• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

טסלה

אחרי טסלה, נשאר רק ביטקוין..
ואז נדע שהאוויר החם נגמר סופית

כמה זה מבחינתך יצא האוויר החם? ירידה של 80%? 90%? מחיקה מוחלטת? השוק מתמחר קדימה.
רק להזכיר שטסלה ירדה 65% מהשיא והביטקויין 74%.
האם אתה טוען שהמצב יהיה הרבה יותר גרוע? אם כן למה השוק לא מתמחר את זה עדיין?
מתי אתה חושב שהוא יתמחר את זה?
עוד נקודה חשובה שטסלה כבר לא מתומחרת לפי השווי העתידי שלה אלא לפי הגחמות של המנכ"ל שלה.
ביטקויין לא שונה מזה, ולמעשה לא ניתן להעריך לו שווי סביר אלא אם אתה טוען שהוא צריך להחליף את הזהב בעתיד הקרוב והקורלציה הנוכחית לנסד"ק דיי סותרת את זה.

נערך לאחרונה ב:
ויישאר רק התמחור השפוי של דירה ממוצעת בפתח תקווה שעולה כמו דירה בברוקלין.

האם אתה טוען שהמצב יהיה הרבה יותר גרוע? אם כן למה השוק לא מתמחר את זה עדיין?
מתי אתה חושב שהוא יתמחר את זה?
השוק עדיין מתמחר לטסלה קצב צמיחה גבוה פי כמה מקצב הצמיחה הכללי והזוחל של שוק הרכב העולמי, כלומר השוק מצפה שטסלה תנגוס בנתח גדל והולך על חשבון היצרניות האחרות, תוך שמירה על יעילות תפעולית שמאפשרות שולי רווח גבוהים יחסית לתעשייה. כל זאת בנוסף לאפיקי הכנסה נוספים משמעותיים כמו רובוטים, אנרגיה וכו׳. מוזמן לספור כמה הנחות קריטיות יש בפסקה של 3 שורות- מספיק שאחת מהן תקרוס והמכפיל יצנח משמעותית.

השוק עדיין מתמחר לטסלה קצב צמיחה גבוה פי כמה מקצב הצמיחה הכללי והזוחל של שוק הרכב העולמי, כלומר השוק מצפה שטסלה תנגוס בנתח גדל והולך על חשבון היצרניות האחרות, תוך שמירה על יעילות תפעולית שמאפשרות שולי רווח גבוהים יחסית לתעשייה. כל זאת בנוסף לאפיקי הכנסה נוספים משמעותיים כמו רובוטים, אנרגיה וכו׳. מוזמן לספור כמה הנחות קריטיות יש בפסקה של 3 שורות- מספיק שאחת מהן תקרוס והמכפיל יצנח משמעותית.
כבר לא ככ
איזה קצב צמיחה בדיוק בשוק הרכב? כל חברה שהיא לא טסלה מוכרים פחות ופחות רכבים משנה לשנה וזו עובדה

כבר לא ככ
איזה קצב צמיחה בדיוק בשוק הרכב? כל חברה שהיא לא טסלה מוכרים פחות ופחות רכבים משנה לשנה וזו עובדה
נו בדיוק, שורש הבעיה. אם שוק הרכב בקושי זז, תחזיות הצמיחה תלויות בנגיסה מהמתחרים ולא בצמיחה כללית, לפחות עד שימצאו דרך לייצר הכנסה מאנשים שלא רוצים/יכולים לקנות רכב.

מינוס 5% אפילו היום. בשוק ירוק.. (בטח יהיה שוב יום של מינוס 8)
בום. נגמר במינוס 8%
אילון נראה בלחץ לדעתי.. הוא שוב מתחיל להאשים את הפד בטוויטר

אדומים אפילו היום :O שכל השוק ב2% כמעט
העיקר ״חבר של מאסק אמר לו שהוא בשורט על s&p"

מישהו יודע מה המחיר שאילון מקבל margin call?

פאק איזו השמדת ערך הזויה.. מינוס 60% לבעלי מניות טסלה ב3 חודשים מאז קניית טוויטר
מינוס 70% בשנה
מאסק גאון, כל הזמן מכר בפיקים

עוד נקודה חשובה שטסלה כבר לא מתומחרת לפי השווי העתידי שלה אלא לפי הגחמות של המנכ"ל שלה.
הפוך. עכשיו לראשונה מזה מעל שנתיים שטסלה מתחילה להיות מתומחרת יותר קרוב לשווי העתידי הסביר שלה.

הפוך. עכשיו לראשונה מזה מעל שנתיים שטסלה מתחילה להיות מתומחרת יותר קרוב לשווי העתידי הסביר שלה.
אתה צודק הניסוח לא היה נכון.
הכוונה הייתה שמחיר המניה לא עולה ביחד עם העליה ברווחיות של החברה.
מצד שני הגיוני לטעון שזה תיקון לעולם המציאות.

מצד אחד אני רוצה לקנות כי לדעתי זה מחיר טוב
מצד שני אני יודע כמעט בוודאות שיש מצב שאוכל לקנות ב20% פחות מהמחיר הנוכחי

המסקנה ברורה - תמכור את כל מה שיש לך, תחכה שתרד עוד 20%, ואז תקנה שוב - ככה לא תפסיד 20%.
יותר טוב - תמכור הכל, תמכור שוב הכל (תיכנס לשורט) ותקנה שוב ב-20% פחות מהמחיר הנוכחי.

אם לא - למה לא?

ברור שאי אפשר לדעת מה יהיה בעתיד, אבל כמעט בוודאות זה מעל 50% - נשמע לי כמו תוחלת טובה (לפחות למכור, עזוב שורט).

הנה עברו 5 דק וכבר 1.5% פחות

נושאים דומים

Back
למעלה