלח את הקרנות שונה.

לגבי שאר השאלות, אני לא יודע לתת תשובה טובה.

באותה מידה שאת יכולה להיות לקוחה של פלאפון או לקוחה של סלקום, ומבחינת תקשורת לא תרגישי הבדל, גם כאן זה אותו מוצר ברמה הרעיונית, אבל של חברות שונות שמנהלות את ענייניהן בצורה שונה ויכולות לפלח את הקרנות שונה.
תודה על התשובה המפורטת והסבלנות.
לאיזו חברות שייכות התעודות IWDA + EIMI ? והאם זה גם שילוב של שווקים מפותחים וכל העולם ? כלומר אין פה שווקים מתעוררים ?
ראיתי באחד הקישורים ששלחת, שיש חלוקה ממולצת של הקרנות בבלקרוק (65, 25, 10- אם אני לא טועה) - תוכל להסביר איך הגיעו לחלוקה הזו ומה היא משקפת ?

לאיזו חברות שייכות התעודות IWDA + EIMI ? והאם זה גם שילוב של שווקים מפותחים וכל העולם ? כלומר אין פה שווקים מתעוררים ?
שתיהן שייכות לבלאקרוק תחת המותג iShares. הקרן IWDA היא על מדינות מפותחות ו EIMI על שווקים מתעוררים
תוכל להסביר איך הגיעו לחלוקה הזו ומה היא משקפת ?
כל אחד מחלק את התיק איך שבא לו ולפי מה שנראה לו. האינדיקטור הכללי הוא פיזור לפי גודל יחסי של השווקים בעולם. את האינדיקציה אפשר לקבל למשל לפי הפורטפוליו של הקרן סל VT של ואנגרד. (אני לא שם קישור כי אז ההודעה תמתין לאישור, תחפש VT ETF בגוגל ותלכי לתוצאה הראשונה)

• לא יודע מה זה אומר תקין, כל אחד לגופו, תלוי כמובן כמה זמן עבדת באיזה שכר ואם בכלל עבדת ברצף
    בכללי הסכום שלך מבט ראשון בפנסיה נראה לי נמוך אל מול הקרן השתלמות
    (לקרן השתלמות מופרש סה"כ 10 אחוז מהשכר, מול הקרן פנסיה שזה 21 אחוז - כלומר אמור היה להיות לך בפנסיה כפול מהקרן השתלמות)
    תבדקי אם אולי הפיצויים לא מופרשים לך במלואם (סעיף 14, זה אמור להיות 8.33 אחוז - אם פחות זהנשאר אצל המעסיק שצריך להשלים בסיום העבודה)
    או שאולי הכספים שלך מפוצלים לביטוח מנהלים/ קופת גמל וכו

מבחינת סכום מספק וקצבה יש מחשבונים שעושים את זה בדיוק תזיני את הנתונים ותראי אם הסימולציה נותנת לך שהקצבה החודשית שלך בגיל פרישה תיהיה שווה למשכורת שלך (המחמירים אומרים ברוטו, המקלים משווים לנו)
    דוגמא למחשבון כזה:
    https://www.as-invest.co.il/calculator/
השאלה היא קצבה ממה, בגדול את לא יכולה לקבל מהפנסיה שלך קצבה פטורה ממס לפני גיל 60 (יש כמה דרכים לעקוף אבל לפחות ברמה העקרונית)
אם את שואלת כמה את צריכה לחסוך בחיסכון בבית השקעות (תיק ממוסה ללא קשר לפנסיה) בשביל להוציא משם קצבה של 9K בחודש בגיל 55
אז יש הרבה מחשבונית כאלה אבל בגדול הכלל הוא 4 אחוז
את צריכה שיהיה לך בגיל 55 פי 25 מהסכום השנתי שאת רוצה למשוך (המחמירים אומרים פי 33 לפי 3 אחוז)
תוסיפי לקצבה החודשית את המס רווחי הון של 25 אחוז (בפועל את לא מוכרת רק את הרווחים ואפשר לשלם בפועל חצי מזה או פחות אבל נחמיר)
אז תצטרכי למשוך קצבה של 11.25K כלומר 135K בשנה
שזה יוצא 3.375 מיליון שקל בגיל 55 (לפי 4 אחוז)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B יומן מסע - מעבודה אינטנסיבית להכנסה פסיבית יומני מסע אישיים 15
P יומן מסע - צעדים ראשונים יומני מסע אישיים 40
A יומן מסע - הסטודנטית הנצחית יומני מסע אישיים 2
צ יומן מסע משפחתי מעודכן - 2024 יומני מסע אישיים 1
K הפניקס - יומן מסע יומני מסע אישיים 9
TechInvest50 עדיף מאוחר מלעולם - יומן מסע של Late bloomer יומני מסע אישיים 4
האיש שבאמצע יומן מסע - האיש שבאמצע יומני מסע אישיים 11
ריש-לקיש יומן מסע - בדרך הנכונה יומני מסע אישיים 35
ס יומן מסע בדרך לחירות כלכלית יומני מסע אישיים 13
A יומן מסע משפחתי יומני מסע אישיים 15
M אולי אני גם אכתוב יומן מסע? יומני מסע אישיים 50
T יומן מסע - צעיר סולידי יומני מסע אישיים 15
R יומן מסע לזוג צעיר יומני מסע אישיים 8
H יומן מסע - סטודנט לקראת הסוף (וההתחלה...) יומני מסע אישיים 7
ב יומן מסע בעשר אצבעות יומני מסע אישיים 41
י יומן מסע - חולם שמתעורר חלקית יומני מסע אישיים 8
W יומן מסע - זוג בני 28 יומני מסע אישיים 18
D יומן מסע - לחתונה אוף טופיק 18
I יומן מסע לחייל המשוחרר יומני מסע אישיים 21
מ יומן מסע אישי - גיל 33 יומני מסע אישיים 10
R צעדיי הראשונים בחיים הבוגרים - יומן מסע רנדומלי יומני מסע אישיים 4
א יומן מסע של שני בנים ואבא שלהם יומני מסע אישיים 2
H יומן מסע | דור ה-Y יומני מסע אישיים 17
Wizard יומן מסע החל מ-30 יומני מסע אישיים 10
M יומן מסע מגיל צעיר יומני מסע אישיים 24
D יומן מסע אל הלא נודע יומני מסע אישיים 53
R יומן מסע של מורשע לשעבר יומני מסע אישיים 16
Y יומן מסע של בחור מתלבט יומני מסע אישיים 24
D יומן מסע - מהגנה להתקפה יומני מסע אישיים 56
F יומן מסע - זוג צעיר. מטרה: חופש כלכלי יומני מסע אישיים 13
ל יומן מסע שלי - לשם ובחזרה יומני מסע אישיים 37
deussex יומן מסע לחופש כלכלי, מימוש ומשמעות לחיים יומני מסע אישיים 305
O יומן מסע, מטרות ותהיות לעתיד. יומני מסע אישיים 21
Shay36 יומן מסע - הדרך לחיות ולהתעשר מעולם ממניות. יומני מסע אישיים 17
ז יומן מסע משעמם יומני מסע אישיים 19
D יומן מסע של חוסך סביר מינוס יומני מסע אישיים 44
ב יומן מסע שלי יומני מסע אישיים 5
F יומן מסע של הייטקיסט בתחילת דרכו באחת מחברות ה-FANG (גאמפא) יומני מסע אישיים 21
ז תחילתו של יומן מסע פרקטי יומני מסע אישיים 19
ח יומן מסע - טווח ארוך או קצר יומני מסע אישיים 9
אומרית יומן מסע- ההתחלה יומני מסע אישיים 48
Mr. Bigglesworth יומן מסע של חתול קירח יומני מסע אישיים 60
Cassandra Gemini יומן מסע של זוג הייטקיסטים יומני מסע אישיים 30
chen15 פתיחה של יומן מסע בסיומה של שנה יומני מסע אישיים 145
C יומן מסע לעצמאות כלכלית לאדם הצעיר יומני מסע אישיים 7
ו יומן מסע אישי - שלב א' יומני מסע אישיים 4
ט יומן של התחלה מהוססת יומני מסע אישיים 17
ח יומן חיים יומני מסע אישיים 94
סול יומן המסע של סול יומני מסע אישיים 35
M ניוד קופת IRA - עמלת "העברת יומן לבנק זר" פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18