• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חיוב מינימום באשראי

oz1987

משתמש רגיל
דירוג
256
אהלן,

כשהבנק מציב איזושהי עובדה בנוגע לכך שהוא רוצה שחיוב האשראי שלי בכל חודש יהיה 1000 ש"ח, מה יכול לקרות אם לא אגיע לסכום שנקבע ?

ומה אם אני סה"כ בנאדם סולידי שרוצה לחסוך ואין לו עניין בכל "תרבות" הצריכה המיותרת הזאת ?
האם יש להם איזשהם סנקציות כנגדי ?

הוא רוצה שחיוב האשראי שלי בכל חודש יהיה 1000 ש"ח, מה יכול לקרות אם לא אגיע לסכום שנקבע ?
בדרך כלל הכוונה היא שיש לך הטבה כלשהי בחשבון, למשל פטור מעמלות, שתלויה בסכום הזה. אם תרד ממנו תבוטל ההטבה.

האם יש להם איזשהם סנקציות כנגדי ?
העמלות שלך כנראה בסוג של "חיוב-זיכוי", ולכן ברגע שאין חיוב מינימום אין את החלק של הזיכוי.

כשהבנק מציב איזושהי עובדה בנוגע לכך שהוא רוצה שחיוב האשראי שלי בכל חודש יהיה 1000 ש"ח, מה יכול לקרות אם לא אגיע לסכום שנקבע ?
אם לא תגיע לסכום מינימום יחיבו אותך בדמי "חבר" בכרטיס האשראי.
בכרטיס חוץ בנקאי הדרישה היא בערך 500 לחודש אבל אז הבנק יחיב אותך בכל מיני עמלות שונות כי הם מעוניינים שתשתמש בכרטיס האשראי שלהם...

בדרך כלל הכוונה היא שיש לך הטבה כלשהי בחשבון, למשל פטור מעמלות, שתלויה בסכום הזה. אם תרד ממנו תבוטל ההטבה.

היא תבוטל כאילו לאותו חודש ?

אם לא תגיע לסכום מינימום יחיבו אותך בדמי "חבר" בכרטיס האשראי.
בכרטיס חוץ בנקאי הדרישה היא בערך 500 לחודש אבל אז הבנק יחיב אותך בכל מיני עמלות שונות כי הם מעוניינים שתשתמש בכרטיס האשראי שלהם...

יש לי אשראי חוץ בנקאי שאין לי עליו שום תשלום חודשי. והאם הם באמת יכולים לעשות את הקטע של לחייב אותי בעמלות שקר כלשהו אם אני לא משתמש בכרטיס האשראי מטעמם ? נשמע כמו משהו לא חוקי בעליל.

יש לי אשראי חוץ בנקאי שאין לי עליו שום תשלום חודשי. והאם הם באמת יכולים לעשות את הקטע של לחייב אותי בעמלות שקר כלשהו אם אני לא משתמש בכרטיס האשראי מטעמם ? נשמע כמו משהו לא חוקי בעליל.
אם הכרטיס לא שלהם אז שלא יבלבלו לך ת׳ביצים.
אלא אם אתה לא מספר לנו הכול אודות ההסכם שלך איתם.
האם יש לך גם כרטיס אשראי של הבנק?

היא תבוטל כאילו לאותו חודש ?

העמלות הם לרוב לא "שקר" מבחינת הבנק כמובן. בכל אופן מינימום פעילות באשראי כמו שמסרו לך זה עניין של הטבות שונות בחשבון. יש היום חשבונות דיגיטלים לאנשים שמחפשים פטור ללא כל התחייבות בפעילות באשראי/העברת משכורת וכו

העמלות הם לרוב לא "שקר" מבחינת הבנק כמובן. בכל אופן מינימום פעילות באשראי כמו שמסרו לך זה עניין של הטבות שונות בחשבון. יש היום חשבונות דיגיטלים לאנשים שמחפשים פטור ללא כל התחייבות בפעילות באשראי/העברת משכורת וכו

איזה חשבונות למשל? הבנתי שטוטאל דיגיטל של לאומי כבר לא מקבלים לקוחות חדשים

אם הכרטיס לא שלהם אז שלא יבלבלו לך ת׳ביצים.
אלא אם אתה לא מספר לנו הכול אודות ההסכם שלך איתם.
האם יש לך גם כרטיס אשראי של הבנק?

יש לי כרטיס אשראי של הבנק של חברת ישראכרט

ויש לי כרטיס חוץ בנקאי של חברת ויזה של מועדון הלקוחות הייטק זון.

יש לי כרטיס אשראי של הבנק של חברת ישראכרט

ויש לי כרטיס חוץ בנקאי של חברת ויזה של מועדון הלקוחות הייטק זון.
למה שני כרטיסים?
אני ביטלתי לפני למעלה מ8 שנים את הכרטיס הבנקאי לטבת חוץ בנקאי.
זה חוסך עמלות וזמן לבדוק "שני חשבונות", אלא אם אחד מהם הוא עבור הוצאות לעסק שרשום על שמך.

למה שני כרטיסים?
אתה חושב ש2 כרטיסים זה הרבה? לי יש איזה 10 :) (כמובן שכולם בלי עמלות מיותרות, וחלקם הגדול אפילו משלם לי כסף).

@oz1987
לא הצלחתי עדיין להבין מי מבקש ממך מינימום שימוש.
עד כמה שאני מכיר זה יכול להיות אחת מ2 סיבות:
1. חשבון בנק שנותן לך תנאים "מיוחדים" (לרוב פטור/הנחה בעמלות של חשבון הבנק) תמורת שימוש מינימלי בכרטיס אשראי בנקאי.
2. הנחה/פטור בעמלות של כרטיס האשראי.

אם זה #2 אתה יכול פשוט לבטל את הכרטיס (יש לך כרטיס אחר בלי עמלות גם ככה).

אתה חושב ש2 כרטיסים זה הרבה? לי יש איזה 10 :) (כמובן שכולם בלי עמלות מיותרות, וחלקם הגדול אפילו משלם לי כסף).

@oz1987
לא הצלחתי עדיין להבין מי מבקש ממך מינימום שימוש.
עד כמה שאני מכיר זה יכול להיות אחת מ2 סיבות:
1. חשבון בנק שנותן לך תנאים "מיוחדים" (לרוב פטור/הנחה בעמלות של חשבון הבנק) תמורת שימוש מינימלי בכרטיס אשראי בנקאי.
2. הנחה/פטור בעמלות של כרטיס האשראי.

אם זה #2 אתה יכול פשוט לבטל את הכרטיס (יש לך כרטיס אחר בלי עמלות גם ככה).

הבנק(הבינלאומי) מבקש ממני חיוב מינימום באשראי.

זה כנראה 1 - הגעתי לבנק לפני שנה ועברתי לשם מהבנק הקודם שלי(מזרחי-טפחות) שטחן אותי בעמלות שקר רבות. באתי לבנק הנוכחי, ציינתי בפניהם שאני עובד בחברת הייטק שהייתי בה בזמנו וקיבלתי חשבון עם פטור מלא מעמלות ל-5 שנים עם הבטחה ממנהלת הסניף להארכה מעבר לתקופה הזאת. בנוסף קיבלתי 2000₪ כלקוח חדש בבנק וחיוב מינימום באשראי של 1000₪ של מועדון לקוחות הוט(כשכל הבנקים האחרים ביקשו מינימום 2000₪) ועוד כמה דברים נוספים שאני לא זוכר כרגע.

[אוף טופיק]
הגעתי לבנק לפני שנה ועברתי לשם מהבנק הקודם שלי(....) שטחן אותי בעמלות שקר רבות.
בבקשה להמנע מהאשמות בצורה בוטה. יש עמלות מוגזמות, יש עמלות מנופחות, יש חזירות אבל אין שקרים. הבנקים עובדים לפי תעריפון מקסימום שהמפקח על הבנקים/האוצר או ווטאבר מאשרים להם. אף בנק, ולו החיזירי ביותר לא מחייב עמלות מעל המותר להם ע"פ חוק.
זו לא הפעם הראשונה שאתה מטיח את המילה "שקר" אז בבקשה תנסה למצוא מילים חלופיות.
הצלחת להוריד עמלות למינימום - אושרך, לא הצלחת אז עוברים בנק כפי שעשית.

חיוב מינימום באשראי של 1000₪ של מועדון לקוחות הוט(כשכל הבנקים האחרים ביקשו מינימום 2000₪) ו
אני חושב שענית לעצמך על השאלה המקורית.
אם לא תעשה חיובים בכרטיס בלפחות 1000 שח אתה בעצם "מפר" את החוזה מולם, מה שאומר שהם כנראה יבטלו לך את ההטבות.
יכול להיות שיבטלו רק לאותו חודש, יכול להיות שיבטלו מאותו רגע והלאה, ויכול להיות שיבטלו גם רטרואקטיבית ויבקשו ממך את ה2000 שח מתנה שנתנו לך

יש עמלות מוגזמות, יש עמלות מנופחות, יש חזירות אבל אין שקרים.

אני חושב שהמילה שקר נכנסה לשפה שלנו כבר כסלנג. זה כמו לומר "עמלות שאין להם שום סיבה לדרוש". :)
אגב, החוויה שלי ממוסדות פיננסיים בארץ שונה מאוד, ואני מרגיש בנוח על בסיס הניסיון שלי לומר שהם לפעמים משקרים ללקוחות כדי להרוויח כסף (לא אפרט מי ספציפית כי להבנתי זה מנוגד לחוקי הפורום).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א הביטוח משכנתא מחיב אותי חיוב כפול. נדל"ן 8
F חיוב לא מזוהה בבנק - שיאון פוסטים מאיכות נמוכה 1
Z חיוב על מט"ח בניוד חשבון בנק? צרכנות פיננסית 5
N חיוב ארנונה רטרואקטיבית אוף טופיק 9
T אשראי, מט״ח ובנק : חיוב ישיר צרכנות פיננסית 15
S מדוע חיוב כרטיס אשראי בחו"ל מתבצע בשורה נפרדת? צרכנות פיננסית 2
TheOneTech תשלום עם כרטיס חיוב דביט צרכנות פיננסית 32
ל חיוב מחומש אוף טופיק 5
D קושי במעקב אחרי שהוצאות שנובע ממועדי חיוב לא מסודרים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
ח כרטיס חיוב או אשראי לחו"ל, או מזומן (יורו) צרכנות פיננסית 45
O זמן חיוב/מאיפה יורדות עמלות?(בית השקעות) צרכנות פיננסית 5
P כרטיסי אשראי עם גם חיוב מט"ח ישיר וגם המרה? צרכנות פיננסית 7
תמיר האם עוד עוסקים פטורים רואים חיוב של 0.06 ש"ח של ממס הכנסה בחשבון בנק? התפתחות אישית 0
S מינימום רכישה של מניה? שוק ההון 5
P יציאה מעבודות זמניות / עבודות שכר מינימום בגיל מתקדם יחסית לעבודות "רציניות" יותר פוסטים מאיכות נמוכה 35
S חשבון מסחר עצמאי - מה הכוונה מינימום לפתיחת תיק שוק ההון 11
ה מינימום קניה בקרן כספית שוק ההון 7
A מינימום לפתיחת תיק שוק ההון 8
D תמ"א 38 - הריסה ובניה - כמה מינימום שטח מתחייב היזם לדירה? כמה מקסימום? נדל"ן 25
K השקעה כקבוצה בקרן על מנת לעבור סכום מינימום - דרך חוקית? שוק ההון 2
D קרן השתלמות IRA מינימום פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
L מינימום השקעה ל-IRA שוק ההון 1
א אזרח אמריקאי שרוצה לפתוח תיק השקעות פאסיבי עם מינימום התעסקות שוק ההון 23
G בית השקעות ללא מינימום שוק ההון 10
שם משתמש בעייתי האם יש מינימום שמתחתיו המעסיק לא חייב להפקיד לקרן פנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
מ מיטב דש- מינימום לפתיחת קרן השתלמות בניהול אישי- 300 אלף? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
V מכירת RSU - איזו שכבה למכור כדי לשלם מינימום מיסים? מיסים 6
ק כמה דירות מינימום כדאי לקבלן פינוי-בינוי נדל"ן 15
F קרנות עם מינימום כניסה גבוה שוק ההון 0
E מינימום יחידות בקניית קרן סל שוק ההון 1
Wonko מינימום בקרן השתלמות שוק ההון 3
E המרת מט'ח בחשבון מרג'ין IB - מינימום 2000$? שוק ההון 5
O שאלה לגבי יחידות מינימום בפקודת מכירה של מניה שוק ההון 1
M מינימום כניסה ל- MF של Vanguard שוק ההון 4
צ סכום מינימום לתיק השקעות שוק ההון 23
אוסף תאים משתכפלים מינימום לפתיחת חשבון בבית השקעות/קופת גמל/קרן השתלמות שוק ההון 8
A מינימום נדרש בהעברה לקרן השתלמות IRA שוק ההון 36
Yoss מינימום הפרשות חובה לפנסיה ב-2014-6 צרכנות פיננסית 15
S איפה ניתן לקבל הלוואה בגובה 100K עם מינימום ריבית? צרכנות פיננסית 12
ל עזרה - שיקולי עמלת מינימום שוק ההון 10
G בית השקעות בלי עמלת מינימום חודשית - יש דבר כזה? שוק ההון 8
Y האם יש דרך מלאכותית כלשהי להגיע לחיוב מינימום באשראי צרכנות פיננסית 10
ה עמלת מינימום - איך משיגים פטור? שוק ההון 12
ש כרטיס אשראי עם מינימום עמלות המרת מט"ח צרכנות פיננסית 45
Z עלות המרת מטבע בIBKR. באתר שלהם מופיע 0.002%, מינימום 2$ צרכנות פיננסית 1
P קופ"ג להשקעה: היוון מלא אחרי פרישה רק אם יש קצבת מינימום? צרכנות פיננסית 22
P מינימום תשלום בט"ל לעצמאי שהוא גם שכיר? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 11
R עמלת מינימום כפולה במקרה של פיצול פקודת קניה/מכירה שוק ההון 6