חישוב פנסיה מול ביטוח מנהלים

הנושא בפורום 'פרישה מוקדמת' פורסם ע"י משקיען, ‏2/10/19.

1. משקיען

משקיען משתמש רשום

אני מנסה להבין אם יש סיבה להישאר בביטוח מנהלים על פני קרן הפנסיה הרגילה.

כרגע יש לי 2 מסלולים:
    -ביטוח מנהלים עם מקדם מובטח של 202, ודמי ניהול של 4% מההפקדה ו1% על הצבירה.
    -קרן פנסיה עם דמי ניהול של 1.8% על ההפקדה ו0.19% על הצבירה.

בהנחה שיש לי עוד 34 שנים עד הפנסיה, עשיתי חישוב סימולציה ומצאתי שבפנסיה הרגילה אחסוך כמעט 18% יותר רק בגלל ההפרשים בדמי ניהול.
    בשביל שביטוח המנהלים יהיה משתלם יותר צריך שיהיה מקדם של 240 ומעלה בפנסיה, מה שלא נראה לי כזה סביר.
    אם כך נראה שהפער דיי גדול לטובת קרן הפנסיה הרגילה. יש איזה יתרון נוסף בביטוח המנהלים שאני צריך לקחת בחשבון מלבד המקדם המובטח?

2. minimizer

minimizer משתמש ותיק

א) דמי הניהול שלך בביטוח מנהלים הם מאוד מאוד מאוד גבוהים, לדעתי הם על הגבול של דמי הניהול המקסימליים שמותר בכלל לגבות לפי חוק.
    ב) ישנם כל מני הבדלים בין ביטוח מנהלים לפנסיה עליהם תוכל לקרוא במלא מקומות (למשל פה: https://pensuni.com/?p=145), תחליט עד כמה זה רלוונטי לך.

3. Nadav1070

Nadav1070 משתמש סולידי

1. גם הביטוח מנהלים מאוד גבוה וגם הקרן פנסיה גבוה יש הרבה מקומות שתוכל למצוא בסביבות 1.49 הפקדה ו0.1 מצהירה פסיבי מחקה מדד עדיף דייך מנייתי להרבה שנים כי ככל שהזמן ארוך מניות נראה כי משתלמות להשקעות ארוכות טווח.

4. Aizik

Aizik משתמש סולידי

נדיר מאוד למצוא ביטוח מנהלים עם מקדם מובטח (התכניות שנסגרו בסוף 2013 כמדומני) עם דמי ניהול נמוכים מ 1%.

5. יעקב

יעקב משתמש ותיק

הייתי במצב מאוד קרוב לשלך ווית על ביטוח המנהלים והעברתי לפנסיה עם דמי ניהול נמוכים ממה שציינת

6. chizhk

chizhk משתמש ותיק

טעות גדולה לעשות חישוב בצורה כזאת. כשתצא לפנסיה (לא משנה מתי) דמי ניהול לא יפסיקו ובביטוח מנהלים הם ימשיכו להיות גבוהים. אם תוסיף לזה הטבה של אג"ח מיועד, זה פשוט לא כוחות. אני באמת לא מבין איך אנשים נשארים בביטוח מנהלים (לא המלצה בכלל) עם חסרונות כל כך משמעותיים שלהם. לי יש קרן י' (ביטוח מנהלים עם מקדם ישן של 158 בגיל 67) וכל הסימולציות שלי מראות שלפרישה ביטוח מנהלים מגיע עם יתרון מסויים שילך ויישחק אחרי פרישה, אי אפשר לנצח עם משקולת של דמי ניהול גבוהים, אבל אני לא עובר רק בגלל שפערים לא אסטרונומיים (וזה כפי שנאמר עם מקדם 158) ואני רואה בביטוח מנהלים שלי באמת סוג של ביטוח נגד העלת מקדם בקרן פנסיה.

איש(3718) ו-Shlomi Z אוהבים את זה.
  7. איש(3718)

איש(3718) משתמש בכיר

כן, בביטוח מנהלים קוראים לך "מנהל", ובקרן פנסיה לא :)

לא יאמן כמה הכינוי הזה היה אפקטיבי כדי לבלבל אנשים (אפילו מהנדסים שרגילים לעבוד עם מספרים), אחד התרגילים השיווקיים הגדולים של המאה שעברה בישראל

Tim_Duncan ו-FIYaacov אוהבים את זה.
  8. KickR

KickR משתמש ותיק

יש סיבה להישאר בביטוח מנהלים בתנאים שלך, לממן חופשות לסוכן שלך ולעובדי חברת הביטוח.

9. yanosh34

yanosh34 משתמש ותיק

לא זוכר איפה אבל מישהו כתב על ביטוח מנהלים ש"אתה לא מנהל וזה לא ביטוח".

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
הון עצמי וחישוב מסוגלות לפרישה פרישה מוקדמת ‏20/9/19
מישהו יכול בבקשה להציג אקסל עם חישוב מפורט של למה דחיית מס משתלמת פרישה מוקדמת ‏17/8/19
חישוב קצבה לפרישה מביטוח מנהלים פרישה מוקדמת ‏19/11/16
משיכת כספי הפנסיה עקב ״מיעוט הכנסות״ פרישה מוקדמת ‏1/10/19
פרישה לפנסיה באילת? פרישה מוקדמת ‏29/9/19
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.