חישוב פטור משיכת פיצויים כשחל שינוי בשכר/שיעור המשרה

הנושא בפורום 'צרכנות פיננסית' פורסם ע"י מתכנת, ‏1/2/19.

תגיות:
  1. מתכנת

מתכנת מודרטור

שאלה לגבי חישוב הפטור למשיכת פיצויים,
    עובד שעבד במשך מספר שנים בשכר מעל תקרת הפטור לפיצויים (12,380) אך בשנה האחרונה לעבודתו שכרו הופחת משמעותית, עקב צמצום שיעור המשרה.
    האם מצב זה פוגע בו בכך שהפטור לפיצויים לכל שנת עבודה יחושב לפי השכר בחודשים האחרונים ולא לפי התקרה 12,380 ?

@נדב @יוסי

2. ogi

ogi משתמש בכיר

בתמצית: עושים ממוצע משוקלל של שתי התקופות. מניסיון.

הייתי במצב הזה לפני מספר שנים. עבדתי כמה שנים במשרה מלאה עם משכורת שהועלתה בהדרגה מספר פעמים, ואח"כ המשכתי עוד כמה שנים באותו מקום אבל במשרה (מאוד) חלקית, במשכורת נמוכה יותר כמובן.

הפטור חושב לפי ממוצע משוקלל של שתי התקופות. כלומר, מחלקים את תקופת העבודה לשתי תקופות, לפי היקף המשרה, כשהמשכורת האחרונה בכל תקופה היא הקובעת לצורך החישוב, ועושים ממוצע משוקלל לפי האורך היחסי של התקופות.

בעבודה לא הכירו את החישוב הזה. רואת החשבון שלי דאז אמרה שכך מחשבים, וזה לטובתי. ליתר ביטחון היא הריצה שאילתא וקיבלה תשובה מוסמכת מרשות המיסים ואת זה הראיתי לרואת החשבון של החברה.

* זה היה לפני מספר שנים. אולי זה השתנה בינתיים (אני מניח שלא).
    ** אני לא איש מקצוע. אולי לא הבנתי נכון או לא תיארתי נכון מה בדיוק עשו שם...

נערך לאחרונה ב: ‏1/2/19
    Glazgo ו-מתכנת אוהבים את זה.
  3. מתכנת

מתכנת מודרטור

נדב ו-ogi אוהבים את זה.
  4. מתכנת

מתכנת מודרטור

במחשבה שניה, במקרים בהם השכר בתקופה העיקרית גבוה מהתקרה, הנוהל המדובר לא רק שאינו פוגע בעובד אלא אפילו יכול להועיל עד מידה מסוימת היות שזה מאריך את תקופת העבודה השכר הגבוה מתמצע עם השכר הנמוך ומגדיל את הפטור דה-פקטו, אמנם הממוצע המשוקלל מפחית את השכר אבל גם ככה השכר היה מעל התקרה.
    לפי הלינק שקישרתי קודם, בחישוב הממוצע המשוקלל לא מתייחסים בכלל לתקרה, הסכום הפטור הוא הנמוך מבין הממוצע המשוקלל או תקרת הפטור, מס הכנסה הדגישו את זה:

ogi אוהב/ת את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
חישוב בנושא הפקדה לקרן השתלמות מעל תקרת הפטור למס צרכנות פיננסית ‏2/6/15
עזרה בחישוב הפקדה עבור סעיף 47 צרכנות פיננסית ‏20/8/18
חשבתי שחישובי מדד מחירים הם רק ברזולוציה של 0.1%? צרכנות פיננסית ‏9/10/17
קרן פנסיה ותיקה - חישוב קצבה, מוטבים צרכנות פיננסית ‏19/5/17
חישוב מס הכנסה צרכנות פיננסית ‏9/5/17
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. המשך גלישתך באתר מאשרת את השימוש בעוגיות דפדפן.