1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

חוזים מול קרנות סל

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י החושב, ‏21/7/19.

 1. החושב

  החושב משתמש ותיק

  הצטרף ב:
  ‏21/4/19
  הודעות:
  107
  לייקים שהתקבלו:
  81
  אני יודע שהיו על זה שרשורים בעבר, אך לצערי לא מצאתי תשובות לשאלה שלי כאן.

  קראתי היום את המאמר הזה:

  https://www.cmegroup.com/trading/equity-index/report-a-cost-comparison-of-futures-and-etfs.html

  שבאופן לא מפתיע, בהתחשב בזהות המזמין, טוען כי השקעה דרך חוזים עדיפה ברוב המקרים על השקעה באמצעות ETF. במיוחד מעניינת טענתו שלמשקיעים זרים עדיפה ההשקעה בחוזים כי הם מקבלים דרכם את הדבידנד המלא ללא ניכוי מס במקור בעוד בEFT מנוכה מס במקור. מכיוון שבפורום כאן נאמרו דברים שונים לחלוטין כמה וכמה פעמים (שהחוזים עוקבים אחרי גרסת הNTR ולכן כבר מחושבים כאילו נוכה דבידנד במקור), הייתי שמח להבהרה מי צודק.

  בנוסף, על מנת לנסות לבחון את טענתו, ערכתי טבלת השוואה קטנה באקסל בין השקעה דרך חוזים לבין השקעה דרך קרנות סל (לפי הנתונים של יום שישי האחרון, שנבחר כ"דגימה מקרית"). הפער יוצא כאילו אדיר לטובת החוזים, אך ברור שחסר לי כאן נתון. לדעתי, הבעיה היא שלא הפחתתי מהריבית על ההשקעה את הפער התיאורטי של ריבית חסרת סיכון שאמורה להיגבות במחיר החוזה, אבל הבעיה היא שאני לא רואה איפה הוא נמצא בשוק. כך ניתן לראות שהפער בין מחיר סגירת החוזה לבין האינדקס עצמו זניח (האינדקס נסגר ב2976.61 מול מחיר ההסדרה של החוזה 2977) , והפער בין החוזה לרבעון הקרוב לרבעון הבא (שכבר חושב ב"עלויות גלגול") נמוך באופן חריג מאשר הריבית (חוזה ספטמבר נסגר על 2977 וחוזה דצמבר 2979.5 פער של 2.5 נקודות השוות 125$ ומשקפות ריבית של 0.336% בלבד), כך שאני לא מבין איפה ניתן "לראות" את גילום הריבית בחוזה.

  זה הקישור לאקסל:

  https://docs.google.com/spreadsheets/d/1XeZ37l5jI6RUb7cmn8WJPU2KJ6SoqofBRTcgSNwNMAg/edit?usp=sharing

  תודה רבה מראש למשיבים הסבלניים
   
  נערך לאחרונה ב: ‏21/7/19
  grimble grumble אוהב/ת את זה.
 2. קפה שחור

  קפה שחור משתמש בכיר

  הצטרף ב:
  ‏2/9/16
  הודעות:
  7,684
  לייקים שהתקבלו:
  5,817
 3. החושב

  החושב משתמש ותיק

  הצטרף ב:
  ‏21/4/19
  הודעות:
  107
  לייקים שהתקבלו:
  81
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
 1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.