• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חשבון השקעות בארה״ב כשחוזרים לארץ

ארינמל

משתמש רשום
דירוג
10
נושאים קשורים עלו כבר כמה פעמים - אני חושב שעברתי על כולם - אבל ללא מסקנה ברורה.

השאלה היא, למי שחוזר לארץ אחרי תקופה בארה״ב (לא אזרח), מה אפשר לעשות עם חשבון השקעות בארה״ב. במיוחד אם מישהו היה בסיטואציה ויכול לחלוק ניסיון.

האפשרויות כמו שאני מבין (דיסקליימר, לא מבין הרבה):

1. לעבור לאחד הברוקרים בארה״ב שמסכימים לעבוד עם ישראלים בארץ - אומרים שהמעבר יחסית חלק בארה״ב (אז אומרים) - ופשוט להמשיך כרגיל עם הפקדות מהארץ. אבל זה דורש הגשת דו״חות למס הכנסה פעם/פעמיים בשנה, זה לא בשבילי.

1.1 תחת הנחת מעמד תושב חוזר (סיכון בפני עצמו) לא צריך להתעסק עם זה למשך עשור, אבל זה לא הרבה זמן. אפשר גם להימנע מחובת דיווח אם לא מוכרים כלום, שומרים על החשבון קטן מספיק, וליתר ביטחון משקיעים בצוברות - ואפשר לנצל את העשור הנ״ל כדי לבנות מחדש את התיק בצורה הזו. אבל עדיין יש ״סכנת״ דו״חות עתידית אם התיק יגדל מאליו (טפו טפו) או כשיגיע הזמן למשוך (עוד טפו).

2. לשלם לרו״ח כדי שיתעסק עם כל זה (בכל מקרה יהיה צורך בליווי רו״ח בתרחיש חזרה לארץ). פחות נורא מדיווח ישיר למס הכנסה, אבל עדיין לא להיט - מעבר לעלות הכספית, זו התעסקות בפני עצמה. מעדיף לעבוד מול רו״ח על המעבר עצמו (מבין שזה לבד ייקח כמה שנים לסגור את הפינות) ואז להיפרד לשלום.

3. פשוט למכור הכל ולאכול את המסים (והקנסות, ככל שמדובר בחשבונות מוטבי מס בארה״ב).

4. להעביר את החשבון עצמו לבית השקעות ישראלי. לכאורה אידיאלי, אבל עלה כמה פעמים בפורום וכאמור ללא מסקנה ברורה. נשמע שבתי ההשקעות בארץ מערימים קשיים. יש גם את עניין החשבונות מוטבי המס שמסבכים את זה עוד יותר (לא ברור אם זה בכלל רלוונטי עבורם).

למישהו יש ניסיון עם זה אולי, או דעה בעניין טרייד-אוף יעילות כספית מול לוגיסטיקה. לא ייעוץ, וממילא לא מדובר בסיטואציה קונקרטית (בינתיים אין חזרה מתוכננת) אלא בהבנה עקרונית של השיקולים.

אתה יכול לקרוא את ההודעה הזאת, ובכלל את כל השרשור.
אם יהיו שאלות נוספות אשמח לנסות לעזור.

1.1 - לגבי הזכיות שמגיעות לך במקרה שאתה תושב חוזר - הייתה תושב חוץ בין 6 ל-10 שנים רצופות.
קיימת הטבה בסעיף הפטור שמדובר ב"ניירות ערך מוטבים", נראה שהרחבה הזו יכולה להיות רלבנטית לך, אני מדביק פה את סעיף 6.3 לחוזר מ"ה מספר 9/2011 שמפרט את ההטבה :

"סעיפים14(ג)(2) ו- 97(ב)(2) לפקודה קובעים כי , הכנסות מריבית, דיבידנד וכן רווח הון שמקורן בנכסים מחוץ לישראל שהם ניירות ערך מוטבים , יהיו פטורים ממס גם אם הופקו מניירות ערך מוטבים שנרכשו לאחר החזרה ל ישראל . פטור זה יינתן, במשך תקופת הפטור על, הכנסות ריבית, דיבידנד , ורווח ,הון שמקורן בתיק ניירות הערך (portfolio (שמחזיק היחיד בחשבון במוסד בנקאי, כאשר לא מבוצעות הפקדות נוספות לחשבון לאחר מועד חזרתו לישראל , ובתנאי שההשקעות החדשות בניירות הערך מקורן בהכנסות בחשבון זה בלבד "

תרגום - בהנחה שאתה עומד בהגדרות הסעיף אתה יכול לנהל תיק נפרד שמכיל רק את ניירות הערך שנקנו בזמן השהות בחו"ל וכל ההכנסות מהתיק יהיו פטורות ובנוסף תוכל להמשיך לקנות ני"ע באמצעות אותם הכנסות פטורות שהפקתה בתיק והם יהיו חלק מהתיק הפטור. (!מה שאסור זה להפקיד כספים חדשים לתיק אחרי שחזרתה והני"ע חייבים להיות נסחרים בבורסה מחוץ לישראל!)
אאל"ט רווחי הון 10 שנים פטור, דיב' ורבית 5 שנים פטור.

להלן דוגמא מהחוזר:
"יובל חזר לישראל מארה ב" ביום 1 בינואר 2011 ,לאחר שנחשב לתושב חוץ בשנים 2004 עד וכולל 2010 .בעת שהותו בארה ב" רכש יובל ניירות ערך מוטבים "( התיק . ") בשנת 2011 מכר יובל מניות מתוך התיק ורכש במסגרתו בבורסה אגרת חוב שהונפקה י"ע חברה תושבת ארה"ב בשנת 2012 שולמה ליובל ריבית מאגרת החוב ובסוף אותה שנה אגרת החוב נמכרה ברווח.
בהתאם לאמור בסעיפים 14(ג)(2) ו- 97(ב)(2) לפקודה , יוכל יובל ליהנות מפטור ממס בתיק ניירות הערך הכולל פטור ממס מהריבית ששולמה וממימוש אגרת החוב ובלבד שלא בוצעו הפקדות חדשות לחשבון הבנק ."

אני חושב שניתן לקבל וודאות מראש לזכאות להטבת תושב חוזר באמצעות "המסלול הירוק" (ללכת לשאול את רשות המסים האם אתה זכאי או לא) וההגשת בקשה פתוחה בפני כלל הציבור.

שים לב שאם אתה בוחר וזכאי לאופצייה הזאת המעבר לברוקר אחר / מימוש וכו לא כלכך רלבנטית לדעתי

מעדיף לעבוד מול רו״ח על המעבר עצמו (מבין שזה לבד ייקח כמה שנים לסגור את הפינות) ואז להיפרד לשלום.
זה נשמע כמו האופצייה המיטבית בהנחה שאתה לא מעדיף DIY

וכמבון שאני לא יועץ מס / רוח / עוד ולא מייעץ מה לעשות או לא לעשות...

נערך לאחרונה ב:
תרגום - בהנחה שאתה עומד בהגדרות הסעיף אתה יכול לנהל תיק נפרד שמכיל רק את ניירות הערך שנקנו בזמן השהות בחו"ל וכל ההכנסות מהתיק יהיו פטורות ובנוסף תוכל להמשיך לקנות ני"ע באמצעות אותם הכנסות פטורות שהפקתה בתיק והם יהיו חלק מהתיק הפטור. (!מה שאסור זה להפקיד כספים חדשים לתיק אחרי שחזרתה והני"ע חייבים להיות נסחרים בבורסה מחוץ לישראל!)
אאל"ט רווחי הון 10 שנים פטור, דיב' ורבית 5 שנים פטור.
אתה לא טועה :)
אבל הכנסות אלה יהיו חייבות במס בארה״ב.
אני חושב שניתן לקבל וודאות מראש לזכאות להטבת תושב חוזר באמצעות "המסלול הירוק" (ללכת לשאול את רשות המסים האם אתה זכאי או לא) וההגשת בקשה פתוחה בפני כלל הציבור.
המסלול הירוק פתוח רק לעולים חדשים ותושבים חוזרים ותיקים. לא לתושבים חוזרים ״רגילים״.
שים לב שאם אתה בוחר וזכאי לאופצייה הזאת המעבר לברוקר אחר / מימוש וכו לא כלכך רלבנטית לדעתי
פה אתה כבר טועה. קיימים ברוקרים אמריקאים שלא יאפשרו להמשיך להחזיק בתיק השקעות במידה והמשקיע עזב את ארה״ב. יתרה מכך, ישנם ברוקרים שלא מאפשרים לאזרחים אמריקאים (!) להחזיק תיק השקעות במידה וחיים מחוץ לארה״ב.

פתיחת תיק השקעות והעברת הנכסים בין ברוקרים כאשר המשקיע כבר מחוץ לארה״ב וללא סטטוס הגירה קבוע (כמו גרין קארד) יכולה להיות משימה קשה, ולכן עדיף להסדיר את הנושא לפני העזיבה מארה״ב.

לא יועץ, לא מומחה.

אבל הכנסות אלה יהיו חייבות במס בארה״ב.
בהנחה שפותש ינתק את התשובות מארה"ב ויבצע את כל מה שנדרש בכדי לא להיות תושב ארהב
המס שיהיה חייב על התיק המוטב לאחר הניתוק זה ניכוי במקור מדיב' וריבית לפי האמנה של ישראל מול מדינת התושבות של הקרן.

ולכן יהיה כדאי לבנות תיק שבו הקרנות הם ממדינה שמנכה פחות מס במקור מאשר ארהב (לדוג קרנות איריות)

*אם אתה אזרח ארהב קיימות השלכות pific ולא ניתן לבצע את זה.

כמובן שהדברים ש @SirL ציין בנוגע לשיקולי ברוקר הם קריטיים אוסיף גם שחשוב לברר ולהסדיר את החבות שלך לirs בעת הניתוק מארהב

לא מייעץ

בהנחה שפותש ינתק את התשובות מארה"ב ויבצע את כל מה שנדרש בכדי לא להיות תושב ארהב
המס שיהיה חייב על התיק המוטב לאחר הניתוק זה ניכוי במקור מדיב' וריבית לפי האמנה של ישראל מול מדינת התושבות של הקרן.
לא מדוייק.
לאזרח ישראלי המתגורר בישראל חבות מס עבור הכנסות מריביות ודיב׳ תהיה בכל מקרה, לא משנה אם אדם הוא תושב ארה״ב לצרכי מס או לא. ההבדל הוא בשיעורי המס. (קיימים מקרי ״קצה״ בהם הכנסה זו יכולה להיות פטורה ממס בארה״ב אבל לרוב היא תהיה חייבת)
אוסיף גם שחשוב לברר ולהסדיר את החבות שלך לirs בעת הניתוק מארהב
בארה״ב לא צריך לברר את מעמד האדם לצרכי תושבות או להסדיר חובות.
בניגוד לישראל, בארה״ב (ובכל מדינה מערבית נורמלית אחרת) חוקי תושבות הם ברורים מאד ויש מבחנים מפורטים על מנת לקבוע האם אדם הוא תושב המדינה לצרכי מס או לא. כמו כן, בארה״ב קיימת חובת דיווח ולכן יש צורך להגיש דוחות מס בכל שנה (במידה ועומדים בקריטריונים). לכן, מול ארה״ב אין משהו מיוחד שצריך לעשות. כמובן שיש צורך לעמוד בכללים ולהגיש דוחות מסודרים בהתאם למצב האישי.

לא מדוייק.
לאזרח ישראלי המתגורר בישראל חבות מס עבור הכנסות מריביות ודיב׳ תהיה בכל מקרה, לא משנה אם אדם הוא תושב ארה״ב לצרכי מס או לא. ההבדל הוא בשיעורי המס.
כנראה שפיספסתה - אני כמובן מדבר על מקרה היפוטטי שפותש חוזר לישראל עם זכאות למעמד תושב חוזר בארץ ולכן לא יהיה מיסוי בישראל על דיב' וריבית אלא רק במדינה הזרה (מדינתם של נכסים הפיננסים)

מה זה אומר? מה הכוונה? מה הם ההבדלים?
מה ההבדלים בנוגע להטבות או בנוגע למסלול הירוק?
חפש בגוגל חוזרי מס הכנסה מספר 1/2011 וגם את 9/2011.
באופן אבסורדי אחד הוא המשך של השני למרות שלמס הכנסה לקח חצי שנה לשחרר אותם בחלקים שונים.
אלה חוזרים שמסבירים את ההבדלים בצורות די ברורות בכל הנוגע לתושבים חוזרים ״רגילים״ מול ״ותיקים״, מי זכאי לאלו הטבות, מהן ההטבות השונות וכו׳.

אתה יכול לקרוא את ההודעה הזאת, ובכלל את כל השרשור.
אם יהיו שאלות נוספות אשמח לנסות לעזור.
וואו, הרבה מידע שימושי :O
אנחנו במצב דומה (לפחות כשפתחת את השרשור ההוא), אני צופה להיות תושב חוזר לא ותיק. דברים חדשים שלמדתי:
1. ואנגארד מסכימים לניהול חשבון מרחוק - חדשות טובות. לרוב מדובר פה בפורום על IB, Schwab, TD.
2. כדי להיות זכאי לפטור מס ישראלי בחשבון ההשקעות אסור לי להפקיד אליו יותר - לא ידעתי.

בכל אופן, הפטור הנ״ל תקף רק ל-10 (או רק 5?) שנים, נכון? לאחר מכן צריך להתחיל עם דו״חות למ״ה ישראלי. אני מבין שהחלטת שאתה בסדר עם זה? אני עוד קצת מתלבט, אבל הנטיה שלי היא להימנע מזה. אני מגיש דו״חות ל-IRS עצמאית כבר שנים, זה לא מרתיע אותי (למרות שאולי אחרי שנים של מחיה בארץ כבר פחות יהיה לי כוח לסיבוך הנוסף הזה), אבל נראה שמ״ה בארץ זו חיה אחרת.

עוד שאלות אם אתה כבר פה :) מה לגבי חשבונות פנסיוניים בארה״ב? ציינת בשרשור השני שיש לך 401k ו-IRA, אז במידה שלא אכפת לך לספר קצת על התכנון העתידי לגביהם -
1. איך את צופה שהם ימוסו בישראל בעת המשיכה?
2. האם חושש ממיסוי כפול שעת משיכה מחשבון רות׳, אם יש? (אני מחזיק גם טרדישנל וגם רות׳)
3. נגיד עבר עשור ומתחילים לדווח על החשבון בארה״ב למ״ה, בארה״ב הרווחים פטורי/דחויי-מס, האם בארץ צריך לשלם ובעצם לאבד את ההטבות של החשבונות הללו?

אני כמובן יודע שכל הדברים האלה מצריכים היוועצות באיש מקצוע (ואני בהחלט מתכוון להיעזר באחד כשיגיע הזמן) והתקנות בארץ בנושאים האלה משתנות ומתפתחות כל הזמן. אבל יהיה מעניין ושימושי לקבל תמונה כללית-עקרונית ממישהו שעבר את זה לאחרונה.

אי אפשר להגיד שעברתי את זה, אני למעשה עובר את זה בימים אלו ואתחיל להגיש דוחות מס למס הכנסה בישראל בקרוב.

מבלי לפגוע כמובן, נראה שהשאלות שלך יחסית בסיסיות ולכן הייתי ממליץ בחום להתייעץ עם מומחה ישראלי בתחום. מס הכנסה בארץ פועל הרבה יותר בתחום האפור ולא שחור/לבן כמו ה IRS. מכיוון שאף פעם לא התעסקתי עם מס הכנסה בישראל גם אני עובד עם איש מקצוע, לפחות בשנה הראשונה.

1. ואנגארד מסכימים לניהול חשבון מרחוק - חדשות טובות. לרוב מדובר פה בפורום על IB, Schwab, TD.
לפי ניסיון של אחרים (לא ישראלים) - ואנגרד קצת מוזרים בתחום. הייתי ממליץ לדבר איתם לפני ולראות שאכן יתנו לך לנהל חשבון של ״זר״ מרחוק. הבנתי שלרוב הם מסכימים רק עם ה 401k מתנהל שם, למרות שאני לא יודע אם יש להם כלל רשמי. בכל מקרה, אני מאד מבסוט משוואב. בהתחשב ברמת השירות והמחירים של ברוקרים אמריקאיים, אני באופן אישי הייתי נמנע מ IB.

בכל אופן, הפטור הנ״ל תקף רק ל-10 (או רק 5?) שנים, נכון? לאחר מכן צריך להתחיל עם דו״חות למ״ה ישראלי. אני מבין שהחלטת שאתה בסדר עם זה? אני עוד קצת מתלבט, אבל הנטיה שלי היא להימנע מזה. אני מגיש דו״חות ל-IRS עצמאית כבר שנים, זה לא מרתיע אותי (למרות שאולי אחרי שנים של מחיה בארץ כבר פחות יהיה לי כוח לסיבוך הנוסף הזה), אבל נראה שמ״ה בארץ זו חיה אחרת.
שים לב שפטור ממס אינו מקנה פטור מחובת דיווח (רק תושבים חוזרים ותיקים פטורים מחובת דיווח). כלומר, למרות שתנהל תיק מחוץ לישראל ותהיה זכאי לפטור ממס, עדיין תצטרך להגיש דוחות למס הכנסה בארץ במהלך תקופת הפטור. יש אנשים בפורום שטוענים שבמידה וניכו לך במקור 25% מס על דיבידנדים בארה״ב אז למעשה אין חובת דיווח בארץ. אני סבור שזו הנחה שגויה ולא מתכוון לפעול ככה. כמו כן, במידה ותמכור נכס כלשהו, בכל מקרה תחול עליך חובת דיווח.

גם אני מדווח ל IRS כבר שנים בעצמי (דף ועט, ללא תוכנה) ועדיין מעדיף שלא להתעסק לבד עם מס הכנסה בארץ בענייני תושב חוזר, לפחות לא בשנה שנתיים הראשונות.

1. איך את צופה שהם ימוסו בישראל בעת המשיכה?
אני צופה פטור מוחלט מהמשיכה. יודע שזה נשמע מוזר וכמעט אף איש מקצוע בארץ אינו מכיר את החוקים בנושא, אבל אנשי מקצוע אמריקאיים כן. במסגרת סעיף 20 לאמנת המס משיכה זו פטורה ממס בארה״ב (בהנחה שאתה לא תושב ארה״ב לצרכי מס). בנוסף, בעקבות הטבות תושב חוזר בארץ כנראה שמשיכה זו תהיה פטורה גם בישראל. לכן אני מתכוון למשוך את הכספים בשנים הקרובות.
2. האם חושש ממיסוי כפול שעת משיכה מחשבון רות׳, אם יש? (אני מחזיק גם טרדישנל וגם רות׳)
חשבון רות׳ בכל מקרה פטור בעת המשיכה בארה״ב, אז אני מניח שהתשובה שכתבתי בסעיף 1 רלוונטית גם פה. אני באופן אישי אף פעם לא הפקדתי לרות׳ מסיבה זו כי למי שנמצא במצב שלי (ושלך), כנראה שלחשבון הזה אין שום יתרון.
3. נגיד עבר עשור ומתחילים לדווח על החשבון בארה״ב למ״ה, בארה״ב הרווחים פטורי/דחויי-מס, האם בארץ צריך לשלם ובעצם לאבד את ההטבות של החשבונות הללו?
אחרי עשר שנים מתחילים לשלם מס בישראל באופן רגיל, אבל רק עבור הרווחים שנצברו בתום עשר השנים. כלומר תקופת הפטור נשמרת.

כפי שאמרתי, ממליץ בחום להתייעץ באנשי מקצוע ולא להקשיב לזר מוחלט בפורום אנונימי :)

כמו כן, תעיין בחוזרים של מס הכנסה שציינתי למעלה. הם כבר יענו על לא מעט שאלות שיש לך.

מבלי לפגוע כמובן, נראה שהשאלות שלך יחסית בסיסיות ולכן הייתי ממליץ בחום להתייעץ עם מומחה ישראלי בתחום.
ידוע ולא נפגע :) אני רק מתחיל לגשש. אני לא תכננתי לחזור לארץ וההתנהלות שלי פה הייתה בהתאם, אבל השנה האחרונה קצת שינתה את הפרספקטיבה, קורה, ויהיה לזה מחיר פיננסי וזה בסדר.

רק לסגור קצת פינות:

אני צופה פטור מוחלט מהמשיכה. יודע שזה נשמע מוזר וכמעט אף איש מקצוע בארץ אינו מכיר את החוקים בנושא, אבל אנשי מקצוע אמריקאיים כן. במסגרת סעיף 20 לאמנת המס משיכה זו פטורה ממס בארה״ב (בהנחה שאתה לא תושב ארה״ב לצרכי מס). בנוסף, בעקבות הטבות תושב חוזר בארץ כנראה שמשיכה זו תהיה פטורה גם בישראל. לכן אני מתכוון למשוך את הכספים בשנים הקרובות.
ומה לגבי קנסות על משיכה מוקדמת? גם זה נכנס תחת אמנת המס?

חשבון רות׳ בכל מקרה פטור בעת המשיכה בארה״ב, אז אני מניח שהתשובה שכתבתי בסעיף 1 רלוונטית גם פה. אני באופן אישי אף פעם לא הפקדתי לרות׳ מסיבה זו כי למי שנמצא במצב שלי (ושלך), כנראה שלחשבון הזה אין שום יתרון.
הכוונה שלי הייתה לזה שההפקדות הן אחרי מס בארה״ב, אבל אם מושכים אותן בארץ בפנסיה עלולים לשלם עליהן שוב מס הכנסה בישראל. על זה מצאתי דיונים נרחבים בקבוצות ישראלים בארה״ב (זה מטריד רבים ורבות) והמסקנה אחרי בדיקה מול מ״ה הייתה שפשוט אין כרגע נוהל ברור וניאלץ לחכות ולראות מה יהיה בפועל בעתיד. אבל אם אתה מתכוון למשוך הכל בעשור אחרי החזרה אז זה אכן לא רלוונטי (לפחות לרות׳), וכפי שכתבתי למעלה זו גם הנטייה שלי.

תודה על כל התשובות, עשית לי הרבה סדר בראש.

אני לא תכננתי לחזור לארץ וההתנהלות שלי פה הייתה בהתאם
לא חושב שצריך להתנהל בצורה מיוחדת. אני התחלתי לעשות שינויים רק כאשר היה לי ברור שאני חוזר וכשהיה תאריך יעד. בפועל, לדעתי אם אתה מסודר מספיק אז חודש אחד, גג חודשיים, הוא בהחלט זמן סביר לסגור את כל הפינות מבחינת תיק ההשקעות.

ומה לגבי קנסות על משיכה מוקדמת? גם זה נכנס תחת אמנת המס?
זהו תחום אפור בצד האמריקאי. החוק האמריקאי סותר עצמו בנושא זה אך מספר אנשי מקצוע אמריקאיים שדיברתי איתם אמרו שניתן למשוך בלי קנס משיכה מוקדמת. בפועל, אמנות מס גוברות על חוקי המס ״הרגילים״ ואמנת המס אומרת שזכות המיסוי נתונה אך ורק למדינת התושבות. עם זאת, במידה וה IRS ירצה כנראה שהם יוכלו לסתור טענה זו.

על זה מצאתי דיונים נרחבים בקבוצות ישראלים בארה״ב
קבוצות פייסבוק? יש כמה יחסית ״מוכרות״ (תלוי איפה אתה גר בארה״ב...). בגדול לא הייתי מסתמך על מה שנאמר בקבוצות הגדולות מכיוון שעל כל תגובה רצינית ונכונה אחת יש בערך 10 שהן שטויות מוחלטות.
אם אתה מתכוון למשוך הכל בעשור אחרי החזרה אז זה אכן לא רלוונטי (לפחות לרות׳), וכפי שכתבתי למעלה זו גם הנטייה שלי.
באופן אישי אני אפילו לא מבין מדוע לקחת את הסיכון. במידה והייתה לי אחזקה כזו כמובן שהייתי מושך אותה כל עוד אני במעמד תושב חוזר ומגיעות לי הטבות. לפי דעתי (הלא מקצועית), במידה ומס הכנסה יבקשו למסות את הסכום, לא תהיה לך שום טענה נגדית מדוע הכסף הזה פטור. כפי שאני מניח שאתה יודע, כל מדינה מגדירה חשבונות פנסיוניים בצורה שונה וכפי שכמעט שום תכנית פנסיונית זרה מוכרת בארה״ב, אני מניח שמס הכנסה לא יכיר בחשבון רות׳ כחשבון פנסיוני בארץ. לפי דעתי ממש לא שווה את הסיכון.

עריכה - אם אני זוכר נכון, @FIYaacov כתב פעם על רות׳ וכיצד מס הכנסה עלול להתייחס לחשבון מסוג זה.

נערך לאחרונה ב:
אני צופה פטור מוחלט מהמשיכה. יודע שזה נשמע מוזר וכמעט אף איש מקצוע בארץ אינו מכיר את החוקים בנושא, אבל אנשי מקצוע אמריקאיים כן. במסגרת סעיף 20 לאמנת המס משיכה זו פטורה ממס בארה״ב

הי
לאחר מספר שיחות עם אנשי מקצוע (בארץ) בנושא - אין תקנה מסודרת וגם אין תמימות דעת בקרב אנשי האוצר בנושא.
ולכן ....לדעתם ומניסיונם חל מיסוי בגובה המס השולי האחרון (או מיני' של 25%) + 10% קנס משיכה (למעט בהוראת שעה של 2010 שניתן בא פטור).
בישראל: הסכום הנכנס יחשב כרווח הון וישולם עליו מס רווחי הון של 25% אלא מה ? שבגלל אמנת המס הוא יקוזז מול הסכום ששולם בארה"ב וכפועל יוצא - לא ישולם בישראל סכום מס נוסף. כמו כן, חלק מפקידי המס רואים בכניסה של הכסף כרווח מעבודה ובמקרה הזה הסכום ימוסה שונה וגבוה יותר ולכן תהייה תוספת מס מעבר ל 25% ששולם בארה"ב.

מה דעתך ?

איך אומרים פה כולם ? לא יועץ, לא איש מקצוע, לא מבין גדול, לא לסמוך עלי ולא על אמירות חסרות אחריות וזיקה לחומר באיזה פורום :)

לדעתם ומניסיונם חל מיסוי בגובה המס השולי האחרון (או מיני' של 25%) + 10% קנס משיכה
האם אתה מתייחס פה לגובה המס בארה״ב? לא יודע מה זה אומר ״גובה המס השולי האחרון״. אבל כפי שכבר כתבתי פה:
אני צופה פטור מוחלט מהמשיכה. יודע שזה נשמע מוזר וכמעט אף איש מקצוע בארץ אינו מכיר את החוקים בנושא, אבל אנשי מקצוע אמריקאיים כן.
לגבי מיסוי בישראל - אינני יודע איך יתייחסו לכסף אבל אני מניח (רק מניח) שרוב הסיכויים יתייחסו אליו כרווח הון. הסיבה לכך היא שהעבודה בוצעה כבר לפני שנים רבות (כשהכסף נצבר) אז לטעון להכנסה מעבודה כיום, בעת המשיכה, נראה קצת תמוה.

כמובן שזו דעתי האישית בלבד וטרם הייתי צריך להתעסק עם מס הכנסה בנושא.

אני באופן אישי אף פעם לא הפקדתי לרות׳ מסיבה זו כי למי שנמצא במצב שלי (ושלך), כנראה שלחשבון הזה אין שום יתרון.
זה לא הרושם שאני קבלתי,ממה שהבנתי במידה וההפקדות היו בזמן שהיית תושב ארה"ב הפטור תופס גם בארץ, השאלה מה קורה למי שלא תושב ארה"ב ומפקיד לרות במקרה הזה זה לא ברור וכנראה שלא,זה מה שהבנתי מלשון החוק ושיחה קצרה עם רו"ח.
אבל כמובן כמו שאמרת החוק בארץ אולי יותר אפור וניתן לפרשנות אז עדיף לפנות לאיש מקצוע בתחום.
קבלת\ראית מידע שונה בעניין?

כמובן לא ממליץ\מייעץ

במידה וההפקדות היו בזמן שהיית תושב ארה"ב הפטור תופס גם בארץ
קטונתי. למיטב ידיעתי אין כלל או חוק רשמיים בארץ ורוב הסיכויים שזה יהיה תלוי במצב הרוח של פקיד השומה (לא מומחה, לא ממליץ, לא מייעץ).

אם אני זוכר נכון אתה אזרח ארה״ב ולכן כן קיים יתרון עבורך במידה ומס הכנסה בארץ יסכים לתת לך פטור ממס רווחי הון / דיבידנדים.
מכיוון שאני לא אזרח או תושב אמריקאי, אני לא רואה את היתרון להחזיק חשבון כזה במצבי האישי. אני יוצא מנקודת הנחה שבכל מקרה יש לי פטור ממס רווחי הון (בגלל הטבות לתושב חוזר), ולכן לא רואה סיבה להפקיד כספים לחשבון רות׳ עבור מי שנהנה מהטבות אלו.

מצד שני, אני מודע לזה שיש יתרון תאורתי בגלל פטור ממס אמריקאי על דיבידנדים שמוחזקים ברות׳ אבל מכיוון שהסכום המקסימלי להפקדה בכל שנה הוא נמוך, העדפתי להימנע מהתעסקות מיותרת (וכן, אני מכיר את האופציה של backdoor).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y אזרח אמריקאי לפתוח חשבון השקעות בארץ או בארה״ב, בעד נגד. שוק ההון 4
O שאלה לגבי חשבון השקעות בארה"ב. שוק ההון 10
M דו"ח שנתי כאשר יש חשבון ב-IB וחשבון בבית השקעות ישראלי מיסים 6
M תהליך סגירת חשבון בIB ומעבר לבית השקעות ישראלי שוק ההון 2
B ירושות וגירושין, חשבון השקעות אמריקאי - שאלה אוף טופיק 0
י רילוקיישן לארה"ב - פתיחת חשבון השקעות שוק ההון 1
מ פתיחת חשבון השקעות בבנק אמריקאי שוק ההון 2
M חשבון השקעות שוק ההון 14
I חשבון השקעות משותף לבני זוג צעירים - ברוקר נפרד? איך לפזר? שוק ההון 0
O חשבון השקעות כתחליף לעו"ש שוק ההון 1
M חשבון השקעות אמריקאי וישראלי צרכנות פיננסית 3
M חשבון השקעות מנוהל - אזרחים אמריקאיים שוק ההון 1
O מחזיק בחשבון השקעות בIB, האם כדאי לפתוח בנוסף חשבון בבית השקעות ישראלי? שוק ההון 3
ס פתיחת חשבון השקעות "סודי" לבן משפחה מקרבה ראשונה שוק ההון 4
ת פתיחת חשבון מסחר בבית השקעות בישראל - שאחד מהנהנים אזרח אמריקאי? שוק ההון 5
deussex חובת דיווח מס הכנסה על חשבון מדדי בבית השקעות ישראלי שוק ההון 38
ע חשבון השקעות ללא ניירות ערך שוק ההון 5
M התייעצות לגבי חשבון בנק, מינוף וחשבון השקעות צרכנות פיננסית 5
ttmoon שאלה לגבי חשבון השקעות עצמאי אל מול קרן השתלמות (מעבר להפקדות מעסיק) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א פתיחת חשבון השקעות מתחת ל21 שוק ההון 4
S יש כאן מישהו שמנהל חשבון השקעות בחו"ל בתור חברה בע"מ? שוק ההון 4
E חשבון השקעות של זוג נשוי, קיזוז הפסדים ומס יסף שוק ההון 8
E האם כדאי לפתוח חשבון השקעות כעת או בהמשך? התפתחות אישית 4
A חשבון השקעות פרטי פאסיבי - מאיפה להתחיל? שוק ההון 7
R פתיחת חשבון השקעות בבנק קטן שוק ההון 14
א לקחים מהעברת חשבון השקעות ממיטב דש לאינטראקטיב ברוקרס שוק ההון 13
Z ירושת חשבון השקעות פטור ממס צרכנות פיננסית 0
T כמה שאלות לקראת פתיחת חשבון השקעות שוק ההון 3
מ עזרה בפתיחת חשבון בבית השקעות (לא IB) שוק ההון 12
I פתיחת חשבון בבית השקעות-ייעוץ שוק ההון 2
T חשבון השקעות שוק ההון 5
T פתיחת חשבון השקעות חדש - אשמח לכמה הבהרות שוק ההון 0
G חשבון השקעות בפידיליטי (Fidelity) לאזרח אמריקאי וישראלי שוק ההון 11
J עזרה בפתיחת חשבון השקעות צרכנות פיננסית 1
סתןלי ת'כסף בחירת בית השקעות לניהול חשבון מסחר ב UK שוק ההון 0
H ניהול חשבון השקעות נפרד בשל ירושה אוף טופיק 1
גל מ הלוואה על חשבון תיק השקעות בib צרכנות פיננסית 29
נ שאלה לגבי חשבון בבית השקעות שוק ההון 11
O חשבון השקעות בחול או בארץ? שוק ההון 38
ה קופת גמל בניהול אישי VS חשבון השקעות עצמאי צרכנות פיננסית 4
אוסף תאים משתכפלים מינימום לפתיחת חשבון בבית השקעות/קופת גמל/קרן השתלמות שוק ההון 8
א מדינה מומלצת לפתיחת חשבון השקעות זר צרכנות פיננסית 11
David בת זוג של אזרח אמריקאי - פתיחת חשבון השקעות ישראלי צרכנות פיננסית 3
M פתיחת חשבון השקעות ב-Schwab שוק ההון 74
T השקעות בחו"ל - דרך קרן השתלמות IRA או דרך חשבון בברוקר זר? שוק ההון 10
adamshalev משקיעים יוכלו לפתוח חשבון מסחר בבתי השקעות ללא הגעה פיזית צרכנות פיננסית 10
the_newbie כיצד בנוי חשבון השקעות בבית השקעות? שוק ההון 11
Wonko פתחתי חשבון בבית השקעות! אבל אז התחלתי לקרוא.. שוק ההון 46
ג ידע מעשי לאחר פתיחת חשבון בבית השקעות שוק ההון 13
ג פתיחת חשבון השקעות בבנק שוק ההון 2

נושאים דומים

Back
למעלה