• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

טסט דרך מוסך מורשה

vigaror

משתמש רגיל
דירוג
371
הרכב שלי צריך לעבור טיפול שנתי וגם טסט,
המוסך המורשה מציע שירות של העברת טסט בעלות 150 ש"ח (לא כולל עלות הטסט עצמו).

זה נשמע מפתע - כי זה יהפוך שני נסיעות (אם לא יותר) לנסיעה אחת למוסך.

החשש שלי הוא שינצלו את ההזדמנות שאני נותן להם את הרכב לטסט כדי למצוא "בעיות" ולנפח לי את החשבון,
למישהו יש ניסיון עם זה?

אני עושה את זה כל שנה. השעה של לעמוד בתור ולדון עם הבוחן ולחזור על זה אם הוא החליט למצוא ליקויים שווה לי הרבה יותר מ150 שקל.

יש גם מוסכים לא מורשים שמציעים שירות של העברת טסט.
היתרון הוא שלמוסכניקים יש שפה משותפת עם הבוחנים במכון הרישוי, שלפעמים מאפשרת להחליק כל מיני פגמים קטנים שהיו מכשילים את הטסט ומבזבזים לך זמן.

ההחלטה לתת למוסך להעביר טסט למכוניות שלי, לפני המון שנים, היא אחת ההחלטות הכי חכמות שעשיתי בעניין הרכב (ואולי בכלל:). זה חוסך לי זמן, עצבים ואני בטוח שגם כסף. בעיקר עם מכוניות שהן לא חדשות לגמרי ותמיד אפשר למצוא להן ליקוי. העובדים של המוסך שמעבירים את הטסט יודעים להחליק את זה בצורה הרבה יותר טובה...זו לא שאלה בכלל...

החשש שלי הוא שינצלו את ההזדמנות שאני נותן להם את הרכב לטסט כדי למצוא "בעיות" ולנפח לי את החשבון
להיפך, דווקא בהעברת טסט באופן עצמאי יש סיכוי גבוה יותר שימצאו לך "ליקויים".
אני נותן למוסך להעביר טסט מיד אחרי הטיפול השנתי וזה עובד מצוין כבר שנים. חוסך המון זמן והתעסקות.

יש גם מוסכים לא מורשים שמציעים שירות של העברת טסט.
היתרון הוא שלמוסכניקים יש שפה משותפת עם הבוחנים במכון הרישוי, שלפעמים מאפשרת להחליק כל מיני פגמים קטנים שהיו מכשילים את הטסט ומבזבזים לך זמן.
בדיוק, כמו אני עושה את זה. כשהייתי עושה לבד הרבה פעמים היו מוצאים דברים קטנים שמצריכים טסט חוזר שזה עוד כמה עשרות שקלים. מאז שזה עם המוסך מעולם לא קרה +חיסכון רציני בזמן ועצבים.

הרכב שלי צריך לעבור טיפול שנתי וגם טסט,
המוסך המורשה מציע שירות של העברת טסט בעלות 150 ש"ח (לא כולל עלות הטסט עצמו).

החשש שלי הוא שינצלו את ההזדמנות שאני נותן להם את הרכב לטסט כדי למצוא "בעיות" ולנפח לי את החשבון,
למישהו יש ניסיון עם זה?
זה שווה את הכסף.
אתה צריך למצוא מוסכניק אמין.

@האזרח הקטן המליץ לי שנה שעברה על מוסך,כבר הייתי כמה פעמים כולל שירות העברת טסט.מוסך מקצועי,אמין וזול.
אם תרצה פנה בפרטי.

למישהו יש ניסיון עם זה?
אני עושה את זה כבר שנים ועובד יופי אבל אני עבדתי עם מוסך מאד אמין שאני סומך עליו לחלוטין, וזה לא דבר נפוץ במיוחד בתחום.

למישהו יש ניסיון עם זה?
אין לי נסיון אישי אבל חבר סיפר לי שנתן למוסך להעביר את הטסט ומצא את עצמו עם הצעת מחיר לתיקונים באלפי שקלים עקב ליקויים שנמצאו. לך תדע עכשיו אם זה היה קורה לכל אחד או שהמוסך סגר קומבינה עם הטסטר, והכי גרוע שגם אין לך איך לברוח מזה כי לא תעבור טסט אם לא תתקן. לדעתי צריך לסמוך על המוסכניק שלך ב100% כדי לעשות את זה.

רק אומר שבטסט בודקים ליקויים בטיחותיים וזיהום אויר.
אני לא הייתי רוצה שיחליקו לי ליקוי בטיחותי

צודק. השאלה היא האם באמת מדובר בליקוי בטיחותי...
בעבר הייתי מגיע כל שנה לטסט וכבר יודע מראש שהולכים לתת לי רג'קט להחליף את המספר, כמובן שגם היו עושים לי בעצמם את השרות הזה תמורת 50 שקלים D:

אחריי טיפול שנתי לפי הספר לא אמורים להיות ליקויים בטיחותיים שמוצאים בטסט.
מוסך מרכזי גם יבדוק את הזיהום אוויר וכל מה שבודקים בטסט לפני שיילך לטסט. (תבקש במפורש שיבדקו)

בגלל זה עדיף להצמיד טיפול שנתי וטסט. יש גם לפעמים אפשרות להיות חבר מועדון שנותן הנחות בטיפולים ואת הטסט הם עושים בחינם כחלק מההטבות של המועדון (לפחות בטויוטה יש את זה).

הכי טוב שיהיה לך מוסך שאתה סומך עליו. ואז עושים את מה שצריך, ומעבירים טסט בקלות ועם כל הדברים שצריכים להיות. לא מחליקים שום דבר, אבל לא עושים דברים שלא צריך, ובעיקר לא מבזבזים זמן.
אני מניח שבמוסך מרכזי/מורשה/שקר כלשהו אחר, זה יכול להיות יותר יקר. אבל זה עדיין ברוב המקרים יהיה נוח יותר וגם זול יותר מלהעביר טסט לבד. בעיקר מכוניות שהן בנות יותר מ 3-4.

מוסכניק נוכל יזמבר אותך על טיפולים לא נחוצים בלי קשר לטסט.

אני מניח שבמוסך מרכזי/מורשה/שקר כלשהו אחר, זה יכול להיות יותר יקר. אבל זה עדיין ברוב המקרים יהיה נוח יותר וגם זול יותר מלהעביר טסט לבד. בעיקר מכוניות שהן בנות יותר מ 3-4.
להעביר טסט לבד עולה אפס כסף (אגרה ותשלום למכון אתה מעביר בכל מקרה) וגם לא יותר מידי זמן אם זה קרוב אליך ולא בשעה עמוסה. טיפול תקופתי סטנדרטי במוסך מורשה יבואן יכול להיות יקר פי 2 ויותר ממוסך כללי.

להעביר טסט לבד עולה אפס כסף (אגרה ותשלום למכון אתה מעביר בכל מקרה) וגם לא יותר מידי זמן אם זה קרוב אליך ולא בשעה עמוסה. טיפול תקופתי סטנדרטי במוסך מורשה יבואן יכול להיות יקר פי 2 ויותר ממוסך כללי.
כמעט ולא טיפלתי במוסכים מורשים של היבואן, אלא במוסך אמין אחר. אז אני מניח שאתה צודק. אבל ההוצאה של לתת למוסך להעביר את הטסט במקומי מיד לאחר הטיפול השנתי, היא אחת ההוצאות הכי מוצדקות בעיני:)

אין דבר כזה, בישראל כל מוסך חייב רישיון על פי חוק
תודה על החידוד.
השימוש השיגור במושג מוסך מורשה הוא למוסך הפועל מטעם או בהסדר עם יבואן רכבים כלשהו, לא לרישיון מטעם משרד התחבורה. בפועל גם מוסך שלא פועל מטעם היבואן יכול להיות מוסך מורשה, אבל אני חושב שלא לכך התכוון פותח השרשור.

אין דבר כזה, בישראל כל מוסך חייב רישיון על פי חוק
תתפלא אבל יש מוסכים שאין להם רשיון.
לרוב הם יהיו "מוסכי מדרכה" או מחוץ לקו הירוק (ובואו לא נכנס כאן לדיון אם זה בישראל או לא..).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
adamshalev ביצוע טסט לרכב עם תשלום דרך האינטרנט אוף טופיק 10
Z CSPX מחזיק את המניות ישירות ולא דרך החוזים. שוק ההון 5
A שיפור השפה האנגלית דרך שיעורי 1*1 בצורה מקצועית וזולה? התפתחות אישית 9
C שאלת תם בקשר לעמלות מסחר עצמאי דרך ההנחה באתר אוף טופיק 1
ד האם יש דרך לנטרל השפעת הדולר במסלולים כמו עוקב SP500 בפנסיה וקרן השתלמות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
E דיווח רווחי הון למשקיע המתחיל דרך ברוקר זר IBKR - שאלות בסיסיות שוק ההון 8
בובין חוט-השני איך מבטיחים שכר קבוע בעסק? (ספוילר: לא דרך שותפות) יזמות והגדלת הכנסות 6
S השקעות דרך חברה בע"מ יזמות והגדלת הכנסות 13
B לירות שטרלינג (GBP) המרה לשקלים דרך BI שוק ההון 2
S השקעה דרך אפליקציית בלינק שוק ההון 2
פ האם יש סיבה להשקיע דרך קרן גמל בS&P500? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
N משיכת כסף מ-IB שלא דרך IBAN - אפשרי? שוק ההון 6
S השקעה באג"ח ישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 1
מ קנייה של S&P500 דרך בנק הפועלים(חשבון הייטקזון) או מיטב/IBI? שוק ההון 10
א האם יש דרך/אפליקציה למשוך נתוני בנק לגוגלשיטס? פוסטים מאיכות נמוכה 1
E העברת ניירות ערך דרך הבנק לIB שוק ההון 4
O השקעה דרך ברוקר זר מבחינה מס ירושה ונזילות הכסף שוק ההון 35
L קניית קרן בלאקרוק ביורו בבורסה באירופה דרך IB שוק ההון 0
C האם יש דרך לקנות בלאקרוק iShares מבלי לשלם עלות חודשית קבועה שוק ההון 3
Anrala האם עדיף להשקיע דרך קרן סל עם חוזים עתידיים על הביטקוין או דרך קרן ספוט? השקעות אלטרנטיביות 20
G הצמדה לנדלן דרך שוק ההון שוק ההון 5
E צוואה המדלגת דור - הפחתת סיסוכי נכדים + רעינות לאבני דרך ועוד צרכנות פיננסית 21
mudale222 האם יש דרך לסגור פוזיציה על RSX? שוק ההון 8
L השקעה ב-S&P 500 דרך פפר אינווסט שוק ההון 30
deussex התלבטות האם השקעה דרך בית השקעות ישראלי ובלאק רוק עולמית - מאבדת בעצם את הדיבידנד ? שוק ההון 10
M השקעה בסנופי דרך פפר. שוק ההון 3
G השקעה דרך בורסת ישראל או בורסת ארה"ב? מה הדרך הנכונה להשלים את תיק המניות שלי? שוק ההון 4
T כרטיס אשראי בינלאומי - לא דרך חברות הסליקה הישראליות? צרכנות פיננסית 4
M נתוני מסחר של מניות ישראליות להורדה או דרך API שוק ההון 5
L האם מסחר דרך חברה בע"מ נחשב PFIC לאזרח אמריקאי? שוק ההון 19
R האם יש דרך לקבל את מדד המחירים לצרכן ב-Google Sheets? מיסים 6
N פתיחת קופת גמל להשקעה דרך מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
A האם ניתן לקנות קרנות נאמנות של וואנגראד דרך ברוקר ישראלי? שוק ההון 4
S הגשת בקשה להחזר מס הכנסה דרך finupp - בדיקה בסימולטור לאחר הגשה הראה חוב ולא זיכוי - הצילו! מיסים 21
SolidBixby השקעת במדדים דרך חברה ישראלית שוק ההון 5
T בחירת דרך השקעה מתאימה לשנה בלי משכורת שוק ההון 7
D העברת תיק השקעות לInteractive Brokers דרך הבנק שוק ההון 7
O קרן/פוליסה של בלאקרוק דרך הפניקס שוק ההון 17
F המסע שלי מתחיל באירופה: 15 אבני דרך להשלמת המטרה יומני מסע אישיים 35
G האם יש דרך להפקיד צ'ק ישראלי (התקבל מקופת גמל, כמה אלפים בודדים) לחשבון בנק בבריטניה (NatWest)? צרכנות פיננסית 2
ד דרך איזה בית השקעות אפשר לקנות ביטקוין ? השקעות אלטרנטיביות 2
כ הוצאה מוכרת דרך השקעות במניות או נדל"ן וכו'? (תכנון מס) (איך טראמפ עושה את זה?) שוק ההון 0
L השקעה דרך ברוקר זר שוק ההון 13
Wonko רילוקיישן יחיד לארהב דרך גאמפא יומני מסע אישיים 68
ט האם יש דרך לראות בצורה מרוכזת את כל השרשורים שאני עוקב אחריהם? פוסטים מאיכות נמוכה 2
D לבעל עסק ריווחי - איזה סיבה יש לא להשקיע דרך חברה בעמ מיסים 8
341Omer רכישת אג״ח דרך מערכת המסחר Viewtrade שוק ההון 6
O רכישת אג"ח ארה"ב במינוף דרך Interactive Brokers שוק ההון 7
א השקעה בs&p דרך etf או קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A השקעת במתחם האלפיים/אלף דרך יזם נדל"ן 5

נושאים דומים

Back
למעלה