• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חיפוש ניירות מתאימים

Netais

משתמש רשום
דירוג
2
אהלן.
בשעה טובה אני מתעתד לפתוח תיק השקעות עצמאי בIBI. החלוקה שהייתי רוצה היא כדלהלן:
70% סנופי
10% חברות גדולות סין או הודו בעיקר לפי הפרשי הדמי ניהול
10% אג"ח גרמניה
10% זהב

הרעיון היה לאזן מעט את התיק עם הפיזור הגיאוגרפי למרות שללא ספק מנוע הצמיחה העיקרי של התיק הוא ארה"ב ואני שלם עם כך לחלוטין.

השאלה שלי היא לגבי מציאה של ניירות הערך הספציפיים שמתאימים עבורי. לגבי הסנופי אפשר לקנות בשקלים דרך אלטשולר שחם, אבל לגבי שאר הניירות - איזה אופציות עומדות בפני? אני מניח שבכל סיטואציה הן כוללות בהכרח המרה למטבע חוץ מה שמוריד את האטרקטיביות שלהן מבחינת עמלת ההמרה לא?
כנ"ל לגבי הזהב, ממה שהבנתי החזקה של זהב ישיר היא יחסית מסובכת והכיוון הוא להתפשר על מחקה זהב - יש למישהו דוגמה לנייר ערך כזה שנמצא בהישג קניה עבורי?
בכל אופן אשמח אם תוכלו להפנות אותי לדוגמאות לניירות ספציפיים שיכולים לדעתכם להתאים לחלוקת התיק, אך גם אם תאירו את עיני בהקשרים אחרים לגבי התיק זה יהיה מצוין. תודה.

אני מניח שבכל סיטואציה הן כוללות בהכרח המרה למטבע חוץ מה שמוריד את האטרקטיביות שלהן מבחינת עמלת ההמרה לא?
עמלת המרה זה משהו חד פעמי, תלמד להתעלם ממנו באחזקה לטווח ארוך
10% אג"ח גרמניה
זה כבר מוזר. אני יכול להבין (אולי) למה מישהו ירצה את רכיב האג"ח במטבע המקומי. אבל למה אג"ח של גרמניה דווקא?
כנ"ל לגבי הזהב, ממה שהבנתי החזקה של זהב ישיר היא יחסית מסובכת והכיוון הוא להתפשר על מחקה זהב - יש למישהו דוגמה לנייר ערך כזה שנמצא בהישג קניה עבורי?
גוגל: פורום הסולידית זהב

% חברות גדולות סין או הודו בעיקר לפי הפרשי הדמי ניהול

מה רע בקרן של בלאקרוק של שווקים מתעוררים שהיא בשקלים? (דרך אלטשולר).
זה אומנם לא רק סין והודו ולא רק חברות גדולות, אבל הודו וסין תופסות כמעט 50% ממנה ואם מכניסים את טיוואן ודרום קוריאה אז האחזקה של ארבעת המדינות הללו מייצגת כמעט 75% מנכסי הקרן. והיא יחסית זולה (0.18%) ובלי המרת מטבע.

זה כבר מוזר. אני יכול להבין (אולי) למה מישהו ירצה את רכיב האג"ח במטבע המקומי. אבל למה אג"ח של גרמניה דווקא?

הרעיון הוא לקנות אגרות חוב כרכיב הכי נטול סיכון ואגב זאת גם לבצע פיזור גיאוגרפי מסוים לתיק. אני תופס את גרמניה כמדינה הכי בטוחה מבחינת החזרת חובות, ובצורה הזאת אני גם נחשף לכלכלה אירופית מפותחת. מתבסס בעיקר על כך שהיא בעלת יסודות כלכליים ופוליטיים מאוד חזקים ויחס חוב לא בשמיים.

מה רע בקרן של בלאקרוק של שווקים מתעוררים שהיא בשקלים? (דרך אלטשולר).
זה אומנם לא רק סין והודו ולא רק חברות גדולות, אבל הודו וסין תופסות כמעט 50% ממנה ואם מכניסים את טיוואן ודרום קוריאה אז האחזקה של ארבעת המדינות הללו מייצגת כמעט 75% מנכסי הקרן. והיא יחסית זולה (0.18%) ובלי המרת מטבע.

אני רוצה להשקיע לטווח ארוך, ואני מניח שמכיוון שזה קרן שווקים מתעוררים ולא קרן של המזרח הרחוק, עם התפתחות חלק מהשווקים האיזון בין הצדדים השונים בסל ישתנה. אין לי תחושת שליחות רובין הודית להשקיע תמיד רק בשווקים מתעוררים, יש לי אמונה מסוימת בשווקים במזרח. מעדיף להסתמך על מדד ברור כמו הסנופי שיהיה עקבי לאורך זמן ולא ישתנה לפי שיקול דעת של החברה שבונה אותו ויכולה להשפיע עליו. אלא אם אני לא מבין נכון איך הסל הנ"ל בנוי...

אני תופס את גרמניה כמדינה הכי בטוחה מבחינת החזרת חובות, ובצורה הזאת אני גם נחשף לכלכלה אירופית מפותחת. מתבסס בעיקר על כך שהיא בעלת יסודות כלכליים ופוליטיים מאוד חזקים ויחס חוב לא בשמיים.

נשמע הגיוני, רק שים לב שמסתתרת כאן איזו אמירה שאתה יודע לנתח תשואה/סיכון יותר טוב משאר העולם (מה שגם קצת מתבטא בפיזור המנייתי שלך). גישה פחות יומרנית תהיה לכוון לסל אג"ח גלובלי - היו על זה דיונים בפורום.

נשמע הגיוני, רק שים לב שמסתתרת כאן איזו אמירה שאתה יודע לנתח תשואה/סיכון יותר טוב משאר העולם (מה שגם קצת מתבטא בפיזור המנייתי שלך). גישה פחות יומרנית תהיה לכוון לסל אג"ח גלובלי - היו על זה דיונים בפורום.

קיבלתי את ההערה ואני אקרא עוד על הנושא. אבל בקשר לשאלה עצמה - מישהו יכול להסביר לי איך פרקטית אני יכול לקנות את ניירות הערך הללו? זה עניין של נטו לדבר עם איש הקשר שלי מחברת ההשקעות?

נערך לאחרונה ב:
ואני מניח שמכיוון שזה קרן שווקים מתעוררים ולא קרן של המזרח הרחוק, עם התפתחות חלק מהשווקים האיזון בין הצדדים השונים בסל ישתנה.

שאלה טובה באמת...
מה הקריטריונים ליציאה של מדינה מסוימת (נניח סין למשל) מקרן הסל הזו?

10% אג"ח גרמניה
מישהו יכול להסביר לי איך פרקטית אני יכול לקנות את ניירות הערך הללו?
יש לך את SDEU/IDEU שזה קרן אג"ח גרמניה של iShares נסחרת בפרנקפורט או לונדון, ותוכל לרכוש (אחרי המרת מטבע ליורו או פאונד) בעזרת הברוקר שלך. ד.נ. 0.2%.
אני לא ממליץ בכלל, רק מספק קישור.
https://www.ishares.com/uk/individual/en/products/251744/ishares-germany-government-bond-ucits-etf
אני גם לא מבין את הטענה -
אני תופס את גרמניה כמדינה הכי בטוחה מבחינת החזרת חובות, ובצורה הזאת אני גם נחשף לכלכלה אירופית מפותחת. מתבסס בעיקר על כך שהיא בעלת יסודות כלכליים ופוליטיים מאוד חזקים ויחס חוב לא בשמיים.
שבעיניי היא לא הגיונית. כנראה שהניתוח הגיאופוליטי שלנו מוביל למסקנות אחרות.

כחלופה לאגח גרמניה יש את IS0Z - אגח עולמי בדירוג AA ומעלה. 20% זה ארהב אם אני לא טועה וכמובן שגם גרמניה מיוצגת

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ה חיפוש באתר מאיה/פאנדר שוק ההון 1
H עצה לגבי חיפוש עבודה התפתחות אישית 14
N חיפוש מדד לפי מניות שוק ההון 6
א חיפוש משרות שלא דורשות תואר ראשון התפתחות אישית 2
F חיפוש ני"ע והבנת הרכב קרן נאמנות שוק ההון 8
deussex תהליך חיפוש דיירים וחתימה על חוזה - לבד או דרך סוכן נדל"ן + עו"ד נדל"ן 27
ptom חיפוש עבודה במשבר התפתחות אישית 29
ח חיפוש עבודה לאחר קבלה לעבודה אוף טופיק 9
Michel חיפוש עובדת סיעודית לאימי אוף טופיק 13
Y חיפוש בדוחות כספיים צרכנות פיננסית 1
Y חיפוש בדוחות כספיים אוף טופיק 1
O חיפוש עבודה חדשה כמפתח ג'וניור התפתחות אישית 13
S חיפוש משרה ראשונה בפיתוח תוכנה כאשר אין ניסיון רלוונטי התפתחות אישית 11
Tsachi01 חיפוש שם לערוץ יוטיוב מבלי להפר זכויות יוצרים אוף טופיק 1
F מאבק באנטישמיות - חיפוש עמותה אוף טופיק 2
Y מנוע חיפוש ETF או קרן מחקה? שוק ההון 7
benjamin דירה דרך הצבא vs חיפוש עצמי vs מחיר למשתכן בתכנית החדשה נדל"ן 17
M איך מתחילים תהליך חיפוש עבודה לטובת רילוקיישן בהייטק? אוף טופיק 7
משקיעה בפוטנציה חיפוש קרן השתלמות - מבולבלת שוק ההון 10
חתול לילה חיפוש נתונים היסטורים של תעודות סל שוק ההון 2
Y חיפוש נתיב השקעה לכסף.. שוק ההון 7
oz1987 חיפוש דירת שותפים צרכנות פיננסית 22
ג חיפוש פוסט- כל צורות ההשקעה באגח האפשריות שוק ההון 1
S חיפוש בפורום? בצורה יעילה אוף טופיק 5
פ חיפוש ETF's צוברות ו/או מחלקות באתרים השונים שוק ההון 3
משה חיפוש יועץ השקעות באזור בית שמש שוק ההון 0
G חיפוש etf צוברת וקרנות קנדיות שוק ההון 29
א חיפוש עבודה בתחום ה BI התפתחות אישית 0
I חיפוש שותף מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
L חיפוש קרנות וסיווגים שוק ההון 0
A קיזוז הפסד הון ללא מכירת ניירות ערך מיסים 1
צ השוואת מספרי ניירות ערך (טיקרים) שוק ההון 6
E העברת ניירות ערך דרך הבנק לIB שוק ההון 4
F העברת ניירות בין ברוקרים מחול לארץ ומאחד לאחד לארץ שוק ההון 9
The Thinker רשות ניירות הערך האמריקנית אישרה קרנות סל מחקות ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 99
M קניה ומכירה של ניירות ערך גלובלנט IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
א איפה אפשר להשוות ניירות ערך ישראלים שונים גרפית ? שוק ההון 2
A חישוב מס על ניירות ערך זרים מיסים 3
G האם כדאי למכור ניירות הפסדיים ורווחיים ולקנות מחדש כדי להנות ממגן מס? מיסים 15
B מכירת ניירות ערך וחישוב מטח מיסים 6
littleSeal צעדים ראשונים בקניית ניירות ערך פוסטים מאיכות נמוכה 1
R תיק מנייתי - כל כמה זמן לקנות עוד ניירות? שוק ההון 1
caterpillar המרה והעברת ניירות שקליות לחשבון זר שוק ההון 7
L העברת ניירות מחול לבית השקעות בארץ שוק ההון 1
S אלו שעוברים לIB - מה הטעם בהעברה והמרה של ניירות הערך השקליות של בלאקרוק שלהם? פוסטים מאיכות נמוכה 17
ע ניוד ניירות דואלים מברוקר ישראלי ל ib שוק ההון 1
לארוצה גידור אינפלציה בשקל באמצעות ניירות זרים שוק ההון 26
S המרת הפסדי ניירות ערך זרים לשקלים, מברוקר זר שלא מנכה מס במקור מיסים 21
Aslan שאלה לגבי שערי מט״ח ומיסוי מכירת ניירות ערך זרים שוק ההון 6
Y החלפת ניירות ערך דולרים שוק ההון 17

נושאים דומים

Back
למעלה