• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

טעות של הרו"ח שלי בדוח למס הכנסה עבור IB ב- 2018

liranviper

משתמש בכיר
דירוג
1,803
היי,
שמתי לב לטעות של הרו"ח שלי שמילא לי את הדו"ח למס הכנסה ב2018. משתף למקרה שזה יעזור למישהו להימנע מטעויות כאלו גם כן.

הוא הסתכל בטבלת Realized & Unrealized Performance Summary
והיה שם רווח שנוצר מהחזקת מט"ח USD בחשבון
הוא הניח שזה בדולרים, ולכן כפל בשער הממוצע של בנק ישראל

בדקתי עכשיו עם נציג של IB, והסכום הזה נקוב בשקלים. לכן נרשם לי רווח גדול יותר ממה שהיה צריך

מקווה שיעזור למישהו בעתיד אם יקרה גם

עריכה:
לאור התגובות, עושה רושם שהטעות כפולה ומכופלת שכן בכלל לא היה צריך לשלם מס על המט"ח

נערך לאחרונה ב:
ממתי יש מס על אחזקה של מט"ח?
שאלה מצויינת..
אני מצרף את הטבלה המדוברת. אתה מבין למה הם כותבים שיש רווח?
image.png

בדקתי עכשיו עם נציג של IB, והסכום הזה נקוב בשקלים. לכן נרשם לי רווח גדול יותר ממה שהיה צריך
כמו שאמרו לך פה - הוא עשה טעות הרבה יותר חמורה אם הוא דיווח על זה כ"רווח" לצרכי מס.
אתה לא אמור לשלם מס על הפרשי מט"ח

טעות מובנת. בלי קשר לפורקס, פשוט כי אפשר לפספס שהטבלא חולקת למניות ומטח. כמובן שצריך רק את ה-realized של המניות במקרה הזה אבל כל שנה צריך לשים לב אם אין שם עוד משהו.
אז מה אתם עושים, מגישים דוח מתוקן?

אגב להבנתי צריך לדווח על רווח של פורקס כרווח שלא חייב במס. בפועל - רו״ח מחליקים את זה ולא מדווחים.

35$ - טעות לא קריטית

אגב להבנתי צריך לדווח על רווח של פורקס כרווח שלא חייב במס.
אתה בטוח?
כאילו פורקס יכול להיות מישהו שהמיר לדולרים לפני שיצא לחו"ל, והמיר מה שנשאר לו חזרה.
יכול להיות מישהו שקנה דברים ברשת בדולרים (וביצע המרה נגיד דרך כרטיס האשראי), המוצרים לא מצאו חן בעיניו, המוכר החזיר לו את הכסף בדולרים, והוא המיר חזרה לשקלים (אפילו בלי ידיעה, דרך חברת האשראי).
גם ייתכן שהוא המיר בין מטבעות שונים בדרך, מכל מיני סיבות, ובסוף החזיר את חלקם לשקלים.
כאילו פורקס זה לא מניה או יחידה מפוקחת שכל אירוע שלה הוא ברור ומוגדר. זה כסף שמשומש גם לדברים רבים אחרים, וקשה מאוד להגדיר בו רווחים.
איך בכלל ניתן לדווח על זה?

אתה בטוח?
כאילו פורקס יכול להיות מישהו שהמיר לדולרים לפני שיצא לחו"ל, והמיר מה שנשאר לו חזרה.
יכול להיות מישהו שקנה דברים ברשת בדולרים (וביצע המרה נגיד דרך כרטיס האשראי), המוצרים לא מצאו חן בעיניו, המוכר החזיר לו את הכסף בדולרים, והוא המיר חזרה לשקלים (אפילו בלי ידיעה, דרך חברת האשראי).
גם ייתכן שהוא המיר בין מטבעות שונים בדרך, מכל מיני סיבות, ובסוף החזיר את חלקם לשקלים.
כאילו פורקס זה לא מניה או יחידה מפוקחת שכל אירוע שלה הוא ברור ומוגדר. זה כסף שמשומש גם לדברים רבים אחרים, וקשה מאוד להגדיר בו רווחים.
איך בכלל ניתן לדווח על זה?
די בטוח אבל אני לא רו״ח. רווח שנובע ממכירה וקניה של מטח הוא פטור ממס אלא אם כן זה מגיע לכדי עסק.
אתה אמור בדוח השנתי לדווח על כל הרווחים, גם הפטורים ממס.
עזוב אם קנית מוצר וקיבלת החזר.
אבל תחשוב שלקחת כמה מיליונים (נגיד ממכירת דירה), המרת לדולרים וישבת עליהם כמה שנים ואז המרת חזרה לשקלים ועשית רווח של כמה מאות אלפי שקלים. אתה צריך לדווח על הרווח הזה. בייחוד אם אתה בר מזל לעבור הצהרות הון, פערים גדולים בין נכסים להכנסות מדווחות יכול ליצור עבורך בעיה.
כמובן שעל 34$ של לירן זה לא מעניין אף אחד ובאמת שאין טעם לדווח. אבל החוק היבש אומר שאתה חייב לדווח על הכל.

@liranviper, מה מוגדר אצלך בחשבון כמטבע הבסיס? אם מטבע הבסיס מוגדר כשקל, כל הסכומים בדו"ח אמורים להיות בשקלים, לא רק הסכום הספציפי.

היי,
שמתי לב לטעות של הרו"ח שלי שמילא לי את הדו"ח למס הכנסה ב2018. משתף למקרה שזה יעזור למישהו להימנע מטעויות כאלו גם כן.

מקווה שיעזור למישהו בעתיד אם יקרה גם

עריכה:
לאור התגובות, עושה רושם שהטעות כפולה ומכופלת שכן בכלל לא היה צריך לשלם מס על המט"ח
הפרשי הצמדה (מדד או הפרשי שער) פטורים לפי סעיף 9(13) והגדרת הצמדה לפי סעיף 1 לפקודה. רווחים אלו יש לרשום כהכנסות פטורות מהפרשי שער בשדה 209

@liranviper, מה מוגדר אצלך בחשבון כמטבע הבסיס? אם מטבע הבסיס מוגדר כשקל, כל הסכומים בדו"ח אמורים להיות בשקלים, לא רק הסכום הספציפי.
שקל. אם אני לא טועה חלק מהסכומים כן בדולר אבל אכן הרוב בשקלים וזה מה שגרם לי לחשוד מראש

אני מההתחלה הגדרתי את מטבע הבסיס כדולר. נראה לי פשוט ומתבקש כשמדובר בברוקר אמריקאי ובניירות ערך שנקובים ברובם בדולרים. את התרגום לשקלים אני מעדיף להשאיר לרו"ח, שיעשה זאת כנהוג בישראל. אם הברוקר האמריקאי היה מנפיק לי טופס 867 שמוכר ע"י רשות המיסים הישראלית, זה כבר היה סיפור אחר...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ח טעות של בית ההשקעות צרכנות פיננסית 2
D טעות של הבנק בהפקדת שיק צרכנות פיננסית 11
L טעות במכירה של RSU מיסים 2
D הפסקת הפרשות לקרן פנסיה עקב טעות של נציגת שירות לקוחות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
W טעות של סוכן צרכנות פיננסית 8
Wonko התמודדות עם טעות של מס הכנסה מיסים 9
בובין חוט-השני קופ"ח כללית עשו טעות ואני משלם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19
Omer Daniel CSPX - טעות בגלובס? שוק ההון 0
R טעות במכירת rsu שוק ההון 2
M טעות בהזנת נתוני פיקדון בנק - בוננזה או טעות נוראית? צרכנות פיננסית 12
לואי וו החייאת קרנות פנסיה בהראל - האם אנו מבצעים טעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
מ טעות בחישוב מס מיסים 3
A טעות בטופס 867 או שאני לא יודע חשבון? מיסים 5
Y העברה בנקאית - אם מבוצעת טעות, מה קורה? צרכנות פיננסית 45
L לקחתי הלוואה בריבית אפס צמודה... טעות? צרכנות פיננסית 3
W מתחיל ללמוד בבר אילן במקום בעברית (מדמ"ח), האם זאת טעות? התפתחות אישית 25
M טעות בתיק ההשקעות שוק ההון 4
unrealx טעות בחישוב מס בתלושי שכר אחרונים - איך מתקנים? מיסים 5
E פיצויים. עשיתי טעות שאמרתי את זה? צרכנות פיננסית 40
ש טעות בחשבון מניות שוק ההון 15
shlomi171 טעות עקיבה iShares Core S&P 500 לעומת המדד? שוק ההון 5
א טעות בהעברה לאינטראקטיב ברוקרס שוק ההון 58
ר טעות כלכלית ותיקונה נדל"ן 44
פשוט איחוד יחידות בקרן נאמנות גררה טעות בקניה שוק ההון 3
S טעות במספר טלפון במאגר מידע אוף טופיק 10
L עברתי ממכבי מגן כסף, לזהב - עשיתי טעות? אמרו לי שכבר אין כסף מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
בורג אג"ח בתשואה שלילית, טעות או שהשוק חכם שוק ההון 26
נ טעות לטובה בחלוקת דיבידנדים שוק ההון 9
ל טעות מתודית במעקב ״שוקולד מריר״ או שאני פשוט חסר ידע? שוק ההון 1
S נראה לי שעשיתי טעות חמורה בחישובים... מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 43
yossik לאחר קניה בסופר ראיתם שיש טעות בחשבון לטובתכם צרכנות פיננסית 64
D האם עשיתי טעות? אוף טופיק 17
ח פקיד שומה עשה טעות לטובתי - האם אני מכוסה חוקית? שוק ההון 15
א טעות מעקב בקרן מחקה S&P500 שוק ההון 9
Summers צמצום טעות עקיבה, סיכון מנפיק וסיכון רגולטורי שוק ההון 38
I טעות בהגדרת תשואה לפדיון שוק ההון 5
מ ביטול טיסות של חברות לואוקוסט - האם חכם? אוף טופיק 1
ב אג"ח של בנקים בארץ שוק ההון 6