• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ידע מעשי לאחר פתיחת חשבון בבית השקעות

גן האהבה

משתמש רשום
דירוג
1
שלום לכולם, לאחר קריאה מרובה בבלוג- פתחתי חשבון השקעות בIBI. אני מעוניין להשקיע את כספי ב VTI, ובvxus.
אך, אין לי מושג איך קונים . ואיך בוחרים מכל הסוגים- קסם, תכלית וכל מיני כאלה. אני קונה דרך קרן של בית השקעות ישראלי? או ישירות?
מה הכי פשוט וזול? (אני לא מעוניין בגידור)

בנוסף, אני עדיין לא מצליח לגבש תכנית לחלק האגחי בתיק שלי שיהווה כ50 אחוז- מפוסטים קודמים שלי רק התבלבלתי יותר- אשמח אם תוכלו לכתוב לי את האופציות ההגיוניות - חסרונות ויתרונות.

אני מעוניין להשקיע את כספי ב VTI, ובvxus.
אך, אין לי מושג איך קונים . ואיך בוחרים מכל הסוגים- קסם, תכלית וכל מיני כאלה.
שים לב VTI וVXUS הן קרנות סל (ETF) אמריקאיות.
יש קרנות מחקות ותעודות סל ישראליות שמונפקות ע"י קסם תכלית וכל מיני כאלה.
יש מגוון דיונים בפורום על מה עדיף, קרנות ישראליות, אמריקאיות, איריות או אחרות. יש יתרונות וחסרונות לכולן.

בהנחה שאתה באמת רוצה את VTI וVXUS, כלומר קרנות אמריקאיות, אתה צריך להמיר את הכסף לדולרים, ואז לקנות דרך המערכת של IBI (לא מכיר אותה).

אם אתה רוצה ניירות ישראליים, תוכל למצוא למשל פה קרנות נאמנות מחקות שעשויות להתאים לך.

בנוסף, אני עדיין לא מצליח לגבש תכנית לחלק האגחי בתיק שלי שיהווה כ50 אחוז- מפוסטים קודמים שלי רק התבלבלתי יותר- אשמח אם תוכלו לכתוב לי את האופציות ההגיוניות - חסרונות ויתרונות.
דווקא בקטע הזה יש פחות קונצנזוס בפורום.
אני אישית לא משוכנע מה הדבר הטוב עבורי.

קודם כל אתה צריך להחליט האם אתה צריך אג"ח, וכמה. לדעתי האישית בד"כ צריך (ראה כאן), אבל יש כאן כאלו שחולקים עליי.

אח"כ כדאי שתחליט לאיזה מטבע אתה רוצה להיחשף. האם לשקל, כי בסוף עם זה אתה קונה במכולת? האם לדולר כי הוא נוטה לעלות בזמן משבר בשוק המניות? האם לסל מטבעות עולמיים? אולי בכלל לפרנק שוייצרי?

בשלב הבא תצטרך להחליט על אלו מנפיקים אתה מעוניין לסמוך. ממשלות? חברות (קונצרני)? בדירוג גבוה? בדירוג נמוך?
שים לב שככל שתסתכן במנפיק מפוקפק, כנראה שתקבל הבטחה לתשואה גבוהה יותר. לא בטוח שזה מצדיק את זה.

נתון נוסף שתצטרך להחליט לגביו זה מח"מ – משך חיים ממוצע.
ככל שהמח"מ יותר ארוך, התשואה המובטחת יותר גבוהה מחד, והסיכון לעליית ריבית יותר גבוה מאידך.
אגב, אם אתה מעוניין באג"ח עם מח"מ 0, יש גם כזה, נהוג לכנות אותו מזומן.

הדבר האחרון הרלוונטי הוא סוגי אג"ח מיוחדים, שאינם מבטיחים ריבית נומינלית קבועה על הכסף שלך, אלא משהו אחר.
כאן תוכל למצוא את האג"ח הצמוד, שדואג לשמירת ערך הכסף ביחס למדד יוקר המחיה – האינפלציה.
וגם את האג"ח המשתנה, שחוסך לך את סיכון עליית הריבית, ומבטיח לך שאם הריבית במשק תעלה, גם הריבית שאתה תקבל על האג"ח הזה תעלה.

מקווה שלא פיספסתי כלום....

מה עושים עם כל זה?
קודם כל תוכל לראות מה עשו אנשים חכמים בתיקים שלהם. רק אל תשכח שרובם קנו במכולת בדולרים.
אני אישית החלטתי שעד שאבין יותר לעומק את הנושא, אקנה אג"ח ממשלתי ישראלי, חצי שקלי וחצי צמוד, בדומה למה שעושה הסולידית ב"שוקולד מריר".

בנוסף, כדאי מאוד שתגדיר מה מטרת האג"ח בתיק שלך.
אם אתה רוצה לשמור על כוח הקנייה שלך בשקלים, אג"ח ישראלי צמוד ייתן לך את הפתרון.
אם אתה מעוניין במשהו עם קורלציה שלילית למניות, שיעלה כשהמניות נופלות, כנראה שעדיף לך אג"ח אמריקאי ממשלתי ארוך מאוד (וגם אז זה לא מובטח).
אם אתה מעוניין במשהו שקצת ימתן את התנודתיות של התיק, כל אג"ח ממשלתי בדירוג גבוה (לא כולל ממשלת ונצואלה למשל) או אפילו מזומן יעשה את העבודה.
אם חשוב לך תשואה גבוהה, אולי בסוף תמצא את עצמך קונה אג"ח זבל, אם כי לדעתי במצב כזה עדיף פשוט להגדיל עוד קצת את אחוז המניות.

בקיצור, כדאי שתענה לעצמך על האם אתה מעוניין באג"ח בתיק, כמה ולמה.

בהצלחה

תודה רבה על התגובה המפורטת.
אשמח להבין מה היתרונות והחסרונות בלקנות את הקרנות סל הזרות- האם את ההמרה אני עושה דרך בית ההשקעות? ואיך עושים את זה? לפני ששולחים את הפקודה של הקנייה של הנייר? (כל פעם שארצה להזרים כסף- אצטרך להמיר את הכסף?- האם זה פחות משתלם?)
הניירות הישראלים- מה יתרונם וחסרונם? האם יש פוסט שמרכז את העניין ומעלה את האפשריות?

האם את ההמרה אני עושה דרך בית ההשקעות?
כן.לא רק אבל זה נוח וגם יותר זול מבנק
ואיך עושים את זה?
בטלפון שרות לקוחות או דף אינטרנט מותאם של בית השקעות.תחכה 24 שעות עד שתראה את השקלים הפכו לדולרים
כל פעם שארצה להזרים כסף- אצטרך להמיר את הכסף?-[/Qלדולרים
תמיר את השקלים שיש לך בבית השקעות לדולרים

האם את ההמרה אני עושה דרך בית ההשקעות? ואיך עושים את זה?
כן. אתה מתקשר אליהם ומבקש שימירו. תשים לה שההמרה מתבצעת כל יום בשעה 11-12 בצהריים, אז אם תתקשר אחרי זה יקרה רק ביום הבא.
את הדולרים שלך תראה גם במערכת ה- viewtrade וגם ב- spark.

תשים גם לב שמסחר בניירות ערך זרים מתבצע במערכת נפרדת, בשם viewtrade. לאחר שתקנה שם את הניירות, תראה אותם גם ב- viewtrade וגם ב- spark.
אם לא נתנו לך את הסיסמא למערכת, תתקשר ותבקש.

לסיכום:
viewtrade - קניית ני"ע זרים.
https://ibi.viewtrade.com/

spark- קניית ני"ע ישראלים + צפיה בכל הני"ע (זרים + ישראלים). לכאן אתה נכנס כדי לראות את כל ההשקעות שלך.
sparkibi.ordernet.co.il

אשמח להבין מה היתרונות והחסרונות בלקנות את הקרנות סל הזרות
הניירות הישראלים- מה יתרונם וחסרונם? האם יש פוסט שמרכז את העניין ומעלה את האפשריות?
אני מעריך שבין שליש לרבע מהמלל בפורום מתייחס לנושא במישרין או בעקיפין (קרנות מאיזו מדינה לקנות).
נראה לי שזה, זה וזה פוסטים יעילים בתור התחלה.
אבל פשוט תחפש.....

לגבי אג"ח, ראיתי שבכל התיקים 'הסולידית הרכיבה היא השתמשה במגדל תיק אג”ח (סימול: 5121413
האם יש כאן אנשים שעושים את זה?
או שהיא כתבה את זה לשם הפשטות? ויש אופציות עדיפות אחרות באגח

האם יש כאן אנשים שעושים את זה?
נראה לי שכן. תוכל למצוא כאן מגוון אנשים שחלקו מה הם עושים בתיק שלהם.

או שהיא כתבה את זה לשם הפשטות? ויש אופציות עדיפות אחרות באגח
הפשטות היא מטרה בפני עצמה. אם אין לך סיבה טובה שלא לעשות זאת, עדיף שתשמור על פשטות בתיק ככל שניתן.

יש עוד המון אופציות חוץ מזו, במה שנתן Ben Dover מעליי יש כמעט 200 אופציות, וזה רק קרנות מחקות ישראליות.

כשאתה אומר "עדיפות", עדיפות עבור איזו מטרה?
אתה חייב להגדיר קודם האם אתה רוצה אג"ח בתיק, כמה, ולאיזו מטרה.
לפי זה תוכל לבחור את האג"ח עם הסיכונים המתאימים עבורך.

שלום, אם אחרי שראיתי את הבעייתיות בלהשקיע בארה"ב, ואני רוצה להשקיע בקרנות איריות- איך עושים את זה מבחינה טכנית? זה באותה מערכת מסחר? יש דברים שכדאי לדעת על המרה לארו?
עוד שאלה- האם הגיוני שההשקעה בארה"ב תהיה דרך קרן השתלמות שאני פותח של איביאי SP500 . שם אין את הבעיה של מס ירושה?

אם אחרי שראיתי את הבעייתיות בלהשקיע בארה"ב, ואני רוצה להשקיע בקרנות איריות
אתה יודע שגם אם אתה חושש ממס ירושה (אם אתה מתכנן למות בקרוב ;) ), יש את האפשרות של קרנות ישראליות. כן?

יש דברים שכדאי לדעת על המרה לארו?
שממש לא חייב. יש לא מעט קרנות איריות נקובות בדולר.
כמובן שאפשר גם לקנות את אלו שנקובות באירו...

האם הגיוני שההשקעה בארה"ב תהיה דרך קרן השתלמות שאני פותח של איביאי SP500 . שם אין את הבעיה של מס ירושה?
כן, אני עושה משהו דומה עם קרן השתלמות של אינטרגמל, ואת השאר מפזר בדברים שאינם סנופי.

הבעיות בזה:
לא חושף אותך לשווי שוק קטן בארה"ב
הימור קל לטובת ארה"ב - בקה"ש אתה חוסך לעצמך מס
יהיה קשה להשלים עם קרנות איריות - למיטב ידיעתי אין משהו דומה לVXUS בקרנות איריות, תצטרך להרכיב אירופה יפן ומתפתחות....

אם אתה כבר הולך על קה"ש בIBI (ולא באינטרגמל), אולי שווה ללכת על ה"מדדי מניות חו"ל", שנותן כיסוי עולמי סביר (לדעתי), ובנפרד לפזר עולמית דרך קרנות ישראליות, איריות או מה שתחליט.

איך עושים את זה מבחינה טכנית? זה באותה מערכת מסחר?
תלוי בברוקר שלך.
ב IB זה באותה מערכת. ברוב בתי ההשקעות הישראלים אין אפשרות לסחור אונליין בבורסות אירופאיות וצריך להתקשר לחדר מסחר. בחלק מהבנקים הישראלים זה כן אפשרי אונליין (לפחות לחלק מהבורסות באירופה).
יש דברים שכדאי לדעת על המרה לארו?
כמו שאמרו לפני - לא חייבים לקנות אותם באירו. רוב הקרנות האיריות נסחרות במספר בורסות באירופה. אפשר לקנות אותן באירו/דולר/פרנק שויצרי ואולי גם עוד מטבעות.
אבל בגדול המרה משקל לאירו דומה להמרה משקל לדולר מבחינת התהליך.

עוד שאלה- האם הגיוני שההשקעה בארה"ב תהיה דרך קרן השתלמות שאני פותח של איביאי SP500 . שם אין את הבעיה של מס ירושה?
אין בעיה של מס ירושה בקה"ש/גמל. גם אם מדובר בחשבון IRA ואתה קונה מניות/ETFים אמריקאים.
מצד שני בIRA יש יתרון מס מסויים באחזקה של ETFים איריים/קנדיים על פני אמריקאים.

אתה יודע שגם אם אתה חושש ממס ירושה (אם אתה מתכנן למות בקרוב ;) ), יש את האפשרות של קרנות ישראליות. כן?
או קנדיות :)

שלום, יש לי כמה שאלות:
שאני מגיע לעשות את פעולת הקנייה- מופיעה לי הודעה:
Trading has been halted temporarily.
אני רואה שכתוב בצד הדף- השווקים בארה"ב סגורים. מה זה אומר ?
יש מה לעשות? או שזו בעיה זמנית?

עמלת ההמרה ששילמתי היא 0.05. פתאום הבנתי שזה יוצא הרבה- גם לסכומים קטנים כמו 50 אלף- משהו כמו 150 דולר זה די הרבה? או שזה סכום נורמלי והגיוני (האם יש חלופות יותר טובות להמרה?)

אם דמי ניהול של VTI הם 0.04. אז מה זה אומר בפועל? שפעם בשנה אני משלם מהסכום שנמצא אצלם בקרן את ה0.04? או רק על הרווחים?

אני זוכר שקראתי אצל הסולידית- שאם יש קרן שמנוהלת על ידי בית ההשקעות שלך אז עדיף להשקיע בקרן הזאת כי משהו נחסך? (מה בדיוק ? ולמה?)

שאני מסתכל באתר הבורסה על מידע על קרן וכתוב "במסלול המס: פטורה"? מה זה אומר? (לא מה25 מס רווחי הון? )

נערך לאחרונה ב:
אני רואה שכתוב בצד הדף- השווקים בארה"ב סגורים. מה זה אומר ?
אם יש מסחר או לא אתה יכול לבדוק בבורסה הרלוונטית - דוגמה ל-NYSE. יכול להיות מצב של סגירת מסחר במניה ספציפית (זמנית או תמידית) אבל כל מקרה לגופו (לא ציינת מה הנייר שניסית לרכוש).
עמלת ההמרה ששילמתי היא 0.05. פתאום הבנתי שזה יוצא הרבה- גם לסכומים קטנים כמו 50 אלף- משהו כמו 150 דולר זה די הרבה? או שזה סכום נורמלי והגיוני (האם יש חלופות יותר טובות להמרה?)
שוד לאור יום - תבדוק אינטראקטיב ברוקרס (אני דרך דיבידעת ומשלם 10 שח בלבד על המרה עד סכום של 100 אלף דולר - ניתן לשלם אפילו פחות) - לא רלוונטי לחשבונות פטורים ממס.
אם דמי ניהול של VTI הם 0.04. אז מה זה אומר בפועל? שפעם בשנה אני משלם מהסכום שנמצא אצלם בקרן את ה0.04? או רק על הרווחים?
מחיר המניה יורד לפי דמי הניהול בכל יום מסחר כך שזה מתורגם למחיר נמוך יותר בלי נקיטת כל פעולה מצידך ולא בשליטתך.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
H מסחר בשוק ההון - מסחר עם ידע שוק ההון 1
T מקורות ידע מומלצים אוף טופיק 7
C פתיחת חסכון עם 0 ידע/זמן בתחום. שוק ההון 5
אקה הרבה כסף וקצת ידע, מה לעשות? שוק ההון 21
ש חוסר ידע בנושא השקעה באגח שוק ההון 1
ט משכורת גבוהה או להרוויח ידע התפתחות אישית 14
H מה לעשות עם ידע בתכנות? - הכנסה נוספת התפתחות אישית 9
ל ידע חינמי ברשת נדל"ן 0
א בעיה טכנולוגית אולי מישהו ידע? אוף טופיק 7
Yuvalbuz3 מדמח בלי ידע קודם התפתחות אישית 30
unrealx ידע מספק לפתיחה וניהול תיק השקעות שוק ההון 4
לא חשוב שמות צריך את דעתכם בנוגע לסמינרים בנושא "ידע פיננסי" מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
Yuvalbuz3 לוחם בן 20 מחפש להעמיק ידע בשוק ההון. שוק ההון 11
ל טעות מתודית במעקב ״שוקולד מריר״ או שאני פשוט חסר ידע? שוק ההון 1
ג שימור ידע ומסקנות אוף טופיק 50
מ כמה ידע דרוש כדי להתחיל? שוק ההון 24
G אני מוכן ללמד אותך תכנות בעד הידע שלך בהשקעות (החלפת ידע הדדי) התפתחות אישית 1
A אין לי ידע בכלכלה ובכלל בנושא השקעות אוף טופיק 10
ב חוסר בידע מעשי על ביצוע פעולות בשוק ההון צרכנות פיננסית 6
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
קפיטליסט_מרושע "העברת" משכנתא לאחר הפסקת עבודה נדל"ן 2
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
D האם ניתן להשאיר RSU ב-ESOP לאחר עזיבת מקום עבודה? שוק ההון 2
the_newbie מיסוי RSU לאחר סוף העסקה מיסים 3
קפיטליסט_מרושע התוכנית שלי להתנהלות לאחר הפרישה המוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 113
א המשך השקעת כספי פנסיה לאחר פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
Z חשבון השקעה לאחר נישואין שוק ההון 0
R שמירת דמי ניהול בקרן פנסיה לאחר עזיבת מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
ש רכישת שליש דירה לאחר זכייה במחיר למשתכן. נדל"ן 3
M מיסוי דירה לאחר הסכם ממון נדל"ן 2
S האם ניתן להוסיף נתונים לדו"ח לאחר קבלת שומה ? מיסים 16
E דמי אבטלה - לאחר תקופה ממושכת בחו"ל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
N בעלי מניות לאחר עסקת רכישה שוק ההון 16
ה סמוטריץ שוקל מיסוי רווחי קה"ש לאחר 6 שנים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 244
ס התייעצות לאחר פגישה עם סוכן מטעם העבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
O איך לחשב מה יותר משתלם לאחר ניכוי מס, קרן כספית או פקדון בבנק? מיסים 5
M מחויבות לבניה לאחר זכייה במכרז בנה ביתך ברמ׳׳י נדל"ן 0
א הצמדה למדד תשומות הבניה לאחר קבלת הדירה נדל"ן 4
A עיכוב מחמת כח עליון לאחר חריגה מתאריך החוזה נדל"ן 18
מ IRA לאחר גיל 67 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S הגשת בקשה להחזר מס הכנסה דרך finupp - בדיקה בסימולטור לאחר הגשה הראה חוב ולא זיכוי - הצילו! מיסים 21
מ מס רווחי הון לאחר פרישה מעבודה מיסים 3
-michael- ניהול מוצרים פנסיונים לאחר ירידה מהארץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
ט יציאה לדרך חדשה בחיים לאחר מכירת דירה יומני מסע אישיים 53
F תשלום חוב למס הכנסה לאחר הגשת דו''ח מיסים 3
M הוצאת טופס 867 לאחר סגירת חשבון מיסים 5
C חישוב הפרשים בדמי לידה על בונוס ששולם לאחר הלידה צרכנות פיננסית 4
I נעליים במאות שקלים נקרעות לאחר מספר חודשים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
D קיזוז הפסד הון אל מול רווח ממישוש RSU לפני תקופת החסימה (שנה לאחר הענקה) מיסים 1
R הקטנת מס לאחר תיאום מס משתי משרות מיסים 1

נושאים דומים

Back
למעלה