• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חשבונות בנק ללא עמלות, ובלי תנאים [מעודכן לאוגוסט 2022]

לא מדובר על עמלת שורה של הבנק אלא על עמלה של הכרטיס
אוקי, בוא נבחין באמת בין עמלה של חברת האשראי לעמלה של הבנק:
חברת האשראי (מתייחס לכרטיסים ישראליים)- לא נתקלתי בכרטיס ישראלי שגובה עמלה על משיכה מכספומט, לא בכרטיסים בנקאיים ולא חוץ בנקאיים, בבנקים שונים ובחברות אשראי שונות, וללא מבצעים/מועדונים מיוחדים. יתכן שיש, אבל זו בודאי לא הנורמה. זה היה נכון גם בכרטיס הבנקאי שהיה לי בלאומי בחשבון עמלות רגיל וכרטיס ללא פטור מעמלות או אפילו מדמי כרטיס.
בנקים- תעריפוני הבנקים (כמו זה שקישרתי) יציינו זאת, אבל לרוב כרטיס בנקאי לא כרוך עמלה במשיכה מכספומט בנקאי כלשהו. כרטיס חיצוני כן, אלא אם יש לך פטור מהעמלה.
ובודאי שהבנק יודע אם המשיכה בוצעה אצלו או לא, גם בכרטיס חוץ-בנקאי. זו לא עסקת אשראי בכל מקרה.

ברת האשראי (מתייחס לכרטיסים ישראליים)- לא נתקלתי בכרטיס ישראלי שגובה עמלה על משיכה מכספומט, לא בכרטיסים בנקאיים ולא חוץ בנקאיים, בבנקים שונים ובחברות אשראי שונות, וללא מבצעים/מועדונים מיוחדים. יתכן שיש, אבל זו בודאי לא הנורמה. זה היה נכון גם בכרטיס הבנקאי שהיה לי בלאומי בחשבון עמלות רגיל וכרטיס ללא פטור מעמלות או אפילו מדמי כרטיס.
אז היה לך מזל.
ממה שאני מכיר, הדיפולט הוא שגובים לך עמלה על משיכה בבנק שהוא לא הבנק בו החשבון שלך מתנהל. כלומר אם יש לך חשבון בלאומי (וכרטיס בנקאי) ואתה מושך בכספומט של פועלים אז בדרך כלל תשלם עמלה.
שים לב שתמיד כשאתה מושך כסף בכספומט שלא של הבנק שלך קופצת הודעה בסגנון "יכול להיות שתגבה עמלה ע"י הבנק שבו מתנהל חשבונך".
בנקים- תעריפוני הבנקים (כמו זה שקישרתי) יציינו זאת, אבל לרוב כרטיס בנקאי לא כרוך עמלה במשיכה מכספומט בנקאי כלשהו.
אתה מבלבל בין עמלת פעולה (שאותה הבנק גובה בלי קשר לאיזה כספומט ואיזה כרטיס אתה משתמש) לבין עמלה שגובים על שימוש בכספומט של בנק אחר.
יש בנקים שאפילו אם אתה מושך בסניף אחר של אותו בנק עדיין יגבו עמלה נוספת, אבל לדעתי רובם היום לא גובים את העמלה אם המשיכה היא בכספומת של אותו בנק.
ובודאי שהבנק יודע אם המשיכה בוצעה אצלו או לא, גם בכרטיס חוץ-בנקאי. זו לא עסקת אשראי בכל מקרה.
הוא יודע שמשכת כסף מכספומט, אבל אין לו מושג מאיזה כספומט משכת. הכספומט לא יודע לקשר בין הכרטיס החוץ בנקאי שלך (שמבחינת הכספומט הוא כרטיס זר) לבין החשבון שלך שמתנהל באותו בנק. עובדה שאני תמיד מקבל את ההודעה שרשמתי למעלה בשימוש בכרטיס חוץ בנקאי בכספומט, גם אם זה הכספומט של הבנק שלי. לעומת זאת אם אני משתמש בכרטיס הבנקאי בכספומט של הבנק אין את הודעת האזהרה הזאת.

ממה שאני מכיר, הדיפולט הוא שגובים לך עמלה על משיכה בבנק שהוא לא הבנק בו החשבון שלך מתנהל. כלומר אם יש לך חשבון בלאומי (וכרטיס בנקאי) ואתה מושך בכספומט של פועלים אז בדרך כלל תשלם עמלה.
אתה מבלבל בין עמלת פעולה (שאותה הבנק גובה בלי קשר לאיזה כספומט ואיזה כרטיס אתה משתמש)
אני מדבר על העמלה שהבנק מחייב לפי תעריפון העמלות המלא שלו, עבור משיכה בכספומט. הבנק כן מבחין בין משיכה בכרטיס חיצוני (בו יש הבדל בין משיכה בסניף למשיכה בכספומט "מרוחק") לבין משיכה בכרטיס בנקאי (בו אין הבדל כזה).
ראה לדוגמה עבור בנק לאומי, בהערה 1 כאן (זו הערה לחלק 1 בתעריפון המלא ללקוח יחיד המפורסם באינטרנט), או עבור בנק הפועלים כאן (הערה שניה).

עריכה: בכל מקרה, זה קצת חסר פואנטה. כל אחד צריך לראות מה העמלות שלו ולא איזשהו תעריפון כללי תיאורטי.

נערך לאחרונה ב:
שים לב שתמיד כשאתה מושך כסף בכספומט שלא של הבנק שלך קופצת הודעה בסגנון "יכול להיות שתגבה עמלה ע"י הבנק שבו מתנהל חשבונך".
מהניסיון שלי, בחשבונות עם פטור מעמלות בערוץ ישיר יש פטור גם על משיכה מכספומט בנקאי אחר, אבל אני יכול להבין שיש יוצאי דופן.
לעומת זאת כספומטים שיש בקיוסקים וקניונים כמו של חברת כספונט או ש.ב.א יש עמלה קבועה שגובה המפעיל בסך 5 שח בנוסף לעמלה הבנקאית אם קיימת. מופיעה הודעה ברורה עם הסכום וכן חשבון הבנק מחויב באותה שורה בסכום המשיכה + 5 שח, בניגוד לעמלה הבנקאית שמחויבת במרוכז אחת לחודש.
אני מתלבטת אם להנפיק בכלל כרטיס אשראי בנקאי של דיסקונט בתוך התהליך של פתיחת חשבון טאצ'ר חדש או בכלל להימנע מכרטיס אשראי בנקאי.
אישית הייתי מוותר כל עוד יש לי כרטיס אשראי אחר שנותן מענה לצרכים השוטפים.
כי אחרת את עלולה לגלות פתאום שהחלו בגביית עמלה ופספסת את זה תקופה.

נשאלה שאלה לפני מספר ימים בנושא הצטרפות לביאונליין של בנק הפועלים דרך האתר.
אז בדקתי ואכן לא מצאתי כפתור "הצטרף"
שלחתי אתמול שאילתה לבנקאי הווירטואלי שלי וזו תשובתו:

שלום xxx יוסף, תודה שפנית אלינו.במענה לפנייתך מיום 20/11/2018 11:06 לצורך שדרוג המערכות נסגרה באופן זמני האפשרות להצטרף לחשבון ביאונליין.פתיחת חשבון ביאונליין תתאפשר בחודשים הקרובים.אם הינו לקוח בנה"פ, באפשרותו להעביר את חשבונו לסניף הבאונליין (כפוף לאישורנו).בתודהצוות Be Online

טוב לדעת. אחרי בנק ירושלים חשבתי שגם כאן הפועלים מבטלים את זה, כולל לקיימים בהמשך, ושאצטרך להתחיל לחפש אלטרנטיבה.
חבל שלאומי יצאו מהתחום ("total digital", פפר לא נחשב), אבל לפחות בינתיים לקוחות קיימים ממשיכים.

מילאתי פרטים אונליין לפתיחת חשבון בדיסקונט טאצ'ר. חזרו אליי ושאלו כמה שאלות, בפרט לוודא שמדובר בחשבון פרטי, לא עסקי. שאלו אם אני שכירה, אמרתי שלא, אני מוגדרת כעוסק פטור. כשתיארתי את ההכנסות שלי (שכר דירה ותמלוגים מקורסים אונליין שיצרתי שנכנסים לפייפאל ומדי פעם אני מעבירה לחשבון) הם אמרו שזה על התפר וזה בעייתי כי זה עלול להיחשב כפעילות עסקית.

לאחר בירור הודיעו לי שאני יכולה לפתוח חשבון, אבל אם הם יראו כזו העברה הם עשויים ליצור קשר ולבקש אסמכתות לגבי מקור הכספים, ובמידה ויחליטו שזו פעילות עסקית הם יעבירו אותי לחשבון לא טאצ'ר בסניף רגיל. אמרתי תודה רבה אבל לא תודה.

מה נשאר? פפר, שאני לא כל כך מתלהבת מהם. או להשתייך לקבוצה כלשהי כמו סטודנטים, שזה לא בתכנית. או לפתוח חשבון עם הטבות זמניות ואז לעבור כשהן נגמרות. לא בטוחה שזה שווה לי את הטירחה.

מי מכם שבפפר - יש לכם אפשרות להוריד דפי חשבון בפורמט אקסל / csv? יש איזושהי אפשרות אצלם לעבוד באתר בדפדפן רגיל במחשב, או שזה רק דרך האפליקציה בסמארטפון?

מילאתי פרטים אונליין לפתיחת חשבון בדיסקונט טאצ'ר. חזרו אליי ושאלו כמה שאלות, בפרט לוודא שמדובר בחשבון פרטי, לא עסקי. שאלו אם אני שכירה, אמרתי שלא, אני מוגדרת כעוסק פטור. כשתיארתי את ההכנסות שלי (שכר דירה ותמלוגים מקורסים אונליין שיצרתי שנכנסים לפייפאל ומדי פעם אני מעבירה לחשבון) הם אמרו שזה על התפר וזה בעייתי כי זה עלול להיחשב כפעילות עסקית.

לאחר בירור הודיעו לי שאני יכולה לפתוח חשבון, אבל אם הם יראו כזו העברה הם עשויים ליצור קשר ולבקש אסמכתות לגבי מקור הכספים, ובמידה ויחליטו שזו פעילות עסקית הם יעבירו אותי לחשבון לא טאצ'ר בסניף רגיל. אמרתי תודה רבה אבל לא תודה.

מה נשאר? פפר, שאני לא כל כך מתלהבת מהם. או להשתייך לקבוצה כלשהי כמו סטודנטים, שזה לא בתכנית. או לפתוח חשבון עם הטבות זמניות ואז לעבור כשהן נגמרות. לא בטוחה שזה שווה לי את הטירחה.

אולי שווה לנסות פעם פעמיים לשלוח חשבונית ולהראות שהכסף "לבן" עד שאותו פקיד יבין שאת לא אסקובר ושלום על ישראל?

אולי שווה לנסות פעם פעמיים לשלוח חשבונית ולהראות שהכסף "לבן" עד שאותו פקיד יבין שאת לא אסקובר ושלום על ישראל?
גם אם הכסף לבן, ברגע שזו פעילות עסקית - מבחינתם זה לא אפשרי לעשות פעילות עסקית בחשבון טאצ'ר. במקרה של פעילות עסקית, יעבירו את החשבון לחשבון בסניף רגיל של דיסקונט.

גם אם הכסף לבן, ברגע שזו פעילות עסקית - מבחינתם זה לא אפשרי לעשות פעילות עסקית בחשבון טאצ'ר. במקרה של פעילות עסקית, יעבירו את החשבון לחשבון בסניף רגיל של דיסקונט.
לא מבין את העמדה הזאת.
הרי זה ה"משכורת" שלך, אם חברה בע"מ אז ניחא אבל למה ההתעקשות...
בהצלחה עם פפר :(

לא מבין את העמדה הזאת.
הרי זה ה"משכורת" שלך, אם חברה בע"מ אז ניחא אבל למה ההתעקשות...
בהצלחה עם פפר :(
בישראל בכלל ובבנק בפרט יש הבדל מאד גדול בין שכירים לעצמאים. גם אם לנו זה נראה אותו הדבר.
ספציפית במקרה הזה, ככה דיסקונט החליטו. הכנסה כשכיר זה לא פעילות עסקית. הכנסה שלא כשכיר זה פעילות עסקית, וחשבון טאצ'ר לא יכול להיות חשבון עסקי.

לא בטוחה שבשביל 10 ש"ח בחודש שווה לי שחשבון הבנק העיקרי שלי יהיה בפפר.
היה עדיף כנראה שהייתי עוברת לחשבון עם הטבות כשעוד הייתי שכירה ובהייטקזון. למרות שגם זה עלול היה להיפסק ברגע שהם היו רואים שאני כבר לא שכירה.

בבנק לאומי יש לי חשבון עסקי
10 ש"ח = 10 פעולות בחודש. זה המינימום שהצלחתי להוציא אחרי שהייתי כמה שנים בחשבון ללא עמלות.
אני מפקיד את כל הצ'קים ב"מכה" ומשתדל לעשות העברות כמה שפחות.
עד שאמצא את הכוחות להעביר את כל הברדקת לבנק אחר.
כרגע אני עדיין תקוע בכלל בכרטיס אשראי חוץ בנקאי שלא אישרו כבר שבועיים

כרגע אני עדיין תקוע בכלל בכרטיס אשראי חוץ בנקאי שלא אישרו כבר שבועיים
לא הבנתי, מי לא אישר? מה הקשר בין כרטיס חוץ בנקאי לבנק? הרי כרטיס חוץ מאושר ע"י חברת האשראי ולא הבנק.

לא הבנתי, מי לא אישר? מה הקשר בין כרטיס חוץ בנקאי לבנק? הרי כרטיס חוץ מאושר ע"י חברת האשראי ולא הבנק.
לאומי-קארד אומרים שצריך אישור שקר-כלשהו מבנק לאומי [חשבון הבנק] על מנת שיוכלו לחייב את החשבון, לראות שהוא פעיל, שאני אכן אני וכו'.
בצער רב וביגון עמוק, נאלצתי לגשת לבנק על מנת לזרז הליכים.
הוא לא הבין מה אני רוצה ממנו ואמר שהם צריכים פקס מלאומי קארד ולא לדבר איתי בטלפון.
התקשרתי ללאומי קארד על מנת למנוע טלפון שבור ולבדוק איזה פקס הם צריכים, אחרי 45 דק' של אי-זמינות ויתרתי וחסרתי לביתי עם הזנב בין הרגליים.
לאומי קארד כבר שבועיים מטשטשים אותי בבקשות ושליחים שלא מגיעים ושאר ירקות.

על מנת שיוכלו לחייב את החשבון, לראות שהוא פעיל,
אתה צריך שתי דברים:
1. הרשאה לחיוב חשבון
2. אישור בעלות בחשבון

את שניהם אתה יכול להפיק באתר של לאומי ללא פקידים.
אתה צריך לבקש מלאומי קארד את המספר הרשאה שלהם (4 ספרות).

אתה צריך שתי דברים:
1. הרשאה לחיוב חשבון
2. אישור בעלות בחשבון

את שניהם אתה יכול להפיק באתר של לאומי ללא פקידים.
אתה צריך לבקש מלאומי קארד את המספר הרשאה שלהם (4 ספרות).
מספר הרשאה? צריך להתקשר אליהם בשביל זה?

לאומי-קארד אומרים שצריך אישור שקר-כלשהו מבנק לאומי [חשבון הבנק] על מנת שיוכלו לחייב את החשבון, לראות שהוא פעיל, שאני אכן אני וכו'.
משהו השתבש לך או שלא הבנת אותם.
יש טופס קטן בגודל של רבע עמוד A4 שבו אתה ממלא פרטים אישיים, שם הבנק, סניף, חשבון וחתימה.
את זה אתה מעביר לחברת האשראי והם עושים את העבודה נגד הבנק ושולחים את הטופס שלך למחלקה הנכונה בבנק.
במקביל אתה נכנס לחשבון הבנק שלך ויוצר הרשאה לחיוב בחשבונך, למשל ללאומי קארד - קוד המוסד 34685 ונגמר הסיפור.
את התהליך הזה אני ביצעתי מהכורסא מול הטמבלוויזיה ב 10 דקות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ס התנהלות בהחזקת שני חשבונות בנק למסחר שוק ההון 4
O שני חשבונות עו"ש - מה עדיף, שניהם באותו בנק או כל אחד בבנק אחר? צרכנות פיננסית 12
N השלכות של איחוד חשבונות בנק צרכנות פיננסית 1
H מימוש אופציות, מס יסף ושני חשבונות בנק מיסים 13
ו חשבונות בנק לניהול השקעות צרכנות פיננסית 1
H פתיחת חשבונות בנק לשם הטבות צרכנות פיננסית 9
M חשבונות בנק והכנסה מהאינטרנט צרכנות פיננסית 6
Y האם יש בעיה עם כמה חשבונות בנק? צרכנות פיננסית 24
ל חשבונות בנק של בני זוג אוף טופיק 22
עצמאית יתרונות וחסרונות של שני חשבונות בנק בשני בנקים שונים צרכנות פיננסית 3
K חשבונות ברוקר באירופה לילדים ולי שוק ההון 13
י שכבות בIB. פתרון שאולי יהיה מוסכם. חשבונות נוספים. מיסים 49
ח איך לנהל לבד חשבונות של עוסק מורשה - הוצאות והכנסות מיסים 5
T 2 חשבונות באינטראקטיב שוק ההון 2
H פיצול מכירת RSU לשני חשבונות מיסים 1
י השכרת דירה כאשר שכר הדירה כולל חשבונות - כיצד להגן מפני ניצול יתר נדל"ן 10
ב איחוד חשבונות מסחר שוק ההון 2
D סגירת חשבונות של אקסלנס שוק ההון 1
כנשר ניהול חשבונות - כיצד אתם מקבלים חשבונות לתשלום? צרכנות פיננסית 25
הנולד וולס פרגו סוגרים חשבונות לתושבים מחוץ לארה"ב? צרכנות פיננסית 41
1337justme חשבונות נפרדים בנישואין אוף טופיק 67
Sheldon_Cooper יחס בין חשבונות שוק ההון 6
1337justme העברת כספים בין חשבונות - כיצד להמנע מטעויות של הבנק? אוף טופיק 8
א מיסוי חשבונות בחו"ל, איך זה עובד ? מיסים 8
נ קונה דירה מסרב להעביר חשבונות על שמו, נשארו על שם המוכר אוף טופיק 36
H שאלה לגבי הלוואות בשני חשבונות בבנקים שונים צרכנות פיננסית 8
Cfy קיזוז מס בין חשבונות בבעלות שונה שוק ההון 9
B חשבונות חסכון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
ר גבייה מדיירים - כולל חשבונות או לא? נדל"ן 6
N איחוד חשבונות עם אזרח אמריקאי תושב חו"ל מיסים 2
S מחפש המלצה למנהל/ת חשבונות לעסק קטן מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
P צעד קטן גדול - הנהלת חשבונות לבדי התפתחות אישית 7
C שאלה על Flow של פתיחת חשבונות מסחר ומיסוי שוק ההון 1
מ איחוד חשבונות מסחר של בני זוג צרכנות פיננסית 35
מ עצמאים - ניהול חשבונות לבד עם עם רו"ח? צרכנות פיננסית 10
א שני אנשים שלושה חשבונות צרכנות פיננסית 61
עידן200 הסבר לגבי תיאומי מס ודוח מס עבור מספר חשבונות השקעה שוק ההון 21
א כמה חשבונות באיגוד שוק ההון 79
כ הבדל במיסוי דיבידנד חו"ל בין 2 חשבונות שוק ההון 13
מ מה לעשות עם חשבונות פנסיה קטנים שוק ההון 6
קפיטליסט_מרושע המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
A חשבון בנק ללא עמלות עוש ודמי כרטיס צרכנות פיננסית 5
עלילה מסלול שעבוד נכס לחברת ביטוח (ולא בנק) נדל"ן 5
N העברת דולרים מPayPal לחשבון בנק שקלי צרכנות פיננסית 6
BittLover בנק יהב פקדונות שוק ההון 4
R העברת מט״ח מפידליטי לחשבון בנק בארץ שוק ההון 3
מ קנייה של S&P500 דרך בנק הפועלים(חשבון הייטקזון) או מיטב/IBI? שוק ההון 10
א האם יש דרך/אפליקציה למשוך נתוני בנק לגוגלשיטס? פוסטים מאיכות נמוכה 1
iTayb הטבות הצטרפות לחשבונות בנק צרכנות פיננסית 4
ע חשבון בנק באירופה לתושב ישראל עם דרכון אירופאי צרכנות פיננסית 2

נושאים דומים

Back
למעלה