• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חסכון זמין - כיצד מנהלים לצד תיק השקעות? (ועוד כמה שאלות)

הסטודנט

משתמש רשום
דירוג
5
כמה שאלות ברשותכם:

אם יש לי תיק השקעות (עצמאי / מנוהל), ויש לי קרן חירום בפקדון זמין (בערך 3 משכורות), איך אני מנהל חסכון להוצאות קטנות - בינוניות?
כלומר האם כשאני מגיע להחלטה שאני רוצה לצאת לחופשה / לשדרג את הרכב / להוציא כמה עשרות א״שח מכל סיבה שהיא, האם אני מבצע מכירה מהתיק השקעות שלי (אירוע מס וכו׳),
או שעדיף שלצד התיק השקעות והקרן חירום (והפנסיה והגמל והלא משנה מה עוד), להחזיק גם חסכון זמין כדי להמנע מביצוע אירועי מס בתיק השקעות?
כמובן שזה מגיע ע״ח פגיעה בהפקדה החודשית לתיק השקעות אם זה בנפרד (נניח מתוך הפקדה חודשית של 5000 שח, 4000 ילכו לתיק ועוד 1000 לחסכון המהיר)
איפה חסכון כזה יושב? סתם בפקדון בחשבון בנק? תוכנית חסכון של הבנק?

שאלה נוספת, אולי מעט טכנית או מצחיקה, אבל מטרידה אותי - כיצד מתנהלת הפקדה חודשית לתיק השקעות עצמאי? כלומר כל חודש צריך להחליט איזה מוצר לקנות? או שבהפקדה חודשית באופן אוט׳ נקנים עוד מניות / מוצרים אחרים ע״פ הרכב התיק?

שאלה אחרונה - האם יש אפשרות לעבוד עם יועץ השקעות מקצועי רק בשלבים הראשונים? ממש ברמה של ׳להחזיק את היד׳ ולתת ביטחון עד שמצליחים לעוף לבד? זה נהוג?
(אני יודע שהבלוג, הפורום וכל הרשת מלאים במידע איכותי ואפשר ללמוד גם פיזיקה גרעינית לבד, ועדיין, קצת רועד כשאני לוקח את כל ההון שלי ושל זוגתי והייתי שמח שיהיה לצידי מישהו מנוסה)

אם יש לי תיק השקעות (עצמאי / מנוהל), ויש לי קרן חירום בפקדון זמין (בערך 3 משכורות), איך אני מנהל חסכון להוצאות קטנות - בינוניות?
לדעתי, אין צורך בחיסכון כזה
עדיף להשתמש לצורך כך בקרן החירום ואז לבנות אותה מחדש ואחרי שאלה מושך מקרן החירום, להמנע מהפקדות לתיק ההשקעות עד שקרן החירום חוזרת לגודל הרצוי.

שאלה נוספת, אולי מעט טכנית או מצחיקה, אבל מטרידה אותי - כיצד מתנהלת הפקדה חודשית לתיק השקעות עצמאי? כלומר כל חודש צריך להחליט איזה מוצר לקנות? או שבהפקדה חודשית באופן אוט׳ נקנים עוד מניות / מוצרים אחרים ע״פ הרכב התיק?
אתה מפקיד כסף לחשבון ההשקעות, אם זה בבית השקעוץ אז מבצע העברה בנקאית ואם זה בחשבון הבנק אז אין צורך בביצוע העברה.
אחרי שאתה מעביר את הכסף לחשבון ההשקעות, אתה קונה לפי ההקצאה הרצויה. אם מדובר בסכום נמוך בכל פעם, כדאי לשקול בכל פעימה לקנות מוצר אחד כדי להמנע מריבוי תשלומי עמלת מימינום וגם כדי שתוכל לקנות ברציף

שאלה אחרונה - האם יש אפשרות לעבוד עם יועץ השקעות מקצועי רק בשלבים הראשונים? ממש ברמה של ׳להחזיק את היד׳ ולתת ביטחון עד שמצליחים לעוף לבד? זה נהוג?
(אני יודע שהבלוג, הפורום וכל הרשת מלאים במידע איכותי ואפשר ללמוד גם פיזיקה גרעינית לבד, ועדיין, קצת רועד כשאני לוקח את כל ההון שלי ושל זוגתי והייתי שמח שיהיה לצידי מישהו מנוסה)
אם אתה מתכוון להשקיע ברוח הבלוג, אז היועץ הכי טוב זה הבלוג וחברי הפורום (כמובן כלום לא ייעוץ או המלצה)
בכל מקרה, אני חושב שכל בנק שתנהל אצלו תיק השקעות יוכל לתת לך שירותי ייעוץ(בחינם?) ובבתי השקעות, מסכום מסויים תוכל גם לקבל ייעוץ דומה
שים לב שייתכן והיועצים בבנק הם לא נייטרלים ומטרתם לשווק את המכשירים שמשלמים לבנק עמלות הפצה גבוהות ולא בהכרח מה שמתאים לך לכן, גם אם בוחרים להעזר בייעוץ כזה או אחר, כדאי לגבש עמדה עצמאית.

האם יש אפשרות לעבוד עם יועץ השקעות מקצועי רק בשלבים הראשונים? ממש ברמה של ׳להחזיק את היד׳ ולתת ביטחון עד שמצליחים לעוף לבד?
בטח שיש אפשרות, רק אני די בטוחה שהוא ינסה לגרום לך לא להרגיש מספיק בטוח בעצמך אף פעם כדי לעוף לבד. ככלות הכל, זאת פרנסתו.

מבצע מכירה מהתיק השקעות שלי
לא!
להחזיק גם חסכון זמין כדי להמנע מביצוע אירועי מס בתיק השקעות?
עדיף
כיצד מתנהלת הפקדה חודשית לתיק השקעות עצמאי? כלומר כל חודש צריך להחליט איזה מוצר לקנות? או שבהפקדה חודשית באופן אוט׳ נקנים עוד מניות / מוצרים אחרים ע״פ הרכב התיק?
אם החלטת כמה אחוזים אתה מקצה לכל נכס בתיק, פשוט תקנה לפי ההקצאה. לא למכור בשביל לתקן, אלא לקנות. גם אם התיקון יתבצע פעמיים.מקווה שענה לשאלתך.
(אם אתה מחפש פשטות. יש ניירות שמחקות מדדים עולמיים. נייר ערך בודד. לא ממליץ ולא מייעץ)

חושב שכן. פשוט יקח נתח מהרווחים ממשהו שיכולת להבין לבד. יכול להיות שהוא רק יצטרך לתת טפיחה על השכם.
עדיף להשתמש לצורך כך בקרן החירום ואז לבנות אותה מחדש ואחרי שאלה מושך מקרן החירום, להמנע מהפקדות לתיק ההשקעות עד שקרן החירום חוזרת לגודל הרצוי.
+1
הוא ינסה לגרום לך לא להרגיש מספיק בטוח בעצמך אף פעם כדי לעוף לבד. ככלות הכל, זאת פרנסתו.
+1

בהצלחה!:)

גם משיחה בלתי מחייבת עם יועץ השקעות בבנק אפשר ללמוד הרבה ולרכוש ביטחון לעשות לבד. תשאל אותו למשל במה הוא משקיע בתיק האישי שלו, כשאלה אחרונה בשיחה.

תשאל אותו למשל במה הוא משקיע בתיק האישי שלו, כשאלה אחרונה בשיחה.
כמו לשאול את המלצר על איזו מנה הוא ממליץ.
כמו לשאול בחנות לחיות באיזה אוכל המוכר מאכיל את הכלב שלו.
ובכל מקרה, תיק השקעות אמור להיבנות על סמך נתונים אישיים. מה זה רלוונטי במה משקיע היועץ?

תשאל אותו למשל במה הוא משקיע בתיק האישי שלו, כשאלה אחרונה בשיחה.
לא בטוח שיועץ השקעות ישמח (או שבכלל מותר לו) לענות על השאלה הזו. הייעוץ שלו צריך להיצמד למדיניות הייעוץ של המעסיק שלו, והתיק האישי שלו עלול לסבך אותו במתן המלצה על דברים שלא במסגרת מדיניות המעסיק.

כמו לשאול את המלצר על איזו מנה הוא ממליץ.
כמו לשאול בחנות לחיות באיזה אוכל המוכר מאכיל את הכלב שלו.
ובכל מקרה, תיק השקעות אמור להיבנות על סמך נתונים אישיים. מה זה רלוונטי במה משקיע היועץ?
אם מי שפתח את הפוסט מחפש דמות תומכת לביצוע פקודות, ומגלה שהיועץ ממליץ בחום על x ומשקיע ב y זה נותן חומר למחשבה לגבי הדמות שסומכים עליה, זה הכל.

גם כשהתייעצתי עם סוכן פנסיוני לגבי ניוד והוא המליץ על קופת גמל אצל xxx ואז שאלתי אותו היכן נמצאות קופות הגמל שלו (אצל yyy() זה נתן לי חומר למחשבה ושיחה כי הוא הסביר לי את השיקולים —> הרגשתי יותר בנוח בבחירה שעשיתי

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
G פוליסת חסכון - חושב למשוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
ח חסכון לכל ילד - אזרח אמריקאי חדש שוק ההון 0
בן מלך חסכון במס רווח הון מיסים 1
א חסכון אפוטרופוס לילדים בבית השקעות ישראלי (בהמשך לפוסט האחרון) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 0
Finfree חסכון לכל ילד - איניפיניטי הלכה - הרהור כפירה(ע"ב מידע) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
י חסכון לטווח ארוך לנכדים שוק ההון 9
G חסכון לנכדים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 42
צ חסכון לבן 75 ללא פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
G חסכון לכל ילד - מה השתנה באינפיניטי הלכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
G חסכון לכל ילד בקופת גמל ואניפלציה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
א הפסד ריאלי בפוליסת חסכון מיסים 13
מ יכולת השתכרות או הגדלת חסכון התפתחות אישית 12
ptom חסכון לבילויים / תחביבים התפתחות אישית 9
K חסכון לילד במקביל לחסכון לדירה? שוק ההון 5
A הבנק עם התנאים האופטימאלים לשותף/ חסכון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
B אסטרטגיית השקעת חסכון חודשי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
S עלייה ברמת החיים או חסכון פוסטים מאיכות נמוכה 12
Y האם יש מסלול פסיבי או IRA בתוכנית "חסכון לכל ילד"? פוסטים מאיכות נמוכה 62
N חשבון חסכון דולרי צרכנות פיננסית 1
ItayG אפליקציית מעקב שווי נכסים/השקעות/הלוואות ונתונים חסכון והוצאות צרכנות פיננסית 18
D השקעה/חסכון נזיל לטווח קצר בסיכון נמוך בהוראת קבע שוק ההון 2
ק חסכון לכל ילד- אלטושר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
Y איך בעצם מחושבת הבעלות שלי בקופת גמל או פוליסת חסכון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
מ חסכון שוק ההון 1
Jtm משיכת פנסיה משלימה (חסכון לטווח בינוני) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א חסכון / השקעה בבורסה על שם קטין עם הגבלת גיל פתיחה שוק ההון 19
S חסכון wow בפפר- מה דעתכם ? צרכנות פיננסית 26
S פוליסת חסכון - האם למשוך? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
I חסכון לכל ילד שוק ההון 9
milx תוכנית חסכון לנכדים שתחולק לאחר פטירת הסבתא פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 41
ט חיסול משכנתא vs תכניות חסכון עדכניות נדל"ן 24
J חסכון לכל ילד, ESG ואלטשולר שחם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
L חסכון בכפייה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 8
רולי חסכון לגיל פרישה בדמי ניהול נמוכים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
C אגח "חסכון" ארהב שוק ההון 1