1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

חסכון בדמי ניהול - מעבר למועדון הצרכנות של הוט (בבנק הבינלאומי)

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י Mancini, ‏26/12/17.

data-full-width-responsive="true">
 1. Mancini

  Mancini משתמש רשום

  הצטרף ב:
  ‏26/12/17
  הודעות:
  6
  לייקים שהתקבלו:
  0
  אהלן,

  יש לי כיום חשבון בדיסקונט אשר כולל תיק השקעות בשווי 110K, ואני משלם עליו עמלות של 0.32% שנתי דמי ניהול, ו0.25% קניה/מכירה. אני מחפש לחסוך בעמלות האיוולת האלו (בעיקר בדמי ניהול מאשר ואני משקיע יחסית פסיבי).
  לאחר שיטוט ברחבי המרשתת מצאתי את מועדון הצרכנות של הוט שבחר כבנק הבית שלו את הבינלאומי ומציע פטור מלא (!) מדמי ניהול ו0.15% מכירה/קניה.
  רציתי לשאול מספר שאלות:
  1. אם מישהו נמצא כבר בחשבון ההשקעות של הבינלאומי דרך מועדון הצרכנות של הוט ויכול לחוות דעתו.
  2. הבנתי שניתן להעביר את התיק AS-IS מחשבון בנק X לחשבון בנק Y ללא בעיות מיסוי כל עוד הבעלים המלא של החשבון הוא זהה בשני החשבונות (כך אכן המצב). אך האם המעבר הזה כרוך באיזושהי עלות נוספת ("קנס" מצד הבנק העזוב)? אם כן, מה הערכים הנורמטיביים של עמלה שכזאת (כאחוזים מסך גודל התיק).
  3. המעבר לחשבון ההשקעות המיוחד של הבינלאומי דורש שני דברים, האחד זה להעביר אליו תיק השקעות בשווי 100K+ (את זה יש כאמור), השני זה לחייב את האשראי במינימום 1000 ש"ח כל חודש. מסיבות כאלה ואחרות רוב מהוצאותיי מתבצעות במזומן/העברות בנקאיות, וייתכן כי באשראי יהיה לי פער של כמה מאות שקלים בהוצאה לעומת המכסה הזאת בחודשים מסויימים. האם יש דרך יצירתית "לכסות" על עצמי במקרה של חודש כזה? חשבתי על להעביר לPAYPAL שלי את ההפרש (העברה לפייפאל הינו חיוב שיורד מהאשראי), אבל פייפאל גובים עמלה על כסף שנכנס לחשבון, אז אני מחפש רעיון יותר מוצלח.

  כל עזרה תוערך!
  תודה רבה
   
 2. David

  David משתמש ותיק

  הצטרף ב:
  ‏29/6/16
  הודעות:
  342
  לייקים שהתקבלו:
  268
  אפשר להעביר כסף בביט או בפפר
   
 3. Mancini

  Mancini משתמש רשום

  הצטרף ב:
  ‏26/12/17
  הודעות:
  6
  לייקים שהתקבלו:
  0
  וזה יורד כחיוב מהאשראי?
   
 4. קורא הדוק

  קורא הדוק משתמש ותיק

  הצטרף ב:
  ‏19/3/17
  הודעות:
  573
  לייקים שהתקבלו:
  216
  1. בתנאי שאתה לא עושה פעולות בניירות בדולרים התנאים הם אחלה והממשק דיי נוח לטעמי. אם אתה כן, אז הם עדיין יותר טובים מרוב הבנקים אבל פחות טובים מבית השקעות חיצוני. בכל מקרה, ניתן להתמקח על שער ההמרה שתקבל אצלהם בנוסף לתנאיי החשבון הכתובים.
  2. נכון וכרוך בעמלה של 5 שקלים (לא זוכר אם זה על התיק כולו או ברמת הנייר).
  3. שים לב שיש חשבון השקעות נפרד ויש חשבון עו"ש שבתוכו יש גם תיק השקעות. בשביל לפתוח את הנפרד ולקבל את התנאים אתה לא צריך לחייב שום אשראי. אם אתה רוצה את העו"ש (כדי לקבל את המענק של 2100) אז שים לב שהתנאים של ההשקעות בתוכו הם לא אותם תנאים כמו בחשבון השקעות נפרד.
   
 5. Mancini

  Mancini משתמש רשום

  הצטרף ב:
  ‏26/12/17
  הודעות:
  6
  לייקים שהתקבלו:
  0
  לגבי 1 ו2, תודה רבה!
  לגבי 3, מאחר והתנאים על התיק בחשבון העו"ש פחות קורצים, למעשה כדי לזכות גם בחשבון ללא דמי ניהול וגם במענק ההצטרפות יש צורך בפתיחת שני חשבונות שונים?
   
 6. קורא הדוק

  קורא הדוק משתמש ותיק

  הצטרף ב:
  ‏19/3/17
  הודעות:
  573
  לייקים שהתקבלו:
  216
  אכן כן.
   
 7. Mancini

  Mancini משתמש רשום

  הצטרף ב:
  ‏26/12/17
  הודעות:
  6
  לייקים שהתקבלו:
  0
  רב תודות חבר.
   
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
האם בישראל לא ניתן להגיע לחסכון בדמי ניהול ללא פעולות בשטח? פינת המשקיעים ‏7/11/18
קהש IRA סנופי + השלמה בתיק ממוסה לחסכון בדמי ניהול פינת המשקיעים ‏11/3/18
הגנה על חסכון לדירה פינת המשקיעים ‏22/6/20
אשמח להתייעצות לגבי "פוליסת חסכון" פינת המשקיעים ‏31/5/20
שבירת תכנית חסכון פינת המשקיעים ‏21/4/20
 1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.