• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חוסר התאמה מחשיד בין קרנות עוקבות

Gigo07

משתמש סולידי
דירוג
11
שלום רב.
יש לי סכום לא קטן בקרן מחקה טכנולוגיה ארהב. כבר יומיים שהמדד בארהב עולה 1.5% ובמקביל היום נדהמתי שהתעודה המחקה פה , יורדת יומיים רצוף 1%
משהו תמוה, שלא לומר "מסריח" פה.
מישהו נתקל במצב כזה של יומיים ?
חוסר התאמה של יום מסויים כבר נתקלתי אבל יומיים רצופים של עליות שם וירידה פה ??
תודה

התחשבת בשער הדולר?
וחוץ מזה תמיד הקרנות הישראליות מתעדכנות בהשהייה של כמה ימים.

זה בהחלט יכול להיות וככל הנראה זה תקין. הקרנות בארץ שעוקבות אחר מדדים בחו"ל הן סינטטיות והעדכון שלהן מגיע בדיליי ולא תמיד מדוייק בטווח הקצר. בטווח הארוך הן יחסית מדוייקות. כמו כן, חלקן "מנוטרלות מטבע" משמע הן מהמרות על מטבע מסויים וגם זה יכול להוביל להבדל.

על איזו תעודה מדובר?

חוסר התאמה של יום מסויים כבר נתקלתי אבל יומיים רצופים של עליות שם וירידה פה ??
בגדול, לא הגיוני, שים לב שאתה מסתכל על אותו תאריך עדכון, כי כמו שהוזכר על ידי @חתול לילה , יש השהייה.
למשל:
כדי לראות את המדד המעודכן של חמישי, תצטרך לחכות עד ראשון בלילה כדי לראות את השינוי היומי במאיה. בחשבון המסחר, כנראה תראה רק בשני בבוקר.
עבור שער מעודכן של יום שישי, תצטרך לחכות עד יום שלישי בלילה, והעדכון היומי ייכלול שינוי של שישי+שני. בחשבון המסחר, תראה עדכון רק ברביעי בבוקר.

בגדול, לא הגיוני, שים לב שאתה מסתכל על אותו תאריך עדכון, כי כמו שהוזכר על ידי @חתול לילה , יש השהייה.
למשל:
כדי לראות את המדד המעודכן של חמישי, תצטרך לחכות עד ראשון בלילה כדי לראות את השינוי היומי במאיה. בחשבון המסחר, כנראה תראה רק בשני בבוקר.
עבור שער מעודכן של יום שישי, תצטרך לחכות עד יום שלישי בלילה, והעדכון היומי ייכלול שינוי של שישי+שני. בחשבון המסחר, תראה עדכון רק ברביעי בבוקר.

האם זה אומר שכשיש נפילה קשה (נניח 10 אחוז) במדד האמיתי יש לבעל הקרן המחקה יכולת למכור יום לפני שהקרן מתעדכנת ומאבדת מערכה ?

האם זה אומר שכשיש נפילה קשה (נניח 10 אחוז) במדד האמיתי יש לבעל הקרן המחקה יכולת למכור יום לפני שהקרן מתעדכנת ומאבדת מערכה
לא,
בקרנות מחקות חו״ל בקניה ופדיון הביצוע מתרחש יום/יומיים אחרי ההוראה לפי הערך הנקוב שנקבע בהתאם לחוזים שמתאימים ליום הנל.
גיליתי את זה על בשרי כשהייתה לי בדיוק את המחשבה הזאת ולא הבנתי למה זה לא הצליח לי

אבל יש בזה גם סוג של יתרון למשקיעים פאסיביים: זה מוריד ממך כמעט לגמרי את היכולת לתזמן ולנסות ״לתפוס מחיר״ וכנראה עוזר לדבוק בתוכנית ההשקעה שמשקיע פאסיבי הגדיר לעצמו

האם זה אומר שכשיש נפילה קשה (נניח 10 אחוז) במדד האמיתי יש לבעל הקרן המחקה יכולת למכור יום לפני שהקרן מתעדכנת ומאבדת מערכה ?

מכיוון ששאלות דומות חוזרות מדי פעם: התשובה היא תמיד "לא".
מבלי קשר למנגנון שעומד מאחורה (חוזים/קרנות/תעודות סל)

אם הייתה דרך לאסוף "כסף מהרצפה" היא כבר הייתה מנוצלת ואז נסגרת.

אני עדיין לא מבין למה יש חוסר קורלציה כזה

היום למשל (15.12.2020) סנופי עלה ב 1.27% (נכון לרגע זה)
ומהבוקר היו חדשות עם תחזיות מאוד חיוביות לגבי הסנופי.
אבל במשך כל היום ה-ETF של אלטשולר-בלקרוק (1159250) ירד עוד ועוד. כמה שברי אחוזים בכל שעה, 0.76%- במצטבר

הרי המחיר של 1159250 מתעדכן בחשבון שלי בכל רבע שעה. אם אני יודע שסנופי עולה או יורד, אני יכול לקנות את ה-ETF במחיר שאני רואה.

1. למה יש כזה חוסר קורלציה אחה"צ ביום חול בישראל, כשכבר יש נתונים לגבי המדד האמיתי בארה"ב?
2. אני לא מבין איך זה לא ארביטראז' (ברור לי שזה לא. אני פשוט לא מבין למה זה לא :) )

היום למשל (15.12.2020) סנופי עלה ב 1.27% (נכון לרגע זה)
השאלה היא אם אתה יודע מתי מדדו את שתי הנקודות של המחיר שעל פיהן מחשבים את העליה של הסנופי (וגם באיזה מטבע).
1. אין חוסר קורלציה, אבל קשה להשוות אחוזים בטווחים הקצרים שאתה מסתכל כי מדובר בנכס תנודתי אז אם יש שעות שאין מסחר בנייר מסוים זה מייצר תוצאות לא אחידות.
2. זה לא ארביטראז' כי באף זמן אתה לא תוכל לקנות יחידה של קרן ישראלית במחיר שהוא משמעותית מתחת ל"מחיר ההוגן" (ובפרט, לא תוכל להמיר אותה ליחידה "אירית" ולמכור ברווח מיד לאחר הרכישה). למעשה אפילו לקנות במחיר שהוא "קצת" מתחת למחיר ההוגן זה קשה כי יש סה"כ עושי שוק די מקצועיים בקרנות הרלוונטיות.

1159250היום שער השקל-דולר לא ממש זז, אז אני לא חושב שלמטבע יש סיבה לזה

וכשאני אומר ארביטראז' - הכוונה היא שאם הסנופי עלה היום ב-1%, אך המדד שעוקב אחרי הסנופי ירד בכ-1%, אז אני למעשה יכול להיות בטוח שיש פה משהו חסר הגיון. אני יכול לקנות את המדד שעוקב אחרי הסנופי כי אני יודע שמחר הוא יעלה ב-2% כדי להשתוות למדד שאחריו הוא עוקב

במקרה הספציפי הזה מדובר באחוזים בודדים. אבל גם לפני כחודש כשסנופי עלה בכ4% ביום בודד 1159250 ירד באותו יום בכחצי אחוז. מה מונע ממני לקנות את 1159250 באותו יום ולמכור אותו יום לאחר מכן כשהוא גם יעלה ב4%?

(ובפרט, לא תוכל להמיר אותה ליחידה "אירית" ולמכור ברווח מיד לאחר הרכישה)
ולא ברור לי גם למה אני צריך להמיר לקרן אירית. במקרה הספציפי הזה מדובר בתעודה מספר 1159250. בשעות מספר הבורסה אני יכול בכל רגע לקנות או למכור יחידות במחיר Market. אלה תעודות מאוד סחירות שבכל רגע ניתן לסחור בהן.

הכוונה היא שאם הסנופי עלה היום ב-1%, אך המדד שעוקב אחרי הסנופי ירד בכ-1%
אתה שוב חוזר על אותה טעות - עלה וירד יחסית למה?
נקודת הסגירה של הקרן אתמול היא לא נקודת הסגירה של המדד אתמול. היה ביניהם הפרש של בערך 6 שעות.

מצטרף לשאלה לגבי בלאקרוק והחוסר עקביות ברמה היומית.
לפי מה שהבנתי מהתגובות עד כה, ההסבר הוא שזה פשוט תלוי בשעות הפעילות של הבורסות השונות.
לדוגמה:
בNYSE המסחר נפתח ב16:30 במחיר של 100$ למניה ונסגר ב23:00 ב200$ למניה (אבל כל הקפיצה במניה היתה רק בין 22:00 ל-23:00 בלילה)
בTASE המסחר נפתח בב10:00 עד 17:25

מכאן שהשינוי במניה בקרן הישראלית של בלאקרוק יופיע כ 0% שינוי
בקרן האמריקאית 100% שינוי

אבל, למחרת כשיפתח המסחר בTASE ישתקף השינוי במניה (+כולל ה after-hours change)

האם זה נכון מה שרשמתי כאן?

השאלה היא אם אתה יודע מתי מדדו את שתי הנקודות של המחיר שעל פיהן מחשבים את העליה של הסנופי (וגם באיזה מטבע).
אני כתבתי את זה ואתה בחרת להתייחס רק לחלק שבסוגריים.
בוא ניקח דוגמא.
לשם הפשטות נניח שהכל נמדד באותו מטבע ושכל הבורסאות בעולם עובדות מ-9 בבוקר עד 4 אחה"צ (בשעון המקומי שלהן).
המדד עצמו אולי נמדד בחלונות שונים לגמרי (למשל מחצות עד חצות, מתשע עד תשע ביום למחרת, וכו').
אם ה"המחיר" של ה-s&p 500 בשעה 9 GMT (כלומר, באנגליה) הוא 500 ובשעה 16:00 GMT הוא 600 אז עבור אותו יום הקרן תציג עליה של 20% (600 חלקי 500 זה 1.2, כלומר 20% עלייה).
אם באותו היום בשעה 11 GMT (כלומר 9 בשעון ישראל) המחיר של הקרן הוא 700 ובשעה 18:00 GMT (כלומר 16:00 בישראל) המחיר של הקרן הוא 650 אז באותו היום אתה תראה שהקרן הזו הפסידה בערך 7%.

המציאות כמובן יותר מורכבת כי:
1. בורסאות שונות עובדות בשעות שונות (שלא לדבר על זה שיש להן ימי חופשה שונים)
2. התשואות יכולות להימדד במטבעות שונים (למשל בארץ לרוב תיראה תשואה שקלית, בקרנות בינלאומיות לרוב תראה תשואה דולרית, על מדדים אמריקאיים כנראה תראה תשואה דולרית, וכו')
3. מקרן א' לקרן ב' לא תמיד אפשר להמיר מחיר ישירות (כלומר, קרן א' וקרן ב' על אותו מדד באותה הבורסה, לצורך העניין, יכולות להשיא תשואה זהה אבל עם מספרים שונים לגמרי, למשל מ-5000 ל-6000 או מ-50 ל-60)
אבל בשורה התחתונה אם תתחשב בכל הפרמטרים, הסיכוי להשיג ארביטראז' (אמיתי, לא כזה שאתה חושב שמצאת אבל בפועל אתה פשוט מנצל את זה שהשוק סה"כ עולה יותר פעמים ממה שהוא יורד) קטן מאוד מאוד.

אם הבנתי אותך נכון, נגיד וקנית במחיר x בזמן כלשהו, ולדוגמה במשך שבוע לא היו שום שינויים בשערי המטבעות, והמניה עצמה לא השתנתה בכלל במהלך כל השבוע, חישוב התשואה באותו יום מהמחיר ההתחלתי x שלך תהיה זהה לחלוטין מבחינת אחוזים.

מדויק?

אם הבנתי אותך נכון, נגיד וקנית במחיר x בזמן כלשהו, ולדוגמה במשך שבוע לא היו שום שינויים בשערי המטבעות, והמניה עצמה לא השתנתה בכלל במהלך כל השבוע, חישוב התשואה באותו יום מהמחיר ההתחלתי x שלך תהיה זהה לחלוטין מבחינת אחוזים.
לא הבנתי את המשפט.

לא הבנתי את המשפט.
רציתי לנסות לצייר דוגמה שממחישה את זה שבסוף אין באמת "תשואת פחת" רק בגלל שהמניה שלך נסחרת בשקלים בבורסה בתלאביב
שאם תסתכל על פני תקופה, ותקפיא למשך שבוע את השינויים במטח או התזוזות במחיר המניה - אתה תקבל בדיוק את אותה תשואה באחוזים שהמניה עשתה.
כי אתה מחזיק בעצם יחידות של סנופי לדוגמה, והמט"ח ומתי סוחרים בו לא אמור לשנות את העליה בשווי היחידות שלך

אם אין שינוי במט"ח ואין שינוי במחיר המניה אז התשואה היא 0% בכל המטבעות.

בקרנות מחקות ישראליות מנהל הקרן קובע שער פעם בתקופה.
זו הסיבה שכשאתה קונה מהן, הן נמצאות בסטטוס ״לשער״ זמן רב, זה אומר שהבקשה מחכה לשער הבא שיקבע ע״י מנהל הקרן.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
י חוסר התאמה בין אתר מאיה לתשקיף - למי להאמין? שוק ההון 2
B חוסר קונסיסטנטיות במיטב טרייד שוק ההון 1
avivaviv סליקה נדחתה חוסר בני"ע בבנק אחר שוק ההון 0
ט איך מייצרים אמונה במטרה של פרישה מוקדמת עם חוסר הוודאות? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 18
י יובל המבולבל - חוסר כיוון תעסוקתי התפתחות אישית 7
ס חוסר אמון בדולר וחבריו שוק ההון 7
R תחושת חוסר ואי הישגיות התפתחות אישית 18
klayhamn אופציות בנעילה אחרי IPO - מה עושים עם חוסר זמינות למסחר במועד? שוק ההון 11
T מדד אג"ח ממשלתי כללי בריבית אפסית - הכלי הנכון למטרה או חוסר אחריות? שוק ההון 9
ש חוסר ידע בנושא השקעה באגח שוק ההון 1
פ מתנצלת מראש על חוסר הפרודוקטיביות של השרשור הזה יומני מסע אישיים 39
O חוסר הבנה בסיסי בעניין השקעות שוק ההון 2
unrealx קצת על חוסר מזל מהמקרה שלי, ולמה זה לא כל כך גרוע יומני מסע אישיים 6
C איך מתמודדים עם חוסר השליטה/שקיפות והטיית הביתיות? שוק ההון 29
ב חוסר בידע מעשי על ביצוע פעולות בשוק ההון צרכנות פיננסית 6
F חוסר בקבלה של מיילים על נושאים במעקב אוף טופיק 16
S חוסר תום לב מס הכנסה? אוף טופיק 10
ח חוסר איזון בן בעלי ושוכרי הדירות אוף טופיק 81
N חוסר הבנה של מצב האג"ח הממשלתי שוק ההון 62
pyrocks דו"ח העושר העולמי: חוסר צדק או קפיטליזם בהתגלמותו? אוף טופיק 27
אברם דוניץ מה אני עושה עם 8 מיליון ש"ח?!,זה ממש חוסר אונים! שוק ההון 11
I קרן השתלמות מחקה מדד s&p 500 - התאמה לצרכים צרכנות פיננסית 37
סול התאמה לעולם התפתחות אישית 37
D כיצד לבצע התאמה מקסימלית בין מניות דיבידנד, ערך/צמיחה וקרנות מחקות לסוג חשבון המסחר (פטור/לא פטור)? שוק ההון 1
S אי התאמה בשער הנייר שוק ההון 8
נ איך עובד המסחר בפועל? כאשר אין התאמה מלאה שוק ההון 2
P אין התאמה בין עוקבי מדד ל-S&P500? שוק ההון 2

נושאים דומים

Back
למעלה