• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חייל משוחרר- תיק השקעות אישי/ קרן פנסיה/ קופת גמל?!

אחד שתוהה הרבה

משתמש רשום
דירוג
1
חייל משוחרר, בן 22, 65K להשקעה.
קורא בפורום כבר לא מעט, אבל כמובן, שאין ברשותי מספיק ידע כדי להרגיש בטוח בפעולות שאני מאוד רוצה לבצע.
כמו הרבה חבר'ה צעירים פה בפורום, גם אני לא בטוח מי ומה, איפה ולמה. הדבר מקשה מאוד על יצירת תיק השקעה אחראי ומסודר (איך אוכל להתחייב לעצמי של העתיד כשאני נמצא בתקופה כל כך רחבה מבחינת אפשרויות- אני לא יודע מי אהיה ואיפה ועם אילו מטרות) ומעלה הרבה שאלות נוספות לשולחן התכנונים הדמיוני והנקי שלי. למרות הדמיון הרב ביני לבין צעירים אחרים בפורום, הם עפים על שוק ההון עם תיקי עצמאיים, בעוד שאני תוהה למה...
יש באפשרותי להפקיד כספים במוצרים פנסיוניים פטורים כמו קופ"ג או קרן פנסיה עד התקרה במקום לפתוח תיק נזיל אך בעל מס ריאלי.
הרבה מחשבות ותהיות אבל מה שאני כן יכול להגיד לעצמי בוודאות הוא שאת הכסף אני רוצה להנזיל בעוד 4 שנים במינימום, לקניה גדולה כלשהיא שבטוח תקרה. אם לא אצטרך להשתמש בו- עדיף, ככה אוכל להמשיך להשקיע בצורה פסיבית ואולי (לא מאמין שאני חולם על זה אפילו) לפרוש מוקדם ביחד עם כל החברה הטובים.

השאלה המרכזית שמולה אני עומד כרגע היא: ביחס לעובדה שאני לא מתכוון להכריע לעצמי של העתיד(שהוא על הגבול של אדם שונה) אבל עדין רוצה לצבור תשואה מהכסף, האם כדאי לי להשקיע במוצרים הפנסיוניים הזמינים או שמא יותר חכם ומשתלם לפתוח תיק עצמאי.
כמובן שהכל תלוי במטרות שלי, ולמרות זאת באופן רחב אני תוהה אם כל ההתרסקות הזאת של צעירים טריים שכמותי על תיקים עצמאיים היא נכונה או נאיבית ויהירה.

אשמח לדעתכם הכנה גם בנושא שלי וגם אופן כללי על מה שהעלתי פה. כל תגובה ומחשבה תתרום לי מאוד ותעזור לי. תודה מראש D:

חייל משוחרר, בן 22, 65K להשקעה.
קורא בפורום כבר לא מעט, אבל כמובן, שאין ברשותי מספיק ידע כדי להרגיש בטוח בפעולות שאני מאוד רוצה לבצע.
כמו הרבה חבר'ה צעירים פה בפורום, גם אני לא בטוח מי ומה, איפה ולמה. הדבר מקשה מאוד על יצירת תיק השקעה אחראי ומסודר (איך אוכל להתחייב לעצמי של העתיד כשאני נמצא בתקופה כל כך רחבה מבחינת אפשרויות- אני לא יודע מי אהיה ואיפה ועם אילו מטרות) ומעלה הרבה שאלות נוספות לשולחן התכנונים הדמיוני והנקי שלי. למרות הדמיון הרב ביני לבין צעירים אחרים בפורום, הם עפים על שוק ההון עם תיקי עצמאיים, בעוד שאני תוהה למה...
יש באפשרותי להפקיד כספים במוצרים פנסיוניים פטורים כמו קופ"ג או קרן פנסיה עד התקרה במקום לפתוח תיק נזיל אך בעל מס ריאלי.
הרבה מחשבות ותהיות אבל מה שאני כן יכול להגיד לעצמי בוודאות הוא שאת הכסף אני רוצה להנזיל בעוד 4 שנים במינימום, לקניה גדולה כלשהיא שבטוח תקרה. אם לא אצטרך להשתמש בו- עדיף, ככה אוכל להמשיך להשקיע בצורה פסיבית ואולי (לא מאמין שאני חולם על זה אפילו) לפרוש מוקדם ביחד עם כל החברה הטובים.

השאלה המרכזית שמולה אני עומד כרגע היא: ביחס לעובדה שאני לא מתכוון להכריע לעצמי של העתיד(שהוא על הגבול של אדם שונה) אבל עדין רוצה לצבור תשואה מהכסף, האם כדאי לי להשקיע במוצרים הפנסיוניים הזמינים או שמא יותר חכם ומשתלם לפתוח תיק עצמאי.
כמובן שהכל תלוי במטרות שלי, ולמרות זאת באופן רחב אני תוהה אם כל ההתרסקות הזאת של צעירים טריים שכמותי על תיקים עצמאיים היא נכונה או נאיבית ויהירה.

אשמח לדעתכם הכנה גם בנושא שלי וגם אופן כללי על מה שהעלתי פה. כל תגובה ומחשבה תתרום לי מאוד ותעזור לי. תודה מראש D:
אני מסכים איתך.
לדעתי בדרך כלל השקעה בגיל 20 תהיה מסוכנת יותר מאשר בגיל 30 כי אופק ההשקעה דה פקטו קצר יותר.
לא כתבת כמעט כלום על תכניותיך ושאיפותיך כך שקשה לייעץ.
במצב של חוסר ודאות הייתי שם את רוב הסכום בפיקדון עם אפשרות הנהלה מידית ולוקח את הזמן כדי להחליט להמשך. חלק קטן כן הייתי משקיע במניות כדי לתרגל את ההשקעה ובעיקר להתרגל לתחושות שרכבת ההרים של השוק (בפרט ההפסדים) מעוררות בנו.
בעיני הזמן הנכון להשקיע סכומים משמעותיים מהחסכונות לטווח ארוך הוא כאשר בוודאות גדולה (אין ודאות מוחלטת) התזרים השוטף חיובי במידה משמעותית ואין צפי לצורך בסכום גדול ב 10 שנים הקרובות להוצאות כמו דירה או הגירה.

אז נשמע שהמוצא היחידי שלך להשקעה הוא אחרי תואר, התייצבות והתמסדות... לתקופתי ומצבי זה לא רלוונטי לכן אנסה למצוא אופציה נוספת שאכן מתאימה לי. אני בטוח שיש דרך אטרקטיבית נוספת חוץ מפיקדון בנק כדי שהכסף שלי יעבוד קצת בזמן הקרוב שבו אני לא ארביץ עבודה. אני חושב שיש לי עוד זמן לשבת ולקרוא אם כך :)

צברת סכום יפה יחסית לחייל משוחרר אבל עדיין מדובר בסכום שלא "מזין את עצמו". אם תשקיע את הסכום באפיק סולידי שנותן תשואה שנתית של 10% (אל תדאג, אין כזה), כעבור שנה יהיה לך 6500 ש"ח נוספים (לפני מס). לעומת זאת אם תעבוד אפילו בהכנסה בינונית ותצליח לחסוך נגיד 2000 ש"ח בחודש, תגדיל את הקרן ב24,000 ש"ח בשנה הקרובה (אחרי מס) ועם אפס סיכון.
כלומר אתה עדיין נמצא בשלב שבו ההכנסות שלך והחסכונות מהם הרבה יותר משפיעים על מצבך הכלכלי בעוד חמש שנים, מאשר אם תשים את הכסף שלך באפיק השקעה כזה או אחר (אני מתייחס לאפיקים עם רמת תנודתיות נמוכה, כי יתכן שתצטרך את הכסף בשנים הקרובות).

במילים אחרות, "תשקיע" כיום בהגדלת ההכנסה ובחסכונות, ובעוד כמה שנים יהיה לך גם סכום משמעותי להשקעה, וגם קצת יותר מושג על העתיד, לימודים, קריירה, משפחה וכו', שיעזרו לך לקבל החלטות בעניין השקעה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
פ כבר לא כל-כך חייל משוחרר, פני לאן? יומני מסע אישיים 43
WRLD הגירה לארה"ב - חייל משוחרר אוף טופיק 9
הoוליד חייל משוחרר | בן 23 רוצה להבין יותר בכסף יומני מסע אישיים 20
O צומת דרכים חייל משוחרר,כן ללמוד לא ללמוד ? התפתחות אישית 25
ה חייל משוחרר שרוצה להבין כמה דברים כדי להתחיל את החיים נכון (ווידוא הבנה IRA) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
מ פתיחת קרן פנסיה חייל משוחרר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
הנולד הפרשה חודשית לחיסכון של חייל משוחרר צרכנות פיננסית 11
ד שיתוף חוזה השקעות של חייל משוחרר - אשמח לעזרה! שוק ההון 3
H חייל משוחרר צרכנות פיננסית 2
A חייל משוחרר לקראת עבודה ראשונה התפתחות אישית 23
Y חייל משוחרר בן 22, כיצד להתחיל? יומני מסע אישיים 5
A קרן מחקה מדד (חייל משוחרר) שוק ההון 134
O פתיחת עסק חייל משוחרר (קרן השתלמות- מהפיקדון) שוק ההון 9
H חייל משוחרר צרכנות פיננסית 10
E שאלות של חייל משוחרר צרכנות פיננסית 6
D חייל משוחרר - מתלבט כיצד לחסוך לדירה ולפנסיה שוק ההון 3
O חייל משוחרר השקעה נזילה לטווח קצר - בינוני שוק ההון 27
yuvalnsn שאלה של חייל משוחרר שרוצה להשקיע שוק ההון 3
Z חייל משוחרר מעוניין להשקיע שוק ההון 31
avik דיון תיאורטי על חייל משוחרר. שוק ההון 26
D חייל בן 19, קצת הלכתי לאיבוד מהאופציות ואני אשמח לקבל קצת הכוונה יומני מסע אישיים 4
T כמה גישות שאני, חייל ממוצע, מתלבט ביניהן שוק ההון 40
A פידבק על תיק השקעות של חייל מושחרר שוק ההון 22
י חייל לקראת תיק השקעות ראשון שוק ההון 17
ד להיות חייל סולידי יומני מסע אישיים 100
A חסכון/השקעה חייל שוק ההון 19
D חייל משקיע.. כנסו לטכס עצה שוק ההון 9
י חייל מבולבל שוק ההון 37
נ האם אני יכול לפתוח קופת גמל או קרן השתלמות בתור חייל? שוק ההון 5
O כניסה לשוק ההון - חייל שוק ההון 24
Bonfire משוחרר "טרי" בן 25, חייב לרוקן את העו"ש בהקדם יומני מסע אישיים 40
ד משרות לחייל משוחרר: קורסי ההייטק? אוף טופיק 38
ה מס לחייל משוחרר מיסים 11
ס תיק לחייל משוחרר שעתיד להתחיל לימודים שוק ההון 9
ד כיוון לחיים - מ״פ משוחרר התפתחות אישית 14
AssafSho קצין משוחרר בהתלבטויות שוק ההון 10
C בחירת תואר לקריירה לחייל משוחרר התפתחות אישית 15
מ תיק ראשון - צעדים אחרונים שוק ההון 5
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 0
D דעתכן.ם על הרכב תיק ראשוני שוק ההון 6
ל עזרה בנושא פתיחת תיק עוסק פטור אוף טופיק 3
L התייעצות על תיק קיים שוק ההון 11
O תיק השקעות משפחתי שוק ההון 11
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
ס האומנם - "במקרה חירום, תיק ההשקעות שלך יהיה הדבר האחרון שיעניין אותך" אוף טופיק 40
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
ח תיכנון תיק | התייעצות שוק ההון 3
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
T ניוד תיק השקעות ודיווח שנתי מיסים 11

נושאים דומים

Back
למעלה