• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חישוב נתח יחסי של קרנות לעומת המדד העולמי והשוואה של 2 קרנות

Anonymous1

משתמש רשום
דירוג
3
אני מתכנן לפתוח בקרוב תיק השקעות בפסגות ולהעביר אליו סכום נזיל שקיים אצלי בעו"ש ואת קופ"ג להשקעה (בשלב זה אחת ובהמשך כנראה שגם את השנייה) שיש ברשותי.
סך הכל כ- 120K ש"ח שייתכן ויגדלו בכ- 70K נוספים. מעבר לכך, לא מתוכננות הפקדות שוטפות משמעותיות בשלב זה.
אני מכיר את האפשרות להשקיע ב- 1159235 (iShares MSCI ACWI UCITS ETF) עם דמי ניהול של 0.2% כמו במאמר המעודכן של מייק.
אני נוטה להעדיף בשלב זה להשקיע בשלושת הניירות במאמר המקורי של מייק מסיבות של גמישות גדולה יותר וחיסכון (זניח כנראה) בדמי ניהול.
מדובר על 1159250 (סנופי), 1159094 (מדינות אירופה מפותחות) ו- 1159169 (שווקים מתעוררים).
איך ניתן לחשב את הנתח היחסי שתופסות המדינות הרלוונטיות במדד ACWI?
אני יודע שבמאמר של מייק הומלץ להחזיק 60%, 25% ו- 15% בהתאמה אך אני חושב שהאחוזים האלו ראויים לעדכון. הייתי שמח לדעת גם בשביל הידע שלי וגם בשביל ההמשך איך ניתן להקצות אחוזים לכל אחת לפי הפיזור העולמי.
חשבתי ללכת על 68%, 20%, 12% אבל זה יותר תחושת בטן ולא משהו מבוסס.

דבר נוסף שאשמח לשמוע את דעתם לגביו הוא לגבי הקרן שמחקה את סנופי (1159250). דמי הניהול שם הם 0.07%.
יש לי חבר שמשקיע בקרן המחקה MTF מחקה S&P 500 - מספר 5122627. דמי הניהול שם הם 0.03% מה שיכול לחסוך כמה שקלים אבל מעבר לזה נראה שהיא עקבה טוב יותר אחרי הסנופי לעומת אשס.חוץ SPX 500, כך אני שוקל לרכוש את הקרן הזאת במקום.
אשמח לתובנות, הערות והארות בעניין.

תודה.

אני נוטה להעדיף בשלב זה להשקיע בשלושת הניירות במאמר המקורי של מייק מסיבות של גמישות גדולה יותר וחיסכון (זניח כנראה)
אתה מוותר על הטבת מיסוי ריאלי.

מספר 5122627. דמי הניהול שם הם 0.03%
יעלו בוודאות.

חשבתי ללכת על 68%, 20%, 12%
אופטימיזיה מיותרת, כל השווקים קורלטיבים.

הייתי שמח לדעת גם בשביל הידע שלי וגם בשביל ההמשך איך ניתן להקצות אחוזים לכל אחת לפי הפיזור העולמי.
זה מאוד "פשוט", אתה הולך לאתר של MSCI ACWI ובודק כמה אחוז מהמדד הזה מהווה SP500, אירופה וש"מ.
נניח יוצא לך 43%, 18% ו-10.75% בהתאמה.
אז אתה עושה נרמול כשי שסך הכל יהיה 100%.
אז הסנופי מקבל 43 לחלק ל71.75 = 60%
אירופה מקבל 18 לחלק ל71.75 = 25%
ואתה בטח יכול לנחש כמה מקבלים ש"מ.

המהדרין מושכים את הנתונים הללו באופן רציף לגוגל שיטס שלהם.

מה שכן, לא הייתי עושה איזונים יזומים. רק מכסף חדש וקונה רק נייר אחד כל פעם כשמדובר בהפקדה חודשית. (בהפקדות חד פעמיות גדולות כן הייתי קונה את שלושתם).

אתה מוותר על הטבת מיסוי ריאלי.

אתה יכול להרחיב מעט בבקשה? כמה זה מהותי?
על איזה הטבת מס אני מוותר? בעיקרון יש מס רווחי הון 25% על כל הרווחים. אני יודע שיש עניין של מיסוי דיבידנדים ופה יש פערים מסוימים לפי האם הקרן אמריקאית, אירית וכו' אבל אני ממש לא בקיא בפרטים האלה.
יעלו בוודאות.
אני לא בטוח שזאת הנחה מאוד סבירה. בדקתי באתר מאיה ואלו דמי הניהול מאז שיש שם רישום, שזה סוף 2015. כלומר כבר 5.5 שנים. דמי הניהול הם פחות מחצי מהקרן של iShares, למרות שבמספרים אבסולוטיים ההפרש לא משמעותי.
אופטימיזיה מיותרת, כל השווקים קורלטיבים.
לדעתך, אין משמעות גדולה לחלוקה הזאת? נראה שהשוק האמריקאי עושה תשואה עודפת ביחס לשווקים האחרים.

אתה יכול להרחיב מעט בבקשה? כמה זה מהותי?
גוגל: הסולידית מיסוי ריאלי

אני לא בטוח שזאת הנחה מאוד סבירה.
אני פתוח להתערבות בנושא.

לדעתך, אין משמעות גדולה לחלוקה הזאת?
נכון, אתה יכול לשחק ב- portfolio visualizer עם הקצאות שונות ולראות שתקבל כמעט אותו דבר.

זה מאוד "פשוט", אתה הולך לאתר של MSCI ACWI ובודק כמה אחוז מהמדד הזה מהווה SP500, אירופה וש"מ.
את המשך החישוב אני יודע לעשות. לא הבנתי איך אני בודק כמה אחוז מהמדד מהווה כל שוק.
נכנסתי לאתר הזה.
החלוקה נראית כך:
sGYGFkD.jpg

אוקיי את ארה"ב קל לראות, 57.9%. לגבי אירופה - אני מניח שצריך לסכום את בריטניה, צרפת, גרמניה, שוויץ, אירלנד והולנד. במקרה הזה נקבל 15.68%.
מה לגבי שווקים מתעוררים? מי נכנס פה לקטגוריה הזאת? לכאורה רק סין, טיוואן ודרום קוריאה אולי. נקבל 7.66% אבל זה נראה לי מעט מידי כך שאולי חלק מהשווקים האלו מסתתרים תחת Other.

מה שכן, לא הייתי עושה איזונים יזומים. רק מכסף חדש וקונה רק נייר אחד כל פעם כשמדובר בהפקדה חודשית. (בהפקדות חד פעמיות גדולות כן הייתי קונה את שלושתם).
באיזונים יזומים אני מניח שאתה מתכוון לכסף הקיים בתיק, לדוגמא מוכר סנופי וקונה אירופה.
הפקדה חודשית לא תהיה בשלב זה, בהמשך כנראה שכן. לצורך ההבנה - מה השיקול לקנות רק נייר אחד כל פעם בהפקדה חודשית?

אוקיי את ארה"ב קל לראות, 57.9%
אם אתה ממש רוצה לדייק, תכפיל פי 0.8 כי מניות בינוניות וקטנות הם בערך 20% מהמדד.

אירופה - אני מניח שצריך לסכום את בריטניה, צרפת, גרמניה, שוויץ, אירלנד והולנד. במקרה הזה נקבל 15.68%.
יצא לי 17.5%

נקבל 7.66% אבל זה נראה לי מעט מידי כך שאולי חלק
אולי, אבל לצורך החישוב אין דרך לדעת אז שה לא נכנס לחישוב ההשפעה תהיה מזערית בכל מקרה.

לפי זה יוצא 65-25-10, אבל אפשר להסתכל ביחסים בתוך VT ויצא 60-25-15, בכל מקרה זה לא ישנה.

לצורך ההבנה - מה השיקול לקנות רק נייר אחד כל פעם בהפקדה חודשית?
האמת שפעם היו עמלות קנייה יקרות, היום זה לא משנה.

גוגל: הסולידית מיסוי ריאלי

אם יורשה לי לומר ככה בגסות ועל רגל אחת כי זה באמת תחום שאני לא מכיר אז הבנתי שזה יכול להגן עליי במצב שהמניות שלי לדוגמא עלו אך עם חישוב מט"ח הפסדתי.
או כמו שאתה אמרת:
מהמשחקים שלי עם הסימולציות האלה הגעתי למסקנה שההבדלים קטנים מאוד, ומתבטאים רק אחרי 20 שנה (וגם אז לא בטוח לאיזה כיוון, זה תלוי בהנחות על אינפלציה, דמי ניהול וכו).
בשורה התחתונה, לדעתי, אין הבדל עבור המשקיע הממוצע.
אז אם אני מבין נכון, למעשה הטבת המיסוי הריאלי שדיברת עליה היא זניחה.
נכון, אתה יכול לשחק ב- portfolio visualizer עם הקצאות שונות ולראות שתקבל כמעט אותו דבר.
לא הכרתי את האתר. אשחק עם זה קצת. תודה!

אם אתה ממש רוצה לדייק, תכפיל פי 0.8 כי מניות בינוניות וקטנות הם בערך 20% מהמדד.
לא קשור לנושא המקורי אבל - הבנתי שמדד ACWI כולל רק מניות גדולות ובינוניות ולא קטנות. ייתכן שלא הבנתי נכון.
אכפיל ב- 0.8
יצא לי 17.5%
לא מאוד דרמטי אבל לא הבנתי איך? כללת מדינה נוספת מלבד אלה שציינתי?
האמת שפעם היו עמלות קנייה יקרות, היום זה לא משנה.
עמלות הקנייה אצלי הן באחוזים (0.07%) אז אני לא בטוח שהבנתי מה זה משנה גובה ההפקדה. אם מדובר על עמלת המינימום אז היא 2 ש"ח כך שמפסידים פה לכל יותר 6 ש"ח בכל חודש ואז הבנתי למה אתה מתכוון.

בנוסף אשמח לשמוע עוד דעות לגבי נכונות המהלך של השקעה בשלושת הקרנות שציינתי במקום בקרן שמחקה את המדד העולמי, מלבד הדעה של @חתול לילה לגבי הפסד אפשרי מסוים מבחינת מיסוי.
כנ"ל לגבי נכונות ההחלטה ללכת על הקרן MTF מחקה S&P 500 - מספר 5122627, במקום על אשס.חוץ SPX 500 - מספר 1159250.
לוקח בחשבון את ההנחה של החתול שדמי הניהול יעלו, במסגרת כך שהם לא עלו ב- 4.5 השנים האחרונות לפחות וגם אם יוכפלו עדיין ישארו נמוכים יותר.
ומעבר להפרשים הזניחים יחסית בדמי הניהול בין שתי הקרנות, פשוט נראה שהזולה יותר גם מחקה טוב יותר מאשר הקרן של ISHARES.

לוקח בחשבון את ההנחה של החתול שדמי הניהול יעלו, במסגרת כך שהם לא עלו ב- 4.5 השנים האחרונות לפחות וגם אם יוכפלו עדיין ישארו נמוכים יותר.
ומעבר להפרשים הזניחים יחסית בדמי הניהול בין שתי הקרנות, פשוט נראה שהזולה יותר גם מחקה טוב יותר מאשר הקרן של ISHARES.
על מי אתה סומך יותר על מנפיק עולמי שיש לו קרנות במילארדים או על מנפיק ישראלי?
לא ייעוץ לא המלצה

ככה עושים את זה:

זה לינק לפרוספקט מאתר MSCI לאינדקסים Europe, Emerging markets investable market וUSA.
מדד USA הוא לא בדיוק S&P, הוא מקיף יותר, אבל קרוב מספיק.
בפינה שמאל למעלה של העמוד השני יש את שווי השוק של כל מדד. עבור כל אחד מהם קח את שווי השוק של המדד הספציפי וחלק בסכום של כל השלושה כפול 100 כדי לקבל הקצאה באחוזים.

המסמכים האלה מתעדכנים כל חודש, כך שכל חודש אתה יכול להסתכל על השווי שוק המעודכן.

בהצלחה!

אפשר גם כמובן ללכת על הקצאה סבירה שהציעו פה רק ולבוא לפורום הזה עוד שנתיים שלוש ולוודא שסין לא השתלטה על העולם/האיחוד האירופי לא קרס וההקצאה עדיין סבירה...

בפינה שמאל למעלה של העמוד השני יש את שווי השוק של כל מדד. עבור כל אחד מהם קח את שווי השוק של המדד הספציפי וחלק בסכום של כל השלושה כפול 100 כדי לקבל הקצאה באחוזים.
אז רק כדי לוודא הבנה ושאני מסתכל במקום הנכון, כלומר: ארה"ב (35,751,415.76), אירופה (10,236,508.64) ושווקים מתעוררים (9,040,007.96).
ז"א בערך 65% ארה"ב, 18.5% אירופה ו- 16.5% שווקים מתעוררים.
אגב, מהיכן הגעת לקישורים הנ"ל כשאני לחצתי למשל על הפרוספקט בדף של CSPX, הגעתי לאפשרות לבחור בין זה לזה.

תודה על הנימוק לגבי העניין הזה.

אז רק כדי לוודא הבנה ושאני מסתכל במקום הנכון, כלומר: ארה"ב (35,751,415.76), אירופה (10,236,508.64) ושווקים מתעוררים (9,040,007.96).
ז"א בערך 65% ארה"ב, 18.5% אירופה ו- 16.5% שווקים מתעוררים.
אגב, מהיכן הגעת לקישורים הנ"ל כשאני לחצתי למשל על הפרוספקט בדף של CSPX, הגעתי לאפשרות לבחור בין זה לזה.

תודה על הנימוק לגבי העניין הזה.
כן, בדיוק.
שים לב שזה קישורים של חברת *MSCI* שמגדירה את המדדים, ולא של IShares של בלאקרוק שמחקות את המדדים בעזרת הקרנות המדוברות.
אתה יכול לחפש בגוגל MSCI Europe, MSCI USA, MSCI emerging markets investable market.

@בוגל-ראש תודה חבר.
כך בעצם אני מקבל את החלק היחסי שלהם ביחס לגודל של האחרים וזה אפילו עדיף על מה שרציתי בהתחלה שזה היה להסתמך על מדד MSCI World, שהחפיפה של השלושה אליו היא לא הכי טובה.

אם לסכם, כמו שאני רואה את הדברים, היתרונות של 3 ניירות (ארה"ב, אירופה, שווקים מתעוררים) על-פני ההשקעה בנייר עולמי אחד הן:
1. פיזור מנייתי יותר מכפול. 3767 לעומת 1603 בפעם האחרונה שבדקתי.
2. גמישות גדולה יותר בתיק.
3. דמי ניהול נמוכים יותר.

חסרונות:
1. יותר פשוט ונוח להחזיק בנייר אחד, פחות מקום לפיתויים באיזונים.
2. חשיפה לכמה שווקים נוספים, ככל הנראה באחוז קטן.

@בוגל-ראש תודה חבר.
כך בעצם אני מקבל את החלק היחסי שלהם ביחס לגודל של האחרים וזה אפילו עדיף על מה שרציתי בהתחלה שזה היה להסתמך על מדד MSCI World, שהחפיפה של השלושה אליו היא לא הכי טובה.

אם לסכם, כמו שאני רואה את הדברים, היתרונות של 3 ניירות (ארה"ב, אירופה, שווקים מתעוררים) על-פני ההשקעה בנייר עולמי אחד הן:
1. פיזור מנייתי יותר מכפול. 3767 לעומת 1603 בפעם האחרונה שבדקתי.
2. גמישות גדולה יותר בתיק.
3. דמי ניהול נמוכים יותר.

חסרונות:
1. יותר פשוט ונוח להחזיק בנייר אחד, פחות מקום לפיתויים באיזונים.
2. חשיפה לכמה שווקים נוספים, ככל הנראה באחוז קטן.
אני באופן אישי השקעתי ב3 הקרנות הנ"ל + IPAC (קרן אמריקאית של ואנגרד, נסחרת בארה"ב, שמחקה את מדד MSCI pacific), יחדיו הן מכסות כמעט את כל העולם.
מהרגע שירדו דמי הניהול של SSAC ל0.2% עברתי לקנות רק אותה עם כסף חדש.
אני לא חושב שהיא פחות מפוזרת, אלא הפוך - מס' המניות הוא ממש לא המדד היחיד או החשוב ביותר. הקרן העולמית מפוזרת יותר גיאוגרפית - כוללת את קנדה, יפן, אוסטרליה, הונג קונג ועוד (החשיפה בה לארה"ב היא רק 58% בניגוד ל65% כשמשתמשים בשלוש הקרנות).
לקנות קרן אחת גם מפשט מאוד את תהליך הקנייה והאיזון.
מה גם שהמיסוי על הקרן העולמית אאל"ט הוא ריאלי, בניגוד לקרן S&P ואולי גם חלק מהאחרות (לא זוכר) שהוא נומינלי. זו הטבה שמתבטאת לפי דעתי בכ0.5% שנתי. מה שמנצח את ההפרש בדמי ניהול.

תקנו אותי אם אני לא מדייק.

מה גם שהמיסוי על הקרן העולמית אאל"ט הוא ריאלי, בניגוד לקרן S&P ואולי גם חלק מהאחרות (לא זוכר) שהוא נומינלי. זו הטבה שמתבטאת לפי דעתי בכ0.5% שנתי. מה שמנצח את ההפרש בדמי ניהול.

תקנו אותי אם אני לא מדייק.

אתה לא מדייק, ראה כאן.

מס' המניות הוא ממש לא המדד היחיד או החשוב ביותר.
לא טענתי כך. ציינתי את זה כיתרון רק.
הקרן העולמית מפוזרת יותר גיאוגרפית - כוללת את קנדה, יפן, אוסטרליה, הונג קונג ועוד
ואת זה גם ציינתי, כיתרון ל- SSAC.
(החשיפה בה לארה"ב היא רק 58% בניגוד ל65% כשמשתמשים בשלוש הקרנות).
אני לא בטוח שהבנתי. כאשר אתה משקיע בשלושת הקרנות אתה יכול לבחור את אחוז החשיפה הנכון עבורך לארה"ב. הוא לא מחויב להיות 65%.
לקנות קרן אחת גם מפשט מאוד את תהליך הקנייה והאיזון.
מסכים איתך, גם את ציינתי כיתרון עבורה. מצד שני, לא יהיו לי איזונים משמעותיים אם בכלל בעתיד הנראה לעין לעומת קנייה ראשונית גדולה.
אני גם עוד מתלבט אם להשקיע ב-3 הקרנות האלו או רק בעולמית.
לא בקיא לגבי זה אבל הבנתי שהיתרון, לאיזה קרן שלא תהיה, הוא זניח מהבחינה הזאת.

אתה לא מדייק, ראה כאן.
קראתי. כמובן, איך אפשר בלי מס רווחי הון חסום ב25% לכל היותר אבל הפרשי דמי ניהול יכולים גם (בתיאוריה) לאכול 99.9% מהתיק. עקב אכילס של קופות הגמל להשקעה הידועות לשמצה.

אז עשיתי חישוב. ההבדל בדמי הניהול הוא בסך הכל 0.1% לטובת שלוש הקרנות.
נניח 5% תשואה ריאלית, 2% אינפלציה. הפרש 0.1% בדמי ניהול כאמור. קיבלתי שהקרן האחת מובילה על פני השלוש ב30 וקצת שנה הראשונות ואחר כך זה מתהפך.

בקיצור, בטווח הסביר אין יתרון להחזיק את 3 הקרנות מבחינת דמי ניהול.

לא טענתי כך. ציינתי את זה כיתרון רק.

ואת זה גם ציינתי, כיתרון ל- SSAC.

אני לא בטוח שהבנתי. כאשר אתה משקיע בשלושת הקרנות אתה יכול לבחור את אחוז החשיפה הנכון עבורך לארה"ב. הוא לא מחויב להיות 65%.

מסכים איתך, גם את ציינתי כיתרון עבורה. מצד שני, לא יהיו לי איזונים משמעותיים אם בכלל בעתיד הנראה לעין לעומת קנייה ראשונית גדולה.
אני גם עוד מתלבט אם להשקיע ב-3 הקרנות האלו או רק בעולמית.

לא בקיא לגבי זה אבל הבנתי שהיתרון, לאיזה קרן שלא תהיה, הוא זניח מהבחינה הזאת.
תראה, בסך הכל זה מיקרו אופטימיזציה. כל ההבדלים הם בסך הכל זניחים.
42% מהשוק העולמי הם מחוץ לארהב. כשאתה רק משקיע באירופה ובשווקים מתעוררים אתה מפספס בערך שליש מהשוק שמחוץ לארהב... האם זה קריטי? לא. האם פה מתאבססים על שיקולי השקעות הזניחים ביותר? כן

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A חישוב תשואה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ה חישוב תשואה מאג"ח ממשלתי לא צמוד שוק ההון 11
A חישוב היטל השבחה נדל"ן 20
S חישוב רווח: קופגל"ה מול ניהול עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S איך מוצאים קרן סנופי עם בסיס חישוב מדד? שוק ההון 5
דניאל פינקלברג עזרה בגוגל Sheets, חישוב רבית לילד אוף טופיק 6
M חישוב החזר עבור הלוואה בריבית משתנה/צמודה צרכנות פיננסית 1
Gari חישוב גובה הקופון באגרות חוב בריבית קבועה שוק ההון 12
N חישוב תשואה של אגח צמוד מדד לפדיון שוק ההון 18
A חישוב מס על ניירות ערך זרים מיסים 3
TalYaro1 חישוב והשוואת ריביות משכנתא בזמן מלחמת חרבות ברזל. נדל"ן 1
S חישוב של מיסוי ריאלי/נומינלי בתוספת דמי ניהול שוק ההון 2
S חישוב של מיסוי ריאלי/נומינלי בתוספת דמי ניהול מיסים 7
S חישוב חשיפה באחוזים לשוק המניות האמריקאי במסלולים פנסיונים מנוהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
א קרן כספית - חישוב ערך המדד \ אינפלציה שוק ההון 5
D מיסוי espp, בחירת אופן חישוב המס מיסים 2
א חישוב מס רווח הון - הפקדות לקרן השתלמות (עצמאי) מעל לתקרה המזכה: מיסים 7
A חישוב הצמדה וריבית על חוב לביטוח לאומי ולמס הכנסה מיסים 3
D חישוב סכום קצבה בפרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
B חישוב ריבית שנתית שוק ההון 24
R טופס 1322 עזרה בהשלמת חישוב הפסדים להעברה מיסים 2
R כיצד ניתן לקזז הפסדים בשוק ההון, אל מול חישוב מס במימוש רווחים בשנים שאחרי? מיסים 2
C חישוב הפרשים בדמי לידה על בונוס ששולם לאחר הלידה צרכנות פיננסית 4
א חישוב תשואה יומית של בנק לאומי לא נכון שוק ההון 0
Y חישוב IBAN של בנק ישראלי (העברה מIB) פוסטים מאיכות נמוכה 2
א חישוב מס ריאלי איך זה עובד ? שוק ההון 8
ע האם החזר הצמדד מדד הוא הוצאה מוכרת לניכוי בעת חישוב מס שבח? נדל"ן 0
C חישוב הריסק בדו"ח שנתי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
S שאלה על אופן חישוב מס ירושה אמריקאי למשקיע ישראלי עם מינוף מיסים 2
P הסבר ודוגמאות לטופס 1320 (חישוב הכנסה מעסק)? מיסים 0
ס חישוב תקבולים עתידיים - דיבידנדים לטווח ארוך שוק ההון 17
Cfy חישוב ציפיות ריבית עתידיות מתוך ה-US treasury yield curve שוק ההון 0
W כלים אוטומטיים עבור חישוב מס לקריפטו השקעות אלטרנטיביות 3
guesto חישוב קצב צמיחת רווחים באתרים הפיננסיים שוק ההון 0
N חישוב ריבית של קרן כספית (שקלית) - האם החישוב שלי נכון? שוק ההון 7
simple חישוב תשואת קפ"ג להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
IAmSam חישוב כדאיות של פרישה מרצון עם מרכיב פיצויים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
השועל חישוב תשואת אגח שקלי קונצרני שוק ההון 1
L חישוב תשואה נטו של מקמ שוק ההון 10
Res Cogitans חישוב ערך של דירה שעתידה להיהרס בפרוייקט פינוי בינוי נדל"ן 31
ברק א. חישוב תשואת דיבידנד כוללת של תיק מניות דיבידנד שוק ההון 1
V הסבר לצורת חישוב ״שינוי מעלות״ שוק ההון 14
T חישוב הרווח הריאלי בקרנות הסל של בלאקרוק בארץ שוק ההון 3
O שאלה לגבי חישוב הרווח מאג"ח treasury bill שוק ההון 1
Z חישוב מיסים על עמלות מיסים 2
I חישוב מס רווח הון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ז הפרשה לקרן השתלמות ופנסיה מעל התקרה - חישוב שנתי או חודשי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
Michel חישוב פחת לצורך מס שבח על מכירת דירה שניה נדל"ן 31
D חישוב פדיון קרן מחקה אג"ח שוק ההון 8
D חישוב שטח דירה שייתכן שונה מדברי המתווך , כיצד ניתן לדעת שטח מדוייק? והאם המידע הזה מהווה אפשרות למו'מ להורדת מחיר, ואיך לבצע זאת נדל"ן 47

נושאים דומים

Back
למעלה