• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חייל משוחרר השקעה נזילה לטווח קצר - בינוני

• פותח הנושא OTG
  • פורסם בתאריך

OTG

משתמש רשום
דירוג
1
שלום רב,
אני חייל שעתיד להתשחרר בקרוב, מחפש הכוונה בנוגע לאפיקי השקעות מומלצים
מתכוון להשקיע לטווח הקצר-בינוני (לא בהכרח בבורסה) ושההשקעה תהיה נזילה (כ-100 אש"ח)
בנתיים 2 האופציות שהגעתי:
1. קרנות נאמנות
2. קרן גמל להשקעות באלטושר שחם - 0.4 דמי ניהול (להבנתי מחיר מיוחד לחיילים)

אשמח לדעת יתרונות וחסרונות של כל "מוצר" ?

אשמח לדעת יתרונות וחסרונות של כל "מוצר" ?
הבאת כאן קופסא שאנחנו צריכים לנחש את התוכן?

מה שחשוב זה הקצאת הנכסים, תתחיל בזה ואז תתקדם משם לחפש בית לנכסים האלה

היי. מה שכתבת לא אומר כלום. יש כל מיני קרנות נאמנות, יש כל מיני מסלולים בגמל להשקעה. אי אפשר להשוות ביניהם בלי עוד מידע.
מה זה טווח קצר-בינוני?

@OTG ,
תגדיר בבקשה מה זה טווח קצר/בינוני להבנתך?

הבאת כאן קופסא שאנחנו צריכים לנחש את התוכן?

מה שחשוב זה הקצאת הנכסים, תתחיל בזה ואז תתקדם משם לחפש בית לנכסים האלה

@OTG ,
תגדיר בבקשה מה זה טווח קצר/בינוני להבנתך?

היי. מה שכתבת לא אומר כלום. יש כל מיני קרנות נאמנות, יש כל מיני מסלולים בגמל להשקעה. אי אפשר להשוות ביניהם בלי עוד מידע.
מה זה טווח קצר-בינוני?

צודקים, מיהרתי ולא כתבתי בצורה ברורה אחדד את הדברים ואם צריך עוד תגידו ואוסיף.
מבקש להתעלם באופן מוחלט מההודעה הראשונית.

אני חייל שעומד להשתחרר יש לי הון של כ-80 אש"ח ואם ארצה יכול להביא גם עוד עד למקסימום של 100 אש"ח,
מבין שלא נכון להחזיק את הכסף בבנק אלא לתת לו לייצר, לכן מחפש איפה נכון עבורי להשקיע.
בגדול מדובר במרבית הכסף שלי אני רוצה שההשקעה תהיה נזילה כך שאם אצטרך את הכסף או חלקו לכל מטרה שהיא אוכל לפדות.
כל עוד לא אצטרך את הכסף מבחינתי הוא יכול להישאר מושקע. משמעות הדבר שייתכן ותוך חודשיים אמשוך חלק מההשקעה או לחילופין שלא אמשוך את ההשקעה במשך מספר שנים ואמשיך להפקיד.
כיוון שאני צעיר ולא מדובר גם בסכומי עתק, אני לא מחפש השקעה סולידית לחלוטין שתניב לי 1%-2% - לצורך העניין תיק עם 70-80 מניות נשמע כמו דבר סביר.

מכאן אני מתלבט אלו מוצרים נכון עבורי לבחון? מה היתרונות והחסרונות ולאיפה נכון עבורי להתכוונן.

משמעות הדבר שייתכן ותוך חודשיים אמשוך חלק מההשקעה או לחילופין שלא אמשוך את ההשקעה במשך מספר שנים ואמשיך להפקיד.
תחכה חודשיים ואז תחזור לכאן.

וברצינות, אם אתה אומר שאולי תמשוך את הכסף בקרוב אז אין משמעות לכך שאמרת שאולי לא. ההשקעות הרלבנטיות לזמן קצר כל כך הן מק״מים ופקדונות נזילים.
לדעתי אתה צריך להבין יותר טוב עם עצמך אם תצטרך את הכסף, כמה ומתי - רק אז תוכל להתקדם.

בגדול מדובר במרבית הכסף שלי אני רוצה שההשקעה תהיה נזילה כך שאם אצטרך את הכסף או חלקו לכל מטרה שהיא אוכל לפדות.
כל עוד לא אצטרך את הכסף מבחינתי הוא יכול להישאר מושקע. משמעות הדבר שייתכן ותוך חודשיים אמשוך חלק מההשקעה
- אנחנו עומדים לפני משבר גדול מאוד בשוק ההון, שעומד למחוק כספים של אלפי בעלי מניות ברחבי העולם
- ייתכן שהמשבר יקרה בחודשיים הקרובים, ייתכן גם שייקח לו יותר זמן להגיע
- כשהמשבר יקרה, עם תיק של 100K שמושקע ב80% מניות, אתה עשוי למצוא את עצמך עם הפסד של 40K-45K
- אם בנקודה זו תצטרך את הכסף נזיל, תממש הפסדים, והכסף שהופסד כבר לא ישוב
- בד"כ משברים נוטים לתקן את עצמם, כך שאם אתה יודע מראש שלא תצטרך את הכסף לשנים הקרובות, גם אם המשבר יקרה, הוא כנראה יתקן את עצמו, והרווחים שבשנים אח"כ יפצו על ההפסדים ועוד יוסיפו עליהם

לצורך העניין תיק עם 70-80 מניות נשמע כמו דבר סביר.
ראה למשל כאן מהם טווחי הזמן של השקעות של 70-80 אחוז במניות.
אלו פשוט לא טווחי הזמן שאתה מדבר עליהם. יש כאן חוסר הלימה.
חשוב על הזמן שחלף מאז שהיית בן 0 עד עכשיו. כל תקופת החיים שלך. זה סדר הגודל של טווח ההשקעה שמדברים עליו. על עשורים של שנים, לא על חודשים.....

- אנחנו עומדים לפני משבר גדול מאוד בשוק ההון, שעומד למחוק כספים של אלפי בעלי מניות ברחבי העולם
- כשהמשבר יקרה, עם תיק של 100K שמושקע ב80% מניות, אתה עשוי למצוא את עצמך עם הפסד של 40K-45K
ברצינות? אם אתה מאמין בביטחון כזה גבוה ש-100K כיום יהיו שווים בנקודה כלשהי בעתיד 50-60K, למה לעזאזל אתה מושקע? זה שאתה משקיע לטווח ארוך לא רלוונטי בשום אופן. זו לא סיבה לזרוק חצי מההון שלך.

צודקים, מיהרתי ולא כתבתי בצורה ברורה אחדד את הדברים ואם צריך עוד תגידו ואוסיף.
מבקש להתעלם באופן מוחלט מההודעה הראשונית.

אני חייל שעומד להשתחרר יש לי הון של כ-80 אש"ח ואם ארצה יכול להביא גם עוד עד למקסימום של 100 אש"ח,
מבין שלא נכון להחזיק את הכסף בבנק אלא לתת לו לייצר, לכן מחפש איפה נכון עבורי להשקיע.
כל עוד לא אצטרך את הכסף מבחינתי הוא יכול להישאר מושקע. משמעות הדבר שייתכן ותוך חודשיים אמשוך חלק מההשקעה או לחילופין שלא אמשוך את ההשקעה במשך מספר שנים ואמשיך להפקיד.
כיוון שאני צעיר ולא מדובר גם בסכומי עתק, אני לא מחפש השקעה סולידית לחלוטין שתניב לי 1%-2% - לצורך העניין תיק עם 70-80 מניות נשמע כמו דבר סביר.

מכאן אני מתלבט אלו מוצרים נכון עבורי לבחון? מה היתרונות והחסרונות ולאיפה נכון עבורי להתכוונן.
אתחיל מהסוף - כשהייתי במצבך ובגילך ולא ידעתי מה קורה איתי ומתי אצטרך את הכסף, שמתי אותו בפוליסת חסכון .הוא עשה לא הרבה, היה תנודתי, אבל לפחות הוא היה מושקע. היום יש מוצר חדש שנקרא קופת גמל להשקעה שהוא די זהה לפוליסת חסכון ולהבנתי דמי הניהול שלו נמוכים יותר. ברמת ההבנה שלך היום בשוק ההון, ובהינתן כל הנעלמים שציינת, יכול להיות שזה מה שאני הייתי עושה אם הייתי אתה.

חשוב שתבין שהשוק תנודתי. כשאתה לא יודע להתחייב על פרק זמן מסוים שבו לא תצטרך את הכסף, אתה מגדיל את הסיכוי שתמשוך אחרי ירידה ולא אחרי עלייה. שוק ההון בגדול הוא שן מסור עולה - המגמה הכללית היא למעלה, אבל היא רצופה בירידות.
מהסיבה הזאת ועוד, לא הייתי שם הרבה מהכסף במסלולים מנייתיים (אם כי, גם אג"ח יכול להתרסק). רוצה לומר - לטווח ההשקעה שלך, לגיל שלך ולסכום הראשוני שלך, אני חושב שלא יקרה אסון אם תזרוק את הכסף במסלול כללי באיזושהי קופת גמל להשקעה. אני מנחש שאחוז המניות שם לא עובר את ה30.

ככל שתתקדם בחיים ותדע יותר טוב מה משך ההשקעה הצפוי, ותלמד עוד על שוק ההון והשקעות, תוכל לכוונן את זה ולעשות אופטימיזציה.
יותר חשוב בעיניי להתחיל להשקיע מאשר לנבור בכל הפרטים הקטנים כדי לוודא שזה מושלם. הדבר החשוב בסיפור הזה זה להבין שהכסף יכול לעבוד בשבילך, ואת המשוכה הזו כבר עברת.

אני כן ממליץ לך להמשיך להתעניין וללמוד על התחום, הגישה הרווחת פה בפורום (כולל שלי) היא שאנשים צריכים לדעת לנהל את כספם בעצמם. זה לא מסובך, והבלוג של הסולידית מסביר את הכל בצורה פשוטה מ-א' ועד ת'.

בהתחלה חשבתי שאתה מדבר על מספר המניות שאתה מעוניין להחזיק בתיק והתחלתי לכתוב למה זו כנראה טעות. אבל אני מבין עכשיו שאולי אתה מתכוון לאחוז המנייתי בתיק שלך. אם כך, זה לא תואם את משך ההשקעה שלך. באופן כללי, כלל אצבע - כסף שאתה שם במניות הוא כסף שאתה ממשיך לחיות בשלום אם מחר בבוקר הוא נחתך בחצי. זה לא המצב שלך. 80% מניות זה לאנשים עם טווח השקעה הרבה הרבה יותר ארוך (לדעתי, המינימום להקצאה כזו זה 20 שנה).

והכי חשוב:
אני לא ממליץ לך על כלום ולא מייעץ לך לעשות או לא לעשות כלום. אני לא יועץ פיננסי ואין לי רשיון ייעוץ או כל רשיון רלוונטי אחר. 90% מהזמן אין לי מושג על מה אני מדבר.

ברצינות? אם אתה מאמין בביטחון כזה גבוה ש-100K כיום יהיו שווים בנקודה כלשהי בעתיד 50-60K, למה לעזאזל אתה מושקע? זה שאתה משקיע לטווח ארוך לא רלוונטי בשום אופן. זו לא סיבה לזרוק חצי מההון שלך.
לא לגמרי ברור לי למה אתה מתכוון. ודאי שהשוק יצנח בעשרות אחוזים יום אחד. זה חלק מההתנהגות שלו. כל 100K שהיו לי הפכו ל80K בדצמבר האחרון, וזה אפילו לא היה משבר. חלק מהמכניזם של השוק זה עליות וירידות, התרסקויות משברים עליות בשיפועים חדים, דשדוש... כל הרעיון בהשקעה לטווח ארוך היא שאתה אדיש לזה כי אתה קונה את הממוצע. בטווח השקעה של חודשיים אין לממוצע משמעות כי השונות גדולה מדי. ב30 שנה השונות כבר סבירה יותר כדי לקבל החלטות על פיה.

תחכה חודשיים ואז תחזור לכאן.

וברצינות, אם אתה אומר שאולי תמשוך את הכסף בקרוב אז אין משמעות לכך שאמרת שאולי לא. ההשקעות הרלבנטיות לזמן קצר כל כך הן מק״מים ופקדונות נזילים.
לדעתי אתה צריך להבין יותר טוב עם עצמך אם תצטרך את הכסף, כמה ומתי - רק אז תוכל להתקדם.
- אם בנקודה זו תצטרך את הכסף נזיל, תממש הפסדים, והכסף שהופסד כבר לא ישוב
- בד"כ משברים נוטים לתקן את עצמם, כך שאם אתה יודע מראש שלא תצטרך את הכסף לשנים הקרובות, גם אם המשבר יקרה, הוא כנראה יתקן את עצמו, והרווחים שבשנים אח"כ יפצו על ההפסדים ועוד יוסיפו עליהם

ראה למשל כאן מהם טווחי הזמן של השקעות של 70-80 אחוז במניות.
אלו פשוט לא טווחי הזמן שאתה מדבר עליהם. יש כאן חוסר הלימה.
חשוב על הזמן שחלף מאז שהיית בן 0 עד עכשיו. כל תקופת החיים שלך. זה סדר הגודל של טווח ההשקעה שמדברים עליו. על עשורים של שנים, לא על חודשים.....
אתחיל מהסוף - כשהייתי במצבך ובגילך ולא ידעתי מה קורה איתי ומתי אצטרך את הכסף, שמתי אותו בפוליסת חסכון .הוא עשה לא הרבה, היה תנודתי, אבל לפחות הוא היה מושקע. היום יש מוצר חדש שנקרא קופת גמל להשקעה שהוא די זהה לפוליסת חסכון ולהבנתי דמי הניהול שלו נמוכים יותר. ברמת ההבנה שלך היום בשוק ההון, ובהינתן כל הנעלמים שציינת, יכול להיות שזה מה שאני הייתי עושה אם הייתי אתה.

חשוב שתבין שהשוק תנודתי. כשאתה לא יודע להתחייב על פרק זמן מסוים שבו לא תצטרך את הכסף, אתה מגדיל את הסיכוי שתמשוך אחרי ירידה ולא אחרי עלייה. שוק ההון בגדול הוא שן מסור עולה - המגמה הכללית היא למעלה, אבל היא רצופה בירידות.
מהסיבה הזאת ועוד, לא הייתי שם הרבה מהכסף במסלולים מנייתיים (אם כי, גם אג"ח יכול להתרסק). רוצה לומר - לטווח ההשקעה שלך, לגיל שלך ולסכום הראשוני שלך, אני חושב שלא יקרה אסון אם תזרוק את הכסף במסלול כללי באיזושהי קופת גמל להשקעה. אני מנחש שאחוז המניות שם לא עובר את ה30.

ככל שתתקדם בחיים ותדע יותר טוב מה משך ההשקעה הצפוי, ותלמד עוד על שוק ההון והשקעות, תוכל לכוונן את זה ולעשות אופטימיזציה.
יותר חשוב בעיניי להתחיל להשקיע מאשר לנבור בכל הפרטים הקטנים כדי לוודא שזה מושלם. הדבר החשוב בסיפור הזה זה להבין שהכסף יכול לעבוד בשבילך, ואת המשוכה הזו כבר עברת.

אני כן ממליץ לך להמשיך להתעניין וללמוד על התחום, הגישה הרווחת פה בפורום (כולל שלי) היא שאנשים צריכים לדעת לנהל את כספם בעצמם. זה לא מסובך, והבלוג של הסולידית מסביר את הכל בצורה פשוטה מ-א' ועד ת'.

בהתחלה חשבתי שאתה מדבר על מספר המניות שאתה מעוניין להחזיק בתיק והתחלתי לכתוב למה זו כנראה טעות. אבל אני מבין עכשיו שאולי אתה מתכוון לאחוז המנייתי בתיק שלך. אם כך, זה לא תואם את משך ההשקעה שלך. באופן כללי, כלל אצבע - כסף שאתה שם במניות הוא כסף שאתה ממשיך לחיות בשלום אם מחר בבוקר הוא נחתך בחצי. זה לא המצב שלך. 80% מניות זה לאנשים עם טווח השקעה הרבה הרבה יותר ארוך (לדעתי, המינימום להקצאה כזו זה 20 שנה).

והכי חשוב:
אני לא ממליץ לך על כלום ולא מייעץ לך לעשות או לא לעשות כלום. אני לא יועץ פיננסי ואין לי רשיון ייעוץ או כל רשיון רלוונטי אחר. 90% מהזמן אין לי מושג על מה אני מדבר.

לא לגמרי ברור לי למה אתה מתכוון. ודאי שהשוק יצנח בעשרות אחוזים יום אחד. זה חלק מההתנהגות שלו. כל 100K שהיו לי הפכו ל80K בדצמבר האחרון, וזה אפילו לא היה משבר. חלק מהמכניזם של השוק זה עליות וירידות, התרסקויות משברים עליות בשיפועים חדים, דשדוש... כל הרעיון בהשקעה לטווח ארוך היא שאתה אדיש לזה כי אתה קונה את הממוצע. בטווח השקעה של חודשיים אין לממוצע משמעות כי השונות גדולה מדי. ב30 שנה השונות כבר סבירה יותר כדי לקבל החלטות על פיה.

תודה לכולם על התשובות המפורטות.
כן התכוונתי ל70~80 אחוז
שאמרתי חודשיים לא באמת התכוונתי לחודשיים זה היה דוגמא להמחיש את העובדה שייתכן וארצה לפדות את ההשקעה בשלב מוקדם וייתכן גם שאפדה אותה בעוד 20 שנה. לא בגלל שאני צריך אותה בשביל לאכול גם אם ילכו כל ה-80 אלף האלו מצבי לא יהיה ברצפה. אלא ייתכן ואני אראה הזדמנות טובה לנצל את הכסף שלי לדוגמא לפתוח עסק ולכן אצטרך אותו.

אוקי, אז אני כרגע מתלבט עוד בנוגע לפילוח התיק ולא מצליח להבין:
מצד אחד בבלוג הסולידית ממליצה שהחלק היחסי יהיה 100 ולהחסיר את הגיל שלנו (משמע עבורי 70-80 אחוז מניות) מצד שני חלקכם סוברים ש70 אחוז זה הרבה מידי. אשמח להכוונה כיצד ניתן לקבוע מה הפילוח הנכון עבורי? הקרטיריונים שהיא מציעה כביכול לא רלוונטים כי כמו שאמרתי ייתכן והכסף יושקע ל20 שנים לפני שאפדה אותו ויתכן שאמשוך אותו גם לאחר שנה / מספר חודשים

באמת, יוס, אתה הורס לי פה את כל האפקט החינוכי.
הבנאדם מסיים עכשיו צבא, ולא חווה מעולם משברים בשוק ההון, ואני מנסה להעביר לו את החוויה שהוא מסתכן בה, ואתה מתחיל לומר לי שאני טועה?
כל מה שכתבתי בהחלט יכול לקרות, וזה סיכון שצריך להתייחס אליו ברצינות כשבאים להשקיע!!!

אני לא מאמין שבהכרח 100K היום יהיו שווים בהכרח בנקודה כלשהי בעתיד 50-60K.
אגב, גם אם כן, תמיד יותר קשה לתזמן את התחתית, ולהיכנס היום יכול להיות משחק פסיכולוגי.
שים לב כמה פעמים השתמשתי ב"ייתכן", וב"עשוי".
אנשים רבים נוטים להתייחס לזה שאומרים להם "אולי" כאילו אומרים להם "כן".
כך אנשים שאומרים להם "אולי תזכו ב50 מיליון בלוטו", יכולים להתחיל לתכנן מה לעשות עם הכסף.
באותה מידה אנשים שמבטיחים להם תשואות גבוהות עם דיסקליימרים, מאמינים לתשואות ושוכחים את הדיסקליימרים.
ניסיתי לנצל את זה לכיוון ההפוך כדי להמחיש את הסיכון, שכמו שאני ואתה יודעים, בהחלט קיים.
אבל כדי להישאר מדויק, עומד מאחורי מה שאמרתי, ולא חוזה עתידות שבטוח שהכול עומד ליפול, השתמשתי במילים של חוסר וודאות.

מקווה שהסברתי את עצמי....

מצד אחד בבלוג הסולידית ממליצה שהחלק היחסי יהיה 100 ולהחסיר את הגיל שלנו (משמע עבורי 70-80 אחוז מניות)
הסולידית ממליצה שם על עוד כמה דברים.
היא ממליצה גם על לבדוק את טווח ההשקעה ולהכפיל ב4%.
היא ממליצה גם על להציב את טווח ההשקעה בטבלה שיש שם.
היא גם ממליצה לדמיין שאתה מאבד מחצית מהכסף שלך, ולראות עם עצמך איך אתה ישן עם זה בלילה.

אחוז המניות לא תלוי רק בכלל הראשון.
נכנסים לפה אנשים שקנו דירה, והכסף שוכב עכשיו שנתיים עד שישלמו לקבלן. אתה באמת חושב שמישהו פה ישלח אותם להשקיע ב70% מניות רק כי הם בני 30?
טווח ההשקעה חשוב מאוד, ואיתו גם סיבולת הסיכון האישית.

מצד שני חלקכם סוברים ש70 אחוז זה הרבה מידי.
יש פה אנשים מבוגרים ממך בעשור או יותר, שמושקעים ב100% מניות. אף אחד לא חושב שהם עושים שטות מוחלטת ומסתכנים באופן לא ריאלי.
השקעה באחוז כזה גבוה של מניות באה בחוסר הלימה עם אפשרות שתצטרך את הכסף עוד חודשיים, לכן 70% נשמע לאנשים פה הרבה מידי.

לא בגלל שאני צריך אותה בשביל לאכול גם אם ילכו כל ה-80 אלף האלו מצבי לא יהיה ברצפה.
בלי קשר לאפיק שתשקיע בו בסוף, או לכמה אחוז מניות יהיה בתיק שלך, יש המלצה של מומחים רבים לשים קרן לשעת חירום.
אתה מעריך עם עצמך כמה עולה לך לחיות בחודש ממוצע, מכפיל ב3 או ב6 או במשהו באמצע, ושם בצד, באפיק דל סיכון, וזאת מעבר לנכסים בפלח הדפנסיבי של התיק.
לא כולם פה מסכימים לעצה הזו (אני חושב שהיא טובה), אבל כדאי שיהיה לך את זה, או ביטחון שווה ערך לזה, לפני שאתה בא להשקיע את כל ההון שלך.

אלא ייתכן ואני אראה הזדמנות טובה לנצל את הכסף שלי לדוגמא לפתוח עסק ולכן אצטרך אותו.
אז תבדוק את האפשרויות האלו עכשיו!!!
אני רציני.
תבין, יש משמעות רבה להבנת הסיכון שאתה נוטל על עצמך כשאתה נכנס לשוק ההון.
לביטחון שלך במה שעשית, ובזה שעם זה אתה רוצה להישאר לטווח ארוך, יש משמעויות כלכליות. יש פה השפעה ממשית של האפקטים הפסיכולוגים שחלים עליך, למצב הכלכלי שלך בעתיד.
כדי להגיע לרמת הוודאות שתיק כזה דורש, לדעתי, כדאי לבחון את החלופות לפני שאתה מתחיל להשקיע, ולא חודשיים אחרי.
במקביל לזה שתלמד עוד על איך משקיעים בשוק ההון, ומה המשמעויות של זה, כדאי שתבדוק את האפשרויות להקים עסק, להשקיע בנדל"ן, לקנות ביטקוין או כרטיסי לוטו, לשים על השקעות מחוץ לשוק ההון, או כל אפשרות אחרת שאתה עשוי לשקול ברצינות.
כשתהיה בביטחון קצת יותר גבוה שזה אפיק ההשקעה שאתה מעוניין בו, ותכיר אותו קצת יותר, לך על זה.

בהצלחה

מצד אחד בבלוג הסולידית ממליצה שהחלק היחסי יהיה 100 ולהחסיר את הגיל שלנו (משמע עבורי 70-80 אחוז מניות
רק כדי להוסיף על דבריו של @דור דורים ב"כלל" הזה יש הנחה סמויה שאופק ההשקעה שלך הוא גיל 100, ושאתה רוצה להקטין חשיפה למניות ככל שאתה מתקרב לאותו אופק.

אוקי, אז אני כרגע מתלבט עוד בנוגע לפילוח התיק ולא מצליח להבין:
מצד אחד בבלוג הסולידית ממליצה שהחלק היחסי יהיה 100 ולהחסיר את הגיל שלנו (משמע עבורי 70-80 אחוז מניות) מצד שני חלקכם סוברים ש70 אחוז זה הרבה מידי. אשמח להכוונה כיצד ניתן לקבוע מה הפילוח הנכון עבורי?
הסולידית מדברת על תיק השקעות שמיועד לפרישה. זה לא המצב אצלך. על השאר כבר עניתי בהודעה הקודמת שלי

כל מה שכתבתי בהחלט יכול לקרות, וזה סיכון שצריך להתייחס אליו ברצינות כשבאים להשקיע!!!
מצטרף לחלוטין לרוב מה שכתבת, אבל מה שגרם לתגובה שלי זה המשפט הראשון שנכתב באופן חד ולא מסוייג, ובהתאם הוא נכון בדומה לכך שאתה עומד למות ושהחיים על פני כדור הארץ עומדים להיכחד.
בגלל שזו כן עמדה נפוצה (בעולם בכלל, עם נציגים בפורום, חלקם לא קוטלי קנים), ההצטרפות החדה שלך הקפיצה אותי (ההסתייגויות שלך היו על הפרטים).

מצטרף לחלוטין לרוב מה שכתבת, אבל מה שגרם לתגובה שלי זה המשפט הראשון שנכתב באופן חד ולא מסוייג, ובהתאם הוא נכון בדומה לכך שאתה עומד למות ושהחיים על פני כדור הארץ עומדים להיכחד.
בגלל שזו כן עמדה נפוצה (בעולם בכלל, עם נציגים בפורום, חלקם לא קוטלי קנים), ההצטרפות החדה שלך הקפיצה אותי (ההסתייגויות שלך היו על הפרטים).
הסולידית מדברת על תיק השקעות שמיועד לפרישה. זה לא המצב אצלך. על השאר כבר עניתי בהודעה הקודמת שלי
רק כדי להוסיף על דבריו של @דור דורים ב"כלל" הזה יש הנחה סמויה שאופק ההשקעה שלך הוא גיל 100, ושאתה רוצה להקטין חשיפה למניות ככל שאתה מתקרב לאותו אופק.
באמת, יוס, אתה הורס לי פה את כל האפקט החינוכי.
הבנאדם מסיים עכשיו צבא, ולא חווה מעולם משברים בשוק ההון, ואני מנסה להעביר לו את החוויה שהוא מסתכן בה, ואתה מתחיל לומר לי שאני טועה?

אני לא מאמין שבהכרח 100K היום יהיו שווים בהכרח בנקודה כלשהי בעתיד 50-60K.
אגב, גם אם כן, תמיד יותר קשה לתזמן את התחתית, ולהיכנס היום יכול להיות משחק פסיכולוגי.
שים לב כמה פעמים השתמשתי ב"ייתכן", וב"עשוי".
אנשים רבים נוטים להתייחס לזה שאומרים להם "אולי" כאילו אומרים להם "כן".
כך אנשים שאומרים להם "אולי תזכו ב50 מיליון בלוטו", יכולים להתחיל לתכנן מה לעשות עם הכסף.
באותה מידה אנשים שמבטיחים להם תשואות גבוהות עם דיסקליימרים, מאמינים לתשואות ושוכחים את הדיסקליימרים.
ניסיתי לנצל את זה לכיוון ההפוך כדי להמחיש את הסיכון, שכמו שאני ואתה יודעים, בהחלט קיים.
אבל כדי להישאר מדויק, עומד מאחורי מה שאמרתי, ולא חוזה עתידות שבטוח שהכול עומד ליפול, השתמשתי במילים של חוסר וודאות.

מקווה שהסברתי את עצמי....

הרבה דברים נכונים אבל אני לא מבין איך להתקדם מכאן.
שוב אני אסביר אני לא מתכנן להשקיע לחודשיים אמרתי רק שבמקרה מסוים (סביר פחות) ייתכן ואמשוך את הכסף לאחר חודש חודשיים חצי שנה שנה שנתיים ו10 שנים -אני לא יודע כמה זמן העיקרון שמנחה אותי הוא לתת לכסף לעבוד ולא לחכות . בחנתי את כל שאר אפשרויות ההשקעה וכרגע אין לי רעיון מסוים להשקיע בו, אז מה זה אומר שכדאי לי להשאיר את הכסף בעו"ש? לא נראלי

בנוגע לפן הנפשי - גם בזה נגעתי אני מבין את העניין וייתכן שה-100K יהיו שווים 60K, אני אשן בלילה גם לאחר שזה יקרה. כמובן שזה לא יהיה נחמד ויבאס אותי בדיוק כמו כל אחד אחר, אבל זה לא יוביל אותי למפלה.

אני מתחיל להתגבש ולהבין שהמוצר הנכון כרגע עבורי הוא קרן גמל להשקעה נותרו לי רק 2 בחירות לעשות שעבורם אני צריך הכוונה
1. איך לפלח את התיק (כמה אחוז מניות?) - בגלל שהסולידית מדברת בעיקר כפי שאמרתם על כללים להשקעה לפרישה, איך אני אמור לבצע את הבחירה הנכונה? כי התיק כן ייתכן וישמש לפרישה וייתכן וגם ישמש רק כהשקעה של כמה שנים ואף פחות - אין באפשרותי כרגע לדעת.
2. לאחר שבחרתי את פילוח התיק בגדול, איך אני משווה בין חברות ההשקעות השונות מבחינת תשואות + דמי ניהול - ניסיתי להבין מגוגל ולא כלכך הסתדרתי אולי לאור העובדה שמדובר במוצר די חדש.

איך לפלח את התיק (כמה אחוז מניות?) - בגלל שהסולידית מדברת בעיקר כפי שאמרתם על כללים להשקעה לפרישה, איך אני אמור לבצע את הבחירה הנכונה? כי התיק כן ייתכן וישמש לפרישה וייתכן וגם ישמש רק כהשקעה של כמה שנים ואף פחות - אין באפשרותי כרגע לדעת
לדעתי אם אתה גמיש ואין לך תאריך יעד ספציפי, תוכל לעשות נגיד ממוצע ולהחליט שהטווח שלך הוא 5 שנים ולעשות 30-70 אחוז מניות כתלות בפרופיל הסיכון שלך.
צריך פשוט לשמור על פתיחות מחשבתית, ולהבין שהשוק לא חייב לך כלום ויכולים לקרות מקרי קצה בהם השוק יורד ולא חוזר כל כך מהר כמו בעבר, ולהתכונן לממן תקופות כאלה ממקורות אחרים (שזה המהות של גמישות). אבל רק אתה תוכל לענות על השאלה כמה אתה גמיש.

לאחר שבחרתי את פילוח התיק בגדול, איך אני משווה בין חברות ההשקעות השונות מבחינת תשואות + דמי ניהול - ניסיתי להבין מגוגל ולא כלכך הסתדרתי אולי לאור העובדה שמדובר במוצר די חדש

קודם בודק לאילו חברות יש מסלולים פאסיביים גם למניות וגם לאגח.

מתקשר לכולם ואומר להם "חברה X הציעו לי דמי ניהול [הכנס כאן המינימום בין 0.4 להצעה הכי זולה שלך עד כה] האם יש לכם הצעה תחרותית יותר?"

במשפט הראשון פשוט לא היו פרטים.
היו משברים גדולים מאוד ב1929 וב2008. היו עוד הרבה משברי ביניים, למשל ב2002. אין שום סיכוי סביר שאלו האחרונים. ייתכן שזה יהיה עוד חודשיים, אני לא יודע בדיוק מתי.... :>

לא נראה לי שמדובר באמת על אופק השקעה בגיל 100.
נראה לי שזה יותר כלל אצבע, והוא מבוסס על זה שבתוחלת מתים קצת מעל גיל 80.
אגב, נדמה לי שזה כלל של בוגל. בבוגלהדס מגיעים ל60% אחרי פרישה? זה אומר פרישה בגיל 40....

1. איך לפלח את התיק (כמה אחוז מניות?) - בגלל שהסולידית מדברת בעיקר כפי שאמרתם על כללים להשקעה לפרישה, איך אני אמור לבצע את הבחירה הנכונה? כי התיק כן ייתכן וישמש לפרישה וייתכן וגם ישמש רק כהשקעה של כמה שנים ואף פחות - אין באפשרותי כרגע לדעת.
האפשרות שלנו לדעת היא הרבה פחות משלך.
בסופו של יום, זו בדיוק ההחלטה שעליך לקחת לבד. על שאר ההחלטות אפשר לעזור לך, זו ההחלטה שאיש לא באמת ייקח עבורך.
אתה יכול להיעזר בפוסט של הסולידית כדי לנסות להעריך.

אני מתחיל להתגבש ולהבין שהמוצר הנכון כרגע עבורי הוא קרן גמל להשקעה
זו דווקא שאלה טובה. איך הגעת למסקנה הזו?
לדעתי, קופת גמל להשקעה אינה מוצר כ"כ מוצלח, העלויות שלו גבוהות, וההטבות שהוא נותן אינן מאוד מוצלחות.
אני משקיע באמצעות חשבון השקעות בשילוב עם קרן השתלמות. עם 100K אתה יכול לעשות את זה (למשל עם 2K יותר קשה לפתוח חשבון השקעות).
עוד עניין טכני ששווה לשקול, זה שבקופת גמל להשקעה פשוט לא תוכל לשים כעת 100K. יש שם תקרה של כ71K.

עם כל זאת, קופת גמל להשקעה היא המוצר הכי פשוט.
הוא זמין לציבור, הרבה אנשים משתמשים בו, והתנאים להפקיד בו לא מסובכים.
אם אתה רוצה ללמוד יותר, להבין טוב מה אתה עושה, ויש לך את הכח והזמן להשקיע בזה עכשיו, הייתי ממליץ שתבדוק את זה יותר.
הייתי מדרג את זה כך (מהפשוט למסובך, כשהמסובך כדאי קצת יותר):
1. קופת גמל להשקעה
2. חשבון השקעות בבנק או בבית השקעות
3. לשלב עם 2 קרן השתלמות (לפני שהתחלת לעבוד, אם אתה עובד, זה כבר הרבה יותר פשוט)

כמה אתה רוצה ללמוד? כמה זמן יש לך לזה בתקופה הקרובה?

2. לאחר שבחרתי את פילוח התיק בגדול, איך אני משווה בין חברות ההשקעות השונות מבחינת תשואות + דמי ניהול - ניסיתי להבין מגוגל ולא כלכך הסתדרתי אולי לאור העובדה שמדובר במוצר די חדש.
אם אתה כן רוצה קופת גמל להשקעה, מקורות המידע שלך יכולים להיות:
- אתר גמל נט
- מדיניות השקעה באתרי החברות (בד"כ מסמך אקסל שצריך להוריד)
אני לא חושב שתשואות עבר מעידות הרבה, כך שלא מאוד משנה אם יש שנתיים או 5 של היסטוריה.

ככלל, אני ורוב האנשים כאן בפורום מאמינים בשיטת השקעה פאסיבית. יש כמה מסלולים כאלו, לא רבים.
אתה צריך חברה שיש לה מסלול מנייתי ואג"חי מספיק טוב. הייתי בודק אצל אינטרגמל, הלמן אלדובי ואינפיניטי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
פ כבר לא כל-כך חייל משוחרר, פני לאן? יומני מסע אישיים 43
WRLD הגירה לארה"ב - חייל משוחרר אוף טופיק 9
הoוליד חייל משוחרר | בן 23 רוצה להבין יותר בכסף יומני מסע אישיים 20
O צומת דרכים חייל משוחרר,כן ללמוד לא ללמוד ? התפתחות אישית 25
ה חייל משוחרר שרוצה להבין כמה דברים כדי להתחיל את החיים נכון (ווידוא הבנה IRA) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
מ פתיחת קרן פנסיה חייל משוחרר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
הנולד הפרשה חודשית לחיסכון של חייל משוחרר צרכנות פיננסית 11
אחד שתוהה הרבה חייל משוחרר- תיק השקעות אישי/ קרן פנסיה/ קופת גמל?! שוק ההון 3
ד שיתוף חוזה השקעות של חייל משוחרר - אשמח לעזרה! שוק ההון 3
H חייל משוחרר צרכנות פיננסית 2
A חייל משוחרר לקראת עבודה ראשונה התפתחות אישית 23
Y חייל משוחרר בן 22, כיצד להתחיל? יומני מסע אישיים 5
A קרן מחקה מדד (חייל משוחרר) שוק ההון 134
O פתיחת עסק חייל משוחרר (קרן השתלמות- מהפיקדון) שוק ההון 9
H חייל משוחרר צרכנות פיננסית 10
E שאלות של חייל משוחרר צרכנות פיננסית 6
D חייל משוחרר - מתלבט כיצד לחסוך לדירה ולפנסיה שוק ההון 3
yuvalnsn שאלה של חייל משוחרר שרוצה להשקיע שוק ההון 3
Z חייל משוחרר מעוניין להשקיע שוק ההון 31
avik דיון תיאורטי על חייל משוחרר. שוק ההון 26
D חייל בן 19, קצת הלכתי לאיבוד מהאופציות ואני אשמח לקבל קצת הכוונה יומני מסע אישיים 4
T כמה גישות שאני, חייל ממוצע, מתלבט ביניהן שוק ההון 40
A פידבק על תיק השקעות של חייל מושחרר שוק ההון 22
י חייל לקראת תיק השקעות ראשון שוק ההון 17
ד להיות חייל סולידי יומני מסע אישיים 100
A חסכון/השקעה חייל שוק ההון 19
D חייל משקיע.. כנסו לטכס עצה שוק ההון 9
י חייל מבולבל שוק ההון 37
נ האם אני יכול לפתוח קופת גמל או קרן השתלמות בתור חייל? שוק ההון 5
O כניסה לשוק ההון - חייל שוק ההון 24
Bonfire משוחרר "טרי" בן 25, חייב לרוקן את העו"ש בהקדם יומני מסע אישיים 40
ד משרות לחייל משוחרר: קורסי ההייטק? אוף טופיק 38
ה מס לחייל משוחרר מיסים 11