• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

טיפים ותובנות - הגשת דו"ח שנתי 1301 למס הכנסה (כולל רווח הון בחו"ל)

Since_2013

משתמש סולידי
דירוג
81
לפני מספר ימים קמתי לבוקר שהפך למאושר אחרי שראיתי בעו"ש:
מס הכנסה: 4,031 ש"ח. הבנתי שהצלחתי, ולא יכולתי שלא להרגיש תחושת נצחון קטנה על הבירוקרטיה הישראלית.

הגשת הדו"ח נעשתה לגמרי לבד, והיה עליי לרכז נתונים רבים:
1. שלושה מקומות עבודה שהיו לי מהם תלושי שכר ב 2021.
2. מילואים.
3. דמי אבטלה.
4. רווח הון ודיבידנד מברוקר ישראלי.
5. רווח הון ודיבידנד מברוקר אמריקני (IB).
6. רווח הון בבנק.
7. רווח הון ממימוש קופת גמל להשקעה.
6. הפקדות עצמאיות לפנסיה.

אני חושב שהטיפ החשוב ביותר שיש לי לתת: לא להשקיע המון זמן בללמוד כיצד להגיש דו"ח שנתי. עדיף להתחיל, להתקדם, ולברר תוך כדי. קריאת מדריך כלשהו (החוברת "דע את זכויותיך" של מס הכנסה מפורטת ומקיפה ברמה מחרידה) לפני תחילת התהליך היא בעיקר דבר מורכב להבנה שלא זוכרים ממנו הרבה כאשר תיגשו למשבצת עם קוד 038478 בנספח ד' אותה צריך לסכום עם עוד 3 מקומות אחרים ולהעתיק את התוצאה לקוד 0939489 בדו"ח השנתי. זה לא יעיל.

ייאמר לזכות מס הכנסה שכל התהליך יכול להתבצע באינטרנט, וכאשר ממלאים את הדו"ח באופן מקוון אפשר ללחוץ על כל מקום ומקום בדו"ח ולקבל הסבר נקודתי מה צריך להיכנס אליו. הקשר היחיד שיצרתי איתם הוא לצורך פתיחת תיק במס הכנסה של "שכיר שחייב בהגשת דו"ח בשל הכנסה בחו"ל". וגם זה נעשה דרך פנייה מקוונת. בנוסף, מס הכנסה פותח עמדות הדרכה פרונטליות ברחבי הארץ לצורך סיוע. לא יצא לי להיעזר בכך.

לפני שאכתוב מספר תובנות נוספות, אדגיש שגם כעת, אני לא זוכר בעל פה איך למלא את הדו"ח ונספחיו. בשנה הבאה אחזור על התהליך, אבל הוא בטוח יהיה קצר יותר. לאור ההערה המודגשת, אני לא רואה טעם בכתיבת טיפים הקשורים באיזה מספר נכנס לאיזו משבצת. זה באמת מייגע.

1. למדתי שיש זיכויים/ניכויים שלא משנה כמה תהיה חכם/מדוייק במהלך השנה- כדי לקבל אותם תהיה חייב להגיש דו"ח שנתי/בקשה להחזר מס- שהיא דומה מאוד לדוח שנתי. למשל- זיכוי על הפקדות עצמאיות לפנסיה, וקבלת החזר על מס רווח הון שנוכה במקור (למשל- לבעלי הכנסה נמוכה- כנגד נקודות זיכוי רגילות של תושב הארץ- כן זה עובד).

2. בנוגע לברוקר זר:
2.1 צרפתי activity statement שנתית של IB, כאשר מטבע הבסיס הוא USD.
2.2 צרפתי צילום של גליון אקסל בו ביצעתי את כלל החישובים הרלוונטיים כולל ההמרה לש"ח לפי שערים יומיים על כל פעולה, וחישוב המס הריאלי שאני חייב/ההפסד שאפשר לקזז.
2.3 לא מילאתי שום נספח/טופס של מס הכנסה בו אני מפרט על כל פעולה. לא נתקלתי באף דרישה כזו במהלך המילוי של הדו"ח המקוון ונספחיו.
2.4 איחלתי בלב בהצלחה לפקיד השומה שירצה לאמת בעצמו את כל ההתאמות בין הדוח (באנגלית כמובן, ואין בו שום זכר לשקלים חדשים מלבד המרות מט"ח) של IB לבין צילומי האקסל שלי- כמובן שהכל נעשה בתום לב וברמת דיוק מירבית- אבל להערכתי זה היה לוקח לו כחצי יום עבודה מאומצת והוא הסתפק באימות כוללני כלשהו.
2.5 אני מנהל בעצמי גליון אקסל בו אני שומר פירוט על כל "שכבה" של נייר ערך שקניתי. כאשר אני מוכר, אני מוריד ממניין השכבה שמחירה היה הגבוה ביותר בדולרים. זה מסתדר נהדר עם הדוח של IB כי זה גם מה שהגדרתי שם. זו לא המלצה או אישור חוקי לנושא. לא מצאתי שום אמירה חוקית על כך שהדבר אסור. וכמובן שהחישוב יוצא יעיל הרבה יותר מה FIFO הישראלי החצוף. אני מתחשב בעמלות הקנייה/מכירה במחיר של השכבה עצמה- וגם זה מסתדר טוב עם הדו"ח של IB שכנראה מחושב באותו אופן.

3. אמירות כלליות על הנספחים
3.1 מילאתי נספח ג' אחד על כל רווח ההון הישראלי (ברוקר/בנק/מימוש קופת גמל להשקעה), שכן מכולם נוכה מס במקור.
3.2 מילאתי נספח ג' נוסף על "רווח הון שלא נוכה ממנו מס במקור" עבור רווחי ההון מ IB (לא כולל דיבידנדים, שכן מהם נוכה מס במקור)- ביולי-דצמבר 2021. אם היו לי מימושים גם בחצי השנה הראשונה היה עליי למלא נספח ג' נפרד. (אני מניח ש) ההפרדה היא בעקבות חובת תשלום המקדמה החצי שנתית. לא שילמתי אותה ולא ננזפתי על כך בשום צורה.

*לאחר הגשת הדו"ח שידרתי שאלה מקוונת בנושא כדי להבין כיצד להתחיל לשלם את המקדמות החצי-שנתיות האלה ונראה שהם מבולבלים מכך לא פחות מאיתנו הנישומים. קיבלתי תשובה לשלוח להם טופס מלא של נספח ג' (של הדו"ח השנתי!) בתום חצי שנה עם החישוב הרלוונטי.

3.3 הדיבידנד מ IB (נוכה ממנו מס במקור) מצא את מקומו רק בנספח ד' (חו"ל), ולא בנספח ג' כלשהו.

4. למה קיבלתי החזר?
נוכו לי במקור (בעיקר מימוש קופת גמל להשקעה) כ -3,900 ש"ח יותר מסך המס שהייתי צריך לשלם לאחר כל הזיכויים. זה בעקבות כך שכידוע מס רווח הון/דיבידנד חותך אוטומטית 25% מהרווח בארץ, ללא התחשבות בכלום. ועוד כ-100 ש"ח ריבית שהתווספה בנדיבותו של מס ההכנסה.

אני מקווה שהפגתי במעט את החשש להתחיל בתהליך, ושכנעי שהדרך הטובה ביותר היא פשוט להתחיל- כמובן לאחר איסוף הטפסים הבסיסיים הרלוונטיים ובתקווה שבמהלך השנה מילאתם אקסל עצמי כלשהו הנוגע לפעילות בחו"ל.

טיפ אחרון- במהלך המילוי המקוון יש אפשרות לבדיקה ממוחשבת של כל נספח/של הטופס בכללותו- שמתריעה על חוסרים/סתירות בטפסים. בנוסף, לפני הגשת הדו"ח ניתן לבצע חישוב ממוחשב ולראות שלא יצא משהו מופרך בשורה התחתונה. בנוסף, כמובן שאין צורך למלא את כל הדו"ח ב"מכה". ניתן לשמור את הדו"ח החלקי ולהמשיך למקוטעין.

5. ולמה בכלל כל הכאב ראש הזה אם אפשר להשקיע דרך ברוקר ישראלי ולא להגיש דוחות?
זו דווקא המסקנה החשובה ביותר שלי. כפי שציינתי בהתחלה- יש זיכויים שלא משנה כמה מדוייקים תהיו במהלך השנה- תקבלו רק אם תגישו דו"ח שנתי. אני מניח שלא מניתי את כולם. כך שלהגשת הדו"ח יש ערך גם למי שלא חייב. למשל, הייתי זכאי להחזר של ה 4000 ש"ח האלה ללא קשר לפעילות בחו"ל, וגם לא מפני שעשיתי משהו לא נכון במהלך השנה. הגשה של בקשה להחזר דומה מאוד להגשת דו"ח שנתי- רק שאת האחרונה אפשר להגיש גם 6 שנים בדיעבד, ופעילות בחו"ל מחייבת הגשה מדי שנה.
ולכך מתווספים יתרונות משמעותיים בברוקר הזר- עמלות מגוכחות ואפשרות לשליטה בשכבות הנמכרות.

בהצלחה!

רק לשם הדיוק, מימוש רווח בקופת גמל להשקעה הוא לא רווח הון ולא אמור להיכנס לנספח ג'.

@האזרח הקטן
תודה על ההערה, אם כך לאן היה אמור להיכנס?
בכל מקרה, קיבלו את הדו"ח כלשונו...

כאשר ממלאים טופס 135 מקוצר להחזר מס (לא דוח שנתי מלא 1301)
האם יש לדווח על רווח הון ודיבידנדים מברוקר ישראלי?

@האזרח הקטן
תודה על ההערה, אם כך לאן היה אמור להיכנס?
בכל מקרה, קיבלו את הדו"ח כלשונו...
שורה 16 שדה 157.

קיבלת בדואר שומה שמציינת "שומה 01"?
אחרת גם אם נתנו לך את ההחזר, הם עדיין לא קיבלו את השומה כלשונה ושומרים לעצמם את הזכות לבדוק את השומה בארבעת השנים הקרובות.

כאשר ממלאים טופס 135 מקוצר להחזר מס (לא דוח שנתי מלא 1301)
האם יש לדווח על רווח הון ודיבידנדים מברוקר ישראלי?
אם מגישים דוח, לא משנה אם מקוצר (135) או מלא (1301) או לעסק קטן (137), חובה לדווח על כל ההכנסות החייבות במס, גם אם הוא נוכה במקור.

במקרה של רווח הון אז יש מקום לדווח על זה גם בטופס 135 (פרק ו)

אבל במקרה שלא היה מקום, אז הייתה דרישה למלא את הדוח המלא.

• אהבתי
Reactions: SPX
"שומה 00"
"חישבתי את המס המגיע ממך עפ"י הכנסתך המוצהרת שהחוק
רואה בה את שומתך העצמית."

מה הכוונה? נקווה שיהיו להם דברים חשובים יותר ב 4 השנים הקרובות :) תודה!

לפני מספר ימים קמתי לבוקר שהפך למאושר אחרי שראיתי בעו"ש:
מס הכנסה: 4,031 ש"ח. הבנתי שהצלחתי, ולא יכולתי שלא להרגיש תחושת נצחון קטנה על הבירוקרטיה הישראלית.

הגשת הדו"ח נעשתה לגמרי לבד, והיה עליי לרכז נתונים רבים:
1. שלושה מקומות עבודה שהיו לי מהם תלושי שכר ב 2021.
2. מילואים.
3. דמי אבטלה.
4. רווח הון ודיבידנד מברוקר ישראלי.
5. רווח הון ודיבידנד מברוקר אמריקני (IB).
6. רווח הון בבנק.
7. רווח הון ממימוש קופת גמל להשקעה.
6. הפקדות עצמאיות לפנסיה.

אני חושב שהטיפ החשוב ביותר שיש לי לתת: לא להשקיע המון זמן בללמוד כיצד להגיש דו"ח שנתי. עדיף להתחיל, להתקדם, ולברר תוך כדי. קריאת מדריך כלשהו (החוברת "דע את זכויותיך" של מס הכנסה מפורטת ומקיפה ברמה מחרידה) לפני תחילת התהליך היא בעיקר דבר מורכב להבנה שלא זוכרים ממנו הרבה כאשר תיגשו למשבצת עם קוד 038478 בנספח ד' אותה צריך לסכום עם עוד 3 מקומות אחרים ולהעתיק את התוצאה לקוד 0939489 בדו"ח השנתי. זה לא יעיל.

ייאמר לזכות מס הכנסה שכל התהליך יכול להתבצע באינטרנט, וכאשר ממלאים את הדו"ח באופן מקוון אפשר ללחוץ על כל מקום ומקום בדו"ח ולקבל הסבר נקודתי מה צריך להיכנס אליו. הקשר היחיד שיצרתי איתם הוא לצורך פתיחת תיק במס הכנסה של "שכיר שחייב בהגשת דו"ח בשל הכנסה בחו"ל". וגם זה נעשה דרך פנייה מקוונת. בנוסף, מס הכנסה פותח עמדות הדרכה פרונטליות ברחבי הארץ לצורך סיוע. לא יצא לי להיעזר בכך.

לפני שאכתוב מספר תובנות נוספות, אדגיש שגם כעת, אני לא זוכר בעל פה איך למלא את הדו"ח ונספחיו. בשנה הבאה אחזור על התהליך, אבל הוא בטוח יהיה קצר יותר. לאור ההערה המודגשת, אני לא רואה טעם בכתיבת טיפים הקשורים באיזה מספר נכנס לאיזו משבצת. זה באמת מייגע.

1. למדתי שיש זיכויים/ניכויים שלא משנה כמה תהיה חכם/מדוייק במהלך השנה- כדי לקבל אותם תהיה חייב להגיש דו"ח שנתי/בקשה להחזר מס- שהיא דומה מאוד לדוח שנתי. למשל- זיכוי על הפקדות עצמאיות לפנסיה, וקבלת החזר על מס רווח הון שנוכה במקור (למשל- לבעלי הכנסה נמוכה- כנגד נקודות זיכוי רגילות של תושב הארץ- כן זה עובד).

2. בנוגע לברוקר זר:
2.1 צרפתי activity statement שנתית של IB, כאשר מטבע הבסיס הוא USD.
2.2 צרפתי צילום של גליון אקסל בו ביצעתי את כלל החישובים הרלוונטיים כולל ההמרה לש"ח לפי שערים יומיים על כל פעולה, וחישוב המס הריאלי שאני חייב/ההפסד שאפשר לקזז.
2.3 לא מילאתי שום נספח/טופס של מס הכנסה בו אני מפרט על כל פעולה. לא נתקלתי באף דרישה כזו במהלך המילוי של הדו"ח המקוון ונספחיו.
2.4 איחלתי בלב בהצלחה לפקיד השומה שירצה לאמת בעצמו את כל ההתאמות בין הדוח (באנגלית כמובן, ואין בו שום זכר לשקלים חדשים מלבד המרות מט"ח) של IB לבין צילומי האקסל שלי- כמובן שהכל נעשה בתום לב וברמת דיוק מירבית- אבל להערכתי זה היה לוקח לו כחצי יום עבודה מאומצת והוא הסתפק באימות כוללני כלשהו.
2.5 אני מנהל בעצמי גליון אקסל בו אני שומר פירוט על כל "שכבה" של נייר ערך שקניתי. כאשר אני מוכר, אני מוריד ממניין השכבה שמחירה היה הגבוה ביותר בדולרים. זה מסתדר נהדר עם הדוח של IB כי זה גם מה שהגדרתי שם. זו לא המלצה או אישור חוקי לנושא. לא מצאתי שום אמירה חוקית על כך שהדבר אסור. וכמובן שהחישוב יוצא יעיל הרבה יותר מה FIFO הישראלי החצוף. אני מתחשב בעמלות הקנייה/מכירה במחיר של השכבה עצמה- וגם זה מסתדר טוב עם הדו"ח של IB שכנראה מחושב באותו אופן.

3. אמירות כלליות על הנספחים
3.1 מילאתי נספח ג' אחד על כל רווח ההון הישראלי (ברוקר/בנק/מימוש קופת גמל להשקעה), שכן מכולם נוכה מס במקור.
3.2 מילאתי נספח ג' נוסף על "רווח הון שלא נוכה ממנו מס במקור" עבור רווחי ההון מ IB (לא כולל דיבידנדים, שכן מהם נוכה מס במקור)- ביולי-דצמבר 2021. אם היו לי מימושים גם בחצי השנה הראשונה היה עליי למלא נספח ג' נפרד. (אני מניח ש) ההפרדה היא בעקבות חובת תשלום המקדמה החצי שנתית. לא שילמתי אותה ולא ננזפתי על כך בשום צורה.

*לאחר הגשת הדו"ח שידרתי שאלה מקוונת בנושא כדי להבין כיצד להתחיל לשלם את המקדמות החצי-שנתיות האלה ונראה שהם מבולבלים מכך לא פחות מאיתנו הנישומים. קיבלתי תשובה לשלוח להם טופס מלא של נספח ג' (של הדו"ח השנתי!) בתום חצי שנה עם החישוב הרלוונטי.

3.3 הדיבידנד מ IB (נוכה ממנו מס במקור) מצא את מקומו רק בנספח ד' (חו"ל), ולא בנספח ג' כלשהו.

4. למה קיבלתי החזר?
נוכו לי במקור (בעיקר מימוש קופת גמל להשקעה) כ -3,900 ש"ח יותר מסך המס שהייתי צריך לשלם לאחר כל הזיכויים. זה בעקבות כך שכידוע מס רווח הון/דיבידנד חותך אוטומטית 25% מהרווח בארץ, ללא התחשבות בכלום. ועוד כ-100 ש"ח ריבית שהתווספה בנדיבותו של מס ההכנסה.

אני מקווה שהפגתי במעט את החשש להתחיל בתהליך, ושכנעי שהדרך הטובה ביותר היא פשוט להתחיל- כמובן לאחר איסוף הטפסים הבסיסיים הרלוונטיים ובתקווה שבמהלך השנה מילאתם אקסל עצמי כלשהו הנוגע לפעילות בחו"ל.

טיפ אחרון- במהלך המילוי המקוון יש אפשרות לבדיקה ממוחשבת של כל נספח/של הטופס בכללותו- שמתריעה על חוסרים/סתירות בטפסים. בנוסף, לפני הגשת הדו"ח ניתן לבצע חישוב ממוחשב ולראות שלא יצא משהו מופרך בשורה התחתונה. בנוסף, כמובן שאין צורך למלא את כל הדו"ח ב"מכה". ניתן לשמור את הדו"ח החלקי ולהמשיך למקוטעין.

5. ולמה בכלל כל הכאב ראש הזה אם אפשר להשקיע דרך ברוקר ישראלי ולא להגיש דוחות?
זו דווקא המסקנה החשובה ביותר שלי. כפי שציינתי בהתחלה- יש זיכויים שלא משנה כמה מדוייקים תהיו במהלך השנה- תקבלו רק אם תגישו דו"ח שנתי. אני מניח שלא מניתי את כולם. כך שלהגשת הדו"ח יש ערך גם למי שלא חייב. למשל, הייתי זכאי להחזר של ה 4000 ש"ח האלה ללא קשר לפעילות בחו"ל, וגם לא מפני שעשיתי משהו לא נכון במהלך השנה. הגשה של בקשה להחזר דומה מאוד להגשת דו"ח שנתי- רק שאת האחרונה אפשר להגיש גם 6 שנים בדיעבד, ופעילות בחו"ל מחייבת הגשה מדי שנה.
ולכך מתווספים יתרונות משמעותיים בברוקר הזר- עמלות מגוכחות ואפשרות לשליטה בשכבות הנמכרות.

בהצלחה!

האם זו הפעם הראשונה שבה אתה מגיש דוח שנתי 1301, ואם כן האם היית צריך לפתוח תיק על שמך תחילה?

האם זו הפעם הראשונה שבה אתה מגיש דוח שנתי 1301, ואם כן האם היית צריך לפתוח תיק על שמך תחילה?
כן, זו פעם ראשונה. אכן, הייתי צריך לפתוח תיק. לא הצלחתי לעשות זאת בעצמי אז שלחתי להם הודעה. פתחו לי תיק ואז הייתה לי גישה מקוונת להגשת הדוח

כן, זו פעם ראשונה. אכן, הייתי צריך לפתוח תיק. לא הצלחתי לעשות זאת בעצמי אז שלחתי להם הודעה. פתחו לי תיק ואז הייתה לי גישה מקוונת להגשת הדוח
אפשר קצת פירוט לתהליך שביצעת? פשוט שלחת להם הודעה? איפה? מה רשמת?

אני בדיוק באותו מצב. דרך אגב, שילמת מקדמות או ששילמת רק כאשר שלחת את הדוח?

אפשר קצת פירוט
היה לי כבר שם משתמש וסיסמה לאזור האישי כי בשנה שעברה הגשתי בקשה להחזר מס (לא דוח שנתי). אני לא זוכר את הפרוצדורה בקבלת שם משתמש אבל היא לא מורכבת.

השנה כשרציתי להגיש דו"ח מלא בשל הכנסות בחו"ל, ראיתי שאין לי גישה לכך ושאני לא מצליח לפתוח כזו. שלחתי הודעה במערכת לפניות הציבור (מפ"ל). לקח מספר שבועות, ושלחתי פנייה נוספת, אבל לבסוף פתחו לי תיק.

לגבי מקדמות כתבתי בגוף הפוסט.

רק שתשלום המקדמות היה מאפשר לך לדחות את הגשת הדוח בעד 6 שנים, ועד אז להנות מריבית צמודה של 4% .

אלא אם כן הייתה סיבה נוספת שמחייבת הגשת דוח פרט לניירות הון ודיבידנד.

תודה על הפוסט ומצטרף לרוח הדברים.
ממש פשוט להגיש כיום דוחות (החזר מס/דוח שנתי).
המערכת עוד לא מושלמת אבל הם עשו צעדים משמועתיים בשנים האחרונות.

למי שאין עניינים מורכבים, ממש אין סיבה להעזר ברו"ח או באחד השרותים ולוותר על כסף.

המערכת סימנה לי בדיוק מה אני צריך למלא, בכל סעיף יש הסבר איך למלא אותו ומה צריך לצרף.
אני חושב שאם עבורי זה היה קל כל כך אז זה באמת צריך להיות קל עבור הרוב המוחלט של האנשים.

מה גם שההחזר הגיע הרבה יותר מהר השנה מאשר בשנתיים הקודמות שהגשתי טופס רגיל ידנית.

אהלן,
לאחר קיזוז הכנסה מדיבידנד זר נותרתי עם הפסד הון (IB) ב-1322.
ב-1324 יש לי 0 בסעיף 462 -הכנסה מדיבידנד(כיון שקוזז) ורשמתי את המס שנוכה במקור בסעיפים 431 .
האם אני אמור לראות את המס שנוכה בחלק "ניכויים במקור" בתחשיב הסופי ? במידה ולא, האם הסכום ששולם בחו"ל לא מנוכה מחבות המס בארץ ?

אם השאלה שלי מופיעה בפוסט אחר אשמח אם מישהו יוכל לשתף קישור

תודה !

אם מגישים דוח, לא משנה אם מקוצר (135) או מלא (1301) או לעסק קטן (137), חובה לדווח על כל ההכנסות החייבות במס, גם אם הוא נוכה במקור.

במקרה של רווח הון אז יש מקום לדווח על זה גם בטופס 135 (פרק ו)

אבל במקרה שלא היה מקום, אז הייתה דרישה למלא את הדוח המלא.

הי, בשנים האחרונות הגשתי דרך מייצג ועכשיו רוצה לנסות להגיש לבד. כשאני מנסה להכנס למערכת המקוונת כתוב לי שאין תיק עבורי, למרות שעל הטפסים שהמייצג העביר לי לחתימה (1301) מופיע מספר התיק שלי.
כשאני עוברת לפתיחת תיק מופיעות לי שתי אופציות: אני רוצה לבקש החזר מס | אני רוצה לפתוח עוסק פטור.

תוהה אם אני יכולה להסתפק בדוח המקוצר שמופיע כהחזרי מס (לא צופה החזרי מס על 2021). אני שכירה ויש לי הכנסות קטנות מריבית על השאלת מניות ב IB וקצת תמלוגי חו"ל, ברמת עשרות דולרים בודדות בחודש.
אם לא - התיק הדיפולטיבי הוא עוסק פטור וזה מה שאני צריכה לבחור?

במקרה שההשקעה בברוקר זר (AD) היא ללא רווחים כי רק קנינו ניירות ערך במהלך השנה ולא מכרנו כלום, ולא קיבלנו דיבידנדים - האם יש צורך להגיש דו"ח שנתי למס הכנסה?

במקרה שההשקעה בברוקר זר (AD) היא ללא רווחים כי רק קנינו ניירות ערך במהלך השנה ולא מכרנו כלום, ולא קיבלנו דיבידנדים - האם יש צורך להגיש דו"ח שנתי למס הכנסה?
אם לא מכרת כלום ולא קיבלת דיבידנד או ריבית, אז אין סיבה להגיש דו"ח בגלל הברוקר הזה.
כמובן בתנאי שאין גורם אחר שמחייב אותך.

שלום חברים,
פעם ראשונה מדווח 1301 בעצמי.(לפני זה נעזרתי בחברה שעוזרת בדיווח וכרגע זמנית הם הפסיקו לתת את השרות עקב שהמס הכנסה עושה להם בעיות ולא מאפשרת לבצע דיווח ללקוחות שלהם, כך הם הסבירו).
נשארו לי כמה ימים עד סוף החודש לשדר את הדיווח עבור שנת 2021.
יש בידי מסמכים שאותה חברה דיווחה עבורי לשנת 2020 (זו השנה שהתחלתי להשקיע בשוק ההון דרך Interactive Broker ואני מחוייב בדיווח).
אז באנלוגיה ובעזרת טופס 1301 משנת 2020 התחלתי את התהליך בדיווח לשנת 2021 ואני כרגע תקוע במסך האחרון "רווח הון".
מלאתי את השדה 438 עם הסכום הרווח לשנה (מדו"ח של ה IB) במסך "נספח חו"ל".
תעזרו לי בבקשה להבין מה צריך למלא במסך "רווח הון" כי השדות שם חובה.
אני ממש תקוע.
אני בטוח שיש כאן אנשים שהיו כמוני תקועים בתחילת הדרך שלהם וכבר עברו את זה.
אשמח לכל עזרה.
תודה רבה מראש לעונים!

נערך לאחרונה ב:
הקשר היחיד שיצרתי איתם הוא לצורך פתיחת תיק במס הכנסה של "שכיר שחייב בהגשת דו"ח בשל הכנסה בחו"ל".
אם אני לא שכיר, ואין לי תיק במס הכנסה, זה אותו תהליך? איזה טופס ממלאים?
דיווח חצי שנתי אני מבין שלא עשית?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S המחשות ב-AI -> שימוש - טיפים? פוסטים מאיכות נמוכה 5
י טיפים לאיך להשקיע בצורה פאסיבית בשוק ההון שוק ההון 6
J טיפים להצלחה בתפקיד בחברת גמפא התפתחות אישית 5
ו טיפים להתגבר על הפחד להשתתף במסיבת ריקודים? (לא יכולתי לחשוב על כותרת מוצלחת יותר) התפתחות אישית 9
א טיפים תזונה / שוקו אורגני אוף טופיק 19
Cleo החזרת משלוח יקר לחו"ל על חשבוני + הגשת בקשה להחזר מכס - טיפים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
H טיפים לתביעה קטנה בנוגע לרשלנות רפואית אוף טופיק 27
W טיפים של מאסטרים לנצח את השיטה התפתחות אישית 2
אושו טיפים למשכיר המתחיל נדל"ן 5
N צריך מאגר טיפים , להתנהלות עם חברות ההשקעות הישראליות - שרובן ככולן כושלות. ומעלות סיכונים רבים ובעיות פוטנציאליות. פוסטים מאיכות נמוכה 22
ש טיפים לאבא גרוש מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
Skazi טיפים בקניית דירה ישנה נדל"ן 18
A טיפים לחיסכון בהוצאות משפחה 2021, 2022, 2023 מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 155
E מבקש טיפים לקניית נכס מכונס ושאלה נדל"ן 13
A טיפים להפתחת מיסוי בעקבות משבר הקורונה מיסים 6
G טיפים למרכז הערכה אוף טופיק 3
ה המנוהל בעל כורחו - בקשת טיפים לשליטה על תיק מנוהל שוק ההון 1
Dagayev טיפים חסכניים והמלצות לחתונה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 29
D טיפים להכנסה מדיבידנדים שוק ההון 1
G טיפים לפני סבב משכנתא? שוק ההון 16
M סטודנט - מחפש טיפים כלכליים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 25
B טיפים לשדרוג נכס להשכרה נדל"ן 3
ס טיפים ללמוד לבד? התפתחות אישית 27
קוף שמבין טיפים לחשיבה מחדש על מנהג הטיפים האדיוטי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19
D ביטוח סיעודי - טיפים לתביעה? צרכנות פיננסית 6
S טיפים חסכניים לטיול תרמילאי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
M מעקב שוטף אחרי תקציב- טיפים? צרכנות פיננסית 1
M טיפים לנותני שירותים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 104
משה מחפש טיפים לתואר שני התפתחות אישית 10
א טיפים לחתונה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
אiהד טיפים לזיהוי שרלטנים אוף טופיק 26
Y טיפים לתיירות זולה בחגים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
א טיפים, קריאה ועיניים. התפתחות אישית 40
ארי1 טיפים לבניית תיק השקעות שוק ההון 36
A השקעה בנדל"ן מסחרי- טיפים? שוק ההון 5
הסולידית "99 טיפים לעצמאות כלכלית" מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 15
Koby Paris סיכום תשואות 2020 ותובנות ל 2021 שוק ההון 99
Namy גלגול סעיף 46 לשנים עוקבות ללא הגשת טופס מיסים 9
N הגשת דו''ח ראשון על דיווידנדים אצל ברוקר זר לאזרח ארה''ב תושב ישראל מיסים 6
ח הגשת תביעה נגד מעסיק בבית הדין לעבודה אוף טופיק 2
Y הגשת דוח שנתי באיחור שוק ההון 39
S הגשת בקשה להחזר מס הכנסה דרך finupp - בדיקה בסימולטור לאחר הגשה הראה חוב ולא זיכוי - הצילו! מיסים 21
F תשלום חוב למס הכנסה לאחר הגשת דו''ח מיסים 3
ישראלי מצוי הגשת קורות חיים -בעל מגבלות רפואית התפתחות אישית 0
Y הגשת דו״ח מס עבור הפקדות של יותר מ500 אלף מיסים 0
Z ממתי סופרים שנות התישנות מתאריך הגשת הדו״ח או מתאריך עידכון שומה? מיסים 3
ז קבלה סעיף 46 אחרי הגשת דו"ח מיסים 0
I כפל ביטוחים ,החזרי ביטוח ותקוף הגשת תביעה. צרכנות פיננסית 0
avi.perez הגשת דוח שנתי + נספח הון (מכירת דירה) מיסים 3
ח הגשת דוחות מס רטרואקטיבית לתושב חוץ מיסים 9

נושאים דומים

Back
למעלה