• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חסכתי, מעוניין לפתוח תיק השקעות ראשון - כמה שאלות

Forca

משתמש סולידי
דירוג
6
סדר גודל של התיק: 300K

התיק שבניתי לעצמי אחרי קריאה בבלוג (תהיות יתקבלו בברכה):

6YtLylx.png

שאלות:

1. אשמח לשמוע הערות על התיק
2. פתחתי חשבון באקסלנס טרייד, לא מפחיד להעביר לשם סכום כזה במכה? יש למישהו טיפים איך לוודא שאני עושה הכל בצורה טובה?
3. דברים שכדאי לי לשים לב אליהם לפני שאני עובר את הגשר?
4. קראתי בבלוג שהסלוידית ממליצה להתרחק ממניות ספציפיות ולקרנות רק סל \ קרנות עם מגוון רחב מניות. למרות זאת, יש חברות שאני מאמין שיפתיעו את שהוק לטובה ואני רוצה להמר עליהם. הסכום שאני הולך להשקיע עליהם הוא רק 5% מהתיק (ואולי יגדל בהמשך) - עד כמה אני חוטא כאן?
5. האם יש סיבה לפצל או סיבה לא לפצל את קרנות הנאמנות באג"ח של החלק הסולידי בתיק? (להלן קסם KTF תל בונד 40 ו- תל ובנד ריבית משתנה MTF)
6. למה אנשים משקיעים בכלל באג"ח ממשלתי? התשואות אפסיות ורובן אפילו שליליות

תודה מראש!

שאלה נוספת:
7. האם יש היגיון להשקיע ב-Vanguard S&P 500 (נאסדאק) במקום MTF S&P 500 (תל אביב)? (עמלות המרה משקל לדולר, דמי ניהול זהים)
8. האם יש היגיון\מקובל שרוב תיק ההשקעות יהיה בת"א ורק חלק קטן של כ-5% (מניות של חברות שרשומות בנאסדאק ולא בארץ)?

נערך לאחרונה ב:
ברוך הבא לפורום!

חשיפה עצומה לשוק המקומי באג"ח ומניות. למה 99% מהמשקיעים בעולם חושבים שזה לא רעיון טוב להשקיע בישראל?

עד כמה אני חוטא כאן?
לא חוטא אבל בסכום כזה גם לא תתעשר אפילו אם ההימור יצליח. זה פשוט לא משנה.
תתייחס לזה כאל שעשוע.

למה אנשים משקיעים בכלל באג"ח ממשלתי?
בגלל הוודאות לקבל את הריבית גם אם יהיה משבר. אני מחזיק שם רק כסף שאני לא מוכן בשום אופן להפסיד גם בתרחיש הגרוע ביותר.

כמו ש @חתול לילה ציין, יש הטיה חזקה לשוק המקומי, ואתה צריך להצדיק אותה (לעצמך).
יחד עם זאת, אני לא לגמרי מסכים ש
99% מהמשקיעים בעולם חושבים שזה לא רעיון טוב להשקיע בישראל
רובם המוחלט פשוט לא חושב על האופציה, בטח פרטיים. בנוסף, מידע מספיק עשיר על חברות ישראליות פחות נגיש למשקיע בינלאומי. ובעיקר, גודל השוק לא יאפשר כניסה מסיבית מדי של גורמי חוץ, מה שקצת מוציא את הטעם בלהתאמץ לפצח את השוק הזה יותר מדי.

דבר שני, לא יודע מה זה דירוג הסיכון שסימנת שם, אבל אג"ח קונצרני הוא לא אחד, ונדל"ן מניב (ריט?) בטח שלא.

2. פתחתי חשבון באקסלנס טרייד, לא מפחיד להעביר לשם סכום כזה במכה?
לא בטוח על איזה חששות אתה מדבר. אם מדובר על עצם ההעברה לחשבון באקסלנס, אני לא רואה בעיה. אם אתה חושש מלקפוץ לשוק בבת אחת, אז לכניסה לשוק במנות יכולים להיות יתרונות פסיכולוגיים. ראה נכנסים לבורסה: בבת אחת או במנות קטנות?

5. האם יש סיבה לפצל או סיבה לא לפצל את קרנות הנאמנות באג"ח של החלק הסולידי בתיק? (להלן קסם KTF תל בונד 40 ו- תל ובנד ריבית משתנה MTF)
ראה גם סעיף הבא, אבל ספציפית, הקרנות שונות. תבין מה הן ותחליט באופן מושכל.
השאלה היא למה אתה משקיע באג"ח. תתחיל כאן, ויש הרבה דיונים בפורום.

7. האם יש היגיון להשקיע ב-Vanguard S&P 500 (נאסדאק) במקום MTF S&P 500 (תל אביב)? (עמלות המרה משקל לדולר, דמי ניהול זהים)
עמלות המרת מט"ח וקניה יקרות יותר לקרן זרה (דרך אקסלנס), אבל הקרן של ואנגארד כנראה תעקוב טוב יותר (ובזול יותר), ויש הבדל משמעותי בדמי הניהול.
לצורך העניין, יקח לך כ-3 שנים לפצות על עמלת ההמרה של אקסלנס באמצעות ההפרש בדמי הניהול. אח"כ יתרון העלויות עובר לקרן הזרה. נראה לי שיש גם הבדלי מיסוי (ריאלי על הישראלית, נומינלי על זרה).
8. האם יש היגיון\מקובל שרוב תיק ההשקעות יהיה בת"א ורק חלק קטן של כ-5% (מניות של חברות שרשומות בנאסדאק ולא בארץ)?
אם כוונתך למקום ההנפקה, אז התייחסתי, אבל בהשקעה בS&P דרך קרן ישראלית אתה עדיין מושקע במניות אמריקאיות ולא בת"א, כמובן.

נערך לאחרונה ב:
תודה רבה על התשובות!

בגלל הוודאות לקבל את הריבית גם אם יהיה משבר. אני מחזיק שם רק כסף שאני לא מוכן בשום אופן להפסיד גם בתרחיש הגרוע ביותר.

אתה לא מפסיד כאן כסף?

כמו ש @חתול לילה ציין, יש הטיה חזקה לשוק המקומי, ואתה צריך להצדיק אותה (לעצמך).
יחד עם זאת, אני לא לגמרי מסכים ש

רובם המוחלט פשוט לא חושב על האופציה, בטח פרטיים. בנוסף, מידע מספיק עשיר על חברות ישראליות פחות נגיש למשקיע בינלאומי. ובעיקר, גודל השוק לא יאפשר כניסה מסיבית מדי של גורמי חוץ, מה שקצת מוציא את הטעם בלהתאמץ לפצח את השוק הזה יותר מדי.

דבר שני, לא יודע מה זה דירוג הסיכון שסימנת שם, אבל אג"ח קונצרני הוא לא אחד, ונדל"ן מניב (ריט?) בטח שלא.

לא בטוח על איזה חששות אתה מדבר. אם מדובר על עצם ההעברה לחשבון באקסלנס, אני לא רואה בעיה. אם אתה חושש מלקפוץ לשוק בבת אחת, אז לכניסה לשוק במנות יכולים להיות יתרונות פסיכולוגיים. ראה נכנסים לבורסה: בבת אחת או במנות קטנות?

ראה גם סעיף הבא, אבל ספציפית, הקרנות שונות. תבין מה הן ותחליט באופן מושכל.

השאלה היא למה אתה משקיע באג"ח. תתחיל כאן, ויש הרבה דיונים בפורום.

עמלות המרת מט"ח וקניה יקרות יותר לקרן זרה (דרך אקסלנס), אבל הקרן של ואנגארד כנראה תעקוב טוב יותר (ובזול יותר), ויש הבדל משמעותי בדמי הניהול.
לצורך העניין, יקח לך כ-3 שנים לפצות על עמלת ההמרה של אקסלנס באמצעות ההפרש בדמי הניהול. אח"כ יתרון העלויות עובר לקרן הזרה. נראה לי שיש גם הבדלי מיסוי (ריאלי על הישראלית, נומינלי על זרה).

אם כוונתך למקום ההנפקה, אז התייחסתי, אבל בהשקעה בS&P דרך קרן ישראלית אתה עדיין מושקע במניות אמריקאיות ולא בת"א, כמובן.

תודה רבה על התשובות, אז לפי מה שאתה אומר - השקעה בקרן אמריקאית מחקה עשויה להיות משתלמת יותר לעומת קרן ישראלית מחקה לטווח הרחוק?

למה אני משגיח באג"ח - כדי לקבל תשואה על הכסף במקום שישאר בעו"ש בלי להסתכן יותר מדיי. קראתי את הפוסט אבל עדיין קשה מתקשה לדעת מה אופטימלי לזמנים אלו.

אתה לא מפסיד כאן כסף?
נסה למצוא דוגמה לאג"ח ממשלתי ישראלי עם תשואה שלילית.
או שב"מפסיד" אתה מתכוון ביחס לתשואה אלטרנטיבית? כי שם גם יש סיכון אלטרנטיבי :)

אז לפי מה שאתה אומר - השקעה בקרן אמריקאית מחקה עשויה להיות משתלמת יותר לעומת קרן ישראלית מחקה לטווח הרחוק?
זה לא מה שאני אומר. יש שיקולים נוספים, לדוגמה מיסוי, ואני מניח שעוד שלא חשבתי עליהם או שאני לא מודע להם.
וליתר בטחון אדגיש- אני לא ממליץ ולא מייעץ, גם כי זה אסור לפי חוקי המדינה והפורום, וגם כי אני באמת לא יודע מספיק.

ואפרופו משהו שאני לא יודע-
נסה למצוא דוגמה לאג"ח ממשלתי ישראלי עם תשואה שלילית.
אשמח להבין את זה קצת יותר-
אג"ח לא, אבל קרנות אג"ח (שזה כלי ההשקעה הנפוץ כאן, לדעתי) עם תשואה שלילית בהחלט כן (תלוי כמובן במשך הזמן עליו אני מסתכל).
האם ניתן לומר שבהכרח, בהחזקת קרן אג"ח לטווח זמן מספק (אני מניח שזה אמור להיות בערך המח"מ?) אראה רווח (נומינלי, ובהתעלם מתשואה אלטרנטיבית), כמו שאם אחזיק את האג"ח עצמו עד לפדיון בהכרח ארוויח (נומינלית)?
היה/יש על זה דיון אחר כאן אבל גם את הטענות שם לא לגמרי הבנתי.

האם ניתן לומר שבהכרח, בהחזקת קרן אג"ח לטווח זמן מספק (אני מניח שזה אמור להיות בערך המח"מ?) אראה רווח
באופן תאורטי, לא. אם הריבית תמשיך ותעלה לנצח ובכל פעם בצורה שתפתיע את השוק, אז הקרן תקנה שוב שוב אג"חים שמחירם ירד בעתיד עקב עליית הריבית.
שים לב שבסוף התהליך אתה מחזיק אג"חים בריבית גבוהה מאוד שיפצו על ההפסדים - אלא אם כן הריבית תמשיך לעלות...

אבל זה תרחיש נדיר שקורה רק במדינות חסרות אחריות (ונצואלה - ארגנטינה - תורכיה)
ובכל מקרה אחזקה של אג"ח ישיר לא תציל אותך, בתרחיש כזה הוא יעבור כזה פיחות שהוא כבר לא יהיה שווה כלום.

ראשית תודה על ההסבר. הרבה יותר ברור לי עכשיו.
ובכל מקרה אחזקה של אג"ח ישיר לא תציל אותך, בתרחיש כזה הוא יעבור כזה פיחות שהוא כבר לא יהיה שווה כלום.
לא מדוייק. במקרה כזה, בהחזקה ישירה עדיין תהיה ברווח נומינלי, לעומת הפסד בקרן. יתכן אמנם שהרווח הזה יהיה זניח לעומת ההפסד הריאלי.
ובכל זאת, בגלל שיש הבדל ולאור התשובה שלך, אדייק את השאלה:
האם ניתן לומר שבהכרח, בהחזקת קרן אג"ח לטווח זמן מספק (תיקון: כלומר לכל תקופת עליית הריבית, ובתוספת זמן של מח"מ הקרן) אראה רווח (נומינלי וכו' כאמור)?

האם ניתן לומר שבהכרח, בהחזקת קרן אג"ח לטווח זמן מספק (תיקון: כלומר לכל תקופת עליית הריבית, ובתוספת זמן של מח"מ הקרן) אראה רווח (נומינלי וכו' כאמור)?

אני לא יודע לתת הוכחה מתמטית, אבל ממליץ לך לקרוא באתר התמונה הגדולה.
בכל הדוגמאות שהוא מביא שם, יש רווח נומינלי בסוף.

מתקשה לדעת מה אופטימלי לזמנים אלו.
הנקודה החשובה היא שתגדיר לעצמך מהו טווח ההשקעה ורמת הסיכון הנלווה לטווח זה. במידה ואתה משקיע לטווח ארוך (נניח 20 שנה ויותר), זה בכלל לא משנה מה "אופטימלי לזמנים אלו" כדבריך (מה שהמילים האלו לא אומרות). לעומת זאת במידה ואתה משקיע לטווח קצר יוצר (נניח 2-3 שנים), אז עליך גם כן להגדיר זאת ולצהיר על כך במפורש (לעצמך אם לא בפני הפורום), ואז בהתאם לשקול את הקצאת הנכסים הכוללת של התיק שלך.

קסם KTF תל בונד 40 ו- תל ובנד ריבית משתנה MTF)
קרא את זה, ואת זה.
ככלל, כנראה ששילוב של אג"ח ממשלתי עם מניות נותן סיכון טוב יותר ממה שניתן ליצור עם אג"ח קונצרני.
היום שמת 55% במניות, ו45% באג"ח קונצרני. יכול להיות שתצטרך להגדיל את אחוז המניות כדי להגיע לתיק עם סיכון דומה שמכיל אג"ח ממשלתי במקום קונצרני. קרא כאן כדי להיעזר בהחלטה על אחוז המניות הרצוי בתיק.

שים לב שהאג"ח הקונצרני בארץ, גם אם הדירוג שלו כאן יחסית גבוה, בהסתכלות ברמה עולמית, הוא עשוי להתקרב הרבה יותר לאג"ח זבל...

4. קראתי בבלוג שהסלוידית ממליצה להתרחק ממניות ספציפיות ולקרנות רק סל \ קרנות עם מגוון רחב מניות. למרות זאת, יש חברות שאני מאמין שיפתיעו את שהוק לטובה ואני רוצה להמר עליהם. הסכום שאני הולך להשקיע עליהם הוא רק 5% מהתיק (ואולי יגדל בהמשך) - עד כמה אני חוטא כאן?
אתה צריך להגיע עם מוכנות נפשית לאבד את כל ה5% האלו.
אם אתה בסדר עם זה, אז הכול בסדר.

כמו שאמרו לפניי, יש לך הטיה מטורפת לארץ.
במניות, אין יתרון למשהו שנסחר בארץ על פני מה שנסחר בחו"ל, ולכן המצב האופטימלי הוא לפי מה שהשוק מקצה. היום זה בערך 2 פרומיל לישראל. אתה יכול לדעתי להסתפק במניות הישראליות שנמצאות תחת הmsci world כדי לקבל חשיפה רצויה.

באופן דומה, אבל שונה מאוד, אתה נחשף לארה"ב דרך אותו מדד (msci world), ובנוסף, אתה משקיע בה בנפרד דרך הסנופי. ארה"ב היא מדינה 'קצת' יותר גדולה מישראל, ומהווה כ53% מהשוק העולמי. יש כאלו שסבורים שכדאי לתת לה עדיפות, ואפילו בלעדיות בתיק (אני אישית לא ביניהם). בכל אופן, כדאי שתהיה לך סיבה טובה לתת הטיה כזו לטובת ארה"ב.

אגב, אתה לא משקיע במדינות מתפתחות. לזה יש סיבה?

אשמח לשמוע הערות על התיק
את הנדל"ן (סוג של מניות) - ריכזת בישראל.
אם יש לך מטרה שהתיק הזה ישמש לצורך קניית נדל"ן ישראלי, ויש לך סיבה מיוחדת להצמיד אותו לנדל"ן ישראלי, יש פה היגיון.
אם לא, נדל"ן מפוזר יותר עולמית, כנראה שיהיה עדיף....
(גם זה, אם אתה בכלל רוצה לתת הטיה למניות נדל"ן על פני שאר הסקטורים)

הנקודה החשובה היא שתגדיר לעצמך מהו טווח ההשקעה ורמת הסיכון הנלווה לטווח זה. במידה ואתה משקיע לטווח ארוך (נניח 20 שנה ויותר), זה בכלל לא משנה מה "אופטימלי לזמנים אלו" כדבריך (מה שהמילים האלו לא אומרות). לעומת זאת במידה ואתה משקיע לטווח קצר יוצר (נניח 2-3 שנים), אז עליך גם כן להגדיר זאת ולצהיר על כך במפורש (לעצמך אם לא בפני הפורום), ואז בהתאם לשקול את הקצאת הנכסים הכוללת של התיק שלך.

כיצד טווח ההשקעה משפיע על אופן ההשקעה באגרות חוב?

קרא את זה, ואת זה.
ככלל, כנראה ששילוב של אג"ח ממשלתי עם מניות נותן סיכון טוב יותר ממה שניתן ליצור עם אג"ח קונצרני.
היום שמת 55% במניות, ו45% באג"ח קונצרני. יכול להיות שתצטרך להגדיל את אחוז המניות כדי להגיע לתיק עם סיכון דומה שמכיל אג"ח ממשלתי במקום קונצרני. קרא כאן כדי להיעזר בהחלטה על אחוז המניות הרצוי בתיק.

שים לב שהאג"ח הקונצרני בארץ, גם אם הדירוג שלו כאן יחסית גבוה, בהסתכלות ברמה עולמית, הוא עשוי להתקרב הרבה יותר לאג"ח זבל...

אתה צריך להגיע עם מוכנות נפשית לאבד את כל ה5% האלו.
אם אתה בסדר עם זה, אז הכול בסדר.

כמו שאמרו לפניי, יש לך הטיה מטורפת לארץ.
במניות, אין יתרון למשהו שנסחר בארץ על פני מה שנסחר בחו"ל, ולכן המצב האופטימלי הוא לפי מה שהשוק מקצה. היום זה בערך 2 פרומיל לישראל. אתה יכול לדעתי להסתפק במניות הישראליות שנמצאות תחת הmsci world כדי לקבל חשיפה רצויה.

באופן דומה, אבל שונה מאוד, אתה נחשף לארה"ב דרך אותו מדד (msci world), ובנוסף, אתה משקיע בה בנפרד דרך הסנופי. ארה"ב היא מדינה 'קצת' יותר גדולה מישראל, ומהווה כ53% מהשוק העולמי. יש כאלו שסבורים שכדאי לתת לה עדיפות, ואפילו בלעדיות בתיק (אני אישית לא ביניהם). בכל אופן, כדאי שתהיה לך סיבה טובה לתת הטיה כזו לטובת ארה"ב.

אגב, אתה לא משקיע במדינות מתפתחות. לזה יש סיבה?

את הנדל"ן (סוג של מניות) - ריכזת בישראל.
אם יש לך מטרה שהתיק הזה ישמש לצורך קניית נדל"ן ישראלי, ויש לך סיבה מיוחדת להצמיד אותו לנדל"ן ישראלי, יש פה היגיון.
אם לא, נדל"ן מפוזר יותר עולמית, כנראה שיהיה עדיף....
(גם זה, אם אתה בכלל רוצה לתת הטיה למניות נדל"ן על פני שאר הסקטורים)

תודה, ענית לי על כמה סימני שאלה.
לגבי MSCI WORLD - כתבת שזה מפוזר כבר על ישראל וארה"ב, אני רואה שלא מצוין בידיוק אילו מניות יש ב- MSCI WORLD, יש דרך אחרת לדעת? (כתוב US TREASURY)
http://www.globes.co.il/portal/instrument.aspx?instrumentid=132252&mode=holdings

לגבי שאר הסקטורים - יכול לפתוח לי את הראש לגבי סקטורים שיכולים לתת קונטרה למניות מלבד נדלן ואגרות חוב?

לגבי מדינות מתפתחות - פשוט לא קראתי על זה מספיק. אקרא ואשקול אם להוסיף לתיק.

לגבי MSCI WORLD - כתבת שזה מפוזר כבר על ישראל וארה"ב, אני רואה שלא מצוין בידיוק אילו מניות יש ב- MSCI WORLD, יש דרך אחרת לדעת?
לא מכיר ספציפית את הקרן שאתה משקיעה דרכה ואת שיטת העקיבה שלה. אני יודע בגדול שהמדד של msci world זה מדינות מפותחות (שכוללות את ארה"ב, רוב אירופה, יפן, אוסטרליה, קנדה ועוד. אהה, וגם את ישראל).
אם אתה רוצה לדעת לאלו מניות אתה חשוף בפועל במדד הזה, אתה יכול להסתכל על הholdings של הקרן הזו (יש שם אופציה לall במקום top 10). אתה יכול לראות כל מיני גרפים וסטטיסטיקות עליה כאן.

לגבי סקטורים שיכולים לתת קונטרה למניות מלבד נדלן ואגרות חוב?
יש למשל זהב, מזומן, סחורות. מלבד זה שבאגרות חוב יש הרבה מאוד סוגים שמתנהגים אחרת בסביבות שונות.
אתה יכול לראות כאן שהסולידית מסבירה על כל נכס, ועל יתרונות וחסרונות שלו. אם אתה רוצה לקחת משם קרנות, תוודא את דמי הניהול העדכניים, כי מה שכתוב שם לא לגמרי עדכני.
תוכל לראות כאן איך אנשים חכמים השתמשו בנכסים השונים בתיקים שלהם.

כיצד טווח ההשקעה משפיע על אופן ההשקעה באגרות חוב?
זה קצת הפוך.
טווח ההשקעה משפיע על אחוז המניות הרצוי מהתיק, ואז, בד"כ שמים את רוב השאר באג"ח.

ההחלטה כמה אחוז מהתיק יהיה בנכסים עתירי סיכון - מניות (לכל סוגיהן, כולל נדל"ן), נלקחת בהתחשב בטווח ההשקעה וסיבולת הסיכון שלך. זו אחת ההחלטות החשובות ביותר שצריך לקחת בתיק, ואתה חייב לקחת אותה בעצמך. תוכל להיעזר בזה כדי לקבל מושג.

אם אתה רוצה לדעת לאלו מניות אתה חשוף בפועל במדד הזה, אתה יכול להסתכל על הholdings של הקרן הזו (יש שם אופציה לall במקום top 10). אתה יכול לראות כל מיני גרפים וסטטיסטיקות עליה כאן.
במקום להסתכל על קרן אחת שעוקבת אחרי המדד, אפשר להסתכל ממה המדד עצמו בנוי באתר של חברת המדדים כאן.
שים לב ש URTH מחזיקה קצת פחות מ 1,200 חברות מתוך מעל 1,600 שיש במדד

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ס אנקדוטה: איך חסכתי עשרות אלפי שקלים על ביטוח חיים צרכנות פיננסית 7
CoinCollector חסכתי למשכנתא - מה עכשיו ? נדל"ן 21
ת כמה חסכתי בחודש מרץ ואיך מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 51
H חסכתי 200 אלף איך אני משקיע אותם בנדלן??? שוק ההון 52
ס איך חסכתי 1000 ש"ח בחודש ב 45 דקות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
R מעוניין למכור את התעודה 1159250 ולקנות 1159235 ב IRA שוק ההון 23
T אזרח ישראלי אמריקאי מעוניין להשקיע בקרנות/תעודות סל מחקות מדד שוק ההון 5
D מעוניין בהמלצה על רדיאטור, לחדר 3*3. שיהיה איכותי חזק. בטיחותי. עם אחריות ארוכה. כמה צלעות מומלץ? פוסטים מאיכות נמוכה 0
צ מעוניין לרכוש דירה במושע - למה לשים לב? נדל"ן 8
G מעוניין ב4% תשואה לשנה איך משיגים ? שוק ההון 35
Y מעוניין לפתוח חשבון באקסלנס, מה הפרמטרים שהכי חשוב לבחון בהצעה ולמה ? פוסטים מאיכות נמוכה 4
M משקיע לטווח הארוך, מעוניין להוסיף גם טווח קצר שוק ההון 23
ל מעוניין להפסיק לרכוש שישיות מים - איזה פתרון קיים יש? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 51
ת עורך החוזה מעוניין לערוך חוזה על נייר בטחוני אוף טופיק 1
נ מעוניין לעבור להיות יועץ עצמאי בתחום שלי, לפי פרוייקטים בתחום המומחיות שלי, התפתחות אישית 4
בייניש מעוניין לעשות סדר בקופות שלי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ב היי שלום,אני בן 57,מעוניין להפקיד סכום הוני,בכדי ליצור לי קיצבה לפנסיה מגיל 60. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
L מעוניין לקנות דירה ראשונה וצריך להבין הרבה דברים נדל"ן 33
milx אם אני לא מעוניין להשקיע באג"ח - לאיפה אתם מקצים את החלק הסולידי של התיק שוק ההון 121
G מעוניין להתחיל להשקיע ב-S&P 500 בלבד שוק ההון 9
T מעוניין בחוות דעת על תיק השקעות שוק ההון 0
V השוכר מעוניין לשפץ את הדירה על חשבונו נדל"ן 20
milx תיק של פנסיונר בן 74 מהיועץ בבנק - מעוניין לשנות שוק ההון 9
D חבר ילדות מעוניין להעביר לי 100,000 שח בכדי שהשקיעו לו אותן, האם מותר? שוק ההון 9
מ חסר ניסיון בהשקעות,מעוניין להתחיל.. שוק ההון 9
ס השוכר מעוניין לשלם את כל שכר הדירה מראש נדל"ן 70
N מעוניין להתחיל להשקיע שוק ההון 2
Y מעוניין לברר לגבי תכנות מס (בעיקר תכנון מס בחו"ל)...... צרכנות פיננסית 1
C מעוניין להתחיל להשקיע בשיטת DCA שוק ההון 19
A מעוניין להשקיע בפעם הראשונה - אינטראקטיב ברוקרס שוק ההון 11
R מעוניין לקנות זהב שוק ההון 1
M מעוניין לפתוח קופת גמל להשקעה - מהי האפשרות הזולה ביותר? שוק ההון 3
F מעוניין לפתוח תיק השקעות-מספר שאלות לאחר קריאת הבלוג שוק ההון 2
ה קופת גמל נזילה מעוניין להמיר אותה ל IRA שוק ההון 2
S בן 21, מעוניין להכנס לתחום שוק ההון 4
I מעוניין להתחיל להשקיע דרך IB(חשבון לגיל עד 25) שוק ההון 3
M מעוניין למשוך את פיצויי הפיטורים, שאלה לגבי מיסוי והמשכיות א.כ.ע מיסים 14
משה מה קורה במצב שבו רק אחד מבני הזוג מעוניין לפרוש? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 51
aviadalush מאיפה מתחילים מעוניין להשקיע במקום שהכסף יישב בעו''ש שוק ההון 1
לא חשוב שמות מעוניין לרכוש זיכרון נייד עמיד וחזק מאוד אוף טופיק 11
N אהלן לכולם, משתמש חדש מעוניין בקצת עזרה. אוף טופיק 3
Z חייל משוחרר מעוניין להשקיע שוק ההון 31
ח החברים של נטאשה - מישהו מעוניין? אוף טופיק 0
D מעוניין לסחור בחו"ל ב- interactivebrokers אבל פתחתי שבוע שעבר חשבון ב ibi צרכנות פיננסית 42
הסולידית מישהו מעוניין לשתף את מסעו בתקשורת? אוף טופיק 68
omerdn1 מעוניין להתחיל לסחור בשוק ההון (הון התחלתי נמוך) שוק ההון 5
Y מעוניין להבין כדאיות השקעה בתעודת סל כדי להבין מה העלויות ואיך להשוות עמלות. שוק ההון 14
R גלובלנט - האם בטוח לפתוח שם חשבון IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
S קרן השתלמות IRA חדשה עם הפקדות לעצמאי - איפה כדאי לפתוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1

נושאים דומים

Back
למעלה