• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חסר ניסיון בהשקעות,מעוניין להתחיל..

מישהו בדרך

משתמש רשום
דירוג
2
אהלן,אני מישהו בדרך מהמרכז..
משוחרר שנתיים מהצבא..אחרי טיול קטן נכנסתי לרבאק של עבודה ויחד עם כסף שהיה לי לפני הצבא נצבר לי סכום קטן ונחמד

מתוך הכסף הקיים,נניח והייתם משקיעים סכום של כ100,000 בתור התחלה (כמובן בסיכון נמוך יחסית,לא משהו משוגע)
במה הייתם מתחילים,מה הייתם עושים?
כרגע זה כסף שמעלה אבק בחשבון הבנק ללא צורך ממשי בטווח הנראה לעין

(ברור לי שאסור לייעץ באופן ישיר כאן,רק תביעו דעה וסתם תשתפו את זווית הראייה שלכם)

ברוך הבא!
בדרך מהמרכז
תעצור בצד ;)
מתוך הכסף הקיים,נניח והייתם משקיעים סכום של כ100,000 בתור התחלה (כמובן בסיכון נמוך יחסית,לא משהו משוגע)
במה הייתם מתחילים,מה הייתם עושים?
אתה צריך להחליט מה טווח ההשקעה שלך ובהתאם לקבוע את רמת הסיכון המתאימה.
ממליץ לך לעבור על הבלוג לפני שתתחיל להשקיע.

לפי הודעתך נשמע שאין לך יותר מידי כוח כרגע להתאמץ לחקור קצת יותר לעומק לבד.
אם כך, נראה לי שבשלב זה סביר ללכת דווקא למנהל תיקים כלשהו (יש גם בסכומים כאלה), או אולי יועץ בבנק. שזה רחוק ממושלם, אבל עדיף מכלום. לדעתי כדאי לך לפעול לבד רק אם תגיע למצב שיש לך כבר תובנות מנומקות.

כרגע זה כסף שמעלה אבק בחשבון הבנק ללא צורך ממשי בטווח הנראה לעין
אתה צריך להבין שכסף שמושקע יכול (ואפילו לעתים קרובות) להסתיים גם בהפסד.

אחרי שתחליט כמה אתה מוכן להפסיד, יהיה יותר קל להעלות אפשרויות השקעה.

אהלן ..
אתייחס לתגובות כאן:
1."אתה צריך להחליט מה טווח ההשקעה שלך ובהתאם לקבוע את רמת הסיכון המתאימה."
אמנם אני בגיל צעיר ולא ממש חייב את הכסף אך מהסיבה שבגיל הזה החיים דינמיים ולעיתים יש פניות חדות בכיווני החיים אז הייתי מעדיף טווח השקעה לא ארוך,משהו כמו שנה וחצי לדוגמא שלאחריה יהיה אפשר לצאת או להמשיך לפי הערכת מצב ומה שיהיה נכון באותה העת .

2. "לפי הודעתך נשמע שאין לך יותר מידי כוח כרגע להתאמץ לחקור קצת יותר לעומק לבד."
לגבי תגובה זאת תשובתי היא "כן ולא" ..הייתי מאוד רוצה להבין בכסף ובאיך מייצרים כמה שיותר ממנו אבל איכשהו אני לא יודע מאיפה להתחיל באמת ולצד השגרה המאתגרת הרבה פעמים זה נופל בצד הדרך .

3."אתה צריך להבין שכסף שמושקע יכול (ואפילו לעתים קרובות) להסתיים גם בהפסד.
אחרי שתחליט כמה אתה מוכן להפסיד, יהיה יותר קל להעלות אפשרויות השקעה"
אכן ברור לי שאפשר גם להפסיד..הייתי מעדיף ללכת על משהו בטוח יותר,לא ברמת פק"מ בבנק שמניב כמה שקלים בשנה וגם לא איזו הרפתקאה חסרת אחריות .

4."בשביל מה ולמתי הוא צריך את הכסף. "
כסף זה דבר שתמיד נדרש וכמה שיותר ממנו זה יותר טוב..ככה אני מאמין .
אין לי איזה סכום מסוים שנועד כמו הרבה אנשים ללימודים מסוימיים,הון עצמי ללקיחת משכנתא או משהו כזה,לכן אין כל כך משמעות כרגע "למתי " .

בשביל שנה וחצי אני לא הייתי משקיע בכלום
אולי פקדון קרמבולה או פרי חמוד אחר

הייתי מעדיף טווח השקעה לא ארוך,משהו כמו שנה וחצי
פק"מ/עו"ש/תכנית חסכון. מי שמתכנן להרוויח בשנה וחצי סכום משמעותי בבורסה הוא בהכרח הולך לכיוון ההימורים יותר מאשר להשקעות (שמטבען לוקח להן זמן להבשיל).
הייתי מאוד רוצה להבין בכסף ובאיך מייצרים כמה שיותר ממנו
פתח עסק אחרי שתבין את כל המשמעויות שלו. זאת התשואה הכי גבוהה שאפשר להשיג ובגילך זה גם הכי מתבקש. לחילופין, תבחר מקצוע שמשלמים עליו המון כסף (הייטק) ותוכל לחסוך הרבה כסף בזמן קצר בתלות להתנהלות הצרכנית שלך.
אין לי איזה סכום מסוים שנועד כמו הרבה אנשים ללימודים מסוימיים,הון עצמי ללקיחת משכנתא או משהו כזה,לכן אין כל כך משמעות כרגע "למתי " .
אתה צעיר, אין לך תכניות מגובשות וזה סבבה לגמרי. בינתיים תמשיך לעבוד ולחסוך. להבדיל, אם יש סכום שאין לך בעיה להיפרד ממנו לעשרים שנה הבאות, תוכל להשקיע אותו בקרן מחקה מדד מניות ולשכוח ממנו. אל תשכח שרוב הכסף שתעשה בשנים באות יגיע מעבודה, לא מתיק השקעות.

פק"מ/עו"ש/תכנית חסכון. מי שמתכנן להרוויח בשנה וחצי סכום משמעותי בבורסה הוא בהכרח הולך לכיוון ההימורים יותר מאשר להשקעות (שמטבען לוקח להן זמן להבשיל).

פתח עסק אחרי שתבין את כל המשמעויות שלו. זאת התשואה הכי גבוהה שאפשר להשיג ובגילך זה גם הכי מתבקש. לחילופין, תבחר מקצוע שמשלמים עליו המון כסף (הייטק) ותוכל לחסוך הרבה כסף בזמן קצר בתלות להתנהלות הצרכנית שלך.

אתה צעיר, אין לך תכניות מגובשות וזה סבבה לגמרי. בינתיים תמשיך לעבוד ולחסוך. להבדיל, אם יש סכום שאין לך בעיה להיפרד ממנו לעשרים שנה הבאות, תוכל להשקיע אותו בקרן מחקה מדד מניות ולשכוח ממנו. אל תשכח שרוב הכסף שתעשה בשנים באות יגיע מעבודה, לא מתיק השקעות.

לא בהכרח שנה וחצי בדיוק אלא הכוונה שלי שבגלל שעוד לא בחרתי את המסלול הסופי שאני ארוץ בו אז לא בא לי לתקוע כסף באיזה השקעה ואז פתאום שאצטרך תזרים של כסף אהיה תקוע .

האמת בימי הקורונה לפתוח עסק\להיות עצמאי זה לא משהו שהייתי ממהר לעשות,לפחות לא בזמן הקרוב .

ההערה האחרונה שלך היא מה שאני אומר תמיד לאנשים,שהכסף שחוסכים מהמשכורות (בהנחה שעושים את זה טוב) גבוה פי כמה וכמה מכל תשואה שאפשר לעשות בתיקים סבירים ולא מופרעים ...בטח מי שהולך בדרך הסולידית .

לא בהכרח שנה וחצי בדיוק אלא הכוונה שלי שבגלל שעוד לא בחרתי את המסלול הסופי שאני ארוץ בו אז לא בא לי לתקוע כסף באיזה השקעה ואז פתאום שאצטרך תזרים של כסף אהיה תקוע .
אני מבינה את זה, השאלה היא איך תרגיש אם עוד שנה-שנתיים תצטרך את הכסף ויהיה לך שם רק 70% מהסכום שהכנסת? ואם יהיה לך רק 50%?
אם זה בסדר לך ואתה יודע שבגלל היותך צעיר יש לך המון זמן למחוק את ההפסדים ע"י המשך חסכון והשקעה - לך על זה.
אם כל הסכום קריטי לך, חפש מסלול חסכון שלא יהיה תנודתי מדי, כמו שהצעתי למעלה, ותתחיל להשקיע כשיהיו לך מטרות ברורות ואורכי זמן מתאימים (וכמובן גם הבנה מהי סיבולת הסיכון שלך).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ס תשלום מיסים לסטודנט חסר עבודה מיסים 1
צ אג"ח למשקיע חסר הזמן שוק ההון 1
341Omer מידע חסר בדוחות הכספיים של Bank Of America ?! שוק ההון 5
J מה עדיף להקדים תשלומים לקבלן ולהימנע מהצמדה לממד או להפקיד את הכסף בפקדון חסר סיכון בריבית של בערך 4%? נדל"ן 7
א מסלול מחקה מדד SP500 - חסר היסטוריה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
ח יומנו של חסר מנוחה יומני מסע אישיים 12
deussex מה עוד חסר לי לאושר ? פוסט שיתוף התפתחות אישית 20
ח יומנו של חסר המזל יומני מסע אישיים 16
נ חסר "חוש טכני" - זה משהו שאפשר ללמוד? התפתחות אישית 24
Aranchik חיפוי חסר של מראת רכב - רכישה חכמה אוף טופיק 5
Jenia29 האם אני משוגע חסר אחריות? שוק ההון 65
ל טעות מתודית במעקב ״שוקולד מריר״ או שאני פשוט חסר ידע? שוק ההון 1
O יודע כמה ובמה אני רוצה להשקיע, חסר לי האיך שוק ההון 6
R איפה תמליצו לי להשקיע (חסר נסיון בנושא השקעות בשוק ההון)? שוק ההון 20
C "בדרך הנכונה" אבל עדיין משהו חסר יומני מסע אישיים 40
B משרת סטודנט מדעי המחשב למישהו עם ניסיון התפתחות אישית 9
M שכר מקובל למשרות פיתוח תוכנה עם 2-3 שנות ניסיון התפתחות אישית 83
B ניסיון עוקץ מוזר - מישהו מבין מה מטרתו? אוף טופיק 41
א הטבות הבנקים לפותחי חשבון עו"ש - האם למישהו יש ניסיון בהשגתן בחשבון קיים? צרכנות פיננסית 18
H מלווה / יועץ - כמה חשוב לבעל ניסיון שמחפש סקליבליות? נדל"ן 23
Tim_Duncan ראיון (פרקטי?) למשרה מלאה כג'וניור בפיתוח ללא ניסיון - רשימת נושאים התפתחות אישית 32
Emilia צומת דרכים - בודקת תוכנה עם ניסיון יומני מסע אישיים 69
Y עבודה בהייטק אחרי תואר בפיזיקה עם ניסיון התפתחות אישית 20
S חיפוש משרה ראשונה בפיתוח תוכנה כאשר אין ניסיון רלוונטי התפתחות אישית 11
ז התלבטות מקצועית לגבי ניסיון התפתחות אישית 1
W האם ניסיון במנכ"לות בארה"ב יספיק בכדי לפתח קריירה דומה בישראל? התפתחות אישית 9
W האם רק ניסיון במנכ"לות בארה"ב יקנה לי קריירה בארץ? התפתחות אישית 2
1337justme הלוואת גישור כנגד פק"מ שקלי - ניסיון לחמוק מסיכון אינפלציה שוק ההון 4
painblanc ניסיון אישי במכירת דולרים בבנק שוק ההון 6
Oracle ניסיון מיקוח לא מוצלח מול הלמן והצעה עדכנית ממיטב שוק ההון 0
NightStyle הקצאת נכסים, ניסיון הכאת השוק? חלק 2 שוק ההון 2
O שאלה פרקטית של מתחילים בעת ניסיון קניה של קרן סל במערכת + שאלת הבנה על מוצרי ISHARES הנסחרים בארץ שוק ההון 3
D זיכיון לייבא מוצר לחסר ניסיון בתחום אוף טופיק 15
S ניסיון לתיק ראשון שוק ההון 7
I ניסיון של אלטשולר לשנות את דעתי להעברת הכספים למסלול עוקב מדד בהלמן צרכנות פיננסית 27
ח אנחנו ממש חכמים אבל בלי ניסיון :) נדל"ן 23
M ניסיון מינוף שוק ההון 10
doc29 ביטוח דירה- ניסיון לסכם את כל המידע ושאלות צרכנות פיננסית 92
NightStyle הקצאת נכסים, ניסיון הכאת השוק? שוק ההון 33
R ניסיון להבין את תוצאות המסלקה שלי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
משה למישהו יש ניסיון בהעברת שיעורים פרטים? אוף טופיק 17
amidar מחפש אנשים עם ניסיון ב"עידן פלוס". אוף טופיק 11
דימה למישהו יש ניסיון במענקי מילואים ומכתבים למוסד לביטוח הלאומי? צרכנות פיננסית 6
ג האם למישהו יש ניסיון עם השירות של רמי לוי תקשורת(סלולר)? צרכנות פיננסית 3
doc29 ניסיון לעשות קצת סדר בנושא האג"ח שוק ההון 65
מוריה ביטוח סיעודי? בית אבות סיעודי? למישהו ניסיון? אוף טופיק 6
P פומו בהשקעות. פוסטים מאיכות נמוכה 17
A לפי הסולידית יש להשקיע גם במדדי המניות וגם בהשקעות סולידיות שוק ההון 0
K תחילת הדרך בהשקעות (ובכלל) יומני מסע אישיים 20
Tsachi01 בעקבות המקרה של חברת ״אמוזה״ - איך אנשים נופלים בהשקעות האלה? פוסטים מאיכות נמוכה 103

נושאים דומים

Back
למעלה