• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

יומן המסע שלי בן 26

PassiveInvest

משתמש רגיל
דירוג
133
מקווה לעדכן את היומן ברמה החודשית.
זוג בני 26, המטרה היא השקעה פאסיבית בשוק ההון לטווח ארוך בלי לוותר על איכות החיים.
הון עצמי "נזיל" - 410k בערך.
לפי ההקצאה הבאה:
VT - 263k
Vfh - 27.3k שהושקעו ממש לאחרונה בניגוד לתכנית עקב מחשבה שהפיננסים יעשו יותר מ VT בטווח הקצר.
FB - 17.5k - קניתי כשהמניה נפלה בקורונה ומתכנן למכור בקרוב, סתם בשביל המשחק, מורווח עליה כרגע על הנייר 4.6k
עוד כ- 10k מניות החברה שאני עובד בה שאיך שיגיע מועד הרכישה של המניות אני כבר ב quickSale.
Rsu - נזיל: 3.5k.
מזומן בעו"ש - 100k
ועוד קצת מזומן בבית בערך בסביבות ה - 15k שאני מוציא כרגע מהחישוב, זה כסף בדולרים, אירו ושקלים מטיולים שנשארו בבית.
כך שעל הנייר יש לנו קצת יותר מ- 410k אבל נזניח.

הון לא נזיל:
פנסיה שלי - 68k מסלול מנייתי, מגדל 1%, 0.12%
קרן השתלמות מסלול מנייתי - 27k בדמי ניהול 0.18%.
פנסיה של אשתי - 30k מסלול כללי - בקרוב אשב איתה ואעביר אותה למסלול מנייתי.
קרן השתלמות - 10k מסלול כללי - כנ"ל.
רכב - אני מאמין ששווה באיזור ה 45k אבל אני לא מחשיב את זה כחלק מההון כרגע.
אנחנו משתכרים כרגע סביבות ה - 20k נטו חודשי בממוצע בשנה, שהמשכורת כמובן אמורה לעלות בשנים הקרובות.
גרים בחינם ללא שכירות בעתיד הקרוב עקב עזרה מההורים.
הוצאות חודשיות ממוצעות - 3k
כך שבפועל יוצא חיסכון חודשי של 17k נטו, אך מתוכם להשקעה הולך 9k בממוצע כרגע רק על קניה של VT בלבד.
כל השאר נשאר בעו"ש כמזומן שמעלה אבק עד שימאס לנו ונכניס הכל, כך יוצא מצב שעד עכשיו אנחנו מושקעים במניות בתיק ההשקעות הפרטי שלנו בערך 322k ±

אנחנו כנראה העתיד הבינוני נעבור לגור בדירה שכורה שאנחנו נשלם עליה, כך שההוצאות יעלו בעוד 3.5 - 4 אלף בממוצע.

כרגע המטרה הקרובה לעין היא מיליון שח עד גיל 30?
והכחוקה כמו שכתבתי בתחילת הפוסט היא להשקיע לטווח ארוך ולהנות מהכסף.
אנחנו מאד אוהבים חו"ל, שנינו טיפה חסכנים בכל הקשור להוצאות החודשיות ובקושי קונים בגדים או דברים אבל אם ממש רוצים אז לא מתקמצנים ומפזרים כשצריך.
אנחנו מתכננים על ילדים אבל כרגע לא סגורים בדיוק מתי כך שזה גם יהיה שווה לעקוב אחרי זה.

זהו בגדול, מה אתם חושבים? אני מתכנן לעדכן פה פעם בחודש, אשמח להערות הארות וביקורת בונה מצידכם.

נשמע שאתם בדרך הנכונה, סחטיין :)

סתם שאלה שמסקרנת אותי, כי ציינת רק שאתם בני זוג.
אז רק בני זוג או שאתם גם נשואים? והאם התיק השקעות שלכם הוא משותף או בנפרד?

נשמע שאתם בדרך הנכונה, סחטיין :)

סתם שאלה שמסקרנת אותי, כי ציינת רק שאתם בני זוג.
אז רק בני זוג או שאתם גם נשואים? והאם התיק השקעות שלכם הוא משותף או בנפרד?

בני זוג, נשואים.
תיק ההשקעות שלנו כרגע רק על שמי, כי לפני החתונה החשבון נפתח על שמי, בהתחלה נכנסתי עם סכום קטן ועם הזמן הגדלתי עד הסכום למעלה רק מהכסף "שלי".
כך שאני על הכסף "שלי" כמעט 100% מנייתי, אך בשקלול הכסף "שלה" אנחנו 75% מנייתי בערך.
כל שאר המזומן שציינתי שיש בעו"ש זה כסף שנמצא בחשבון הבנק שלה ועוד מעט כסף שנשאר לי בעו"ש בשביל חיי היומיום, אין לנו חשבון בנק משותף עדיין אלא שני חשבונות נפרדים.

אשמח להבין מאיפה הדמי ניהול הכל כך נמוכים של הקרן השתלמות?

אנחנו כנראה העתיד הבינוני נעבור לגור בדירה שכורה שאנחנו נשלם עליה, כך שההוצאות יעלו בעוד 3.5 - 4 אלף בממוצע.
אנחנו מאד אוהבים חו"ל
חישוב ההוצאות שלכם מוזר. 3,000 שקל לזוג שמחזיק רכב ומשלם חשבונות בעצמו זה נמוך גם בסטנדרט הסולידי ביותר שניתן להעלות על הדעת. אתה בטוח שחישבת נכון או שאתם שטים לחו"ל ברפסודה?

חישוב ההוצאות שלכם מוזר. 3,000 שקל לזוג שמחזיק רכב ומשלם חשבונות בעצמו זה נמוך גם בסטנדרט הסולידי ביותר שניתן להעלות על הדעת. אתה בטוח שחישבת נכון או שאתם שטים לחו"ל ברפסודה?

היום על רכב אנינו משלמים ביטוח חובה ומקיף 3500

חשבון חשמל, מים, ארנונה וגז אנחנו לא משלמים, למרות שאנחנו בהחלט יכולים לשלם, ההורים מתעקשים לא לקחת מאיתנו תשלום כלל על דיור.
קניות בסופר, אני רואה חשבונות של 600, 570 בחודש הכי יקר שהיה לי זה 1125 שקל בחודש אפריל.
( ארוחות שישי אצל ההורים ומדי פעם הם גם עושים לנו קניות לבית)
דלק לרכב עכשיו בגלל הקורונה אז אין רכבות אז כן ההוצאות עלו לרמה של תדלוק ב 200 שח כל שבוע ויוצא 800 שח בחודש, אך כשהיו רכבות תדלקנו 200 שקל בשבועיים למיטב זכרוני.
ביטוח לרכב מקיף וחובה 300 שח בחודש.
שונות כגון בגדים, נעליים, מסעדות וכו' לא קונים כל חודש אז לא יודע איך להתייחס לזה, נגיד ממוצע 300 בחודש?
נקח ממוצע קניות מזון לבית בחודש 800 ועוד ביטוח לאוטו 300 ועוד 800 דלק ועוד 300 הוצאות מזדמנות יוצא בערך 2300 שח.
כן הייתה לנו טיסה יקרה מאד לארצות הברית קיץ שעבר שעלותה הכוללת הייתה 40k שרק החישוב של זה יוצא בממוצע 3300 שקל בחודש, אך לא כל שנה אנחנו טסים לארצות הברית ומספר שים לעצמנו לטוס פעמיים בשנה בכיף לאירופה, גיחות קצרות 13k לשתי הטיסות יוצא עוד 1100 שקל בחודש, סהכ הוצאות באיזור ה 3.5k חודשי, במידה ונטוס פעם בשנה אז כבר מגיעים לאיזור ה 3k כמו שרשמתי.
ברור שיכול להיות שיהיה לי חודש של 6k אבל הממוצע הוא נע באיזור ה 3 ויאללה בשביל דברים ששכחתי אז 4k.

נ. ב
חשבון טלפון יש לי דרך מקום העבודה, היא עדיין במסלול אצל ההורים שלה אבל עדיין זה גרושים.
ביטוח בריאות מורחב יש לי דרך מקום העבודה לי ולה כולל ביטוח שיניים.
בהתחלה כן היו לנו הוצאות קריטיות, לרהט את כל הבית, מוצרי חשמל אבל מאז שזה הסתיים, ההוצאות הקבועות שלנו לא גדולות.

נערך לאחרונה ב:
חשבון חשמל, מים, ארנונה וגז אנחנו לא משלמים, למרות שאנחנו בהחלט יכולים לשלם, ההורים מתעקשים לא לקחת מאיתנו תשלום כלל על דיור.
אם כך, קחו בחשבון שההוצאות שלכם יעלו בכמה אלפי שקלים בודדים נוספים מעל להערכה הראשונית שלכם ברגע שתעברו לדירה משלכם, בהנחה והסכום של 3.5-4 אלף שקל שציינת מקודם היה עבור השכירות.
שונות כגון בגדים, נעליים, מסעדות וכו' לא קונים כל חודש אז לא יודע איך להתייחס לזה, נגיד ממוצע 300 בחודש?
אתם אוכלים בחוץ פעם בחודש? אני מניח שההורים גם עוזרים לכם עם הבגדים כי מדובר בסכום פעוט לזוג.

בכל מקרה, לא הייתי בונה על שמירת אחוז החסכון הנוכחי שלכם לאורך זמן, אלא אם אתם חסידים של אורח חיים סולידי במיוחד.

אם כך, קחו בחשבון שההוצאות שלכם יעלו בכמה אלפי שקלים בודדים נוספים מעל להערכה הראשונית שלכם ברגע שתעברו לדירה משלכם, בהנחה והסכום של 3.5-4 אלף שקל שציינת מקודם היה עבור השכירות.

אתם אוכלים בחוץ פעם בחודש? אני מניח שההורים גם עוזרים לכם עם הבגדים כי מדובר בסכום פעוט לזוג.

בכל מקרה, לא הייתי בונה על שמירת אחוז החסכון הנוכחי שלכם לאורך זמן, אלא אם אתם חסידים של אורח חיים סולידי במיוחד.

כן אני מודע לזה שלא נוכל לחסוך סכום כזה כל חודש בעתיד, בינתיים אלה החיים שלנו ולכן ברגע זה אנחנו מנצלים אותו עד הסוף.
בהתחלה הייתי מחשב עם אקסל והפסקתי, אני מאמין שכשההוצאות יגדלו וכשיהיו לנו ילדים בעתיד אני אחזור לחשב הכנסות מול הוצאות.
וכן הם עוזרים בעוד דברים, אוכל במהלך השבוע, בגדים, כסף לבזבוזים לטיולים וכו' וכו'..

עדכון:
הון עצמי "נזיל" - 453k בערך.
לפי ההקצאה הבאה:
VT - 298.5k
VTI - 7.93k עשיתי קצת סלט את האמת, חשבתי לתת קצת יותר "דגש" לאמריקאיות, אני משאיר את זה עדיין פתוח, נראה מה אחליט בעתיד, בינתיים לא אקנה עוד מניות.
Vfh - 24.8k
FB - 19.95k - עדיין לא מכרתי, החלטתי שאמכור במידה והיא תגיע ל 1 טריליון שווי שוק, לא משנה הזמן, אני לא מגדיל החזקה בה, עדיין מחזיק 22 מניות בסה"כ.
Rsu נזיל - 2.8k
Rsu לא מופשר - 13.4k
מזומן בעו"ש - 100k+- עדיין לא נכנסו לשוק.

נראה טוב,
המטרה של המיליון עד גיל 30 - מה המטרה של זה בעצם? ולטווח הרחוק? מה זה אומר לחסוך ולהמשיך להנות מהחיים? פרישה מוקדמת הכוונה?
נראה כי אחוז החסכון שלכם ממש גבוהה, מה המטרה של המזומן בעוש?
ושאלה אחרונה, האם יש כבר כיוון(כלומר כבר מחפשים) לעבור לדירה משלכם? אם כן אז אולי עדיף לעבור לראות מה המצב עם ההוצאות ואז להכניס את המזומן כי יש לפעמים קצת בלתמים וכזה.

נראה טוב,
המטרה של המיליון עד גיל 30 - מה המטרה של זה בעצם? מטרה קרובה לעין, לאו דווקא בשביל מטרה מסוימת. סתם כדי לא "לדבר באוויר".
ולטווח הרחוק? מה זה אומר לחסוך ולהמשיך להנות מהחיים? פרישה מוקדמת הכוונה? המטרה לטווח הרחוק היא לאו דווקא לא לעבוד, אני חושב שאנחנו נשתעמם נורא בלי עיסוק במשהו, אלא המטרה היא לעבוד ובמקביל לדעת שיש לי מספיק כסף לכל תרחיש שיקרה.
מעין חופש כזה לדעת שאנחהו יכולים לקנות לעצמנו דברים ולהנות מהכסף גם כשאנחנו צעירים.
כן אמנם זה יפגע בתשואה העתידית, אבל אם נרצה בתי מלון, חו"ל וכל הוצאה בשביל להנות אני מוכן לשלם עליה.
אני לא מעוניין לפרוש מוקדם" ולהנות" מהכסף בגיל מאוחר.

נראה כי אחוז החסכון שלכם ממש גבוהה, מה המטרה של המזומן בעוש? אין לו מטרה כרגע, הוא גם אמור להכנס, פשוט אשתי עדיין לא מרגישה בנוח להכניס את הכסף הזה, אז אני ממתין.
ושאלה אחרונה, האם יש כבר כיוון(כלומר כבר מחפשים) לעבור לדירה משלכם?
האמת שהיה כיוון עד לפני חודשיים אבל ההורים שכנעו להשאר עוד קצת אז החלטנו להשאר.
אם כן אז אולי עדיף לעבור לראות מה המצב עם ההוצאות ואז להכניס את המזומן כי יש לפעמים קצת בלתמים וכזה.
כן, אני רוצה להאמין שנעבור לבית שכור משלנו גג עוד שנה מעכשיו.

איך יוצא לכם מזון 800 בחודש?
אתם אוכלים אצל ההורים?

איך יוצא לכם מזון 800 בחודש?
אתם אוכלים אצל ההורים?
כן 90% מהזמן בערך.
אנחנו שנינו ממש גרועים במטבח, ומדי פעם מנסים לבשל בעצמנו, לפעמים יוצא טוב ולפעמים כל הארוחה נהרסת עד כדי מצב שזה לא אכיל ואז אין ברירה אלא להזמין/ללכת להורים.

אנחנו שנינו ממש גרועים במטבח, ומדי פעם מנסים לבשל בעצמנו, לפעמים יוצא טוב ולפעמים כל הארוחה נהרסת עד כדי מצב שזה לא אכיל ואז אין ברירה אלא להזמין/ללכת להורים.
זה כי אתם כנראה לא עומדים מול הגז אלא הולכים להתעסק בדברים אחרים.
מאוד מעניין אותי איך נראה תהליך של בישול "לא טוב".

זה כי אתם כנראה לא עומדים מול הגז אלא הולכים להתעסק בדברים אחרים.
מאוד מעניין אותי איך נראה תהליך של בישול "לא טוב".
התהליך הוא אותו תהליך כמו של בישול טוב, רק שבמבחן התוצאה בסוף לא טעים.
לפעמים חסר תבלינים לפעמים יש יותר מדי.
מרגיש לי שעדיין אין לי את הטאץ', אני חייב לראות סרטוני בישול ביוטיוב כדי להכין אוכל ולהבין כמויות של תבלינים במידה הנכונה.
אנחנו במגמת שיפור, אני הגעתי למטבח לצערי אני אומר בגיל 26 שאני יודע להכין רק חביתה, אפילו בשביל להכין אורז הייתי צריך לפתוח יוטיוב.
היום המצב יותר טוב אבל עדיין חוסר ידע רציני גורם להרבה כישלונות במטבח
אז אני לפחות שואף לעצמאות מוחלטת ולא להיות תלוי באף אחד וזה גם אחד השיקולים שמזרזים אותי לעזוב ולהתחיל לדאוג לעצמי, למרות שנוח לי ב"איזור הנוחות", אני פשוט יודע שזה לא יהיה לנצח ועדיף מוקדם מאשר מאוחר.

התהליך הוא אותו תהליך כמו של בישול טוב, רק שבמבחן התוצאה בסוף לא טעים.
לפעמים חסר תבלינים לפעמים יש יותר מדי.
מרגיש לי שעדיין אין לי את הטאץ', אני חייב לראות סרטוני בישול ביוטיוב כדי להכין אוכל ולהבין כמויות של תבלינים במידה הנכונה.
אנחנו במגמת שיפור, אני הגעתי למטבח לצערי אני אומר בגיל 26 שאני יודע להכין רק חביתה, אפילו בשביל להכין אורז הייתי צריך לפתוח יוטיוב.
היום המצב יותר טוב אבל עדיין חוסר ידע רציני גורם להרבה כישלונות במטבח
אז אני לפחות שואף לעצמאות מוחלטת ולא להיות תלוי באף אחד וזה גם אחד השיקולים שמזרזים אותי לעזוב ולהתחיל לדאוג לעצמי, למרות שנוח לי ב"איזור הנוחות", אני פשוט יודע שזה לא יהיה לנצח ועדיף מוקדם מאשר מאוחר.
תתחיל בלהשתמש בתבלינם עדינים יחסית ככה שאקסטרה מהם לא תזיק יותר מידי.
תטעם את האוכל בכל שלב הבישול ככה שתדע האם יש צורך להוסיף עוד משהו:)

@PassiveInvest לי מאוד עוזר להשתמש בכלי מדידה (כוס/כפית/כף) בהתחלה הייתי עושה מתכון כמו לבורנט במעבדה, עם הזמן במתכונים שאני עושה יותר אני כבר לא צריך מדע מדויק ויכול לסמוך יותר על "לפי העין" או לפי העדפה אישית.
בהתחלה זה מייאש כי לוקח מלא זמן ולפעמים בכל זאת לא יוצא טוב אבל ברוב המקרים בסוף זה יוצא מוצלח.

כרגע המטרה הקרובה לעין היא מיליון שח עד גיל 30?
והכחוקה כמו שכתבתי בתחילת הפוסט היא להשקיע לטווח ארוך ולהנות מהכסף.
אנחנו מאד אוהבים חו"ל, שנינו טיפה חסכנים בכל הקשור להוצאות החודשיות ובקושי קונים בגדים או דברים אבל אם ממש רוצים אז לא מתקמצנים ומפזרים כשצריך.
אנחנו מתכננים על ילדים אבל כרגע לא סגורים בדיוק מתי כך שזה גם יהיה שווה לעקוב אחרי זה.
זהו בגדול, מה אתם חושבים? אני מתכנן לעדכן פה פעם בחודש, אשמח להערות הארות וביקורת בונה מצידכם.
אפשר לשאול איך השרשור הגיע למתכונים ותבלינים?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
סול יומן המסע של סול יומני מסע אישיים 35
סטארטר יומן המסע של סטארטר יומני מסע אישיים 22
S יומן המסע של Shabi יומני מסע אישיים 17
מוריה יומן המסע של מוריה יומני מסע אישיים 93
B יומן מסע - מעבודה אינטנסיבית להכנסה פסיבית יומני מסע אישיים 15
P יומן מסע - צעדים ראשונים יומני מסע אישיים 40
A יומן מסע - הסטודנטית הנצחית יומני מסע אישיים 2
צ יומן מסע משפחתי מעודכן - 2024 יומני מסע אישיים 1
K הפניקס - יומן מסע יומני מסע אישיים 9
TechInvest50 עדיף מאוחר מלעולם - יומן מסע של Late bloomer יומני מסע אישיים 4
האיש שבאמצע יומן מסע - האיש שבאמצע יומני מסע אישיים 11
ט יומן של התחלה מהוססת יומני מסע אישיים 17
ריש-לקיש יומן מסע - בדרך הנכונה יומני מסע אישיים 35
ס יומן מסע בדרך לחירות כלכלית יומני מסע אישיים 13
A יומן מסע משפחתי יומני מסע אישיים 15
M אולי אני גם אכתוב יומן מסע? יומני מסע אישיים 50
T יומן מסע - צעיר סולידי יומני מסע אישיים 15
R יומן מסע לזוג צעיר יומני מסע אישיים 8
ח יומן חיים יומני מסע אישיים 94
H יומן מסע - סטודנט לקראת הסוף (וההתחלה...) יומני מסע אישיים 7
ב יומן מסע בעשר אצבעות יומני מסע אישיים 41
י יומן מסע - חולם שמתעורר חלקית יומני מסע אישיים 8
W יומן מסע - זוג בני 28 יומני מסע אישיים 18
D יומן מסע - לחתונה אוף טופיק 18
I יומן מסע לחייל המשוחרר יומני מסע אישיים 21
מ יומן מסע אישי - גיל 33 יומני מסע אישיים 10
R צעדיי הראשונים בחיים הבוגרים - יומן מסע רנדומלי יומני מסע אישיים 4
א יומן מסע של שני בנים ואבא שלהם יומני מסע אישיים 2
H יומן מסע | דור ה-Y יומני מסע אישיים 17
Wizard יומן מסע החל מ-30 יומני מסע אישיים 10
M יומן מסע מגיל צעיר יומני מסע אישיים 24
D יומן מסע אל הלא נודע יומני מסע אישיים 53
R יומן מסע של מורשע לשעבר יומני מסע אישיים 16
Y יומן מסע של בחור מתלבט יומני מסע אישיים 24
M ניוד קופת IRA - עמלת "העברת יומן לבנק זר" פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
D יומן מסע - מהגנה להתקפה יומני מסע אישיים 56
F יומן מסע - זוג צעיר. מטרה: חופש כלכלי יומני מסע אישיים 13
ל יומן מסע שלי - לשם ובחזרה יומני מסע אישיים 37
deussex יומן מסע לחופש כלכלי, מימוש ומשמעות לחיים יומני מסע אישיים 305
O יומן מסע, מטרות ותהיות לעתיד. יומני מסע אישיים 21
Shay36 יומן מסע - הדרך לחיות ולהתעשר מעולם ממניות. יומני מסע אישיים 17
ז יומן מסע משעמם יומני מסע אישיים 19
D יומן מסע של חוסך סביר מינוס יומני מסע אישיים 44
מתלבט יומן בהתלבטות יומני מסע אישיים 3
ב יומן מסע שלי יומני מסע אישיים 5
F יומן מסע של הייטקיסט בתחילת דרכו באחת מחברות ה-FANG (גאמפא) יומני מסע אישיים 21
ז תחילתו של יומן מסע פרקטי יומני מסע אישיים 19
K יומן של זוג צעיר + ילד יומני מסע אישיים 10
A יומן של משפחה צעירה יומני מסע אישיים 8
ח יומן מסע - טווח ארוך או קצר יומני מסע אישיים 9

נושאים דומים

Back
למעלה