• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

טעינו 30+ שנה, איך מתנהלים מכאן והלאה?!

גם אני רוצה להשקיע

משתמש רשום
דירוג
0
אני לא יודע איך יתקדם ולאן יוביל אותי כתיבת היומן מסע שלי, אבל החלטתי להתחיל ולזרום.

נתחיל מהפרטים היבשים:
מהנדס בהיי טק, 33, נשוי + ילדים, הכנסות ממוצעות לזוג כ30 אלף ש"ח בחודש בנטו, שיעור חסכון של כ 15%-20% (לא מספיק, אני יודע, אבל עובדים על זה), מיועד לשוק ההון(בתהליכי פתיחת חשבון מסחר, יש כבר תיק השקעות שבניתי בהשראת התיקים בסולידית).
עד כה נצברו בחסכון הפנסיוני של שנינו כ 800 אלף ש"ח(600 אלף ש"ח בפנסיה, כ250 אלף ש"ח בקרנות השתלמות) כאשר הרוב נמצא במסלול S&P500.

כמו כן, בבעלותינו דירה להשקעה(אנחנו גרים בשכירות), באיזור המרכז, עם החזר משכנתא של כ 6500 ש"ח בחודש, כשהדירה תהיה מוכנה בעוד כשנה, אמורים לקבל שכירות של כ7000-8000 ש"ח בחודש.
למרות שהדירה באיזור המרכז בבניין חדש, החלום תמיד היה בית קרקע עם גינה, אני אדם שאוהב לעבוד עם הידיים,לא משנה אם זה בגינה, נגרות, מכונאות או אלקטרוניקה ולכן זה משהו שתמיד יהיה בגדר מטרה, כמובן, במחיר הנכון.

עכשיו לפרטים הפחות יבשים:
מאז ומתמיד ידעתי לעשות כסף כשהיה לי צורך בכך, לכן לאורך שנותיי הצעירות חסכון היה משהו פחות קריטי מבחינתי. למעט המשכנתא, מעולם לא לקחתי הלוואה, תמיד ידעתי להרים פרויקט שיכניס לי כסף גם ללא התואר האקדמאי, אבל, התעוררתי לפני כחצי שנה כשנכנסתי לפורום הסולידית והחלטתי להכנס לנושא החסכון\השקעות ברצינות.

לפני כ7 שנים לקחתי שני הימורים(ספקולציות) משמעותיים, הראשון, היה לקנות ביטקוין בסכום שיכולתי להרשות לעצמי לוותר עליו בזמנו(כ20 אלף ש"ח), ההימור השני היה לעזוב את מקום העבודה שלי, בחברה ותיקה ומוכרת ולהצטרף לסטארטאפ קטן ולא מוכר, עם רעיון שהתחברתי אליו, כאשר הגענו לדבר על משכורת,בחרתי במשכורת חודשית נמוכה(ביחס להייטק) בתמורה לכמות אופציות גדולה.

אז אמנם הקורונה הביאה הרבה צרות לעולם, אבל באופן אישי, מבחינה כלכלית הקורונה עשתה לנו רק טוב.
1. הביטקוין קפץ ל56K$
2. הסטארטאפ יצא להנפקה

כאשר אני מסתכל על תיק הנכסים שלי, תוך פחות משנה נהיה חוסר איזון:
10% השקעות סולידיות, בעיקר במוצרים הפנסיונים.
30% הדירה.
60% החלק הספקולטיבי( ביטקוין ומניות בחברה שאני עובד בה).

כמובן, אחרי שסיימתי ללגום את הקפה התחלתי לחשוב מה הלאה, הגעתי לכמה מסקנות בסיסיות:
0. לעצור ולנשום.
1. משתלם לי להמשיך לשלם משכנתא, בגלל הריביות הנוחות, אם ריבית הפריים תעלה, אחשוב על זה שנית.
2. אמנם אני משוחד\מוטה, אבל אני מאמין בחלק הספקולטיבי בתיק(בהיכרותי עם המוצר, הלקוחות והמשקיעים, אני מאמין שהחברה עוד תכפיל את השווי שלה), לכן לא אוציא את כל הכסף משם.
3. למרות שכנראה אני יכול לפרוש בגיל צעיר, באופן אישי אני אוהב את העבודה שלי וקשה לי להאמין שאפסיק לעבוד.
4. אני לא אוהב שמסתכלים כמה כסף יש לי, לא תראו אותי נוסע במרצדס(למרות שאוהב רכבים) או הולך עם שעון יוקרתי.

בהמשך, אשתדל לספר על ההתלבטויות וההחלטות שאני עתיד לקחת:
1. האם זה אומר שאני יכול להפסיק לחסוך כסף מהמשכורת החודשית? לעבור לשכירות של בית קצת גדול יותר?
2. כמה כסף להוציא מהחלק הספקולטיבי?
3. כמה כסף להשקיע בשוק ההון? באיזה תמהיל?
4. האם עכשיו זה הזמן לעבור לעוד סטארטאפ? לפתוח סטארטאפ לבד? להצטרף לאחת מהFAANG ולשדרג את השכר ב30%? להשאר במקום הנוכחי ולצמוח ביחד איתו?
5. לפתוח עוסק מורשה? במה? כמה זמן זה יצריך ממני?
6. לחפש שטח אדמה למכירה ולהיות ה"קבלן" של הבית שלי? (תחביב יקר וכנראה לא כדאי כלכלית).

מקווה שהצלחתם לשרוד עד כה, אעדכן בהמשך כשיהיה על מה.

אמנם אני משוחד\מוטה, אבל אני מאמין בחלק הספקולטיבי בתיק(בהיכרותי עם המוצר, הלקוחות והמשקיעים, אני מאמין שהחברה עוד תכפיל את השווי שלה), לכן לא אוציא את כל הכסף משם
לגיטימי, אבל תחשוב מה יקרה אם זה יכשל.
נאמר שהביטקוין יתרסק, החברה תיפול, והנדל"ן בארץ בשפל (נגיד שלא תקבל יותר מ-5000₪ שכירות). סוג של מקרה גרוע ביותר, לא מאוד סביר אבל גם לא בלתי אפשרי. מה קורה אז?
אם עדיין אתה יכול להסתדר, אז יופי.
אם זה מפיל אותך, אז הגיע הזמן לממש חלק מהפלח הספקולטיבי.

לא הבנתי במה טעית
בכך שרק עכשיו התעוררתי והתחלתי לחסוך\לפתוח תיק השקעות.
אם זה מפיל אותך, אז הגיע הזמן לממש חלק מהפלח הספקולטיבי.
כמובן, התכנון הוא לממש חלק מהתיק הספקולטיבי, פשוט כרגע עוד לא הגעתי לתשובה כמה אחוזים אני רוצה לממש.
לא בכדי ציינתי שהדירה באיזור המרכז ולא בפריפריה, גם אני וגם אישתי עובדים בתחומים מבוקשים, אני לא רואה מצב ששנינו בו זמנית לא מביאים משכורת הביתה.
*שכחתי לציין, יש ברשותי גם קרן חירום למחייה של 3-6 חודשים אם יהיה לי צורך בכך.

אני לא יודע איך יתקדם ולאן יוביל אותי כתיבת היומן מסע שלי, אבל החלטתי להתחיל ולזרום.

נתחיל מהפרטים היבשים:
מהנדס בהיי טק, 33, נשוי + ילדים, הכנסות ממוצעות לזוג כ30 אלף ש"ח בחודש בנטו, שיעור חסכון של כ 15%-20% (לא מספיק, אני יודע, אבל עובדים על זה), מיועד לשוק ההון(בתהליכי פתיחת חשבון מסחר, יש כבר תיק השקעות שבניתי בהשראת התיקים בסולידית).
עד כה נצברו בחסכון הפנסיוני של שנינו כ 800 אלף ש"ח(600 אלף ש"ח בפנסיה, כ250 אלף ש"ח בקרנות השתלמות) כאשר הרוב נמצא במסלול S&P500.

כמו כן, בבעלותינו דירה להשקעה(אנחנו גרים בשכירות), באיזור המרכז, עם החזר משכנתא של כ 6500 ש"ח בחודש, כשהדירה תהיה מוכנה בעוד כשנה, אמורים לקבל שכירות של כ7000-8000 ש"ח בחודש.
למרות שהדירה באיזור המרכז בבניין חדש, החלום תמיד היה בית קרקע עם גינה, אני אדם שאוהב לעבוד עם הידיים,לא משנה אם זה בגינה, נגרות, מכונאות או אלקטרוניקה ולכן זה משהו שתמיד יהיה בגדר מטרה, כמובן, במחיר הנכון.

מאז ומתמיד ידעתי לעשות כסף כשהיה לי צורך בכך, לכן לאורך שנותיי הצעירות חסכון היה משהו פחות קריטי מבחינתי. למעט המשכנתא, מעולם לא לקחתי הלוואה, תמיד ידעתי להרים פרויקט שיכניס לי כסף גם ללא התואר האקדמאי, אבל, התעוררתי לפני כחצי שנה כשנכנסתי לפורום הסולידית והחלטתי להכנס לנושא החסכון\השקעות ברצינות.

לפני כ7 שנים לקחתי שני הימורים(ספקולציות) משמעותיים, הראשון, היה לקנות ביטקוין בסכום שיכולתי להרשות לעצמי לוותר עליו בזמנו(כ20 אלף ש"ח), ההימור השני היה לעזוב את מקום העבודה שלי, בחברה ותיקה ומוכרת ולהצטרף לסטארטאפ קטן ולא מוכר, עם רעיון שהתחברתי אליו, כאשר הגענו לדבר על משכורת,בחרתי במשכורת חודשית נמוכה(ביחס להייטק) בתמורה לכמות אופציות גדולה.

אז אמנם הקורונה הביאה הרבה צרות לעולם, אבל באופן אישי, מבחינה כלכלית הקורונה עשתה לנו רק טוב.
1. הביטקוין קפץ ל56K$
2. הסטארטאפ יצא להנפקה

30% הדירה.

כמובן, אחרי שסיימתי ללגום את הקפה התחלתי לחשוב מה הלאה, הגעתי לכמה מסקנות בסיסיות:
0. לעצור ולנשום.
1. משתלם לי להמשיך לשלם משכנתא, בגלל הריביות הנוחות, אם ריבית הפריים תעלה, אחשוב על זה שנית.
2. אמנם אני משוחד\מוטה, אבל אני מאמין בחלק הספקולטיבי בתיק(בהיכרותי עם המוצר, הלקוחות והמשקיעים, אני מאמין שהחברה עוד תכפיל את השווי שלה), לכן לא אוציא את כל הכסף משם.
3. למרות שכנראה אני יכול לפרוש בגיל צעיר, באופן אישי אני אוהב את העבודה שלי וקשה לי להאמין שאפסיק לעבוד.
4. אני לא אוהב שמסתכלים כמה כסף יש לי, לא תראו אותי נוסע במרצדס(למרות שאוהב רכבים) או הולך עם שעון יוקרתי.

1. האם זה אומר שאני יכול להפסיק לחסוך כסף מהמשכורת החודשית? לעבור לשכירות של בית קצת גדול יותר?
4. האם עכשיו זה הזמן לעבור לעוד סטארטאפ? לפתוח סטארטאפ לבד? להצטרף לאחת מהFAANG ולשדרג את השכר ב30%? להשאר במקום הנוכחי ולצמוח ביחד איתו?
6. לחפש שטח אדמה למכירה ולהיות ה"קבלן" של הבית שלי? (תחביב יקר וכנראה לא כדאי כלכלית).

לפי הנתונים שנתת, אתה כנראה יכול לפרוש היום ולחיות מהתשואה על הונך.
בנסיבות האלה, השקעה של מיליוני ש"ח המהווים 60 אחוז מהונך בביט ומניות בסטארט אפ נראית כמו סיכון עצום, בשביל מה בעצם? תחשוב אם אתה יכול להפיק את אותה מידה של ריגוש והנאה מהשקעה של סכום נמוך בהרבה בנכסים האלו, תוך הבטחת העתיד הכלכלי של משפחתך לעשורים רבים קדימה.

עם חיסכון 10-20% לא תגיע לפרישה מוקדמת
למה לא?

הוא כתב:
עד כה נצברו בחסכון הפנסיוני של שנינו כ 800 אלף ש"ח
לפי זה יש לו בערך הון של כ- 8,000,000₪.

ההוצאות שלו בהנחה ש:
הכנסות ממוצעות לזוג כ30 אלף ש"ח בחודש בנטו, שיעור חסכון של כ 15%-20%
הן כ- 26,000₪ בחודש.
המשמעות היא שהוא כבר צבר כ- 300 חודשי מחייה. שזה דווקא קרוב מאוד לעצמאות כלכלית.

הדבר שכן יכול להרחיק אותו מפרישה מוקדמת זה אולי זה:
החלום תמיד היה בית קרקע עם גינה
אבל מכיוון שהוא כנראה לא ממש מעוניין לפרוש מוקדם זה אולי לא כל כך רלוונטי מבחינתו.

אלו שאלות שאתה שואל את עצמך, נכון? לא אותנו.
כלומר תהיות של יומן אישי.
יהיה מעניין לשמוע מה החלטת.
בהצלחה.

• אהבתי
Reactions: ITS
המשמעות היא שהוא כבר צבר כ- 300 חודשי מחייה. שזה דווקא קרוב מאוד לעצמאות כלכלית.
חוק ה-300 מניח שהתיק שאת מחזיקה הוא שילוב כלשהו של מדד מנייתי רחב ואג"ח (או לפחות תיק סולידי), התיק שלו הוא יותר מ-50% בביטקוין וחברה ספציפית אחת.

חוק ה-300 מניח שהתיק שאת מחזיקה הוא שילוב כלשהו של מדד מנייתי רחב ואג"ח (או לפחות תיק סולידי), התיק שלו הוא יותר מ-50% בביטקוין וחברה ספציפית אחת.
ולכם ההצעה לעבור להרכב תיק שמשמעותו עצמאות כלכלית, להבדיל מהרכב בתיק הנוכחי.

ברור.
בהתחלה חשבתי להוסיף (להודעה שלי) שהבעיה היחידה היא שרוב הכסף נמצא בחלק ספקולטיבי שלא מתאים לאסטרטגיה של פרישה מוקדמת. אבל מכיוון שהוא לא מתכנן פרישה מוקדמת חשבתי שזה לא רלוונטי לכתוב את זה.
התשובה שלי (אם לא היה מובן) הייתה למעשה מופנית למה ש- @yossik כתב, שעם חיסכון של 10-20% הוא לא יוכל להגיע לפרישה מוקדמת...

אבל לא עברו 30 שנה מאז, וגם כן חסכת כסף. בכל מקרה החיסכון ותיק ההשקעות זו לא מטרה אלא אמצעי לעצמאות כלכלית.
נראה שאתה בכל מקרה בדרך לשם, אז אין סיבה להתחרט על העבר.

2. אמנם אני משוחד\מוטה, אבל אני מאמין בחלק הספקולטיבי בתיק(בהיכרותי עם המוצר, הלקוחות והמשקיעים, אני מאמין שהחברה עוד תכפיל את השווי שלה), לכן לא אוציא את כל הכסף משם
לגבי החברה שבה אתה עובד - הסיכון מוכפל מסתם אדם שמחזיק מניה בודדת בשיעור כזה, כי מדובר גם בעבודה שלך.
הייתי מציע להסתכל על החלק הספקולטיבי בצורה הזו:
כתבת שלפני כמה שנים היית מוכן לשים 20K מההון שלך בנכס ספקולטיבי כמו ביטקוין. תחשוב כמה אחוזים מההון שלך בשעתו זה היה, ותשמור את החלק הזה כנתח הספקולטיבי של התיק שלך. זה אומר כנראה למכור את הרוב המוחלט של החלק הספקולטיבי.

יש כאן נקודה שלא כל כך הבהרת, האם אתה סופר אופציות\מניות שלא הבשילו, או רק מה שאתה יכול לממש כאן ועכשיו. אם הכל הבשיל, אתה צריך להחליט כמה מתוך הנתח הספקולטיבי להשאיר בביטקוין, וכמה בחברה שאתה עובד בה.
אם לא הכל הבשיל, הייתי מחזיק את כל הנתח הספקולטיבי בביטקוין, מוכר את כל המניות שהבשילו, ולמקרה שהחברה עוד תכפיל את השווי שלה - בשביל זה יש לך את החלק שלא הבשיל (שכרגע אתה לא אמור לספור אותו באחוזים שלך).

עכשיו לשאלות שלך:
1. אתה יכול להחליט מה שאתה רוצה. יש לך מספיק בשביל פרישה, ואתה יכול להמשיך לעבוד בשביל העלאת רמת החיים בתחום הדיור (שכירות בית גדול יותר, בית פרטי). אם הכיוון הוא להשאיר את רוב החלק הספקולטיבי במקומו, אז אתה לא יכול להפסיק לחסוך מהמשכורת החודשית.
2. כתבתי למעלה. העיקר הוא לאזן את התיק, ולהשאיר את הנתח הספקולטיבי שמרגיש לך "יכפיל את השווי" (תקף גם לחברה וגם לביטקויין), במקומו הראוי לו.
3. כנראה כל מה שתוציא בסעיף 2. לגבי התמהיל, השאלה היא האם הכיוון שלך הוא פרישה מוקדמת, או הגדלת ההון.
4. כל ההצעות שהצעת הן בתחום ה"בטוח" עבורך, חוץ מלפתוח סטארטאפ לבד. זה יכול להשאיר אותך בלי שום הון עצמי. בתור אחד שלא רוצה לפרוש כי "אני אוהב את העבודה שלי וקשה לי להאמין שאפסיק לעבוד", אתה צריך להסתכל עליה כתחביב שלא עולה כסף. כל המקומות שמאפשרים לך לעבוד בלי לסכן את הכסף שלך, מצויין.
5. הסיבה היחידה לפתוח עוסק מורשה זה ניתוב של עוד כ18K בשנה לקרן השתלמות. חוץ מזה, שום תחביב שלך כ"עבודה מהצד" לא יצדיק את המאמץ.
6. תחביב יקר מאוד, אבל אפשרי במצב הכלכלי הנוכחי שלך (בהנחה שאתה מממש כמעט את כל החלק הספקולטיבי לפני שאתה מתחיל). אולי שיהיה יותר זול לרכוש בית קיים (לא מבין בתחום, אבל יהיה הרבה יותר שקט). הבעיה היא שזה תחביב שבא עם התחייבות להשקעת זמן עצומה מצדך למשך 3-4 שנים לפחות (מהסיפורים של חבר שלי - כולל לבוא מידי פעם בסופי שבוע להשקות את היציקות, כי הפועלים לא באים בסופ"ש, וחייבים לעשות את זה).
בנוסף, קח בחשבון שזה הדבר היחיד שמכריח אותך להמשיך לעבוד, גם אם לא תרצה בהמשך.

אם בא לך רעיונות חדשים - הסבה להוראה אקדמית (לא באמת הסבה, ייקחו אותך ככה). המכללות האקדמיות משוועות למרצים, כשהתעשיה מכאן והאוניברסיטאות מכאן לוקחת להם את כל המוחות הטובים. זה מאפשר לעבוד במשרה חלקית יותר, ולהרויח זמן פנוי בלי פרישה מלאה (משרה מלאה של מרצה\מורה מן החוץ היא 12-16 שעות אקדמיות בשבוע). השכר בהתאם (כנראה תקבל יותר לשעה), אבל הלחץ מופחת, ומאפשר לך לקבוע כל חצי שנה מחדש מה היקף המשרה שאתה מעוניין בו.

נקודה שאתה כן צריך לשאול את עצמך - בשביל מה אתה צריך את הכסף? בשביל להרגיש עשיר? להגשים חלומות? בשביל השקט הנפשי שנותנת האפשרות לחיות בנוחות בלי לעבוד (גם אם אתה ממשיך לעבוד כל עוד אתה אוהב את העבודה)?
מכאן אתה יכול לענות לעצמך טוב יותר על כל השאלות.

נתחיל מהפרטים היבשים:

1. הביטקוין קפץ ל56K$
2. הסטארטאפ יצא להנפקה

30% הדירה.

0. לעצור ולנשום.

בשביל מה קליק בייט? ואז התרברבות על ההשקעות המוצלחות שלך? סגנון מסריח

1. הביטקוין קפץ ל56K$
2. הסטארטאפ יצא להנפקה

30% הדירה.
לי אישית באמת לא ברור כמה הון או שווי הון יש לך עכשיו
אם 800K זה 10 אחוז ויש לך שווי 8 מליון, נניח 6 מליון אחרי מס
אז אתה בעיקר צריך להגדיר יעדים וסכום לפרישה ואז לקבל החלטות > כנראה זה ינווט אותך לשינוי להשקעות יותר סולידיות

השנקל שלי, אם אתה לא מהתחום עדיף לבחור קבלן מפתח טוב ומומלץ
זה הרבה כאב ראש ובדרכ לא כדאי כלכלי (על הנייר זה יוצא יותר זול בדרכ אבל בפועל אתה עושה יותר טעויות או עושים לך יותר טעיוית שאתה לא יכול לתקן ומשלם עליהם בסוף יותר)
כמובן שאם אתה נהנה מזה ורוצה להתעסק בעצמך באיזה סוג בלוק שמים בבית וכמה שכבות הטיח אז כמובן לך על זה אבל זה שותה הרבה מאוד זמן אז מניח שיהיה קשה לשלב עם עבודה בהייטק

אני בדרך כלל לא מהחשדנים אבל היומן הזה נשמע לי קצת כמו הטרלה. משהו בשילוב של הכותרת עם הפרטים

מתנצל אם זה מה שהבנת מכך, הסברתי למה אני חושב שטעיתי במהלך השנים, כולל זה שלקחתי הימור ולא בצורה אחראית יותר, זה לא קליק בייט.
בכל אופן, אם התרברבות זה מה שהפוסט מעביר, כדאי לסגור אותו, לא לשם כיוונתי.

מתנצל אם זה מה שהבנת מכך, הסברתי למה אני חושב שטעיתי במהלך השנים, כולל זה שלקחתי הימור ולא בצורה אחראית יותר, זה לא קליק בייט.
אני עניתי ברצינות כי לא חשבתי שאתה טרול.
אבל כשאדם בא ואומר, אני בן 33 עם 8M שעשיתי בעצמי, עד עכשיו טעיתי והגיע הזמן להתחיל לחסוך, אפשר להבין גם צורת הסתכלות אחרת על הפוסט.

• אהבתי
Reactions: A.L
התחלת יומן יוצא דופן ומעניין. יהיה חבל לסגור אותו.
כן הייתי שוקלת לשנות את הכותרת שתאפיין יותר את היומן, אותך.

ֿאני חושבת שהדבר האחרון שאפשר להגיד על אדם שעשה את זה:
ההימור השני היה לעזוב את מקום העבודה שלי, בחברה ותיקה ומוכרת ולהצטרף לסטארטאפ קטן ולא מוכר, עם רעיון שהתחברתי אליו, כאשר הגענו לדבר על משכורת,בחרתי במשכורת חודשית נמוכה(ביחס להייטק) בתמורה לכמות אופציות גדולה.

2. הסטארטאפ יצא להנפקה
שהוא טעה 30 שנהo_o...

צריך המון אומץ, כישרון ואני בטוחה שהרבה הרבה עבודה קשה (וכנראה גם לא מעט מזל) בשביל לעשות את מה שעשית.

החלק הזה:
כל כך שולי בסיפור שלך, שזה לבטח לא צריך להיות המוקד = הכותרת.

נכון, אולי עכשיו תבחר ״להתמסד״ ותחליט שזה הזמן להקטין את רמת הסיכון המטורפת שהתיק ההוליסטי שלך נמצא בו. אבל בסופו של יום זה רק בחירה של האסטרטגיה המתאימה לך. זה לא המהות של היכולות שלך, האישיות שלך, החיים שלך, היומן שלך.

בקיצור, פשוט ממליצה לשנות כותרת. ואולי זה גם יוריד (קצת;)) את האנטגוניזם שזה יצר כאן...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
P סיימתי תואר לפני שנה ולא מוצא עבודה התפתחות אישית 19
M עד לפני שנה לא ידעתי מה זו מניה. בהצלחה לי יומני מסע אישיים 6
ד משכנתא במטרה לפרוע תוך שנה נדל"ן 13
G אם היו לי הפסדים גדולים שנה שעברה, אבל בשנה הזאת הרווחתי קצת - אני צריך לשלם מס כרגיל? מיסים 3
Y מתלבט איזה מדד לבחור בין 3 מדדים ל-20-30 שנה הבאות שוק ההון 3
B כסף בקופ"ג שמיועד לדירה בעוד שנה. לאיזה מסלול להעביר? צרכנות פיננסית 1
B כסף בקופ"ג שמיועד לדירה בעוד שנה. לאיזה מסלול לעבור בינתיים? צרכנות פיננסית 0
א הפקדה לקהש ביום האחרון בשנה - ולקבל רווחים של שנה שלמה? שוק ההון 9
V מגן מס סוף שנה מיסים 1
B התלבטות בין S&P500/כספית/העברה מט״ח שקל לדולר - לטווח של כחצי שנה שוק ההון 7
Y מגן מס לעומת החזר מס מהכנסה על שנה קודמת. מיסים 1
stamEhad קצת סדר בראש לגבי האימרה ״סנופי עשה ~7% תשואה שנתית ב50 שנה האחרונות״ שוק ההון 10
D קיזוז הפסד הון אל מול רווח ממישוש RSU לפני תקופת החסימה (שנה לאחר הענקה) מיסים 1
M דוח שנתי - רווחי הון שהתקבלו כעבור שנה ממועד המכירה מיסים 4
U גלגול מגן מס על שנה שכבר הגשתי טופס מיסים 3
D לימודי רפואה סוף שנה שלישית- מחשבות על העתיד התפתחות אישית 16
E אני מתעד בהוצאות כל שקל כבר מעל שנה וחצי וזה מתחיל להתיש קצת. מה לעשות? להמשיך? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
M הוראת קבע שגר ושכח ל 20 שנה - לקניית MSCI WORLD או מוצר מחקה MSCI WORLD פוסטים מאיכות נמוכה 3
O המעסיק עדיין לא מפריש לי פנסיה כי כבר חצי שנה אין לי קרן פנסיה פעילה האם לפי תיקון 190 אוכל להפקיד בעצמי או שצריך לחכות? פוסטים מאיכות נמוכה 1
Z האם נישום יכול לבחור שנה אחת לדרוש הוצאות על תיק ההשקעות ואז לשלם 30% מס על רווח הון ושנה הבאה לא לדרוש מיסים 0
קרמיט מאפס למיליון תוך חצי שנה יומני מסע אישיים 30
A משיכת קופת גמל עצמאית עם וותק גדול מ 15 שנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A טיול ארוך בחו"ל - שנה סביב העולם (עם ילדים קטנים) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 50
ש הוצאות מוכרות - סוף שנה מיסים 3
פיש נסיון להבין קורלציה בין מחיר אג"ח ממשלתי שקלי ל-30 שנה לאינפלציה שוק ההון 11
S השקעה לטווח של מספר חודשים - שנה - קרנות כספיות שוק ההון 1
R שנה שנייה במדעי המחשב התפתחות אישית 7
R האם לשים את כל החסכונות על משכנתא או להשאיר חלק מהחיסכון ולהשקיע במדד ל30 שנה שוק ההון 3
S עדיף דקה ביום מאשר שעות בסוף שנה :) מיסים 1
Shnizelia שאלות לגבי מעבר מ-PC ל-MAC אחרי 30 שנה עם PC אוף טופיק 56
unrealx התלבטות לגבי משכנתא על דירה שנכנס אליה בעוד שנה נדל"ן 11
D מס הכנסה מאמצע שנה מיסים 7
D האם יש שם רשמי למפולת של החצי שנה האחרונה? פוסטים מאיכות נמוכה 17
M הוצאות 'סוף שנה' של אלקטרוניקה ופחת מיסים 4
E שינויים במסמכי ניכוי סוף שנה של הבנקים הישראלים מיסים 7
E רכישת אופציות אחרי שנה בסטארט-אפ מיסים 6
I לא שילמתי ועד בית שנה אוף טופיק 1
S החזר מס אחרי סוף שנה על השקעות מיסים 1
T קה"ש מנייתי או כללי - תקופה של 15 שנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
בייניש עברה שנה מאז פתיחת תיק ההשקעות שלי, איפה והאם אני יכול לייעל? שוק ההון 5
J פטור ממס שבח - שנה וחצי מרגע חוזה, או מרגע קבלת הדירה? (דירה יד 2) נדל"ן 1
N תמהיל תיק ל 15 שנה לפחות מחקות מדד שוק ההון 0
א הפקדה של מקסימום בתחילת שנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Z משכנתא לתקופה קצרה שנה עד מקסימום שנתיים. נדל"ן 18
B הפקדת רטרו לקרן השתלמות עבור שנה שעברה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
F מתכנן לחסוך ל 20 שנה בשביל אפקט ריבית דריבית שוק ההון 11
גראהם שנה של למידה - מה עכשיו? יומני מסע אישיים 27
maverick ניוד צבירה מקרן הפנסיה לקופת גמל ira בכל שנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ת לקחת הלוואה לדחות את ההחזר בחצי שנה ואז להחזיר צרכנות פיננסית 3
F עדיף סילוק משכנתא מהיר או לפרוס ל-25,30 שנה? נדל"ן 7

נושאים דומים

Back
למעלה