• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

טופס עדכון פרטי ביטוח בקרן הפנסיה

לא חשוב שמות

משתמש רגיל
דירוג
381
שלום לכולם,

לאחר מספר חודשים קיבלתי התראה שוויתור שארים עומד לפוג והתבקשתי למלא איזשהו טופס מוזר אם ברצוני לחדש את הוויתור לשנתיים נוספות.

מדובר ב-"טופס עדכון פרטי ביטוח".

כיאה לחברות ביטוח ישראלית, נראה לי שהחברה מנסה לדחוף לשם סעיפים "מאיימים" באופן המום ולא מובן, שלא ברור מהן ההשלכות במידה ואמלא אותם או לא. לא מצאתי על הטופס הזה שום דבר באינטרנט למעט בבלוג "פנסיוני" של חברנו היקר. אך הפוסט שם אינו מספק כלל.

חשבתי לנסות את מזלי כאן בפורום, כמובן שלא מדובר בשום בקת המלצות אלא דעה בלבד שאיני מתכוון להתבסס עליה בשום אופן.

אלו הסעיפים שאינם מובנים לי:
1. מהי המשמעות של סעיף "קצבת נכות כפולה"?
הם מזהירים אותי שאם לא אמלא סעיף זה, אהיה מבוטח בעניין זה וינכו ממני דמי ניהול בגין כיסוי זה.

2. "ויתור על כיסוי ביטוחי למקרה מוות (עמית שגילו עד 60)" - זהו הסעיף המדובר שיש למלא אם ברצוני לוותר על ביטוח שארים, נכון?

3. "ויתור על כיסוי לביטול תקופת אכשרה" - "אני מבקש לוותר על כיסוי לביטול תקופת אכשרה במקרה של הגדלת הכיסוי הביטוחי לבן/בת זוג ושאירים".
* הויתור יבוצע בהתאם לבחירת ביטול הכיסוי שסימנת בסעיפים מעלה.

מהי המשמעות של סעיף 3? מרגיש שמנסים לבלבל אותי.

כל דעה תתקבל בברכה ותעבור ניסיון חיפוש באינטרנט :)

1. אם אני הבנתי נכון, קצבת נכות מתחילה 60 ימים לאחר קביעת אחוז הנכות. קיצבה כפולה זה אומר שתקבל ב60 ימים הראשונים של הקצבה סכום כפול (כלומר החזר רטרואקטיבי על החודשיים הראשונים שלא שולמו)

2. כן, אם אתה מתחת לגיל 60.

3. ציטוט מאתר "כל זכות":
  • בקרנות הפנסיה, כיסוי ביטוחי למקרה של החמרה של מחלה קיימת מתחיל רק לאחר תקופת אכשרה של 5 שנים.
  • מבוטח שוויתר על ביטוח השאירים ויצטרך לחדש אותו בעתיד (אם יינשא/יחיה בזוגיות או ייוולדו לו ילדים), עשוי להידרש לצבירה מחודשת 5 שנים בטרם שאיריו יהיו מכוסים בכיסוי ביטוחי למקרה של מות המבוטח עקב מחלה שכבר היתה/תהיה קיימת במועד חידוש הביטוח. כמו כן במועד חידוש ביטוח השאירים יכולה קרן הפנסיה לדרוש מהמבוטח לעבור הליך חיתום על סמך מצבו הרפאוי הנוכחי (שעשוי להיות פחות טוב מזה שהיה לו בעבר) ובעקבותיו יוחלט אם לחדש את ביטוח השאירים ובאלו תנאים. תנאים אלה יכולים להיות נוקשים יותר מאלו שמהם נהנה המבוטח בעת הצטרפותו לקרן הפנסיה, כגון: דמי ניהול גבוהים יותר, החרגה (אי כיוסי ביטוחי) של מחלות מסוימות וכו'.
  • לאור זאת, קרנות הפנסיה מאפשרות כבר במועד שבו ויתר המובטח על ביטוח השאירים, לרכוש כיסוי מיוחד שיבטל את תקופת האכשרה אם וכאשר בעתיד יחדש את הכיסוי הביטוחי לשאיריו.
  • באופן זה השאירים יהיו בעלי כיסוי ביטוחי למקרה של מוות (של המבוטח) החל מאותו מועד שבו המבוטח עצמו מכוסה, ולא יידרשו לצבור תקופות אכשרה נוספות מעבר לאלה שהמבוטח בעצמו נדרש להן.

@optimum תודה רבה מקרב לב!

לגבי סעיף 3, להבנתי למעשה יש לי שתי אפשרויות:
1. פשוט לשלם דמי שארים מהיום במטרה לצבור 5 שנים כמה שיותר מהר (בלוג פנסיוני להבנתי מצודד בגישה זו עקב העלות הנמוכה מאוד).
2. לרכוש את הכיסוי המדובר.

אני צודק? אם כן, לא הבנתי מה בדיוק ההבדל בין שני המצבים ומדוע יש בכלל צורך ב-"כיסוי ביטוחי" אם בשני המקרים נשלם דמי ניהול?

לא הבנתי מה בדיוק ההבדל בין שני המצבים
כשיש ביטוח שאירים אז אם תמות הם צריכים לשלם. כשיש ביטוח כיסוי אז אם עוד שנתיים תחזור לביטוח שאירים תוכל למות בשקט יום אחרי ולא תצטרך להתאפק 5 שנים.
אני מניח שהכיסוי זול יותר

תודה @RustyJ
@optimum

לאחר שהתכתבתי עם שירות הלקוחות של קרן הפנסיה שלי, הוסבר לי שתשלום בעבור קצבת נכות כפולה זה סוג של בררת מחדל ורק אם מבקשים אז זה מבוטל. משמע עד כה שילמתי בעבור זה.

לא הצלחתי לאתר ברחבי האינטרנט הסברים על הקצבה הכפולה הזאת. לא ברור לי מה יותר עדיף כרגע - לוותר או להשאיר.

הנציגה לא יכלה לומר לי כמה בדיוק כמה סעיף זה מוסיף לדמי הנכות היורדים ממני בכל חודש.

האם מישהו מכיר מקורות מידע בנושא ויהיה מוכן לשתף?

כמובן, רק לשתף, לא לייעץ או להמליץ.

תודה @RustyJ
@optimum
לא הצלחתי לאתר ברחבי האינטרנט הסברים על הקצבה הכפולה הזאת. לא ברור לי מה יותר עדיף כרגע - לוותר או להשאיר.
ההיכרות שלי עם הנושא מוגבלת מאוד ואולי אני מפספס משהו,
אבל כמה כבר עולה לממן 60 יום ללא קצבת נכות? האם זה יכול להגיע לסכומים שלא תצליח לעמוד בהם?
לשמור כסף בצד למקרה של נכות יעלה לך (בתוחלת) פחות מלשלם לחברת הביטוח.

אבל כמה כבר עולה לממן 60 יום ללא קצבת נכות?
לדעתי תלוי הקשר וסיטואציה. אני נוטה להאמין שישנם מצבים, בהם כל שקל הוא קריטי ודחוף מאוד.

בוא ננסה תרגיל מחשבתי לרגע: מ-21 ש"ח חודשי שאני משלם על נושא הנכות בפנסיה, חלק מסכום זה הולך על קצבת נכות כפולה.

נניח באופן שרירותי לגמרי שמדובר ב-3 ש"ח שהולכים לקצבת נכות כפולה, הרי שלאחר חמש שנים הסכום שאבד הוא 180 ש"ח.

אם מדובר ב-10 ש"ח, הסכום שאבד הוא 360 ש"ח.

אם מדובר ב-10 ש"ח, הסכום אבד הוא 600 ש"ח.

אם מדובר ב-15 ש"ח, הסכום שאבד הוא 900 ש"ח.

אם מדובר ב-20 ש"ח, לצורך ההגזמה, הסכום שאבד הוא 1,200 ש"ח.

כך שבכל מקרה שהוא, מדובר בכסף שלכאורה שווה לאבד תמורת 75% משכורת עבור החודשיים הראשונים. לא?

כעת נשאלת השאלה כמה זמן הכשרה עלי לצבור לפני שאוכל לקבל קצבת נכות? פשוט יש לכך משמעות לנעלם השני בנוסחה - מספר השנים בהם אשלם עבור קצבת הנכות הכפולה.

דעות?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A חובת הגשה של טופס 134 בדוח השנתי מיסים 0
A טופס 1042 נדל"ן 1
Namy גלגול סעיף 46 לשנים עוקבות ללא הגשת טופס מיסים 9
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3
A טופס 857 עבור מכירת ESPP מיסים 0
A טופס 867 - מס שנוכה במקור (סעיף 40) לעומת מס ששולם בחול מיסים 6
פ נספח ד לדוח השנתי למס הכנסה (טופס 1324) - כמה שאלות מיסים 3
B החזר מס - טופס 106 - אין סעיף (218/219) מיסים 1
A טופס 106 ללא שדה 042 בשנה עם חופשת לידה מיסים 9
O טופס 134 מיסים 2
דור דורים תבנית טופס 1325 עם דוגמאות מיסים 13
מ איזה טופס אני צריך ממיטב דש? מיסים 8
A תעודת גמר= טופס 4?! נדל"ן 0
Y טופס 106 - הפרשים משנה קודמת מיסים 1
ש טופס 14 פנסיה לעובד משרד החינוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
A טופס 867 במסחר עצמאי בארץ ובארה"ב מיסים 2
K טופס 1322 עבור ברוקר זר מיסים 35
מ האם יש הבדל בין טופס W8 לבין טופס W8-BEN מיסים 2
מ בענין טופס W8-BEN מיסים 16
Bonfire איך לא לשלם על טופס T-1098? מיסים 7
A טופס 4 בעיריית ירושלים נדל"ן 8
yossik מילוי טופס PDF און ליין אוף טופיק 22
N קיבלתי טופס W9 לכתובת האמריקאית מיסים 7
Y מה זה טופס מש"ח והאם כל רוכש דירה חייב בו? נדל"ן 3
י אי-תאימות רווחי הון אל טופס 106 ואל מערכת Alfie מיסים 7
P בקשת החסר מס מבלי טופס 161 מיסים 7
M הוצאת טופס 867 לאחר סגירת חשבון מיסים 5
R טופס 1322 עזרה בהשלמת חישוב הפסדים להעברה מיסים 2
M טופס מילוי מוטבים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
Z מילוי נכון של טופס 1322 בדו"ח שנתי מיסים 5
D שאלה לגבי טופס 101 אוף טופיק 3
S טופס 1301 מיסים 4
tomchoook עזרה במילוי טופס 1322 מיסים 16
Z תאריך אחרון להגשת טופס 1301 מיסים 1
E טופס 1301 - מספר שאלות מיסים 2
B טופס 1301 - לשכיר שהוא גם עצמאי מיסים 3
וינסנט טופס 1099 מ-BoA למי שאינו אזרח אמריקאי מיסים 44
deussex טופס 1301 - הוצאות מוכרות לשכיר ושאלות נוספות מיסים 118
U גלגול מגן מס על שנה שכבר הגשתי טופס מיסים 3
T הגשת בקשה להחזר מס (טופס 135) באופן עצמאי בפעם הראשונה מיסים 20
צ פטור ממדד תשומות הבנייה+ תשלום 20 אחוז היום והיתרה לאחר טופס 4 נדל"ן 26
H הגשת טופס 1301 לשנת 22 מיסים 17
N טופס 134 עזרה במילוי חלק של ק"ה מיסים 32
Z טופס 1322 ני״ע חו״ל. בהסבר למילוי (סעיף6) אומר שצריך טפסים נפרדים למה שנמכר עד יוני ולמה שנמכר אחריו. האם אכן מקפידים על זה? מיסים 15
יבגני_ל עזרה עם טופס 161א פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ס הגשה פיזית של טופס 135 (תקופה לפני 2019)- האם אפשר להגיש אצל כל משרד שומה? מיסים 5
R הלוואת גישור על דירה על הנייר לפני קבלת טופס 4 נדל"ן 6
G טופס 867 - מעבר בין בנק לברוקר מיסים 5
Regevkr שאלה על טופס 1040-NR למי שאינו תושב ואינו אזרח ארה"ב מיסים 1
ח מסירת דירה חדשה - לאחר טופס 4 וחיבור לחשמל נדל"ן 1

נושאים דומים

Back
למעלה