• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חישוב כדאיות מכירת RSUs

Minimi

משתמש רגיל
דירוג
777
חלק מהאנשים, ואני ביניהם, חושבים להשאיר את ה RSUs לפרישה או לפחות לתקופה שבה המס נמוך יותר.
חלק מהשיקולים הם הדיבידנד ה"כפול" והמס הכבד בעת המכירה.

ניסיתי להריץ חישוב שבו אני מניח שהמס הוא 50% כלומר אין רווחי הון אלא רק הקצאה נטו.
בתסריט של מכירה והשקעה מחדש ( במניה אחרת) בתיק הממוסה, תחת הנחה של 6 % תשואה, יקח כ 12 שנה לחזור לסכום המקורי לפני מס.
לא יודע לכמת שקט נפשי באחוזים.

אשמח לשמוע עוד דעות.

נערך לאחרונה ב:
מה לגבי הסיכון במניה בודדת שבמקרה היא גם מקום העבודה שלך?

בתסריט של מכירה והשקעה מחדש בתיק הממוסה, תחת הנחה של 6 % תשואה, יקח כ 12 שנה לחזור לסכום המקורי לפני מס.
התרחיש שלך - המניה הוענקה במחיר 100, מכרת וקנית את אותה מניה ב- 50, כעבור 12 שנים בהנחת תשואה של 6% אתה חוזר ל- 100 ברוטו ו- 87.5 נטו.
תרחיש ב - המניה הוענקה במחיר 100, מכרת וקנית את אותה מניה ב- 50, כעבור 6 שנים בהנחת תשואה של 12%, אתה חוזר ל- 100 ברוטו ו- 87.5 נטו.
תרחיש ג - המניה הוענקה במחיר 100, לא מכרת, כעבור 6 שנים בהנחת תשואה של 12%, אתה עומד על 200 ברוטו ו- 125 נטו.
ההטבה היא לא רק מיסוי נמוך בפרישה, אלא גם אם לא פרשת - דחיית מס שווה הרבה כסף.

אני חושב ששיטה טובה היא להגביל את האחזקה לפי אחוז מסוים מהתיק הכולל, למשל לא לעלות על 20% מערך התיק (נטו).
שיטה כזו מאפשרת לגדר את הסיכון וגם לדחות את אירוע המכירה ולקבל הטבה בדמות דחיית מס.

החישוב שלך שגוי מהבסיס כי הוא מניח תשואה למנייה בודדת.
מכיוון שאין לנו כדור בדולח (לי אין), אני לא מניח כלום על המניה ולכן ציינתי את מחיר ההענקה כבסיס לחישוב.

החישוב שלך שגוי מהבסיס כי הוא מניח תשואה למנייה בודדת.
מכיוון שאין לנו כדור בדולח (לי אין), אני לא מניח כלום על המניה ולכן ציינתי את מחיר ההענקה כבסיס לחישוב.
תחת הנחה של 6 % תשואה
??

תחת כל הנחת תשואה חיובית, יש יתרון לדחיית מס.
מדיניות של הגבלת אחוזי אחזקה משתלבת היטב עם דחיית מס.
זו הפואנטה.

חלק מהאנשים, ואני ביניהם, חושבים להשאיר את ה RSUs לפרישה או לפחות לתקופה שבה המס נמוך יותר.
חלק מהשיקולים הם הדיבידנד ה"כפול" והמס הכבד בעת המכירה.

ניסיתי להריץ חישוב שבו אני מניח שהמס הוא 50% כלומר אין רווחי הון אלא רק הקצאה נטו.
בתסריט של מכירה והשקעה מחדש בתיק הממוסה, תחת הנחה של 6 % תשואה, יקח כ 12 שנה לחזור לסכום המקורי לפני מס.
לא יודע לכמת שקט נפשי באחוזים.

אשמח לשמוע עוד דעות.

אתה בטוח שאתה עושה חישוב נכון?
לדעתי החישוב צריך להיות בדיקת המצב אחרי מס (כלומר אחרי מכירה) ולא לפני מס.
הרי בסופו של דבר את המניה הבודדת אתה חייב למכור. זה לא נכס שבטוח להחזיק אותו בזמן פרישה כמו קרן עולמית מפוזרת.
כלומר ההשוואה צריכה להיות בין:
1. אתה נשאר עם המניה הבודדת ועם הדיבידנד הכפול עד למכירה בפרישה (ואז תניח מדרגת מס בהתאם לסכום שתצטרך למכור).
2. אתה מוכר עכשיו במדרגת המס המקסימלית ממיר לתיק ממוסה מפוזר ומוכר בתום X שנים (או מוכר כקצבה עצמית לפרישה)

בתסריט של מכירה והשקעה מחדש בתיק הממוסה
למה שתרצה למכור את הRSUs ולקנות אותם מחדש בתיק הממוסה ולא פשוט למכור אותם כשאין לך הכנסות וזהו?

סורי אם לא היה ברור אבל בקנייה מחדש התכוונתי לנייר אחר כלשהו. נניח סנופי.
אולי מכאן נובע הבלבול.
כלומר ההשוואה בין מנייה בודדת עם דיבידנד נדיב לבין מכירה וקנייה של נייר אחר.

תיקנתי את הפוסט המקורי

??

תחת כל הנחת תשואה חיובית, יש יתרון לדחיית מס.
מדיניות של הגבלת אחוזי אחזקה משתלבת היטב עם דחיית מס.
זו הפואנטה.
עכשיו שמתי לב שהובן שהתכוונתי לאותה מניה. ברור שזה חסר הגיון.

זה לא קצת תלוי בטיב המניה ? האם זו חברה כמו בלאקברי שהמניה שלה זינקה והתאדתה במהירות, או חברה יותר גדולה ויציבה עם moats סביב הביזנס העיקרי שלה. איפה למשל, היתה המניה הזו לפני 10-15 שנים ? מה הסיכוי שתירכש ע״י חברה גדולה יותר ?

תיקנתי את הפוסט המקורי
אוקיי, לדעתי זה מאוד תלוי ביציבות וגודל החברה.
אם זה חברה גדולה עם הרבה כסף אז מניח שאפשר להיות קצת יותר רגועים.
גם תלוי מתיי אתה מתכנן לפרוש, אם זה בעוד כמה עשורים, לדעתי זה גם משפיע.
כלומר אם הפרישה קרובה (כמה שנים) + זו חברה גדולה = לדעתי כדאי למכור בפרישה.

אחרת אפשר אולי לתכנן למכור כל שנה סכום מסויים שלא יעלה אותך במדרגת המס הנוכחית.

אגב, סתם מסקרנות, אצלי המניות של החברה לא מחלקות דיבידנדים, אמרת שאצלך כן.
איך זה עובד?,הדיבדנדים פשוט נכנסים לעו"ש של הברוקר איתו החברה עובדת? אם כן, האם אתה יכול להשקיע אותם מחדש במניה?

מועד ה vesting הראשון שלי מתקרב,
בשבוע האחרון מצאתי את עצמי מתחבט בשאלה הזו ומתקשה להחליט, אני אפילו שוקל ברצינות למשוך חלק מהסכום למרות המס שולי על הרווחים (עברה רק שנה ממועד הענקה) כי מדובר על סכום משמעותי ביחס לשאר ההון, מה גם שבכל מקרה רוב ההקצאה עדיין לא vseted ויש חשיפה גבוהה מאוד לחברה.
במקרה הספציפי שלי, אין חלוקת דיב׳ בכלל, אאל״ט זו החברה הוותיקה והגדולה בתחום שלה אבל יש סל מוצרים רחב, למרות שהמניה במגמת עליה עקבית, ונראה שהחברה ממש רצינית בצורת העבודה והתפקוד, אך אין לי מושג ורוד לגבי עתיד החברה, ואין לי את הכלים היכולת להעריך מה הסיכוי שהיא תהיה קודק בעשור הקרוב.

וכמובן שצריך להיזהר לא לגעת ברף של מס יסף כי זה קנס ממש כואב. עריכה: טעיתי

נערך לאחרונה ב:
מס יסף מוסיף 3 אחוז רק על ההכנסה מעל 650 אלף

עכשיו שמתי לב שהובן שהתכוונתי לאותה מניה. ברור שזה חסר הגיון.

אני דווקא הבנתי למה אתה מתכוון.
ועדיין ההשוואה לדעתי צריכה להיות כמה כסף נטו (אחרי מס) נשאר לך ולא כמה כסף ברוטו (לפני מס) צברת.
מן הסתם זו תהיה השוואה בעייתית בגלל הקושי לחזות את הביצועים ואת הסיכונים של מניה בודדת.

בכל מקרה הדיבידנד לא אמור להשפיע על ההחלטה. כלומר הדילמה האם ״למכור או לא למכור״ RSU לא קשורה להאם המניה מחלקת או לא מחלקת דיבידנד.
הרי בשני המקרים התשואה היא על כל הסכום (כלומר על סכום כפול בהתייחס לדחיית המס השולי). פשוט בקרן מחלקת חלק מהתשואה אתה ״רואה״ כ-״דיבידנד״. היתרון היחיד של חלוקת הדיבידנד הוא שאחרי שנתיים אתה יכול למשוך את הדיבידנדים שקיבלת על החלק שהבשיל ולשלם עליו מס דיבידנד בלי למכור RSU (כלומר בלי לשלם על החלק של ההקצאה מס שולי). כלומר זו דרך למשוך רק רווח (חלק מהתשואה) עכשיו בלי לחכות למועד בו המס השולי שלך יהיה נמוך יותר.

אני דווקא הבנתי למה אתה מתכוון.
ועדיין ההשוואה לדעתי צריכה להיות כמה כסף נטו (אחרי מס) נשאר לך ולא כמה כסף ברוטו (לפני מס) צברת.
מן הסתם זו תהיה השוואה בעייתית בגלל הקושי לחזות את הביצועים ואת הסיכונים של מניה בודדת.
חישבתי כסף נטו לאחר מכירה ואז השקעה מחדש נניח בסנופי. ע"מ להגיע לאותו סכום ברוטו. ההגיון מגיע מהמקום של מכירה במדרגת מס נמוכה.

אתה מקבל דיבידנד על כל הסכום למרות שכחצי ממנו "שייך" למס הכנסה

זה לא קצת תלוי בטיב המניה ? האם זו חברה כמו בלאקברי שהמניה שלה זינקה והתאדתה במהירות, או חברה יותר גדולה ויציבה עם moats סביב הביזנס העיקרי שלה. איפה למשל, היתה המניה הזו לפני 10-15 שנים ? מה הסיכוי שתירכש ע״י חברה גדולה יותר ?
אבל כדור בדולח

חישבתי כסף נטו לאחר מכירה ואז השקעה מחדש נניח בסנופי. ע"מ להגיע לאותו סכום ברוטו. ההגיון מגיע מהמקום של מכירה במדרגת מס נמוכה.

אתה מקבל דיבידנד על כל הסכום למרות שכחצי ממנו "שייך" למס הכנסה

אתה מקבל גם תשואה (עליית ערך) על כל הסכום למרות שכחצי ממנו שייך למס הכנסה.
אין הבדל. מהבחינה הזו.

ע"מ להגיע לאותו סכום ברוטו
אין הגיון בלהגיע לאותו סכום ברוטו.
לסכום הזה אין באמת משמעות. אף פעם הסכום ברוטו לא שייך לך במלואו. אם הסכום ברוטו כולל בתוכו מס של 50% על כל הסכום, או אם הסכום ברוטו כולל בתוכו מס של 25% על חצי מהסכום - לא נראה לך שיש הבדל בין המקרים? ומה זה משנה שהסכום ברוטו דומה?

3% זה ״רק״?
זה המון.
להבנתי, ה״רק״ שהוא ציין, לא היה לגבי ה 3% אלא לגבי הפרט שזה חל על ההכנסה מעבר לרף, בניגוד למה שכתבתי בטעות שברגע שנוגעים בסף זה חל מהשקל הראשון.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
IAmSam חישוב כדאיות של פרישה מרצון עם מרכיב פיצויים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T חישוב כדאיות הקדמת תשלומים לקבלן נדל"ן 14
C חישוב כדאיות לקיחת הלוואה והחזר משכנתא נדל"ן 9
T חישוב כדאיות עזיבה של אינטרקטיב ישראל לטובת ib העולמי שוק ההון 3
M האם חישוב "כדאיות רכישת דירה" בהתאם לעלויות הדירה מול עלות השכירות זה לא בעצם תזמון שוק? נדל"ן 23
A חישוב היטל השבחה נדל"ן 20
S חישוב רווח: קופגל"ה מול ניהול עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S איך מוצאים קרן סנופי עם בסיס חישוב מדד? שוק ההון 5
דניאל פינקלברג עזרה בגוגל Sheets, חישוב רבית לילד אוף טופיק 6
M חישוב החזר עבור הלוואה בריבית משתנה/צמודה צרכנות פיננסית 1
Gari חישוב גובה הקופון באגרות חוב בריבית קבועה שוק ההון 12
N חישוב תשואה של אגח צמוד מדד לפדיון שוק ההון 18
A חישוב מס על ניירות ערך זרים מיסים 3
TalYaro1 חישוב והשוואת ריביות משכנתא בזמן מלחמת חרבות ברזל. נדל"ן 1
S חישוב של מיסוי ריאלי/נומינלי בתוספת דמי ניהול שוק ההון 2
S חישוב של מיסוי ריאלי/נומינלי בתוספת דמי ניהול מיסים 7
S חישוב חשיפה באחוזים לשוק המניות האמריקאי במסלולים פנסיונים מנוהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
א קרן כספית - חישוב ערך המדד \ אינפלציה שוק ההון 5
D מיסוי espp, בחירת אופן חישוב המס מיסים 2
א חישוב מס רווח הון - הפקדות לקרן השתלמות (עצמאי) מעל לתקרה המזכה: מיסים 7
A חישוב הצמדה וריבית על חוב לביטוח לאומי ולמס הכנסה מיסים 3
D חישוב סכום קצבה בפרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
B חישוב ריבית שנתית שוק ההון 24
R טופס 1322 עזרה בהשלמת חישוב הפסדים להעברה מיסים 2
R כיצד ניתן לקזז הפסדים בשוק ההון, אל מול חישוב מס במימוש רווחים בשנים שאחרי? מיסים 2
C חישוב הפרשים בדמי לידה על בונוס ששולם לאחר הלידה צרכנות פיננסית 4
א חישוב תשואה יומית של בנק לאומי לא נכון שוק ההון 0
Y חישוב IBAN של בנק ישראלי (העברה מIB) פוסטים מאיכות נמוכה 2
א חישוב מס ריאלי איך זה עובד ? שוק ההון 8
ע האם החזר הצמדד מדד הוא הוצאה מוכרת לניכוי בעת חישוב מס שבח? נדל"ן 0
C חישוב הריסק בדו"ח שנתי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
S שאלה על אופן חישוב מס ירושה אמריקאי למשקיע ישראלי עם מינוף מיסים 2
P הסבר ודוגמאות לטופס 1320 (חישוב הכנסה מעסק)? מיסים 0
ס חישוב תקבולים עתידיים - דיבידנדים לטווח ארוך שוק ההון 17
Cfy חישוב ציפיות ריבית עתידיות מתוך ה-US treasury yield curve שוק ההון 0
W כלים אוטומטיים עבור חישוב מס לקריפטו השקעות אלטרנטיביות 3
guesto חישוב קצב צמיחת רווחים באתרים הפיננסיים שוק ההון 0
N חישוב ריבית של קרן כספית (שקלית) - האם החישוב שלי נכון? שוק ההון 7
simple חישוב תשואת קפ"ג להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
השועל חישוב תשואת אגח שקלי קונצרני שוק ההון 1
L חישוב תשואה נטו של מקמ שוק ההון 10
Res Cogitans חישוב ערך של דירה שעתידה להיהרס בפרוייקט פינוי בינוי נדל"ן 31
ברק א. חישוב תשואת דיבידנד כוללת של תיק מניות דיבידנד שוק ההון 1
V הסבר לצורת חישוב ״שינוי מעלות״ שוק ההון 14
T חישוב הרווח הריאלי בקרנות הסל של בלאקרוק בארץ שוק ההון 3
O שאלה לגבי חישוב הרווח מאג"ח treasury bill שוק ההון 1
Z חישוב מיסים על עמלות מיסים 2
I חישוב מס רווח הון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ז הפרשה לקרן השתלמות ופנסיה מעל התקרה - חישוב שנתי או חודשי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
Michel חישוב פחת לצורך מס שבח על מכירת דירה שניה נדל"ן 31

נושאים דומים

Back
למעלה