חישוב ריביות פיגורים עבור קופת IRA קרן השתלמות

שירה כהן

משתמש רשום
דירוג
1
היי!
אשמח לעזרה במידע -
יש לי מעסיק מהעבר שחייב לי העברת כספי קרן השתלמות עבור כמה חודשים מתחילת 2018. סופסוף הם אמורים להעביר לי את הכסף בתחילת השבוע.
הנחיתי אותם להעביר לי למיטב דש ניהול אישי IRA שאליו ניידתי לאחרונה גם קרנות השתלמות מחברות אחרות.
תמיד הרעיון הוא שהחברה הקולטת צריכה לתת למעסיק אחרי שהעביר את הסכום - דרישת תשלום על ריביות הפיגורים של כמה הכסף היה עושה במסלול אליו הועבר, כלומר: מה שאיבדתי במקרה הזה מינואר פברואר 2018 ועד היום.
איך החברה כמו מיטב דש מחשבת את זה במסלול של IRA?
יש ממוצע קופה/מסלול שאותו יאמרו למעסיק?
דרך אחרת?
אני כמובן לא רוצה לאבד סכום ריביות שחייבים לי על 4 שנים שהכסף לא ישב בשוק ההון... &אז אם מיטב דש IRA לא ידרשו כסף מתאים על זה, אולי עדיף לי לבקש מהמעסיק שישלח את הכסף למיטב דש מסלול מניות רגיל, ואז רק אחרי אחרי דרישת תשלום משם אל המעסיק, אנייד את הקופה לIRA?
תודה רבה!

תל אביבי

משתמש בכיר
דירוג
2,620

שירה כהן

משתמש רשום
דירוג
1
תודה, מעניין - אז עולה השאלה, למה כסף מקביל שהיו חייבים לי לקרן השתלמות מעמותה-אחות, על כסף שהוא חלק מקרן השתלמות שנויידה בין 3 חברות לאורך השנים, הם נמצאים כמה חודשים בבדיקות מול כל חברה בנפרד? כזהם אומרים שכל חברה יש לה חישוב בפני עצמה אחר על המסלול והזמן שעבר מאז שהיו אמורים להפקיד ועד ההפקדה. האם בטוח אין פקטור, אולי הוא אינו נקרא ריבית פיגורים אלא מושג דומה/מקביל, שהוא כן תלוי במסלול והחברה, ולכן החברות צריכות לחשב כל אחת בפני עצמה כמה חסר? תודה!

Lyman Zerga

משתמש סולידי
דירוג
77
ניתן לברר מול נציבי פניות הציבור בכל חברה. שוחחתי בעבר עם נציבת פניות הציבור בחברה שהעברתי אליה קרן השתלמות בנוגע לאיחור, וקיבלתי בסופו של דבר פיצוי לפי ריבית חשכ״ל עבור התקופה בה עוכבו הכספים מלהגיע לקרן הקולטת.

Body Solid

משתמש בכיר
דירוג
1,528
שימי לב שכסף שיופקד בגין שנים קודמות יירשם כהפקדה מעל התקרה ולא ייהנה מפטור ממס על רווחי הון במשיכה

שירה כהן

משתמש רשום
דירוג
1
ניתן לברר מול נציבי פניות הציבור בכל חברה. שוחחתי בעבר עם נציבת פניות הציבור בחברה שהעברתי אליה קרן השתלמות בנוגע לאיחור, וקיבלתי בסופו של דבר פיצוי לפי ריבית חשכ״ל עבור התקופה בה עוכבו הכספים מלהגיע לקרן הקולטת.
רעיון טוב, שמחה לשמוע

שירה כהן

משתמש רשום
דירוג
1
שימי לב שכסף שיופקד בגין שנים קודמות יירשם כהפקדה מעל התקרה ולא ייהנה מפטור ממס על רווחי הון במשיכה
תודה שאמרת. האם זה בטוח גם אם כולל ההעברה הזו עדיין לא עברתי את התקרה השנתית? כלומר לא עברתי את התקרה כשכירה לשנה זו של 2021, ולא עברתי את התקרה השנתית כשכירה על אותה השנה בה מדובר.

Body Solid

משתמש בכיר
דירוג
1,528
תודה שאמרת. האם זה בטוח גם אם כולל ההעברה הזו עדיין לא עברתי את התקרה השנתית? כלומר לא עברתי את התקרה כשכירה לשנה זו של 2021, ולא עברתי את התקרה השנתית כשכירה על אותה השנה בה מדובר.
כן. כל הפקדה באיחור עבור שנה קודמת נרשמת כהפקדה מעל התקרה ואי אפשר להימנע מזה.

FIYaacov

מודרטור
דירוג
14,838
לא אמרו בחברת הגמל (אקסלנס לצורך העניין), שהמעסיק יכול לשדר דוח פיצול הפקדות גם רטרואקטיבית שיכלול שנים קודמות.

אבל אתה צודק שבברירת מחדל זה הכל משויך לחודש ההפקדה.

Body Solid

משתמש בכיר
דירוג
1,528
לא אמרו בחברת הגמל (אקסלנס לצורך העניין), שהמעסיק יכול לשדר דוח פיצול הפקדות גם רטרואקטיבית שיכלול שנים קודמות.

אבל אתה צודק שבברירת מחדל זה הכל משויך לחודש ההפקדה.
גם עם פיצול ושיוך כל הפקדה לחודש המתאים, ברגע שהתחלפה שנה קלנדרית זה ייספר כהפקדה מעל התקרה.
חריג זה הפקדה של דצמבר שמתבצעת עד 15 בינואר בשנה העוקבת.

שירה כהן

משתמש רשום
דירוג
1
אז רק להבין, מה אני יכולה לבקש מהמעסיק כדי שזה לא יוגדר מעל התקרה מצד ה25% מס רווחים? האם כשהוא מפקיד עבור חודש נניח ינואר 2018 וכותב שזה לחודש זה רטרו, זה יהיה בסדר?

אבל אתה צודק שבברירת מחדל זה הכל משויך לחודש ההפקדה

Body Solid

משתמש בכיר
דירוג
1,528
אז רק להבין, מה אני יכולה לבקש מהמעסיק כדי שזה לא יוגדר מעל התקרה מצד ה25% מס רווחים? האם כשהוא מפקיד עבור חודש נניח ינואר 2018 וכותב שזה לחודש זה רטרו, זה יהיה בסדר?
את זה הוא יצטרך לעשות בכל מקרה, אבל זה לא יעזור.
באופן דומה, אם פתחת קרן השתלמות ב-1/1/2020 והמעסיק לא הפקיד עד פברואר 2021, ההפקדות ישוייכו לכל חודש ב-2020, אבל גם כל ההפקדות של 2020 יירשמו כהפקדה מעל התקרה, וגם הוותק לעניין מועד המשיכה ייקבע לפי מועד ההפקדה הראשונה בפועל (מפברואר 2021).

FIYaacov

מודרטור
דירוג
14,838
שימי לב מה @Body Solid כתב.
אצלי באמת זה היה בתוך אותה שנה, אז אני לא יכול להעיד מה קורה שנים אחורה.
תצטרכי לדבר עם החברה המנהלת לראות מה הם צריכים ומה אפשרי, ואז לבקש את זה מהמעסיק.

שירה כהן

משתמש רשום
דירוג
1
וואי מבאס לאבד ככה הרבה כסף בגלל זה :( תודה לשניכם על המידע

Body Solid

משתמש בכיר
דירוג
1,528
וואי מבאס לאבד ככה הרבה כסף בגלל זה :( תודה לשניכם על המידע
לא נורא. למדת שיעור לחיים לעקוב ולבדוק שקיבלת מה שמגיע לך.
באופן כללי מומלץ לבדוק לפחות פעם בחודש-חודשיים שהרישום בקרנות הפנסיה וההשתלמות שלך תקין.
לפעמים יש טעויות גם של החברה המנהלת ועם מעקב שוטף אפשר לתקן את זה מהר יחסית ועם פחות כאב ראש.

שירה כהן

משתמש רשום
דירוג
1
לא נורא. למדת שיעור לחיים לעקוב ולבדוק שקיבלת מה שמגיע לך.
באופן כללי מומלץ לבדוק לפחות פעם בחודש-חודשיים שהרישום בקרנות הפנסיה וההשתלמות שלך תקין.
לפעמים יש טעויות גם של החברה המנהלת ועם מעקב שוטף אפשר לתקן את זה מהר יחסית ועם פחות כאב ראש.
אכן, כמובן שעקבתי אז! אני מאד מאד מסודרת ואחראית בעניין.
היינו עשרות עובדים שדרשנו ממקום העבודה שוב ושוב, אחרי שהם הקפיאו את העברת כספי קרן ההשתלמות.
המנכ"ל לשעבר כשסירב להעביר, הבטיח שיעביר בהמשך, ועם הריביות, וזה מה שעושה כעת מנהלת החשבונות כבר כמה חודשים. אני רק לא ידעתי ש'אדפק' כמו שאמרתם לי הערב מצד 25% מס רווחי הון על כל הרווחים של השנים הבאות :(

Body Solid

משתמש בכיר
דירוג
1,528
אכן, כמובן שעקבתי אז! אני מאד מאד מסודרת ואחראית בעניין.
היינו עשרות עובדים שדרשנו ממקום העבודה שוב ושוב, אחרי שהם הקפיאו את העברת כספי קרן ההשתלמות.
המנכ"ל לשעבר כשסירב להעביר, הבטיח שיעביר בהמשך, ועם הריביות, וזה מה שעושה כעת מנהלת החשבונות כבר כמה חודשים. אני רק לא ידעתי ש'אדפק' כמו שאמרתם לי הערב מצד 25% מס רווחי הון על כל הרווחים של השנים הבאות :(
מעסיק שניכה משכר העובד את חלקו של העובד בהפרשות לקרן השתלמות, ולא העביר את הכספים אל קרן ההשתלמות תוך 40 יום מהמועד שבו היה צריך לשלם את השכר לפי החוק, עובר עבירה פלילית, שדינה קנס או מאסר לתקופה של שנתיים.
למידע נוסף

שירה כהן

משתמש רשום
דירוג
1
מעסיק שניכה משכר העובד את חלקו של העובד בהפרשות לקרן השתלמות, ולא העביר את הכספים אל קרן ההשתלמות תוך 40 יום מהמועד שבו היה צריך לשלם את השכר לפי החוק, עובר עבירה פלילית, שדינה קנס או מאסר לתקופה של שנתיים.
למידע נוסף
אתה צודק. אני לגמרי מסכימה. היו גם כמה עובדים שניסו לתבוע בזמנו, הבעיה שלי היא אם יש מה לעשות כעת, כשהוא כן מעביר סופסוף את הסכומים אלינו

roneng

משתמש בכיר
דירוג
12,612
אתה בטוח?
ממה שאני מכיר זה פשוט נרשם על השנה שבה זה הופקד ונכלל בתקרה שלה.

Body Solid

משתמש בכיר
דירוג
1,528
אתה בטוח?
ממה שאני מכיר זה פשוט נרשם על השנה שבה זה הופקד ונכלל בתקרה שלה.
מניסיון ככה זה עובד וזה מה שהסבירו לי בעבר

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R חישוב הון נדרש לפרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 17
C אישור עקרוני למשכנתא - חישוב הכנסה חודשית לעובדי הייטק נדל"ן 11
א סיוע בהבנת אופן חישוב "עמלת רכישה"- קרן מחקה ביורו שוק ההון 5
D ביקשתי לקבל פירוט של חישוב ביטוח הנכות מקרן הפנסיה וקיבלתי בתגובה ענו לי שאין אפשרות לשלוח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M חישוב שער הצמדה למט"ח מיסים 2
ד חישוב מח"מ ועוד שאלות לגבי תיק-השקעות-שוקולד-מריר שוק ההון 5
N חישוב ניכוי מס הכנסה מיסים 14
N חישוב מס על הנסיעות מיסים 8
א חישוב עלות מעסיק ואופטימיזצית מס מיסים 5
H שאלת משכנתא - חישוב שליש מההכנסה בניכוי הוצאות נדל"ן 6
שם משתמש בעייתי חישוב גס: כמה שקל אחד בקרן הפנסיה שווה לקצבה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M הגבלת סכום קצבת פנסיה כדי להשפיע על גודל הכנסה לצורך חישוב תשלומי ביטוח לאומי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
S חישוב IRR עבור דירה להשקעה עם מינוף נדל"ן 1
I חישוב גודל דירה להתחדשות עירונית נדל"ן 5
R חישוב דמי ניהול במערכת האורדרנט ברוקרים ופלטפורמות מסחר 1
נ חישוב תשואה שוק ההון 7
T חישוב כדאיות עזיבה של אינטרקטיב ישראל לטובת ib העולמי שוק ההון 3
E חישוב עלות רכישת מניות זרות בשקלים ומיסוי מיסים 11
י מיטב דש - טעויות חישוב? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
א חישוב פקודת LMT שוק ההון 1
B חישוב החזר מקסימלי למשכנתא - דירה רשומה על שם בן זוג יחיד נדל"ן 1
C חישוב קיצור חודשים במשכנתא עבור פרעון חלקי נדל"ן 0
י חישוב ריבית דריבית באקסל אוף טופיק 10
פ חישוב תשואה בפנסיה וקופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
I מעבר מביטוח מנהלים - חישוב מקדמים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G חישוב חיסכון לטווח הארוך מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 8
מ מועד תחילת חישוב תשואה בפוליסת חסכון שוק ההון 0
E חישוב חסכונות קצרי טווח דינמי (הוצאות עתידיות צפויות) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
unrealx עוד אשכול על אופציות: חישוב שווי אוף טופיק 1
M האם בונוס שנתי נלקח בחשבון לצורך חישוב יכולת החזר משכנתא? נדל"ן 9
A חישוב נתח יחסי של קרנות לעומת המדד העולמי והשוואה של 2 קרנות שוק ההון 19
א חישוב תשואה בהשקעת נדלן נדל"ן 12
1337justme חישוב נפרד לזוג נשוי בגיל פרישה מיסים 10
D שינוי שיטת חישוב (מ-LIFO ל-FIFO) בדו״חות של IB ברוקרים ופלטפורמות מסחר 8
L חישוב קרן השתלמות ל-40 שנים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
S חישוב מסלול השקעות לשנים הקרובות שוק ההון 11
M שאלה לגבי חישוב מצבי בתיק ההשקעות. שוק ההון 3
deussex חישוב סכום הפרישה עם מס רווח הון פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 11
I חישוב החזר מס לשכיר במעבר בין שתי עבודות מיסים 4
Fitch חישוב סכום משיכה פטור מקופ"ג אחרי "קיבוע זכויות" פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 10
M חישוב כדאיות מכירת RSUs פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 102
S פירוט חישוב מס רווחי הון באורדרנט שוק ההון 1
י חישוב שנת המס שוק ההון 0
B חישוב תשואת דיבידנד בתעודות סל במט"ח שוק ההון 12
I חישוב משיכה מקסימאלית ללא פגיעה בקרן בהינתן אחוז ריבית שוק ההון 0
1 חישוב התשואה של מדד S&P 500 NTR כשההשקעה היא בשקלים שוק ההון 15
G חישוב מח"מ של משכנתא שוק ההון 0
E חישוב תשואה על דירה עם משכנתא נדל"ן 29
G חישוב תוצאה באגח..שאלת הבנה לימודית שוק ההון 1
ג חישוב תשואה היסטורית על חברת AT&T שוק ההון 1

נושאים דומים

למעלה