• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חיסכון של כ-50 אלף ש''ח, מתלבט האם להעביר לקופת גמל להשקעה

ליאל

משתמש רשום
דירוג
5
היי,

ברשותי חיסכון של 50 אלף ש''ח, שיושב בבנק ללא עמלה, ממש בזבוז.(כמובן שהסכום גודל מחודש לחודש בכ-6,000 ש''ח, זהו הסכום שאותו אני חוסך כל חודש)
ברצוני להעביר אותו לקופת גמל להשקעה, סולידית, שעיקר ההשקעות בה זה על איגרות חוב סולידיות.
בבחינה של כלל קופות הגמל, הבחנתי בכך שהריבית שאקבל נעה סביב ה-2.5-3.5% ריבית.
שזו ריבית טובה יחסית למה שאקבל בבנק(כלום).
הנקודה היא שזה כסף שבסופו של דבר אני שומר לעתיד שלי.
החשש שלי זה שהחברה שדרכה אשקיע את הכסף שלי, ביום מן הימים תפשוט רגל, וכך גם החסכונות שלי שעמלתי עליו שנים.
בגלל זה אני בוחר בקופה שהיא סולידית, ללא השקעה במניות כלל.
השאלה שלי היא כזו, האם לכל גוף השקעות פרטי גדול(אלטשולר,פסגות)יש ביטחונות ומסוג של רשת הגנה מצד הבנקים או הממשלה, שבמקרה שיש הפסדים, איך אני יכול להיות רגוע שלא ייאבדו לי כל חסכונותיי?
חשוב לציין, שיש לי עוד קופת גמל להשקעה שבה אני משקיע במסלול מנייתי, סכום כסף שאני לא בונה עליו ומודע לכך שאני יכול להפסיד אותו.

אשמח לתשובות רציניות וענייניות.

תודה רבה,

המשך יום טוב.

הבחנתי בכך שהריבית שאקבל נעה סביב ה-2.5-3.5% ריבית
מי נותן לך ריבית של 2.5-3.5% ללא סיכון?
גם אני רוצה.

החשש שלי זה שהחברה שדרכה אשקיע את הכסף שלי, ביום מן הימים תפשוט רגל, וכך גם החסכונות שלי שעמלתי עליו שנים.
השאלה שלי היא כזו, האם לכל גוף השקעות פרטי גדול(אלטשולר,פסגות)יש ביטחונות ומסוג של רשת הגנה מצד הבנקים או הממשלה, שבמקרה שיש הפסדים, איך אני יכול להיות רגוע שלא ייאבדו לי כל חסכונותיי?
כל הנכסים המנוהלים יושבים בנאמנות. אתה יכול להיות רגוע - אין קשר בין המצב הכלכלי של החברה המנהלת לבין בטחון הנכסים שלך.

אתה מקבל החלטה של הקצאת נכסים (אגח מול מניות) על בסיס חשש מההתנהלות הכלכלית של החברה המנהלת??
הקצאת הנכסים זאת ההחלטה הכי חשובה שיש. אתה צריך קודם לקבל אותה, ואז להחליט איך אתה רוצה להחשף לנכסים הללו (קרי - קופת גמל להשקעה, קרן נאמנות \ תעודת סל \ קרן סל וכד').

נערך לאחרונה ב:
מי נותן לך ריבית של 2.5-3.5% ללא סיכון?
גם אני רוצה.

כל הנכסים המנוהלים יושבים בנאמנות. אתה יכול להיות רגוע - אין קשר בין המצב הכלכלי של החברה המנהלת לבין בטחון הנכסים שלך.

אתה מקבל החלטה של הקצאת נכסים (אגח מול מניות) כל בסיס חשש מההתנהלות הכלכלית של החברה המנהלת??
הקצאת הנכסים זאת ההחלטה הכי חשובה שיש. אתה צריך קודם לקבל אותה, ואז להחליט איך אתה רוצה להחשף לנכסים הללו (קרי - קופת גמל להשקעה, קרן נאמנות \ תעודת סל \ קרן סל וכד').

1)לא אומר שזה ללא סיכון כלל, אך זו היא קופת הגמל הסולידית ביותר שיש להם להציע.(לדוגמא אצל אלטשולר שחם, שמה-''אלטשולר שחם חיסכון פלוס אג"ח ללא מניות'')

2)אשמח אם קצת תפרטו, מה זה אומר שהכספים יושבים בנאמנות?במקרה והחברה פושטת רגל, מה קורה עם הכספים של כלל המשקיעים?

3)מצטער אך אינני מבין את כוונתך, כן בסיס החשש הוא זה.
קיבלתי את ההחלטה, אשים את כספי בקופת גמל להשקעה סולידית, ללא מניות, אלא אג''ח.
ובקופת גמל להשקעה, זו היא החלטתי.
אז למה אתה מתכוון?
לא מבין את הבעיה חבר.

מצטרף למה שענה לך @adamshalev , ומוסיף -
אופן ההשקעה של חברה את כספי הלקוחות שלה לא אומר לך דבר וחצי דבר על האיתנות הכלכלית שלה או הסבירות שתגיע לפשיטת רגל.
מעבר לזה - הרי בנוסף למסלול האג"ח הפרטני שאתה בוחר, אותה חברה ממש כנראה גם מנהלת מסלולים מנייתיים לחלוטין. אז מה ההיגיון מאחורי הבחירה?
בבחינה של כלל קופות הגמל, הבחנתי בכך שהריבית שאקבל נעה סביב ה-2.5-3.5% ריבית
אלה ביצועים שהיו קיימים בעבר. דברים משתנים. האם אתה בטוח שהבנת את שוק האג"ח מספיק כדי להסתמך על התשואות האלה גם בעתיד?

מצטרף למה שענה לך @adamshalev , ומוסיף -

אופן ההשקעה של חברה את כספי הלקוחות שלה לא אומר לך דבר וחצי דבר על האיתנות הכלכלית שלה או הסבירות שתגיע לפשיטת רגל.
מעבר לזה - הרי בנוסף למסלול האג"ח הפרטני שאתה בוחר, אותה חברה ממש כנראה גם מנהלת מסלולים מנייתיים לחלוטין. אז מה ההיגיון מאחורי הבחירה?

אלה ביצועים שהיו קיימים בעבר. דברים משתנים. האם אתה בטוח שהבנת את שוק האג"ח מספיק כדי להסתמך על התשואות האלה גם בעתיד?

לא אמרתי שאופן ההשקעה הוא שאומר לי אם החברה תפשוט רגל, אמרתי במידה ובאמת היא תפשוט רגל מסיבה כזו או אחרת, ברגע שמתרחשת פשיטת רגל, האם כספי בסיכון?
החבר שהגיב פה לפנייך דיבר על חשבון נאמנות, זה הוא מונח שאני לא מכיר, אשמח אם תסביר לי או שתפנה אותי למדריך אשר יסביר לי על זה.
הבחירה במסלול האג''ח נובע מכך שאני רוצה להשקיע את כספי החיסכון שלי לטווח הארוך בהשקעה שהיא סולידית יותר מאשר מסלול מנייתי.

ברור לי שתשואות אלה היו בעבר, ואין שום הבטחה שיחזרו בעתיד, אינני יכול לדעת מה יהיו תשואות האג''ח בעתיד, אך אני יכול להיות סבור שהסיכון שם יהיה הרבה יותר נמוך מאשר במסלול האג''ח הסולידי, על מי מיטב הבנתי.
ולגבי האם אני מבין את שוק האג''ח, פחות או יותר כן, אך עם זאת אשמח להעשיר את הידע שברשותי ולרכוש עוד כלים שיאפשרו לי בחירת מסלול השקעה נכון.

הבחירה במסלול האג''ח נובע מכך שאני רוצה להשקיע את כספי החיסכון שלי לטווח הארוך בהשקעה שהיא סולידית יותר מאשר מסלול מנייתי.
הבחירה שלך סבירה ביחס לסיכון שאתה רוצה {סולידי)
האם לכל גוף השקעות פרטי גדול(אלטשולר,פסגות)יש ביטחונות ומסוג של רשת הגנה מצד הבנקים או הממשלה, שבמקרה שיש הפסדים, איך אני יכול להיות רגוע שלא ייאבדו לי כל חסכונותיי?
הכסף בקופת גמל צריך להיות לפי הכללים. בנאמנות .יש פיקוח ורגולציה בתחום הזה .אבל הבחירה להיות בגוף גדול ומוכר לדעתי נכונה. ככל שהגוף יותר גדול הביקורת והפיקוח עליו יותר טובים,כנ"ל השקיפות

הבחירה שלך סבירה ביחס לסיכון שאתה רוצה {סולידי)

הכסף בקופת גמל צריך להיות לפי הכללים. בנאמנות .יש פיקוח ורגולציה בתחום הזה .אבל הבחירה להיות בגוף גדול ומוכר לדעתי נכונה. ככל שהגוף יותר גדול הביקורת והפיקוח עליו יותר טובים,כנ"ל השקיפות

אם בחירתי סבירה ביחס לסיכון, מה דעתך?מה אתה ממליץ לי?
אשמח לקישור שמסביר את הכללים של קופת גמל.

תודה רבה על ההתייחסות.

אשמח לקישור שמסביר את הכללים של קופת גמל.
בחיפוש פשוט בגוגל אני בטוח שתמצא את הכללים לקופות גמל
אם בחירתי סבירה ביחס לסיכון, מה דעתך?מה אתה ממליץ לי?
אסור להמליץ ,אני גם לא יועץ השקעות
איך אתה אומר דבר כזה מבלי לבחון את תכולת קופת הגמל?
הוא בכלל לא ציין את הקופה ספציפית שבה הוא משקיע.
אנחנו מדברים בקווים כלליים

הוא בכלל לא ציין את הקופה ספציפית שבה הוא משקיע.
אנחנו מדברים בקווים כלליים
הוא ציין תשואה של 2.5-3.5 מה שגורם לי לחשוד שהקופה מתובלת (על גבול הגדושה) באגח קונצרני מה שיוביל לסיכון יותר גדול ממה שהוא מצפה (אולי).
אבל תכלס השאלה שלי צריכה להיות מופנית ל- @ליאל .

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
J חיסכון של סכום גדול בקרן כספית שוק ההון 4
N דרכים אופטימליות להשקעה של 100,000 ש"ח (הלוואה / מכירת מניות / חיסכון) שוק ההון 6
איש ירח חיסכון לכל ילד- מנוף להגדלת הצריכה של מעמד הביניים? אוף טופיק 15
R פוליסת חיסכון של הפניקס מחקה מדד S&P500 שוק ההון 8
stamEhad פירמידת הצרכים של הסולידית והשקעה בפוליסת חיסכון שוק ההון 0
L חיסכון לילד (לא עוד שרשור של תכניות) שוק ההון 6
נ ביטוח מנהלים - ניוד חלקי של פוליסת חיסכון צרכנות פיננסית 2
ז דמי ניהול בפוליסת חיסכון Best Invest של הכשרה שוק ההון 3
N המשמעות של אינפלציה על חיסכון פנסיוני וצפי עתידי לקצבה שוק ההון 6
U חיסכון של חצי מיליון בשנה לזוג היטקיסטים-אפשרי ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 44
aeh ניהול עצמי של כספי "חיסכון לכל ילד" שוק ההון 53
א חיסכון של סכום קטן שוק ההון 6
זריקת תבונה כלי חיסכון של בנקים - שוק ההון 21
M כמה כסף עשה הילד שלכם השנה? שנה ל''חיסכון לכל ילד'': תשואות של עד 18% שוק ההון 49
F אופטימזציה (מינורית) בתוכנית חיסכון נטו של כחלון צרכנות פיננסית 0
פישי פוליסת חיסכון של בתי השקעות? צרכנות פיננסית 20
H הפתעה | חיסכון משמעותי בחשבון המים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
א חיסכון לילדים בib (בעקבות הפוסט האחרון בבלוג) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 24
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
י אירוע מס בשינוי גוף מנהל לפוליסת חיסכון מיסים 6
Y חיסכון מקסימלי- משקיע לטווח ארוך שוק ההון 4
S משיכת כספים מפוליסת חיסכון שוק ההון 9
S חיסכון לטווח לא ידוע שוק ההון 5
O מה לעשות עם ההורים- חיסכון לילד שוק ההון 32
ר זהב במקום חיסכון בבנק, חכם או פחות??? פוסטים מאיכות נמוכה 19
T התייעצות - סגירת הלוואה או המשך חיסכון צרכנות פיננסית 4
S איך אתם ממקסמים חיסכון עם מועדוני צרכנות וקופונים צרכנות פיננסית 10
S חיסכון במק"מ לעומת פיקדון בבנק שוק ההון 5
T קרן כספית + חיסכון לשעת חירום שוק ההון 4
F חיסכון לילד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
ח העברת דירה שניה במתנה לילד- חיסכון במס שבח נדל"ן 10
dudde162000 התייעצות בנוגע פיצול חיסכון פנסיוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
J חיסכון לטווח הארוך ופטור מס שוק ההון 8
מ המלצה להשקעה או חיסכון פוסטים מאיכות נמוכה 3
ל דמי ניהול- פוליסת חיסכון וקופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
S כלי טכני לירושה - גמל / פוליסת חיסכון? צרכנות פיננסית 2
מ תכנית חיסכון לילד (רך שנולד) שוק ההון 1
ו שאלות על תוכניות חיסכון/פקדונות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
א אסטרטגיה השקעה - לבעלי חיסכון קטן שוק ההון 5
E עצמאי - חיסכון באופן עצמאי . אפשרי או לא? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 27
M חיסכון בבנק לאומי צרכנות פיננסית 8
א חיסכון חודשי - איזה מוצר הכי יתאים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M חיסכון במיזוג מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
E עיכוב בפדיון פוליסת חיסכון שוק ההון 0
M חיסכון במס רכישה ושבח נדל"ן 7
G התייעצות: האם להוציא קופת גמל להשקעה+פוליסת חיסכון ולשלם מס לטובת הפחתת העמלות? שוק ההון 7
שם משתמש בעייתי האם יש דבר כזה חיסכון בבנק עם ריבית מעל 2% לשנה? צרכנות פיננסית 5
M חיסכון בכביסה מי כאן מכיר\ה את הג'ינס במקפיא? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
A חיסכון כסף בצד ללא השקעתו שוק ההון 11
א חיסכון כסף בצד מדי חודש שוק ההון 12

נושאים דומים

Back
למעלה