• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

טיפים לחיסכון בהוצאות משפחה 2021, 2022, 2023

• פותח הנושא A42
  • פורסם בתאריך
לדעתי הכרטיסים והמועדונים זה די חרטא, נותן לך הנחה על שירות מלא וזה יוצא יותר יקר משירות עצמי.
ממש לא!
פה בכל מקרה דיברו על תלושים לקנית ברשתות המזון כלומר בסופר, זה לא שאם תלך לרמי לוי אתה תקבל איזה שהיא הנחה בקופה שלא תקבל אותה עם התשלושים (כן יש כפל מבצעים)
דוגמא נוספת שאני מרגיש בעצמי
לאישתי יש את ארגון המורים זה נותן לה 30 אחוז בכל הרשתות בגדים הגדולות, יש על זה כפל מבצעים
לדוגמא יש הנחות בחודש יום הולדת בכלל רשתות פוקס למינהם של עוד 30 אחוז אז ביחד זה נותן 51 אחוז הנחה בפועל
מאוד משמעותי לדעתי

כנל לי אישית יש כרטיס בהצדעה שנותן המון הנחות מרחיקות לכת שאם הולכים רגיל לא מקבלים (בדרכ יושב במסעדה או בבית העסק ומקבל חשבון או מברר עלות ואז פותח את האתר ובודק אם נותן הנחה לרוב זה מאוד משמעותי)
נשמע שאתה לא מוציא הרבה על דלק, מה שאפשר לעשות זה לתדלק בתחנות זולות (במפרץ חיפה יש המון...) ולנסוע מאוד רגוע
בדיוק הבעיה, לא נוסע רחוק מהבית, אז אין לי באמת תחנות זולות בסביבה שלי וכמובן לא משתלם לי לנסוע יותר מ5 ק"מ לתחנה כי אז כל ההנחה שאקבל תתבזבז על הדלק שנסעתי... (-:

בשימוש במים אפורים ביתיים בישראל הוא לא חוקי (וגם ללא קשר לחוק מסוכן)
לא חוקי זו מילה גדולה...
גם בלינק שצרפת הם מפרסמים נהלים וכן צריך לקבל היתרים כדי להפעיל מערכות כאלה.
אבל שים לב שמדובר על מערכות.
אפשר להשיב מים גם ללא מערכת. למשל: שטיפת כלים בצורה חסכונית לתוך גיגית ואז פשוט השקיה ישירה בעזרת המים?

אפשר גם להחליף את צמחי הנוי בגינה לצמחים שדורשים מעט מים וכן מתאימים לאקלים המקומי.

החסכון המשמעותי ביותר בסופר הוא לצמצם קניה לרמת מוצרי הבסיס ולהכין כמה שיותר מאכלים באופן עצמאי.
מלבד חסכון כספי מדובר גם ביתרון בריאותי ובתחביב מעולה לשעות הפנאי.

לא חוקי זו מילה גדולה...
גם בלינק שצרפת הם מפרסמים נהלים וכן צריך לקבל היתרים כדי להפעיל מערכות כאלה.
זה הציטוט: "איסור על שימוש במים אפורים בשימוש ביתי"

כל המתקנים והפיקוח זה עבור מערכות גדולות למפעלים וכו לא בשימוש ביתי שלא ניתן לפקח וכו

לא אומר שלא ניתן לנקז מי מזגנים וכו להפך
שימוש בגיגית זה בעייתי כי אתה לא מטפל בחיידקים ובשאריות סבון ובסופו של דבר זה יצטבר איפה שתשפוך את זה ועלול להוביל לריבוי חידקים וסיכון בריאותי

אפשר גם להחליף את צמחי הנוי בגינה לצמחים שדורשים מעט מים וכן מתאימים לאקלים המקומי.
תמיד טוב רק חבל שדשא לא באקלים המקומי ;)

החסכון המשמעותי ביותר בסופר הוא לצמצם קניה לרמת מוצרי הבסיס ולהכין כמה שיותר מאכלים באופן עצמאי.
מלבד חסכון כספי מדובר גם ביתרון בריאותי ובתחביב מעולה לשעות הפנאי.
מסכים לגמרי!
עוד כמה ניסיונות וגם הלחם מחמצת שלי יהיה אכיל ;)

וואו. השווית מותג פרטי או מוצרים זהים של מותגי פרימיום?

אני קונה הרבה שנים ברמי לוי אונליין ובסגר הראשון בדקתי חלופות וראיתי גם שהסל הכללי בשופרסל יוצא יותר יקר. אמנם לא בדקתי לעומק את המותגים הפרטיים, אבל ממה שזכור לי חלק מהמוצרים השגרתיים של תנובה/שטראוס, בשרים וחומרי כביסה וניקיון ממותגים היו יקרים יותר. ערכתי הזמנה אתמול ברמי לוי ועשיתי עכשיו השוואה של כמה מוצרים מהזמנה מול שופרסל : ברמי לוי ירכיים עוף (המשולש של הכרע) ב16.3ש״ח לקילו. בשופרסל זה עולה 27.9 שח לקילו ואם אתה קונה 3 קילו, אז המחיר יורד ל20 שח לקילו (3 קילו ב60 ש״ח). קניתי ברמי לוי 3 קוטג׳ עם זיתים ב12.5 שח, בשופרסל אונליין קוטג׳ עולה 5.7. שניצל מוכן עוף טוב עדין, עולה ברמי לוי 25.9 שח ובשופרסל 44.9 ש״ח (או 2 ב49.9 - אבל מכריחים אותך לקנות 2). ברמי לוי פרסיל ג׳ל קולור 4 ליטר ב32.9 שח, בשופרסל כרגע בהנחה 34.9 (מחיר רגיל 39.9).

אני קונה הרבה שנים ברמי לוי אונליין ובסגר הראשון בדקתי חלופות וראיתי גם שהסל הכללי בשופרסל יוצא יותר יקר. אמנם לא בדקתי לעומק את המותגים הפרטיים, אבל ממה שזכור לי חלק מהמוצרים השגרתיים של תנובה/שטראוס, בשרים וחומרי כביסה וניקיון ממותגים היו יקרים יותר. ערכתי הזמנה אתמול ברמי לוי ועשיתי עכשיו השוואה של כמה מוצרים מהזמנה מול שופרסל : ברמי לוי ירכיים עוף (המשולש של הכרע) ב16.3ש״ח לקילו. בשופרסל זה עולה 27.9 שח לקילו ואם אתה קונה 3 קילו, אז המחיר יורד ל20 שח לקילו (3 קילו ב60 ש״ח). קניתי ברמי לוי 3 קוטג׳ עם זיתים ב12.5 שח, בשופרסל אונליין קוטג׳ עולה 5.7. שניצל מוכן עוף טוב עדין, עולה ברמי לוי 25.9 שח ובשופרסל 44.9 ש״ח (או 2 ב49.9 - אבל מכריחים אותך לקנות 2). ברמי לוי פרסיל ג׳ל קולור 4 ליטר ב32.9 שח, בשופרסל כרגע בהנחה 34.9 (מחיר רגיל 39.9).
חייבת להסכים שגם אנחנו (זוג) מרגישים שהסל של רמי לוי זול יותר משופרסל, אך עדיין מזמינים משופרסל משום שיש הרבה פחות תקלות וחוסרים במשלוח.
באופן קבוע, ההזמנות מרמי לוי הגיעו עם חוסרים משמעותיים שגרמו לנו לצאת פיזית לסופר, או שהשליחים הובילו בצורה אגרסיבית ושפכו / פגמו במוצרים.
הזמן והאנרגיות שלנו חשובים לנו, ולכן משלמים יותר בשופרסל, עם הרבה פחות טעויות / חוסרים ושירות לקוחות זמין ומפצה על כל תקלה.

חייבת להסכים שגם אנחנו (זוג) מרגישים שהסל של רמי לוי זול יותר משופרסל, אך עדיין מזמינים משופרסל משום שיש הרבה פחות תקלות וחוסרים במשלוח.
באופן קבוע, ההזמנות מרמי לוי הגיעו עם חוסרים משמעותיים שגרמו לנו לצאת פיזית לסופר, או שהשליחים הובילו בצורה אגרסיבית ושפכו / פגמו במוצרים.
הזמן והאנרגיות שלנו חשובים לנו, ולכן משלמים יותר בשופרסל, עם הרבה פחות טעויות / חוסרים ושירות לקוחות זמין ומפצה על כל תקלה.
עד לפני כשנתיים גם אצלי היה כך, אבל מאז המצב השתפר, כמעט אין חוסרים או מוצרים פגומים וגם איכות הירקות השתפרה, נראה לי שזה גם תלוי במחסן ממנו שולחים לאיזור הרלבנטי (כאמור באיזור שלי, היה שיפור). מסכים שהזמן והאנרגיות חשובים הרבה יותר.

עד לפני כשנתיים גם אצלי היה כך, אבל מאז המצב השתפר, כמעט אין חוסרים או מוצרים פגומים וגם איכות הירקות השתפרה, נראה לי שזה גם תלוי במחסן ממנו שולחים לאיזור הרלבנטי (כאמור באיזור שלי, היה שיפור). מסכים שהזמן והאנרגיות חשובים הרבה יותר.
הייתי רק עם שופרסל אונליין כ-3 שנים אחרי ניסיונות לא טובים (בלשון המעטה) עם רמי לוי.
עשיתי בדיקה חוזרת לפני חודשיים - רמי לוי יצא זול ב-15% לערך, אותו סל, חברות שונות (לא איכפת לי אם האורז הוא סוגת או מותג הבית, הכל אותו הדבר בעיניי).
כמו כן, חוויית השירות והמשלוח השתפרה משמעותית.
שתי בעיות (מאוד פרטניות עבורי) אצל רמי לוי - אין ביצי חופש והשקיות משלוח הן ניילון ולא נייר (אפילו שהשליחים אוספים אותם וטוענים שמשתמשים בהם שוב).

בקיצור, חזרתי לרמי לוי.

יתרון נוסף ברמי לוי זה מבצעי עומק (מחירי הפסד) בדרכ יש יותר כאלה סביב השבועיים לפי חג גדול (שאז כל העיתונים עושים השוואות מחירים)
במבצעים כאלה בדר"כ דווקא המותגי פרימיום יותר זולים ממותגי הבית (כי הסוקרים לא משווים מותגי הבית)
ככה לפעמים אפשר למצוא מחירים מצחיקים על דברים ממש טובים
לדוגמא לפני ראש השנה דבש של יד מורדכי ב4.9 שקל (במקום 20 בדר"כ)
לפני פסח מוצרי ניקוי וכביסה - קניתי בזמנו 3 ליטר גל כביסה 101 קולון ב4.9 שקל במקום 30 בדרכ (הזמנתי 5 כאלה ועד היום נשאר לי)
וכו כו
דרך מאוד נוחה לאתר את המבצעים האלה היא למיין באתר לפי מחיר כל קטגוריה ואז הדברים הטובים קופצים בהתחלה
זה אומנם מאריך את הקניה לסביב השעה פלוס (אבל אני נהנה מזה)

וגם לי עדין יש בעיות של איכות / משלוח / שירות לקוחות
לרוב משתדל לעשות קניה אחת גדולה ברמי לוי און ליין פעם בחודש חודשיים (סביב ה2000 שקל) כל כל הטואלטיקה והדברים היבשים סגורים
ואת הטרי (לחם, חלב, גבינות, ירקות ופירות, בשר) בסופר הקרוב לבית - כי גם ככה הרוב מוצרים בפיקוח ואז אין הבדל במחירים

ממש לא!
פה בכל מקרה דיברו על תלושים לקנית ברשתות המזון כלומר בסופר, זה לא שאם תלך לרמי לוי אתה תקבל איזה שהיא הנחה בקופה שלא תקבל אותה עם התשלושים (כן יש כפל מבצעים)
דוגמא נוספת שאני מרגיש בעצמי
לאישתי יש את ארגון המורים זה נותן לה 30 אחוז בכל הרשתות בגדים הגדולות, יש על זה כפל מבצעים
לדוגמא יש הנחות בחודש יום הולדת בכלל רשתות פוקס למינהם של עוד 30 אחוז אז ביחד זה נותן 51 אחוז הנחה בפועל
מאוד משמעותי לדעתי

כנל לי אישית יש כרטיס בהצדעה שנותן המון הנחות מרחיקות לכת שאם הולכים רגיל לא מקבלים (בדרכ יושב במסעדה או בבית העסק ומקבל חשבון או מברר עלות ואז פותח את האתר ובודק אם נותן הנחה לרוב זה מאוד משמעותי)
התייחסתי ספציפית למועדונים בהקשר של תדלוק. עוד לא ראיתי משהו משתלם שם ואני בספק אם קיים, כי דלק זה מוצר אחיד, מפוקח וקשה להתחרות עליו. מועדוני צרכנות באופן כללי זה סיפור אחר.

קניות מרוכזות באילת פעם בחודשיים-שלושה (אפשר לשלב עם נופש )
יעיל במיוחד אם אינך משלם על הדלק.
הפתעת. יצירתי. מה השלב הבא?
קפיצה לשוק במומביי אחת לכמה חודשים, עם השלמות בקפריסין (אפשר לשלב עם קורונה).

את הטרי (לחם, חלב, גבינות, ירקות ופירות, בשר) בסופר הקרוב לבית - כי גם ככה הרוב מוצרים בפיקוח ואז אין הבדל במחירים
רוב?
רשימת המוצרים בפיקוח הינה מצומצמת ביותר:
9 מוצרים בדיוק! (אם לא סופרים כפילות (לדוג'- חלב 3%, חלב 1%), ואחד המוצרים ברשימה הוא מלח...)
ובודאי שלא כוללת ירקות, פירות ובשר...
גם בתחום הגבינות היא כוללת מוצרים בודדים.

אפשר גם במילואים בשוק של שכם.
מעניין... יקום היזם שיתחיל לעשות משלוחים מהרשות!

רוב?
רשימת המוצרים בפיקוח הינה מצומצמת ביותר:
9 מוצרים בדיוק! (אם לא סופרים כפילות (לדוג'- חלב 3%, חלב 1%), ואחד המוצרים ברשימה הוא מלח...)
ובודאי שלא כוללת ירקות, פירות ובשר...
גם בתחום הגבינות היא כוללת מוצרים בודדים.
אולי לא פיקוח רישמי אבל
בשר טחון בקר לדוגמא מגיע במכסות לרוב הסופרים הגדולים - כלומר הוא חייב להימכר בכולם ב30 ש"ח לקג (דרך אגב יש כאלה שמנסים להסוות את זה ולהציג אותו כנחות מול בשר לא במכסות במכיר כפול ולרשום דל שומן ולהמליץ על השני אבל בגדול זה מאותו נתח ואסור להם על פי חוק

קוטג, גבינה צהובה, ועוד כל מיני מוצרים בסיסים אומנם לא בפיקוח הם די במחירים אחידים בין הרשתות
בנוסף גם הפיקוח מגדיר מוצרים דומים כלומר שמנת 38 אחוז בפיקוח אבל שמת 32 צריכה להיות במחיר דומה

כנל אריזות חיסכון יותר גדולות ממה שבפיקוח

מעבר לזה ברוב הסופרים שאני מסתכל וקונה המחירי ירקות הם די סטנדרטים זה אומנם לא רמי לווי בשקל אחד לקילו אבל לרוב מלפפונים ועגבניות הם עד 6 שקל לקילו וגמבה עד 9 שקל לק"ג

לחם גם ככה הוא בפיקוח

כלומר נכון שהירקות והפירות זה המוחרג אולי שלא בפיקוח אך לרוב לפחות בהינתן קניה שבועית של 3-5 ק"ג זה בדרכ לא עובר את ה30-40 ש"ח (דרך אגב זה כמעט תמיד
משמעותית יותר זול מהירקן ליד הבית אצלי לפחות

דיון מעניין רציתי לשאול מה הכוונה לחבר את המכונת כביסה למים החמים זה חיבור שונה ממה שהטכנאי מכונת כביסה שמביא אותה מחבר?
ומה הכוונה לקנות באילת כאילו לעשות שם סופר?

דיון מעניין רציתי לשאול מה הכוונה לחבר את המכונת כביסה למים החמים זה חיבור שונה ממה שהטכנאי מכונת כביסה שמביא אותה מחבר?
בגדול כן, בדרכ מחברים את המכונת כביסה למים הקרים (ואז היא מחממת את המים עם הגוף חימום שלה)
אפשר לחבר אותה פשוט למים חמים של הדוד שמש ואז היא מחממת את המים רק בחורף אם לא היתה מספיק שמש
זה חוסך בערך עד 80 אחוז מהחשמל שהמכונת כביסה צורכת (בעיקר תלוי בתוכנית, כמובן שלכביסה קרה זה לא משנה)
בנוסף זה חוסך בלאי של המכונה, בעיקר של הגוף חימום (אין אבנית וכו)

*הסתייגות, אני לא ממליץ וגם לא טכנאי מוסמך או כל דבר כזה
ללא יודע אם זה יכול להשפיע לרעה על המכונת כביסה שלך
ולא יודע אם זה יכול להשפיע על האחריות של המכונת כביסה
במכונת כביסה שלי של בוש - פשוט ביקשתי מהטכנאי והוא חיבר לי את זה ישירות למים החמים כנל במדיח

**שימו לב שהדוד מוציא מים בטמפ52-55 שזה יחסית חם ואולי לא מתאים לכביסה עדינה
אני קניתי ברז בעלי אקספרס שמערבל את המים ומוציא תמיד ב40 מעלות (ואפשר גם לשנות - אבל אני לא משתמש בטמפ אחרת)

זה נשמע כמו מלכודת דלק
מתדלק איתם כבר שנים.
פעם היו חינמיים לגמרי.
לפני מספר חודשים החלו לגבות תשלום חודשי של פחות מ 8 שקלים. שזה עדיין מתקזז מול החיסכון החודשי של עשרות שקלים.
תמיד יכול להחזיר את הדלקן ולעזוב.
איפה אתה רואה כאן מלכודת?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S המחשות ב-AI -> שימוש - טיפים? פוסטים מאיכות נמוכה 5
י טיפים לאיך להשקיע בצורה פאסיבית בשוק ההון שוק ההון 6
J טיפים להצלחה בתפקיד בחברת גמפא התפתחות אישית 5
ו טיפים להתגבר על הפחד להשתתף במסיבת ריקודים? (לא יכולתי לחשוב על כותרת מוצלחת יותר) התפתחות אישית 9
א טיפים תזונה / שוקו אורגני אוף טופיק 19
Cleo החזרת משלוח יקר לחו"ל על חשבוני + הגשת בקשה להחזר מכס - טיפים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
H טיפים לתביעה קטנה בנוגע לרשלנות רפואית אוף טופיק 27
W טיפים של מאסטרים לנצח את השיטה התפתחות אישית 2
אושו טיפים למשכיר המתחיל נדל"ן 5
N צריך מאגר טיפים , להתנהלות עם חברות ההשקעות הישראליות - שרובן ככולן כושלות. ומעלות סיכונים רבים ובעיות פוטנציאליות. פוסטים מאיכות נמוכה 22
S טיפים ותובנות - הגשת דו"ח שנתי 1301 למס הכנסה (כולל רווח הון בחו"ל) מיסים 19
ש טיפים לאבא גרוש מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
Skazi טיפים בקניית דירה ישנה נדל"ן 18
E מבקש טיפים לקניית נכס מכונס ושאלה נדל"ן 13
A טיפים להפתחת מיסוי בעקבות משבר הקורונה מיסים 6
G טיפים למרכז הערכה אוף טופיק 3
ה המנוהל בעל כורחו - בקשת טיפים לשליטה על תיק מנוהל שוק ההון 1
Dagayev טיפים חסכניים והמלצות לחתונה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 29
D טיפים להכנסה מדיבידנדים שוק ההון 1
G טיפים לפני סבב משכנתא? שוק ההון 16
M סטודנט - מחפש טיפים כלכליים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 25
B טיפים לשדרוג נכס להשכרה נדל"ן 3
ס טיפים ללמוד לבד? התפתחות אישית 27
קוף שמבין טיפים לחשיבה מחדש על מנהג הטיפים האדיוטי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19
D ביטוח סיעודי - טיפים לתביעה? צרכנות פיננסית 6
S טיפים חסכניים לטיול תרמילאי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
M מעקב שוטף אחרי תקציב- טיפים? צרכנות פיננסית 1
M טיפים לנותני שירותים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 104
משה מחפש טיפים לתואר שני התפתחות אישית 10
א טיפים לחתונה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
אiהד טיפים לזיהוי שרלטנים אוף טופיק 26
Y טיפים לתיירות זולה בחגים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
א טיפים, קריאה ועיניים. התפתחות אישית 40
ארי1 טיפים לבניית תיק השקעות שוק ההון 36
A השקעה בנדל"ן מסחרי- טיפים? שוק ההון 5
הסולידית "99 טיפים לעצמאות כלכלית" מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 15
I אופציות - מה האסטרטגיה שלכם לחיסכון/השקעת סכום המימוש? שוק ההון 5
S עצמאי פטור - קרן ההשתלמות מלאה, מה האפיק הבא לחיסכון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
O התייעצות לחיסכון פנסיוני לבני 60+ שוק ההון 4
T מהפוסט של הסולידית על מיסוי: ״הפקידו באופן עצמאי לחיסכון פנסיוני מעבר לשיעורים החייבים בחוק״ דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 6
M איך לא לבזבז על הוצאות גדולות שיכלו ללכת לחיסכון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
M פתרונות לחיסכון במס רכישה ושבח פוסטים מאיכות נמוכה 0
א הוצאות קבועות הזדמנות לחיסכון? צרכנות פיננסית 2
הנולד הפרשה חודשית לחיסכון של חייל משוחרר צרכנות פיננסית 11
S התייעצות בנוגע לחיסכון, ומסחר פעיל שוק ההון 7
יבגני_ל האם יש דבר כזה כ"תועלת פוחתת" בהמשך הפרשה שוטפת מהמשכורת לחיסכון אוף טופיק 10
X אפיק סולידי לחיסכון עבור קנייה בדולרים שוק ההון 4
S שאלה בקשר לחיסכון פנסיוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ה המלצות לחיסכון בטיול גדול מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
D ההורים פתחו לי קופת גמל לחיסכון לפני שנת 2000, אשמח להכוונה/ייעוץ. (בן 25, סטודנט) שוק ההון 5

נושאים דומים

Back
למעלה