• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

טסלה

בכל השקעה שווה להקשיב לאנשים חכמים, עם ניסיון בתחום שחושבים שהיא לא תצליח… לא אומר שהוא צודק… אבל אם הוא נותן נקודות שקל לך להפריך בגלל ההבנה שלך בחברה … מעולה עשה לך שירות יותר טוב מעשרים כאלו שחושבים שטסלה שווה עשרה טריליון
האמת שיש לא מעט תחומים שבהם הקשבה למומחים פחות עדיפה מראנדום. לפחות לפי נאסים טאלב, הסופר של "ברבור שחור"

האמת שמה שלמדתי עם הזמן זה שאף אחד לא יודע כלום, ככה שהקשבה ל100 מומחים ומיצוע דעתם מול הקשבה לתחושת בטן שלי אני מעדיף ללכת עם התחושת בטן שלי. בנתיים זה עבד לי לא רע
לא יודע מי הם המומחים שאתה מקשיב להם וממצע...אבל מה שעובד לך...אם אתה מצליח להרוויח בגישה הזו more power to you...

האמת שיש לא מעט תחומים שבהם הקשבה למומחים פחות עדיפה מראנדום. לפחות לפי נאסים טאלב, הסופר של "ברבור שחור"
השאלה מי הם "המומחים"...חלק מהבעיה לפעמים היא העובדה שכולנו עושים לעצמנו עריכה של התוכן ...כמה אנחנו יודעים לזהות "מומחים"? במיוחד בתחומים שאנחנו לא מכירים?

בכל מקרה, בעיני, בעת השקעה עדיף מאד שתצליח לאמץ דעה משלך שמבוססת על מחקר וידע אישי שלך ולא קריאה של עשרה פוסטים בטוויטר ואז הגעה למסקנה...
עבורי, בעת השקעה , אחרי שעשיתי את העבודה האישית שלי, אני מנסה למצוא אנשים עם ניסיון של הצלחה בהשקעות בתחום שבו החברה פועלת, שאינם חושבים שההשקעה היא מוצלחת...ולראות אם אני מסוגל להפריך את התזה שלהם. לא בטוח בכלל שהם צודקים...אבל לפחות יש טיעונים ששווה לשקול.

נערך לאחרונה ב:
השאלה מי הם "המומחים"...חלק מהבעיה לפעמים היא העובדה שכולנו עושים לעצמנו עריכה של התוכן ...כמה אנחנו יודעים לזהות "מומחים"? במיוחד בתחומים שאנחנו לא מכירים?
זאת לא השאלה. השוליים קצרים מדי מכדי שאתן תשובה מלאה אבל ממליץ לקרוא את הספרים של טאלב

לא יודע מי הם המומחים שאתה מקשיב להם וממצע...
לפי תיאוריית חכמת ההמונים צריך למצע גם מומחים שלדעתך לא מבינים מהחיים שלהם
כי אחרת אתה מכניס הטיה

לפי תיאוריית חכמת ההמונים צריך למצע גם מומחים שלדעתך לא מבינים מהחיים שלהם
כי אחרת אתה מכניס הטיה
אני לא מחפש את חוכמת ההמונים ואני לא ממצע....כמו שאמרתי, במקרה של השקעות, אני מנסה לפתח דעה עצמאית עד כמה שאפשר ולראות אם ההשקעה היא בתחום שאני מבין בו מספיק בשביל לשקול להשקיע... ואז אני מנסה לראות איך אני יכול להפריך את מה שאני חושב....כי לשמוע למה אני צודק ולמה החברה יכולה להיות שווה יותר זה יהיה לי כנראה יחסית קל...מעניין אותי מי אלו, בעלי הניסיון והרקע(המוכחים..נקודה די חשובה) בתחום אשר חושבים שהשקעה היא לא טובה...ולהבין האם אני מסוגל להפריך את דעתם...או שאולי הם חשבו על משהו שאני לא...ואז, בתקווה, חסכתי הפסד.

רווח שיא, 51%+ yoy ברווחים
וזה עוד בשנה כזו

חרגתי ממנהגי ו"תדלקתי" כמות מכובדת בפתיחת המסחר.

לא ממש. אין צידוק כלכלי. אני פשוט סובר שהמנייה תחזיר חלק ממה שהייתה עקב העובדה שנחבטה קשות.
אני לא אומר שזה לא יקרה אבל למה אתה סובר את זה עכשיו אחרי עליה של מעל 40% ולא כשהם נגעו ב-100?
כמובן תמיד יכול להיות שמהיום התחיל ה-bull market הבא.

נערך לאחרונה ב:
אני לא אומר שזה לא יקרה אבל למה אתה סובר את זה עכשיו אחרי עליה של מעל 40% ולא כשהם נגעו ב-100?
כמובן תמיד יכול להיות שמהיום התחיל ה-bull market הבא.
כשהיא נגעה ב100 זה היה מהלך של ירידות. כעת התחיל מהלך עליות שאני מקווה שהוא ימשיך וסימן את סוף השוק הדובי של המניה. כן בחרתי מניה שהיא לפחות חצי מם ושיכולה לחדש את ההייפ סביבה אחרי שהמון ידיים חלשות שחררו אותה במורד הצוק.

כשהיא נגעה ב100 זה היה מהלך של ירידות. כעת התחיל מהלך עליות שאני מקווה שהוא ימשיך וסימן את סוף השוק הדובי של המניה. כן בחרתי מניה שהיא לפחות חצי מם ושיכולה לחדש את ההייפ סביבה אחרי שהמון ידיים חלשות שחררו אותה במורד הצוק.
לפי ההגיון הזה היית צריך לקנות אותה ב-125.
בכל מקרה אני לא אוהב לרדוף אחרי מניות ועבורי המניה עלתה מהר מידי וחזק מידי.

הייתם צריכים לקנות כשגיא רולניק צייץ על טסלה ומאסק 15 ציוצים ביום.
עכשיו הוא שותק

רק אומר שגיא רולניק עבר לצייץ גרפים של הבורסה הישראלית…

יצא פרק חדש ומאוד מאוד מאוד מעניין בגיקונומי שיעניין את אנשי השרשור הזה.
ראיון עם אמיר שבט על מבט מהבפנים של טוייטר בזמן המעבר לניהול של אלון מאסק.
באמת מאיר עיניים על כמה דיונים שהיו פה למשל בנושא ה- code review של אנשי טסלה, הניהול של מאסק וכו'.

@Eugene
אמנם בשרשור של טסלה אבל אולי זה סימבולי, טענת לכל אורך הדרך שאין ולא יהיה מיתון.. השקפתי מהצד.. לאורך זמן רב אפילו..ואולי הגיע הזמן לומר לך שאתה צודק.
מסקרנותי, עדיין דבק בקו הזה?

קניתי המון מניות היום. מקווה שזו התחתית
עברתי היום על ה"חשבון הימורים" שלי וטסלה בולטת לטובה,בדיעבד נראה שבפעם הזאת זה באמת היה תחתית(ועליה מרשימה)אתה עדיין מחזיק את אלה שרכשת אז?

נושאים דומים

Back
למעלה