• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

טיפים לחיסכון בהוצאות משפחה 2021, 2022, 2023

• פותח הנושא A42
  • פורסם בתאריך
תתקין דלקן דרך פאמפי.
בקלות תחסוך מאות שקלים בשנה בהנחות תדלוק.
וגם תקבל הכל בחשבונית מרוכזת אחת בסוף החודש (יתרון משמעותי לעצמאים).
נשמע מעולה על הנייר, אבל לפחות באמת לא הצלחתי להבין איפה נקודות התדלוק (כלומר לבדוק אם יש בכלל כאלה באזור שאני גר)
ולא הבנתי בכלל כמה הנחה, אם ההנחה היא 1-5 אג אז זה מן הסתם לא משמעותי ולא יותר טוב מכרטיסי YOU או 10VIP
יש לך אולי קצת מידע על זה?

והאם ההתקנה היא חינם?

אני לא מכיר, אולי להרכיב / לפרק דלקן זה פשוט ממה שחשבתי?
שמע מעולה על הנייר, אבל לפחות באמת לא הצלחתי להבין איפה נקודות התדלוק (כלומר לבדוק אם יש בכלל כאלה באזור שאני גר)
ולא הבנתי בכלל כמה הנחה, אם ההנחה היא 1-5 אג אז זה מן הסתם לא משמעותי ולא יותר טוב מכרטיסי YOU או 10VIP
מדובר בשירות גדול ומוכר. הרבה עובדים איתם (כולל ציי רכב).
השירות שלהם זה לא התקנה של דלקנים אלא סליקה וריכוז תשלומים מול חברות דלק שונות. בגלל שהם "מייצגים" כמות גדולה של לקוחות, אז הם מקבלים הנחות מהחברות.
אפשר לתדלק איתם בכל תחנות הדלק חוץ מפז. כלומר תחנות של דלק, סונול, טן, דור אלון, מיקה ותפוז.
יש את כל המידע באתר שלהם...
לגבי הנחות, זה תלוי בחברה ספציפית. הכי נמוך זה 0.21 אג' לליטר. הכי גבוה זה 0.35 אג'. אולי משהו השתנה.
בכל מקרה, יש חוזה קצר ופשוט עם כל הפרטים שאתה מקבל משירות לקוחות.
לגבי התקנה. זה היה לפני כמה וכמה שנים. כבר לא זוכר. או ששילמתי כמה עשרות שקלים או אולי אפילו בחינם.
בכל מקרה, אתה יכול לקבל כאמור את כל הפרטים ולהחליט האם מתאים לך או לא.

לגבי הנחות, זה תלוי בחברה ספציפית. הכי נמוך זה 0.21 אג' לליטר. הכי גבוה זה 0.35 אג'. אולי משהו השתנה.
אני מניח שהתכוונת ל21-35 אגורות
השאלה זה האם זה ההנחה מהמחיר המלא (בשירות מלא)<?
או הנחה נוספת על ההנחת התחנה בשירות עצמי?

כי לפחות בתחנות טן יש אפשרות לכרטיס VIP (שהוא בגדול אותו דבר ותשלום בהוראת קבע מרוכזת)
שם ההנחה היא בדרכ 40 אג ובדרכ פעמיים בשבוע בימים קבועים זה הנחה של 45 אג'

אני מניח שהתכוונת ל21-35 אגורות
צודק. מדובר על אגורות. וכן, מהמחיר המלא. בטן ההנחה היא של 35 אג'.
היתרון כמובן שאתה לא מוגבל לטן ויכול לתדלק איפה שאתה רוצה.
אני משתדל לדלק בטן ודור אלון, שם ההנחות הכי גבוהות, אבל לעתים מתדלק גם בתחנות אחרות, לפי הנוחות.
לאחרונה הם הגיעו להסכם גם עם מיקה ותפוז. לא יצא לי לתדלק שם כך שלא יודע מה גובה ההנחות.

• אהבתי
Reactions: A42
נשמע טוב. וכנראה יותר נוח גם

אבל מבחינה כלכלית יותר משתלם המנוי VIP בטן

אצלי לפחות גם ככה 90 אחוז מהתדלוקים הם צמוד לבית אז פחות רלוונטי ריבוי תחנות

אולי בן גביר ועבאס יקימו יחד חברה
צחוק, צחוק אבל יש לנו מכרים ערבים שנוסעים קבוע לקניות בג'נין.
השווינו מחירים וההפרשים פשוט שערורייתיים. אמרתי להם שאם לא הייתי פחדן הייתי מצטרף אליהם לקניות.

צחוק, צחוק אבל יש לנו מכרים ערבים שנוסעים קבוע לקניות בג'נין.
השווינו מחירים וההפרשים פשוט שערורייתיים. אמרתי להם שאם לא הייתי פחדן הייתי מצטרף אליהם לקניות.
במקרה הזה המחיר הנמוך משקף סיכון גבוה לקונה להגיע לשוק.

רוב הלחם בארץ רחוק להיות בפיקוח
בכמויות ומשקל דווקא הרוב הגדול בפיקוח
גם הפרוס בשקיות וגם הלא פרוס הוא בפיקוח
כולל חלות בסופש

לשלם 20 שקל על כיכר לחם לדעתי האישית זה גזל וקניתי אופה לחם רק כדאי להימנע מזה

דרך אגב שתדע שגם הפיקוח זה לא המחיר ריצפה
לא מזמן היה משפט על שרשמת מאפיות מאוד גדולה זכתה במכרז לספק לחם לצבא ב2 שקל פחות מהמחיר המפוקח...

כולי תקווה שבעתיד הקרוב גם לחם מלא יכנס לפיקוח
למרות שחייב לציין שככל שאני קורא יותר על לחם מבחינת ערכים תזונתיים אין ללחם מלא יתרון על לחם לבן כי השמרים לא מספיקים לפרק את החלבון בקמח וכל האקסטרה רכיבים בריאים שיש במלא לא נספגים בגוף
(בשונה דווקא מהמחמצת ששם יש למחמצת כמה ימים לפרק את החלבון ואז אתה מרוויח את כל האקסטרה בריאות)
כנל גם על פסטות מקמח מלא
וללא קשר חלק גדול הלחמים המיוחדים או מלאים בסופר הם לא 100 קמחים מלאים פשוט מוסיפים צבע מאכל שהלחם יראה כהה

• אהבתי
Reactions: may
בכמויות ומשקל דווקא הרוב הגדול בפיקוח
גם הפרוס בשקיות וגם הלא פרוס הוא בפיקוח
כולל חלות בסופש

לשלם 20 שקל על כיכר לחם לדעתי האישית זה גזל וקניתי אופה לחם רק כדאי להימנע מזה
לא הבנתי איך רוב הלחם בפיקוח לדעתך
לחם אחיד 5 שקלים
לחם אחר מעל 10 שקלים וחלקם מעל 15

לא הבנתי איך רוב הלחם בפיקוח לדעתך
לחם אחיד 5 שקלים
לחם אחר מעל 10 שקלים וחלקם מעל 15
בלינקים שלך (שופרסל) יש מעל 70 סוגי לחמים, רק 3 מהם בפיקוח
אומנם לא הצלתי למצוא מידע עדכני (למרות שזוכר שראית לאחרונה וזה היה מעל 50 אחוז)
אבל מה שמצאתי זה מ2006
שרשום שם שמכירות הלחם בפיקוח הם 40 אחוז מהמכירות
תוסיף על זה את צהל, שבס, מערכת החינוך וכו אתה הרבה מעל 50 אחוז
כלומר לחם בפיקוח הוא הלחם הכי נפוץ ונמכר בישראל בפער גדול
* דרך אגב לפי מה שכתוב הלחם ששני לו הוא בעצם הלחם הדל קלוריות

בלינקים שלך (שופרסל) יש מעל 70 סוגי לחמים, רק 3 מהם בפיקוח
אומנם לא הצלתי למצוא מידע עדכני (למרות שזוכר שראית לאחרונה וזה היה מעל 50 אחוז)
אבל מה שמצאתי זה מ2006
שרשום שם שמכירות הלחם בפיקוח הם 40 אחוז מהמכירות
תוסיף על זה את צהל, שבס, מערכת החינוך וכו אתה הרבה מעל 50 אחוז
כלומר לחם בפיקוח הוא הלחם הכי נפוץ ונמכר בישראל בפער גדול
* דרך אגב לפי מה שכתוב הלחם ששני לו הוא בעצם הלחם הדל קלוריות
ראה למשל נתוני הלמס 2016 (אקסל) וגם למשל מאמר על הפיקוח על הלחם (לא כולל צהל שבס וכדומה, כנראה)
נראה שסך כל הצריכה של לחם מפוקח היא בסביבות 10% בכלל וקצת יותר בחמישונים הנמוכים
יש צריכה גבוהה של פיתות למשל שגם לא מפוקחות ובסך הכל כנראה הפיקוח על מחיר הלחם לא עושה את שנועד לעשות

ראה למשל נתוני הלמס 2016 (אקסל) וגם למשל מאמר על הפיקוח על הלחם (לא כולל צהל שבס וכדומה, כנראה)
נראה שסך כל הצריכה של לחם מפוקח היא בסביבות 10% בכלל וקצת יותר בחמישונים הנמוכים
יש צריכה גבוהה של פיתות למשל שגם לא מפוקחות ובסך הכל כנראה הפיקוח על מחיר הלחם לא עושה את שנועד לעשות
בהחלט מידע מעניין
שים לב שבאקסל זה מופיע ביחידות ולא בשקלים
וצריך להסתכל לדעתי על:
לחם אחיד+לחם פרוס+חלה רגילה
מול
לחמים מיוחדים (חלות לא בפיקוח הם גם לחם מיוחד לדעתי)
כל שאר הדברים כמו פיתות, קרקים, קמח וכו לא היית ממש מתייחס לחישוב

מעבר לזה ההגדרה של "לחמים מיוחדים" היא מאוד רחבה בסופר הרבה מאוד דברים נכנסים לקטגוריה כולל הרבה מאוד סוגי לחמניות באגטים וכו ולכן המספר יחידות לדעתי יותר גבוה

ללא קשר בחזרה לדיון המקורי
גם פיתות רגילות וגם בגאט הם סוג של מחירים בפיקוח, כלומר לא רישמית אבל הם מאוד זולים ודי קבועים
מחיר פיתרה רגילה הוא סביב ה1 שקל לפיתה (כמובן לא הכוסמין וכאלה)
באגט גם סביב ה4 שקל (שזה לפעמים מצחיק שחצי בגאט בהרבה מקומות עולה יותר מבאגט שלם בגלל זה)

קניה של דברים מהסוג הזה במכולת או בסופר הקרוב לבית לרוב לא תשנה משמעותית את ההוצאה החודשית מול קניה שלהם בסופר רחוק ויותר זול (רמי לוי לדוגמא)
דווקא החיסכון העיקרי בין הסופרים הוא בדברים האחרים
*כמובן הכל לדעתי ומהניסיון שלי בסל מוצרים שלי

מצטרף להמלצות על רמי לוי אונליין (כתבתי על זה בעבר בשרשורים שונים בפורום).

2 דברים:
1. כדאי מאוד לדעתי לעשות את הקנייה דרך אתר מייסופרמרקט (MySuperMarket) כי הממשק נוח בהרבה ונותן לך לראות באמת את הדברים השווים, את מה שבאמת בהנחה (עם השוואה למחירים של המוצר במהלך השנה) והכי חשוב לסדר לפי מחיר ליחידה - ז"א מחיר לכל 100 גר'/קילו וכך ניתן ניתן לראות בצורה נוחה את מה שבאמת משלמים ולסדר את המוצרים מנמוך לגבוה - זה אלמנט משמעותי בעיני.
2. לגבי טיב המשלוחים מרמי לוי - קודם כל, כפי שציינו לפני, החברה משתפרת כל הזמן ובצעדי ענק. שנית, איכות המשלוח תלויה מאוד במקום ממנו משוגרת ההזמנה (מרכז לוגיסטי/סופר). כשמזמינים, ההזמנה משויכת לפי הכתובת אליה המשלוח מיועד, אז אין הרבה מה לעשות בנושא להבנתי (אין אפשרות בחירה מהיכן ישוגר אליכם המשלוח), אבל יש הבדלי איכות במשלוחים על פי זמן המשלוח והשליח. לדוגמה, שמתי לב שמשלוחים בימי ראשון חסרים יותר מוצרים שזה הגיוני לאחר שבסופש התרוקנו המוצרים הטריים... בנוסף, השליחים עובדים לפי זמנים קבועים פחות או יותר, זאת אומרת שאם יש שליח שאהבתם את העבודה שלו (והוא משפיע גם על הקירור וגם על איך שהמוצרים מגיעים וגם על האינטרקציה מולכם), תשתדלו להזמין בזמנים שאתם חושבים שהוא עובד. מהנסיון שלי (מזמין המון, כבר שנים...), השליחים האיכותיים יותר עובדים בבוקר/צהריים במהלך ימי השבוע וגם יש פחות לחץ משלוחים מאשר בסופ"ש, מה שמאפשר למשלוחים להיות איכותיים יותר ולעמוד בחלונות הזמנים שאתם מקצים להם.
שורה תחתונה בעניין הזה: עדיף להזמין בימים ג'-ה' בשעות הבוקר/צהריים (אם ניתן כמובן...).

יצא לי דוקטורט על רמי לוי אונליין...
מקווה שזה עוזר למישהו.

דיון מעניין רציתי לשאול מה הכוונה לחבר את המכונת כביסה למים החמים זה חיבור שונה ממה שהטכנאי מכונת כביסה שמביא אותה מחבר?
ומה הכוונה לקנות באילת כאילו לעשות שם סופר?
האמת שאצלי זה עשה בעיות.
במקרה חיברנו בטעות את מכונת הכביסה לברז המים החמים והמכונה פשוט לא הצליחה לתפקד. מדובר במכונה חדשה של LG.
בשיחה עם השירות נאמר שבשום ואופן לא לחבר אותה למים החמים.

האמת שאצלי זה עשה בעיות.
במקרה חיברנו בטעות את מכונת הכביסה לברז המים החמים והמכונה פשוט לא הצליחה לתפקד. מדובר במכונה חדשה של LG.
בשיחה עם השירות נאמר שבשום ואופן לא לחבר אותה למים החמים.
מוזר מאוד, טוב אצלי זה עובד
כמובן שכל מכונה אולי קצת שונה
אולי יש בקר בכניסה שלא נותן למים חמים להיכנס ונועל את הפעולה
מעניין...

במקרה הזה המחיר הנמוך משקף סיכון גבוה לקונה להגיע לשוק.
רק לקונה יהודי. המכרים הנ"ל עושים שם קניות באופן קבוע.
אולי אציע להם שיקימו עלי-אקספרס מקומי. אפילו השם מתאים .

בגדול כן, בדרכ מחברים את המכונת כביסה למים הקרים (ואז היא מחממת את המים עם הגוף חימום שלה)
אפשר לחבר אותה פשוט למים חמים של הדוד שמש ואז היא מחממת את המים רק בחורף אם לא היתה מספיק שמש
זה חוסך בערך עד 80 אחוז מהחשמל שהמכונת כביסה צורכת (בעיקר תלוי בתוכנית, כמובן שלכביסה קרה זה לא משנה)
בנוסף זה חוסך בלאי של המכונה, בעיקר של הגוף חימום (אין אבנית וכו)

*הסתייגות, אני לא ממליץ וגם לא טכנאי מוסמך או כל דבר כזה
ללא יודע אם זה יכול להשפיע לרעה על המכונת כביסה שלך
ולא יודע אם זה יכול להשפיע על האחריות של המכונת כביסה
במכונת כביסה שלי של בוש - פשוט ביקשתי מהטכנאי והוא חיבר לי את זה ישירות למים החמים כנל במדיח

**שימו לב שהדוד מוציא מים בטמפ52-55 שזה יחסית חם ואולי לא מתאים לכביסה עדינה
אני קניתי ברז בעלי אקספרס שמערבל את המים ומוציא תמיד ב40 מעלות (ואפשר גם לשנות - אבל אני לא משתמש בטמפ אחרת)
תודה רבה על ההסבר זה טוב לדעת ולגבי האחריות אם הטכנאי של בוש עשה את זה הוא לא אמר לך כלום לגבי האחריות? ואגב הברז בעלי אקספרס תוכל בבקשה לשים קישור אילו ולהסביר יותר זה ברז שטוב גם למקלחת? איך הוא שומר על טמרפטורה אחידה? אני חושבת אם זה יכול להיות משהו טוב לשבת, אתה מבין בזה? תודה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S המחשות ב-AI -> שימוש - טיפים? פוסטים מאיכות נמוכה 5
י טיפים לאיך להשקיע בצורה פאסיבית בשוק ההון שוק ההון 6
J טיפים להצלחה בתפקיד בחברת גמפא התפתחות אישית 5
ו טיפים להתגבר על הפחד להשתתף במסיבת ריקודים? (לא יכולתי לחשוב על כותרת מוצלחת יותר) התפתחות אישית 9
א טיפים תזונה / שוקו אורגני אוף טופיק 19
Cleo החזרת משלוח יקר לחו"ל על חשבוני + הגשת בקשה להחזר מכס - טיפים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
H טיפים לתביעה קטנה בנוגע לרשלנות רפואית אוף טופיק 27
W טיפים של מאסטרים לנצח את השיטה התפתחות אישית 2
אושו טיפים למשכיר המתחיל נדל"ן 5
N צריך מאגר טיפים , להתנהלות עם חברות ההשקעות הישראליות - שרובן ככולן כושלות. ומעלות סיכונים רבים ובעיות פוטנציאליות. פוסטים מאיכות נמוכה 22
S טיפים ותובנות - הגשת דו"ח שנתי 1301 למס הכנסה (כולל רווח הון בחו"ל) מיסים 19
ש טיפים לאבא גרוש מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
Skazi טיפים בקניית דירה ישנה נדל"ן 18
E מבקש טיפים לקניית נכס מכונס ושאלה נדל"ן 13
A טיפים להפתחת מיסוי בעקבות משבר הקורונה מיסים 6
G טיפים למרכז הערכה אוף טופיק 3
ה המנוהל בעל כורחו - בקשת טיפים לשליטה על תיק מנוהל שוק ההון 1
Dagayev טיפים חסכניים והמלצות לחתונה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 29
D טיפים להכנסה מדיבידנדים שוק ההון 1
G טיפים לפני סבב משכנתא? שוק ההון 16
M סטודנט - מחפש טיפים כלכליים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 25
B טיפים לשדרוג נכס להשכרה נדל"ן 3
ס טיפים ללמוד לבד? התפתחות אישית 27
קוף שמבין טיפים לחשיבה מחדש על מנהג הטיפים האדיוטי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19
D ביטוח סיעודי - טיפים לתביעה? צרכנות פיננסית 6
S טיפים חסכניים לטיול תרמילאי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
M מעקב שוטף אחרי תקציב- טיפים? צרכנות פיננסית 1
M טיפים לנותני שירותים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 104
משה מחפש טיפים לתואר שני התפתחות אישית 10
א טיפים לחתונה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
אiהד טיפים לזיהוי שרלטנים אוף טופיק 26
Y טיפים לתיירות זולה בחגים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
א טיפים, קריאה ועיניים. התפתחות אישית 40
ארי1 טיפים לבניית תיק השקעות שוק ההון 36
A השקעה בנדל"ן מסחרי- טיפים? שוק ההון 5
הסולידית "99 טיפים לעצמאות כלכלית" מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 15
I אופציות - מה האסטרטגיה שלכם לחיסכון/השקעת סכום המימוש? שוק ההון 5
S עצמאי פטור - קרן ההשתלמות מלאה, מה האפיק הבא לחיסכון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
O התייעצות לחיסכון פנסיוני לבני 60+ שוק ההון 4
T מהפוסט של הסולידית על מיסוי: ״הפקידו באופן עצמאי לחיסכון פנסיוני מעבר לשיעורים החייבים בחוק״ דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 6
M איך לא לבזבז על הוצאות גדולות שיכלו ללכת לחיסכון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
M פתרונות לחיסכון במס רכישה ושבח פוסטים מאיכות נמוכה 0
א הוצאות קבועות הזדמנות לחיסכון? צרכנות פיננסית 2
הנולד הפרשה חודשית לחיסכון של חייל משוחרר צרכנות פיננסית 11
S התייעצות בנוגע לחיסכון, ומסחר פעיל שוק ההון 7
יבגני_ל האם יש דבר כזה כ"תועלת פוחתת" בהמשך הפרשה שוטפת מהמשכורת לחיסכון אוף טופיק 10
X אפיק סולידי לחיסכון עבור קנייה בדולרים שוק ההון 4
S שאלה בקשר לחיסכון פנסיוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ה המלצות לחיסכון בטיול גדול מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
D ההורים פתחו לי קופת גמל לחיסכון לפני שנת 2000, אשמח להכוונה/ייעוץ. (בן 25, סטודנט) שוק ההון 5

נושאים דומים

Back
למעלה