• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חוזר לארץ וצריך קצת עזרה

• פותח הנושא tpr
  • פורסם בתאריך

tpr

משתמש רגיל
דירוג
47
היי,
אני מתכנת שחיי באנגליה זה מספר שנים ועתיד לחזור לארץ בתחילת אפריל (יש כבר עבודה, ומצאתי דירה להשכרה החל מאוגוסט, עד אז אני מסתדר אצל משפחה / חברים).

מכיוון שאני לגמרי חדש בתחום הזה (התחלתי לקרוא את mr money mustache לפני מספר שבועות ורק לאחרונה גיליתי את הבלוג הזה) אני קצת לא יודע מאיפה להתחיל בתכנון הוצאות / חסכון בארץ.

אני מנסה לייצר תקציב של באיזור ה9000 ש"ח לחודש (נטו) ורוצה לדעת אם מדובר בסכום סביר (גבוהה / נמוך מידי) ? כשיש מספר הנחות מוצא שלא ניתן לשנות:
1. אני עומד לגור בתל אביב בלי שותפים (אני בן 36, רווק).
2. אני צריך רכב (העבודה בכל איזור המרכז במשרדי הלקוח).

אני לא כ"כ יודע איפה למצוא הערכות לעלות מחייה בת"א (המחירים באנגליה מאוד שונים) ואני אשמח לטיפים.

תודה מראש
ג.נ.

תנסה להתחיל פה.
בהצלחה.
אהבתי, אני שמתי לב שאם תרצה לגור ב3 חדרים במרכז ת"א תאלץ להפרד מכל הוצאה אחרת ותאכל אויר עם תקציב של 9000
נניח 6 אלף ל 3 חדרים "מחוץ" למרכז המחוץ (צפוף), ואלי 4500-5000 ל 2 חדרים ,
לגביי רכב לא מומלץ לרכוש, אם תרצה להתרגל לתחושה של נהיגה בתור העיר אז תשקול לשכור לתקופות חודשיות או כל תקופת זמן זמנית אחרת שתתאים לך,
אם סולידי אז התחבורה הציבורית מניעה לכל נקודה בעיר, בשעות היום התדירות גבוהה,
עוד אפשרות אופניים חשמליות, סוג של הוצאה חד פעמית, ותלוי כמה קילומטרים אתה נוסע, אם נסיעות קצרות אז עדיף על למצוא חניה בכל מקום (כי אין) לרכב
לא לקנות בסופר מתחת לבית יחסוך לך הרבה כסף, ישנם מספיק מרכזים שאפשר פשוט לעבור במהלך היום ולקחת תוצרת טריה במחיר נורמלי ולא מופקע (כמו AM:PM)
אם אתה לא מהמתפנקים שחייבים כוס קפה בבית קפה כל יום אז תעשה בחוכמה, אל, כמובן שארוחות ערב כל יום במסעדות תהיה חייבת להיות הוצאה מגובה בהכנסה נוספת
אלכוהול בברים\מועדונים = שליש קרח + שליש מים של קרח מופשר + שליש קרח - נפרדים מהמון שטרות תמורת כוסות
אם לא נעול על מרכז ת"א, תחפש דירות גם רמת גן\בורסה\גבעתיים\יגאל אלון

אתרי נדל"ן
Yad2
מדלן

היות שמגורים בתל אביב לא מבטלים את הצורך ברכב, אני חושב שלגור קצת מחוץ לתל אביב יכול להיות יעיל יותר מבחינה כלכלית (גבעתיים, קירית אונו) ותוכל לדלג לעיר הגדולה בזמן קצר כי אתה בכל מקרה מסתובב במרכז עם הרכב.
בהצלחה וברוך הבא

למה תל אביב? ואם תל אביב, מאחר שלא חשוב לך נושא החינוך, מוכן להתפשר על שכונות ועל דירות בהן לא היית גר עם משפחה?
אלו הנקודות העיקריות לתכנון התקציב שלך.

היי,

לענות ל-2 השאלות העיקריות:

1. כרווק בן 36 נראה לי קצת מדכא לגור בעיר קטנה בפרברים - יש פחות מה לעשות בערבים ובכנות הסיכוי למצוא בת זוג צונח. יש דירה ספציפית שאני בודק כרגע (היא פשוט מתפנה רק באוגוסט) 2 חדרים קטנה באיזור שדרות יהודית ב3800 ש״ח לחודש. זה עדיין קצת יקר אבל אני לא ראיתי הבדלים משמעותיים ברמת-גן / גבעתיים (מהחיפוש שלי עד כה).

2. רכב - אני הייתי מאוד (מאוד) שמח למצוא עבודה מקומית שלא דורשת רכב ביום יום. בכנות החברה הנוכחית מציעה משכורת גבוהה מספיק כדי שאני אסכים להתפשר (מדובר על כ20,000 ש״ח נטו בחודש). אם אני רוצה לחסוף באופן אגרסיבי ולנסות לצאת לפנסיה מוקדמת התוספת שכר הזו נראית לי מאוד רלוונטית.

לגבי הקישור לעלויות מחייה - תודה, זה יעזור :)
אם יש למישהו (במצב דומה) אקסל של הוצאות שהוא יכול לשתף זה יהיה ממש מגניב (אבל ברור לי שזה בקשה קצת גדולה ^^)

כרווק בן 36 נראה לי קצת מדכא לגור בעיר קטנה בפרברים - יש פחות מה לעשות בערבים ובכנות הסיכוי למצוא בת זוג צונח
נכון מאוד, עדיף תל אביב ללא ספק, תתכלב קצת בדירה רבל אתה במרכז העיניינים, מניסיון, אין לך מה לחפש בגבעתיים ורמת גן ללא משפחה.

) 2 חדרים קטנה באיזור שדרות יהודית ב3800 ש״ח לחודש. זה עדיין קצת יקר אבל אני לא ראיתי הבדלים משמעותיים ברמת-גן / גבעתיים (מהחיפוש שלי עד כה).
זול מאד בימינו. קח בחשבון בעיות חניה קשות שם (מנסיון).
אם אתה סוגר את הדירה בK3.8 אז בתקציב של 9K לחודש אתה חי כמו מלך ועוד נשאר עם עודף.

היי,

לענות ל-2 השאלות העיקריות:

1. כרווק בן 36 נראה לי קצת מדכא לגור בעיר קטנה בפרברים - יש פחות מה לעשות בערבים ובכנות הסיכוי למצוא בת זוג צונח. יש דירה ספציפית שאני בודק כרגע (היא פשוט מתפנה רק באוגוסט) 2 חדרים קטנה באיזור שדרות יהודית ב3800 ש״ח לחודש. זה עדיין קצת יקר אבל אני לא ראיתי הבדלים משמעותיים ברמת-גן / גבעתיים (מהחיפוש שלי עד כה).

2. רכב - אני הייתי מאוד (מאוד) שמח למצוא עבודה מקומית שלא דורשת רכב ביום יום. בכנות החברה הנוכחית מציעה משכורת גבוהה מספיק כדי שאני אסכים להתפשר (מדובר על כ20,000 ש״ח נטו בחודש). אם אני רוצה לחסוף באופן אגרסיבי ולנסות לצאת לפנסיה מוקדמת התוספת שכר הזו נראית לי מאוד רלוונטית.

לגבי הקישור לעלויות מחייה - תודה, זה יעזור :)
אם יש למישהו (במצב דומה) אקסל של הוצאות שהוא יכול לשתף זה יהיה ממש מגניב (אבל ברור לי שזה בקשה קצת גדולה ^^)
שאלה של העדפה.
אם אתה גר בשדרות יהודית, אין לך הרבה מקומות בילוי במרחק הליכה קצר.
אם ממילא נכנסים לרכב, יש לא מעט ישובים במרחק רבע שעה נסיעה מתל אביב (בערב, לא ביום), שיתנו לך תמורה הרבה יותר גדולה ל-3,800 ש"ח.
שוב, תלוי מה חשוב לך במקום המגורים. יש ישובים בהם לא הייתי מעז לגור כבעל משפחה, אבל כרווק הייתי גר בהם בכיף, והם די קרובים לתל אביב.

אם אתה גר בשדרות יהודית, אין לך הרבה מקומות בילוי במרחק הליכה קצר.
האזור מתפתח במהירות וכבר יש כמה מקומות בילוי באזור אבל כיוון שאיני רווק יותר אני פחות מתמצא.

אני מנסה לייצר תקציב של באיזור ה9000 ש"ח לחודש (נטו) ורוצה לדעת אם מדובר בסכום סביר
מעבר למגורים ורכב, זה גם תלוי התחביבים שלך. עדיין בענייני מסיבות או יציאות תכופות לבארים? כמה קפיצות לחו"ל במהלך השנה? השקעה בדייטים?
אני יכולה להגיד שהבן שלי, צעיר בהרבה, בחר לחיות עם שותפים כדי להפנות יותר משאבים לצורך הבילויים וחו"ל וגם הוא מתקצב בדומה לך (גר במרכז ת"א).

כרווק בן 36 נראה לי קצת מדכא לגור בעיר קטנה בפרברים
הערים הקטנות בפרפרים זה כמו לא מה שהיה פעם.. יוקר המחייה דחק את הצעירים המגניבים החוצה ממרכז ת"א.
שכונות זולות ומגניבות בתוך ת"א - שכונת שפירא, כפר שלם.
עיירות נחמדות מחוץ לת"א - בת ים (אפשר לגור ליד הים!), רמ"ג באזור של רחוב ביאליק, חולון (במרכז העיר), הרצליה..
בהצלחה..

התייחסת לסיכוי למצוא בת זוג, אז, לא ממקום שיפוטי,אבל אני חושב שבחורה שיוצאת עם גבר בשלהי שנות ה 30 תתרשם יותר מדירה נורמטיבית בפרברי תל אביב מאשר מדירה זעירה בתל אביב (שמתאימה אולי יותר למתהולל בשנות ה 20)

מעבר למגורים ורכב, זה גם תלוי התחביבים שלך. עדיין בענייני מסיבות או יציאות תכופות לבארים? כמה קפיצות לחו"ל במהלך השנה? השקעה בדייטים?
אני יכולה להגיד שהבן שלי, צעיר בהרבה, בחר לחיות עם שותפים כדי להפנות יותר משאבים לצורך הבילויים וחו"ל וגם הוא מתקצב בדומה לך (גר במרכז ת"א).

מעולם לא הייתי חיית מסיבות ובין נוחות מחייה לבין מספר היציאות לבילויים אני בוחר בנוחות מחייה (לצורך העניין גרתי עם שותפים עד גיל 33 והחלטתי שהגיע הזמן לזוז הלאה). אני לא יודע בדיוק מה העלויות לבילויים בת״א (יקר יותר מלונדון להבנתי) אבל אני מניח שאיזור 100 ש״ח ליציאה אמורה להספיק?

התייחסת לסיכוי למצוא בת זוג, אז, לא ממקום שיפוטי,אבל אני חושב שבחורה שיוצאת עם גבר בשלהי שנות ה 30 תתרשם יותר מדירה נורמטיבית בפרברי תל אביב מאשר מדירה זעירה בתל אביב (שמתאימה אולי יותר למתהולל בשנות ה 20)

יכול להיות שדברים השתנו מאז שעזבתי (כ-6 שנים, אני במקור רענני) אבל האיזור (רעננה / הרצליה / כפר סבא) הרגיש מאוד ״משפחתי״ ואני נאלצתי לסוע לת״א על מנת לצאת לבלות (לכל הפחות העלות נסיעה לת״א כל פעם + חנייה יקרים יותר מההפרש בעלות המחיה).

מעולם לא הייתי חיית מסיבות ובין נוחות מחייה לבין מספר היציאות לבילויים אני בוחר בנוחות מחייה
אז למה תל אביב?
אם מספיק לך לצאת מדי פעם לפאב אז יש כאלו גם באזור התעשיה בפ"ת ובעצם בכל עיר כמעט.
יש לא מעט אזורי בילוי שוקקים מחוץ לתל אביב.

אז למה תל אביב?
אם מספיק לך לצאת מדי פעם לפאב אז יש כאלו גם באזור התעשיה בפ"ת ובעצם בכל עיר כמעט.
יש לא מעט אזורי בילוי שוקקים מחוץ לתל אביב.

התשובה היא שיכול להיות שאתה צודק ועוד חצי שנה אני אחליט שההפרש במחיר לא שווה ויצא מתל אביב.
קצת קשה לי לקבל את ההחלטה הזו (אני עדיין חי בלונדון, מגיע לארץ באפריל) כי יהיה לי ממש חבל להגיע לפתח תקווה ולהבין שעשיתי טעות

• אהבתי
Reactions: Roi
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3
U זכויות תושב חוזר מיסים 1
drew_rio ביטוח לאומי לתושב חוזר מיסים 7
A מישהו מכיר רו״ח שיתאים לאזרח אמריקאי, תושב חוזר, עם הגשת מסים של סוחר תחת MTM election? מיסים 10
B מה קורה אם צ'ק ששולם איתו חשבון בדואר חוזר? אוף טופיק 2
S הרכב התיק שלי ושינויים גדולים שצפויים בקרוב (אזרח ישראלי שחי בארה״ב ובקרוב יהיה תושב חוזר) שוק ההון 120
Y הדולר חוזר לרדת שוק ההון 46
O תושב חוזר ששוקל, ושוקל, ושוקל ושוקל יומני מסע אישיים 26
Odnight חוזר אליכם בבקשת עזרה - או איך למצוא את הקרנות/תעודות סל הישראליות המתאימות שוק ההון 2
ע חוזר לעבוד, הפעם עם מטרה... יומני מסע אישיים 46
ע חוזר להשקיע, כמה שאלות שונות שוק ההון 12
snail שימוש חוזר בגרעיני דלעת ערמונים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
N העברת כספים מחו״ל (דולרים) לארץ (שקלים) צרכנות פיננסית 8
F העברת ניירות בין ברוקרים מחול לארץ ומאחד לאחד לארץ שוק ההון 9
adirkol להעביר לארץ 200,000 דולר, עמלות ומיסוי שוק ההון 5
A העברת מטח לארץ- לא שאלה על עמלות צרכנות פיננסית 3
D מחיר למשתכן + בעלות בדירה או ירושה מחוץ לארץ נדל"ן 3
T מע״מ על עלות שילוח לארץ מיסים 51
א חשבון השקעות בארה״ב כשחוזרים לארץ שוק ההון 16
העברת מיליון יורו לארץ צרכנות פיננסית 4
S העבת מט"ח מארה"ב לארץ שוק ההון 1