חשבון ברוקר ישראלי

הנושא בפורום 'צרכנות פיננסית' פורסם ע"י נעם בלה בלה, ‏5/2/19.

1. נעם בלה בלה

נעם בלה בלה משתמש ותיק

שלום,
    כרגע החשבון שלי בברוקר הישראלי הוא די "טיפש" - אני יכול להעביר אליו או ממנו אך ורק מחשבון העו"ש שלי, ולהשתמש בכסף במערכות המסחר שלהם.

יש ברוקרים ישראלים שנותנים כרטיסי דביט שמקושרים לחשבון למשל? יש ברוקרים ישראלים שמאפשרים קבלת הפקדות מחשבונות אחרים? למשל - אני צריך לקבל סכום כסף מקרוב משפחה בדולרים. כרגע אין לי חשבון דולרים בבנק וממילא העמלות והשערים שם ישחטו את הכסף - מעדיף שיעביר לי ישירות לחשבון הברוקר מאשר שיתקבל בדולרים בבנק ואז להעביר בדולרים לברוקר - אפשרי?

אני יודע שבברוקר אמריקאי הדברים האלה אפשריים, ומכיר אישית כמה משקיעים שחיים שם ומשתמשים בחשבונות הברוקראז' שלהם להרבה מאוד דברים אחרים (העניין עם הדביט למשל הוא מאוד שימושי)

2. adamshalev

adamshalev מודרטור

אני לא סוחר בבנק, אבל אני מקבל דיבידנדים דולריים בבנק ומשתמש בכרטיס אשראי בנקאי בשביל לשלם על הוצאות דולריות דרך הכרטיס, הכל בלי עמלות. לא מכיר אף בית השקעות ישראלי שמאפשר כרטיס אשראי.

לגבי קבלת הפקדות מחשבון זר - זה אסור לפי חוקי הלבנת הון. גם בארהב (לפחות ב IB).

sogi ו-נעם בלה בלה אוהבים את זה.
  3. nicepo1

nicepo1 משתמש בכיר

בחלק מהברוקרים בארה"ב ניתן להפקיד צ'קים ואפילו דרך הטלפון. לא יודע מה המצב בIB אבל שווה לבדוק למי שרלוונטי אליו.

sogi, נעם בלה בלה ו-adamshalev אוהבים את זה.
  4. FIYaacov

FIYaacov משתמש בכיר

הצהרתית זה נכון.

אמא שלי קיבלה מאח שלה סכום גדול (עשרות אלפי דולרים) ממש לאחרונה בהעברת wire, הם אפילו לא שאלו אותה מה זה.

סיבה אחת אפשרית שזה עבר בלי בעיה, זה שאמא שלי לא שינתה שם משפחה בנישואים אז שמות המשפחה תואמים, אבל עדיין זה הפתיע אותנו מאוד שזה אושר בלי לבקש מסמכים תומכים (מדובר בכספי ירושה) או משהו כזה.

sogi, נעם בלה בלה ו-adamshalev אוהבים את זה.
  5. sogi

sogi משתמש בכיר

אני חושב שניתן להפקיד גם מזומן לברוקר ישראלי או אמריקאי.
    אבל העמלות מאוד גבוהות עבור פעולה כזו ולכן אנשים לא עושים את זה.

6. i3arnon

i3arnon משתמש ותיק

מעביר מיד פעם ישירות מ-Fidelity (שם ה-ESPP) ל-IBKR בלי בנק בדרך.

adamshalev אוהב/ת את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
העברת מט"ח לחשבון אזרח אמריקאי צרכנות פיננסית ‏ביום שישי ב- 06:05
משקיעים יוכלו לפתוח חשבון מסחר בבתי השקעות ללא הגעה פיזית צרכנות פיננסית ‏ביום רביעי ב- 16:13
תלאות שמוליק בסגירת חשבון ב-IBI צרכנות פיננסית ‏ביום שלישי ב- 17:46
לפי החוק האמריקאי, אזרח שמחזיק ביותר מ-10,000 דולר בחשבון בנק מחוץ לארה"ב נדרש לדווח על כך לרשות המס צרכנות פיננסית ‏ביום שלישי ב- 14:17
חשבון בנק לנער בן 16 צרכנות פיננסית ‏24/1/19
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. המשך גלישתך באתר מאשרת את השימוש בעוגיות דפדפן.