• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חסכון בדמי ניהול - מעבר למועדון הצרכנות של הוט (בבנק הבינלאומי)

Mancini

משתמש רשום
דירוג
0
אהלן,

יש לי כיום חשבון בדיסקונט אשר כולל תיק השקעות בשווי 110K, ואני משלם עליו עמלות של 0.32% שנתי דמי ניהול, ו0.25% קניה/מכירה. אני מחפש לחסוך בעמלות האיוולת האלו (בעיקר בדמי ניהול מאשר ואני משקיע יחסית פסיבי).
לאחר שיטוט ברחבי המרשתת מצאתי את מועדון הצרכנות של הוט שבחר כבנק הבית שלו את הבינלאומי ומציע פטור מלא (!) מדמי ניהול ו0.15% מכירה/קניה.
רציתי לשאול מספר שאלות:
1. אם מישהו נמצא כבר בחשבון ההשקעות של הבינלאומי דרך מועדון הצרכנות של הוט ויכול לחוות דעתו.
2. הבנתי שניתן להעביר את התיק AS-IS מחשבון בנק X לחשבון בנק Y ללא בעיות מיסוי כל עוד הבעלים המלא של החשבון הוא זהה בשני החשבונות (כך אכן המצב). אך האם המעבר הזה כרוך באיזושהי עלות נוספת ("קנס" מצד הבנק העזוב)? אם כן, מה הערכים הנורמטיביים של עמלה שכזאת (כאחוזים מסך גודל התיק).
3. המעבר לחשבון ההשקעות המיוחד של הבינלאומי דורש שני דברים, האחד זה להעביר אליו תיק השקעות בשווי 100K+ (את זה יש כאמור), השני זה לחייב את האשראי במינימום 1000 ש"ח כל חודש. מסיבות כאלה ואחרות רוב מהוצאותיי מתבצעות במזומן/העברות בנקאיות, וייתכן כי באשראי יהיה לי פער של כמה מאות שקלים בהוצאה לעומת המכסה הזאת בחודשים מסויימים. האם יש דרך יצירתית "לכסות" על עצמי במקרה של חודש כזה? חשבתי על להעביר לPAYPAL שלי את ההפרש (העברה לפייפאל הינו חיוב שיורד מהאשראי), אבל פייפאל גובים עמלה על כסף שנכנס לחשבון, אז אני מחפש רעיון יותר מוצלח.

כל עזרה תוערך!
תודה רבה

אפשר להעביר כסף בביט או בפפר

אהלן,
3. המעבר לחשבון ההשקעות המיוחד של הבינלאומי דורש שני דברים, האחד זה להעביר אליו תיק השקעות בשווי 100K+ (את זה יש כאמור), השני זה לחייב את האשראי במינימום 1000 ש"ח כל חודש.

1. בתנאי שאתה לא עושה פעולות בניירות בדולרים התנאים הם אחלה והממשק דיי נוח לטעמי. אם אתה כן, אז הם עדיין יותר טובים מרוב הבנקים אבל פחות טובים מבית השקעות חיצוני. בכל מקרה, ניתן להתמקח על שער ההמרה שתקבל אצלהם בנוסף לתנאיי החשבון הכתובים.
2. נכון וכרוך בעמלה של 5 שקלים (לא זוכר אם זה על התיק כולו או ברמת הנייר).
3. שים לב שיש חשבון השקעות נפרד ויש חשבון עו"ש שבתוכו יש גם תיק השקעות. בשביל לפתוח את הנפרד ולקבל את התנאים אתה לא צריך לחייב שום אשראי. אם אתה רוצה את העו"ש (כדי לקבל את המענק של 2100) אז שים לב שהתנאים של ההשקעות בתוכו הם לא אותם תנאים כמו בחשבון השקעות נפרד.

1. בתנאי שאתה לא עושה פעולות בניירות בדולרים התנאים הם אחלה והממשק דיי נוח לטעמי. אם אתה כן, אז הם עדיין יותר טובים מרוב הבנקים אבל פחות טובים מבית השקעות חיצוני. בכל מקרה, ניתן להתמקח על שער ההמרה שתקבל אצלהם בנוסף לתנאיי החשבון הכתובים.
2. נכון וכרוך בעמלה של 5 שקלים (לא זוכר אם זה על התיק כולו או ברמת הנייר).
3. שים לב שיש חשבון השקעות נפרד ויש חשבון עו"ש שבתוכו יש גם תיק השקעות. בשביל לפתוח את הנפרד ולקבל את התנאים אתה לא צריך לחייב שום אשראי. אם אתה רוצה את העו"ש (כדי לקבל את המענק של 2100) אז שים לב שהתנאים של ההשקעות בתוכו הם לא אותם תנאים כמו בחשבון השקעות נפרד.

לגבי 1 ו2, תודה רבה!
לגבי 3, מאחר והתנאים על התיק בחשבון העו"ש פחות קורצים, למעשה כדי לזכות גם בחשבון ללא דמי ניהול וגם במענק ההצטרפות יש צורך בפתיחת שני חשבונות שונים?

לגבי 1 ו2, תודה רבה!
לגבי 3, מאחר והתנאים על התיק בחשבון העו"ש פחות קורצים, למעשה כדי לזכות גם בחשבון ללא דמי ניהול וגם במענק ההצטרפות יש צורך בפתיחת שני חשבונות שונים?

אכן כן.

רב תודות חבר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
רולי חסכון לגיל פרישה בדמי ניהול נמוכים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
G פוליסת חסכון - חושב למשוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
ח חסכון לכל ילד - אזרח אמריקאי חדש שוק ההון 0
בן מלך חסכון במס רווח הון מיסים 1
א חסכון אפוטרופוס לילדים בבית השקעות ישראלי (בהמשך לפוסט האחרון) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 0
Finfree חסכון לכל ילד - איניפיניטי הלכה - הרהור כפירה(ע"ב מידע) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
י חסכון לטווח ארוך לנכדים שוק ההון 9
G חסכון לנכדים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 42
צ חסכון לבן 75 ללא פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
G חסכון לכל ילד - מה השתנה באינפיניטי הלכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
G חסכון לכל ילד בקופת גמל ואניפלציה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
א הפסד ריאלי בפוליסת חסכון מיסים 13
מ יכולת השתכרות או הגדלת חסכון התפתחות אישית 12
ptom חסכון לבילויים / תחביבים התפתחות אישית 9
K חסכון לילד במקביל לחסכון לדירה? שוק ההון 5
A הבנק עם התנאים האופטימאלים לשותף/ חסכון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
B אסטרטגיית השקעת חסכון חודשי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
S עלייה ברמת החיים או חסכון פוסטים מאיכות נמוכה 12
Y האם יש מסלול פסיבי או IRA בתוכנית "חסכון לכל ילד"? פוסטים מאיכות נמוכה 63
N חשבון חסכון דולרי צרכנות פיננסית 1
ItayG אפליקציית מעקב שווי נכסים/השקעות/הלוואות ונתונים חסכון והוצאות צרכנות פיננסית 18
D השקעה/חסכון נזיל לטווח קצר בסיכון נמוך בהוראת קבע שוק ההון 2
ק חסכון לכל ילד- אלטושר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
Y איך בעצם מחושבת הבעלות שלי בקופת גמל או פוליסת חסכון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
מ חסכון שוק ההון 1
Jtm משיכת פנסיה משלימה (חסכון לטווח בינוני) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א חסכון / השקעה בבורסה על שם קטין עם הגבלת גיל פתיחה שוק ההון 19
S חסכון wow בפפר- מה דעתכם ? צרכנות פיננסית 26
S פוליסת חסכון - האם למשוך? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
I חסכון לכל ילד שוק ההון 9
milx תוכנית חסכון לנכדים שתחולק לאחר פטירת הסבתא פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 41
ט חיסול משכנתא vs תכניות חסכון עדכניות נדל"ן 24
J חסכון לכל ילד, ESG ואלטשולר שחם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
L חסכון בכפייה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 8
C אגח "חסכון" ארהב שוק ההון 1
N חסכון לילד - קופת גמל או פוליסת חסכון שוק ההון 2